Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Italijanski zdravnik: Nežo bi bilo najbolje odpeljati nazaj v Slovenijo

Italijanski zdravnik: Nežo bi bilo najbolje odpeljati nazaj v Slovenijo

Prošnjo za razjasnitev okoliščin smo na profesorja naslovili tudi sami in včeraj tudi dobili odgovor, v katerem je potrdil, da se je z gospo Krapež pogovarjal. “Milka Krapež je prišla v Padovo na obisk k Nežinim staršem. Nikoli, poudarjam, nikoli ji nisem rekel ničesar o Nežinem zdravljenju v Sloveniji. Rekel pa sem ji, da se je slovenski kirurg po svojih najboljših močeh trudil za Nežo.”

Kot nam je v telefonskem pogovoru povedal Giovanni Stellin, so dekličine možganske poškodbe izjemno hude, prognoza pa slaba. V prihodnjem tedna naj bi jo, če se bo odprlo kakšno prosto mesto, premestili v bližnji rehabilitacijski center. Ker se mu zdi nesmiselno, da bi starši tam plačevali za oskrbo, ki bi jo v Sloveniji lahko dobili brezplačno, je Milko Krapež prosil, naj starše prepriča, da Nežo odpeljejo nazaj v Slovenijo. “Tega staršem enostavno nisem mogla reči,” pravi Milka Krapež. Zato tega, za celotno zgodbo izjemno pomembnega podatka, tudi ni objavila v članku.

http://www.mladina.si/177654/italijanski-zdravnik-nezo-bi-bilo-najbolje-odpeljati-nazaj-v-slovenijo/?utm_content=buffer47ff1&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Bogi otrok in bogi starši. JAz verjamem da starši enostavno ne morejo slišati in razumeti vsega kar jim povejo zdravniki. Mislim da je enostavno preveč tega, preteško slišati da je tvoj otrok ki je bil še ne dolgo nazaj živahen dvoletnik sedaj tako bolan. Tega enostavno nisi zmožen.
In potem so tu še novinarju, ki eni zaradi objav, drugi zaradi osebnega maščevanja, povejo staršem le tisto kar nim paše.
Žal misim da je bilo pri Neži toliko enih nesrečnih slučajev da je morda res težko verjeti da se bo kdaj še opomogla. Očitno so to na žalost ugotovili tudi Italianski zdravniki.

Vse bolj je jasno, da se v ozadju igrajo umazane igrice. Milka Krapež bivša piarovka od Metke Zorc, Metka Zorc v sporu s Tomislavom Klokočovnikom zaradi Medicorja, Metka Zorc je zrihtala Padovo, Metka Zorc želi čim več srčnih bolnikov v svojem privat centru, torej ji odgovarja, da se javno zdravstvo sesuva, itd

nova
Uredništvo priporoča

Nekateri otroci zbolijo in jim tudi najboljši zdravniki ne morejo pomagati. Žal, a tako pač je.

Kaj pa vsi tisti otroci, ki so zdravi, a jih ubijajo bombe? Tudi zdaj v tem trenutku umira na tisoče popolnoma zdravih otrok v Siriji. In še kje drugje.

Končno bodo lahko vreščeče babnice dale mir. Naredile so že dovolj škode.

Družini pa je verjetno žal, da so poslušali te hreščene histerične babe. Zdaj naj kar one plačajo zdravljenje v Italiji. To isto bi imeli v Sloveniji ZASTONJ.

Pozablja se, da so poškodbe možgan nastale kot posledica terapije, vpeljane v UKC.

Glede na vse izkušnje, ki jih imam v zdravstvu (tudi pri meni je bilo napačno zdravljenje in po vrhu še potem napaka, katero so pač prikazali kot zaplet… Grem k drugemu zdravniku, ugotovi napako ter nepravilno zdravljenje. Naj prinesem/pošljem izvide, ki jih imam, da do kontrole pregleda ter se lotimo zadevo popraviti, saj na pregledu in novih izvidih to je možno. Srečna odidem, dostavim še nekaj stare dokumentacije (odpustnice, da se ve, kaj se je naredilo) Pridem drugič- šok. Žal se ne da več nič narediti. Vse možnosti so izčrpane….Ja haloooooooo???????? Vse mi dol pade, solze v oči… In to isto se je zgodilo 3x!!!!! In sedaj definitivno NOBEDEN ne dobi starih izvidov, odpustnic…seveda, če poskusim še enkrat. Človek obupa, kaj se dogaja, nikomur več ni za zaupat, nikomur!

Preveč slučajev je, da bi zdržali in pokrili strokovne napake.

Terapije, ki je bila nujna, sicer bi umrla. Možganske poškodbe so pa pogoste pri tej terapiji.

Res ne razumem, ali ste nekateri zares tako zabiti in ne morete dojeti tako enostavnih stvari in boste terali še naprej svoje, čeprav bi vam Bog od zgoraj sporočil, da ni tako kot mislite.

Terapije, za katero še nihče od strokovnjakov ni rekel, da je bila napačna v takratni situaciji.

Ko bo folk dojel, da so krivi v Ljubljani bodo drugače gledali na vse skupaj in ne bodo šinfali ampak naredili red. Tega v Sloveniji ni. Zato se dogajajo svinjarije in se bodo, ker folk hoče vojno ne resnico.

Terapije, za katero še nihče od strokovnjakov ni rekel, da je bila napačna v takratni situaciji.[/quote]

Ja je bilo rečeno. Malo bolj slediti, če že komentiraš.

Terapije, za katero še nihče od strokovnjakov ni rekel, da je bila napačna v takratni situaciji.[/quote]

Ja je bilo rečeno. Malo bolj slediti, če že komentiraš.[/quote]

Kdo pa je rekel?

Terapije, za katero še nihče od strokovnjakov ni rekel, da je bila napačna v takratni situaciji.[/quote]

Ja je bilo rečeno. Malo bolj slediti, če že komentiraš.[/quote]

Ne ni bilo. Je pa res o tem lagala Krapeževa. Ampak dejansko pa res še noben strokovnjak terapije ni ocenil kot napačno v takratni situaciji.

To smo vsi, ki se kolickaj spoznamo na stroko, ze vedeli in tudi opozarjali. Resnicno upam, da boste tisti ta glasni zdaj to zdravljenje financirali, ker konec koncev puncka ni popolnoma nic kriva, starsi so pa po mojem mnenju samo zelo zmanipulirani.

Je pa zalostno, da je ta afera definitivno zelo zaznamovala relacijo pacient-zdravnik in to v obe smeri, upam, da ne nepopravljivo.
Jaz sem si do zdaj kot mlada zdravnica zmeraj, ko mi je bilo tezko (v dezurstvu ali ko sem zaradi prenarocene ambulante ostala (neplacano) po sluzbi…) rekla: “To pocnem, da pomagam ljudem”, ampak oprostite ljudje, ki si o nas drznejo pisati taksne stvari, kot smo jih brali zadnje tedne po raznih forumih in v komentarjih clankov, si nasega zdravja, zivcev in potu ne zasluzijo.

Preveč slučajev je, da bi zdržali in pokrili strokovne napake.[/quote]
Če bi obstajale strokovne napake bi jih v Italiji opazili, konec koncev, za razliko od slovenskih zdravnikov, ki delujejo zgolj po načelih stroke, zdravniki v Padovi zdravijo po stroki in z božjo pomočjo….

Italjanski zdravniki so mafijski plačanci in rečejo,kar jim mafija naroči.Italjanska mafija pa je povezana z slovensko mafijo katera ima sedež v Murgljah.Prej kod boste to dojeli prej vam bo lažje.


Terapije, ki je bila nujna, sicer bi umrla. Možganske poškodbe so pa pogoste pri tej terapiji. [/quote]
Ves čas se tudi pozablja, da so deklico kar 3-krat reanimirali. Možganske poškodbe, ali vsaj del poškodb, je najbrž tudi posledica 3-kratnega srčnega zastoja.

Terapije, za katero še nihče od strokovnjakov ni rekel, da je bila napačna v takratni situaciji.[/quote]

Zdravniki v Sloveniji so ravnali prav. To je zdaj kristalno jasno. Me pa zanima, kdo bo popravil škodo, ki so jo naredili mediji, kdo bo vrnil zaupanje, se bo kdo od vpletenih opravičil, bodo zdaj oni plačali nepotrebno zdravljenje v Italiji?!

Otroška srčna kirurgija je na izjemno slabem glasu že zelo dolgo časa in to nima prav nič opraviti z Nežo. Pisanje staršev malih srčnih bolnikov danes ni bilo nič drugačno kot pred enim, dvema letoma. Mediji pa seveda zdravljenja ne bodo plačali, oni so s to zgodbo samo zaslužili.

“Tega staršem enostavno nisem mogla reči,” pravi Milka Krapež. Zato tega, za celotno zgodbo izjemno pomembnega podatka, tudi ni objavila v članku.

Tole je pa aleluja. In nikakršen izgovor za objavljanje lažnih podatkov v člankih. Če že ni mogla objaviti resnice, potem ne bi objavila ničesar, ne pa da je šla objavljat laži.

Tu gre za par posameznikov, ki s tem bruhanjem žolča po vsem, kar jim diši po napaki ljudi, ki so od njih v življenju uspešnejši, poskušajo zdraviti svoje frustracije. Če to posplošiš na celotno populacijo pacientov, lahko res samo še zapreš za sabo vrata ordinacije. A resnica je ta, da nas je velika večina pacientov zelo hvaležnih zdravnikom in tudi opazimo njihov trud in prizadevanje, ki gre dostikrat čez mejo dolžnosti.

In če natančno pomisliš, v obravnavanem primeru sploh ne gre za relacijo pacient-zdravnik, ampak gre za relacijo starši pacienta – zdravnik. Zelo narobe bi bilo zdaj drugače ravnati s pacienti, če imaš zamere do ravnanja njihovih staršev. Zdravnik, ki dela z otroci, je tam zaradi otrok in mora gledati na njihovo dobro in ne na to, kako hvaležni so mu otrokovi starši. Starši smo pa vsesortni. Nežini so bili po mojem mnenju samo zmanipulirani s strani tele novinarke. Poznam še mnogo res hudih primerov “pametnih” staršev. Ki znajo pediatrom s svojimi izpadi kar otežiti življenje. A še nikoli nisem opazila,da bi bili zato otroci teh zoprnih staršev kaj slabše obravnavani.

Otroška srčna kirurgija je na izjemno slabem glasu že zelo dolgo časa in to nima prav nič opraviti z Nežo. Pisanje staršev malih srčnih bolnikov danes ni bilo nič drugačno kot pred enim, dvema letoma. Mediji pa seveda zdravljenja ne bodo plačali, oni so s to zgodbo samo zaslužili.

“Tega staršem enostavno nisem mogla reči,” pravi Milka Krapež. Zato tega, za celotno zgodbo izjemno pomembnega podatka, tudi ni objavila v članku.

Tole je pa aleluja. In nikakršen izgovor za objavljanje lažnih podatkov v člankih. Če že ni mogla objaviti resnice, potem ne bi objavila ničesar, ne pa da je šla objavljat laži.[/quote]

skupaj na nivoju “baba čula, baba rekla”.

Že če poslušaš izjave tega zdravnika Sterlina, so različne medijske hiše, različno povzele njegovo izjavo iz katere lahko sklepaš to in ono!
Resnica, je po moji oceni, zaradi vse te zmede, ki se je, roko na srce, začela ravno zaradi arogance zdravnikov v UKC , ni znana niti staršema, ki v vsej tej zgodbi najbolj trpita, vključno z njuno družino!

Imam zlovešč občutek, da sta bila starša zelo zmanipulirana … v tako občutljivi situaciji, ko ti umira otrok, bi verjetno verjel samemu zlodeju in mu dušo prodal, če bi lahko kaj pomagal.
Naj bo proklet tisti, ki se je igral z njihovimi čustvi. Upam, da mu vest ne bo dala spati.

Od koga sta bila najbolj zmanipulirana?

Terapije, ki je bila nujna, sicer bi umrla. Možganske poškodbe so pa pogoste pri tej terapiji.

Res ne razumem, ali ste nekateri zares tako zabiti in ne morete dojeti tako enostavnih stvari in boste terali še naprej svoje, čeprav bi vam Bog od zgoraj sporočil, da ni tako kot mislite.[/quote]

Mi lahko prosim kdo, ki se spozna, razloži, katere in kakšne so bile terapije in pri kateri terapiji so pogoste možganske poškodbe.

New Report

Close