Forum.Over.Net

Starševski čvek

skupni denar?

Default avatar

kajpaobratno

midlim je napisal/a:
a on pa potem mora biti socialni delavec zate in tvojega otroka?
Default avatar

kajpaobratno

ker po tej logiki kao kredita - ti imaš z otrokom, ki ga pripelješ v zakon oz. partnerstvo "doživljenjski kredit". Moraš zato ostati sama, ker pač ljudje niso socialni delavci, da bi se ukvarjali s takšnimi osebami kot si ti?
Default avatar

midlim

kajpaobratno je napisal/a:
Ne vem kako je to pri tebi, ampak jaz in moj kredit živiva zelo dostojno, zato krave mlekarice (oziroma, v tem primeru teleta) ne rabim, torej lahko izbiram ali biti ali ne z določeno osebo. Ker mi ne gre slabo, nisem nikogaršnji prisesek, ravno tako pa mi ni treba ukvarjati z njimi.
Tvoja situacija je najbrž bistveno drugačna, razumem.
Default avatar

Kajpaobratno

midlim je napisal/a:
glede na to kako se obnasas izrazas, se ne cudim, da si sam/a. Si lahko mislim da si drugemu starsu tudi sponasal/a svoja sredstva,ker tukaj ze mene kar nekaj vnaprej jasnovidno sodis. Lahko se poves kaj si pa ti v tvojem spostljivem jeziku, ce imas partnerja za kravo oz. Teleta. Ubogi otrok tvoj, bolj kot tvoj denar in finance bov zivlnenju kronicno trpel pomanjkanje spostljivosti, ki je ti ocitno nimas in tega se tak denar niti nobena dejavnost popoldanska ne more nadomestiti. Si pa povedal/a vse o sebi... ti svojega ne bi delila, ker cloveka vnaprej preveris, ce pa se tebi zgodi v casu veze, da rabis pa po tvoji egocentricni logiki je pa tvoj partner dolzen tebi dat...ti pa njemu ne bi, ker nisi socialna delavka po tvoje...
Default avatar

hm,

travcozakravco je napisal/a:
in kaj se zgodi, ko kdo preseže "dovoljeni" znesek.
klečanje v kotu na koruzi, dve po riti, ločitev?
Default avatar

kaj pa

mislim, da ja je napisal/a:
Nenavadno razmišljanje. Recimo, da ima oče mojega otroka skrbništvo in skupaj nudiva otroku nek povprečen standard. Če se moj bivši odloči za poroko z nezaposleno žensko z dolgovi, je logično, da otroka izpiše iz vseh dejavnosti, mu vzame mobitel in ga ne pelje več na morje. Res to praviš? Sem torej jaz dolžna prevzeti vse te stroške, če ne želim, da otroku pade standard, ali pa mogoče lahko sodno preprečim to poroko?

Naj te spomnim, da si otroci v novih zvezah ne izbirajo novih partnerjev in se z njimi ne poročajo. Ti praviš dobesedno tole: "če se je mama poročila z revnejšim, je edino logično, da se finančne obveznosti tega partnerja od prej rešujejo tako, da se otroku vzamejo počitnice in telefon. To je kazen za mamo, ker se ni poročila z nekom, ki ima več denarja."
Default avatar

Odvisno do zaslužka

BonicaMellucci je napisal/a:

Tale tvoj način gre lahko odlično skozi, vendar samo, če oba zaslužita približno enako, npr. da imata oba 1500 ali 2000 plače. Če ima eden 2000, drugi pa 700, je nemogoče v skupno blagajno dajati enak znesek, ker bi enemu ostalo le 200, drugemu pa še vedno 1500. Ni pošteno.
V takem primeru je bolje varčevati procentualno, torej npr. vsak 20% od plače, ki jo ima.
Default avatar

% ali fiksno

Odvisno do zaslužka je napisal/a:
Si pomešala pojme. Varčevanje je eno, skupni denar za stroške drugo. Najemnina ali položnice se tudi ne prilagajajo tvoji plači. Torej: za stroške enaka vsota, kar ostane, pa v varčevanje po odstotkih. Če se že grejo ločene finance.
Default avatar

Tole ti povem

% ali fiksno je napisal/a:

Če bi jaz imela tipa, ki bi zaslužil 2000 evrov, jaz pa bi domov nosila po 600 ali 700 evrov in bi mi razlagal, da bova za skupne stroške dajala vsak pol, ni problema. Ampak potem bo tudi delal vsak pol, ne bo samo na meni likanje, kuhanje in pospravljanje. Pa me ne briga, če je on v službi do 18h, jaz pa že ob 14h.
Default avatar

% ali fiksno

Tole ti povem je napisal/a:
Kaj a tega nimata že dogovorjeno? Ti dejansko vse delaš v gospodinjstvu?
Default avatar

_skupnefinance_

Točno tako, če en partner želi do centa natančno deljene stroške, se na natančno na pol deli pospravljanje, pranje, kuhanje... In naj potem vsak sam presodi, ali raje pospravlja ali pa prispeva več. Veliko se jih je spotaknilo, da hoče živeti na njegov račun, niso pa opazili, da vse sama pospravlja doma. Verjetno marsi kdo od teh doma ne opazi da je treba pospraviti, skuhati kosilo... mislijo, da se to kar samo naredi.