Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Taščino kajenje v hiši

Taščino kajenje v hiši

Pred kratkim sem se preselila k fantu. Živiva v zgornjem stanovanju, saj zaenkrat še nimava dovolj prihodkov za svoj dom, imava željo graditi hišo, ampak tja se bova lahko preselila šele čez kakšnih 7 – 10 let. Problem pa je, ker me tako zelo moti taščino kajenje v hiši. Poznam veliko ljudi, ki kadijo, ampak nihče pa ne kadi v hiši, ali kadijo v kakšni sobi spodaj v kleti, ali na balkonu, zimskem vrtu, zunaj… Kakorkoli, ona kadi v dnevni sobi, kjer so vrata na hodnih VEDNO odprta. Na hodniku je stopnišče za najino stanovanje, na vrhu so vrata, potem še ena vrata iz hodnika v najino dnevno in nato iz dnevne še v spalnico. Ampak jaz konstantno v najini spalnici voham cigaretni dim, čeprav so vmes trojna vrata. Čez dan me toliko ne moti, ker delam, pridem pozno domov, ampak zvečer ko grem spat, pa prav kašljam, ker čutim ta dim v nosnicah. Najhuje je zjutraj ko se zbudim in pridem v dnevno in prva stvar, ki jo zavoham so cigareti. Ona je konstantno v dnevni sobi, kadi in gleda televizijo. Najhuje je zdaj pozimi, ko je itak cele dneve notri, okna pa imam zaprta zvečer, ker me zebe, prav tako zjutraj (sicer čez dan malo luftam, ampak kar naprej pa ne morem, ker je pač zima). Kaj naj naredim? Partnerju sem že omenila, pa je rekel, da pretiravam, ker on nič ne voha (najbrž se je že navadil). Trudim se, da so najina vrata zaprta, ampak dim je le dim, in pride skozi vsako še tako majhno špranjo. Poskusila sem z osvežilci zraka, pa me glava boli po njih. Zaradi mene pa ona itak ne bo nehala kaditi v hiši, saj je njena. Tega niti ne zahtevam od nje, ampak vseeno. Sploh si ne predstavljam kako bo, ko bova imela otroke, da bodo že kot dojenčki izpostavljeni temu dimu…

Če prav razumem, bosta šla na svoje? Torej dojenčki ne bodo nujno rasli v dimu.

Žal si gostja v tujem domu in boš morala kakšno stvar tudi potrpet.

Ma kaj kompliciraš !
Preselita se na podstrešje k tvojim.
Tvoja mama gotovo ne kadi.

nova
Uredništvo priporoča

ko si se preselila k fantu, si storila napako, saj nisi vedela, da bodo tam zate nesprejemljive okoliščine (kajenje). Ker si tam šele kratek čas, lahko zadevo hitro urediš. Preseli se, od koder si prišla, potem pa s fantom skupaj iščita rešitev, ki bo sprejemljiva za oba.

K nam ne moreva, ker tam živi moja sestra. Ja, bova šla na svoje, ampak najprej morava malo našparati, kupit parcelo, zgradit hišo, to ne gre iz danes na jutri. Upam, da bom čez 10 let že na svojem. Otrok pa tudi ne bom imela šele takrat! Sprašujem za kakšen nasvet, kako naj se rešim tega dima, ne iščem stanovanjske rešitve.

Provokacija, jasno.
Tud MONovka ne more bit tok butasta.

Sprijazniš se, da lahko kot lastnica dela tako, kar je navajena, pa četudi kadi pred TV-jem, ti pa več zračiš.

Aha, ti bi pri tašči zgoraj šparala, pa še komandirala zraven. Eeeee, ne bo šlo. Pejdi v najem, pa tam komandiraj!!

Ti bi i ovce i novce.

zdaj tako je tašča ima vso pravico kaditi v svojem domu to je dejstvo…
po drugi strani pa razumem tebe, ki te dim moti…. jaz opažam, da me zadnje čase vedno bolj, in ne bi mogla živeti v stanovanju, kjer malo smrdi po cigaretih…
mi je mar tudi za moje zdravje, kaj šele, da pridejo otroci pa sploh ne bi želela,da so izpostavljeni dimu.
Jaz sem v bloku in včasih kdo prižge ventilator v svojem stanovanju v kopalnici in po zračnikih prav potegne ta smrad… in imamo še kopalnice brez oken, da še prezračiti ne morem… in me že to zelo moti…
te razumem, kot rečeno, ker tudi meni to blazno smrdi in nenazadnje je škodljivo tudi pasivno kajenje.
Tako, da jaz ne vidim druge kot da pojdita v najem, ker z vsem spoštovanjem do tašče, ona pač ima vso pravico kaditi v stanovanju svojem.

A to, da kadi si izvedela šele po selitvi?
če zazidava prostora ni mogoča ostanejo le še ventilatorji usmerjeni iz vajinega dela stanovanja nazaj k njej, ki se na časovnik prižgejo uro preden se vrneš domov ali pa naprava za filtriranje zraka v vajini spalnici, prižgana skoz ko vaju ni doma na časovnik. In striktno zapiranje vrat, lahko si omislita avtomatski zapiralec vrat (vsaj svojih).
Sanje o tem, da se ti bo tašča umikala kadit v klet ali ven lahko kar opustiš. Ni ga bolj sebičnega bitja kot je kadilec, žal.
Glede dojenčkov itd, jaz bi šla raje v najem, kot da otroka izpostavljam dimu. Dokler je moj oče kadil v hiši sem imela vsak začetek zime strašne bronhitise, ko sem si skoraj pljuča izkašljala.

Prosita taščo, če vama dovoli, da na lastne stroške financirata res dobro prezračevanje v njeni dnevni sobi. Bo veliko stalo, ampak ne bo dima.
Ampak res dobro, z mikrofiltri in vsem.
Pa povejta, da ji bosta doplačevala za več gretja in elektriko, ki jo bo prezračevalni sistem porabil.
Je drago, ampak tebi se splača.

dvomim, da bo za – avtorica mislim 🙂

Predstavljaj si, da si nekje v super poceni najemu v takih razmerah, da lastnik v svojem spodnjem stanovanju kadi…
Kaj bi naredila?
Sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da bi se odselila, a ne?
Torej?

Lahko pa naredis tako, kot je ena zgoraj svetovala, v tascino dnevno vgradite dobro prezracevanje in ji placujete razliko v porabi elektrike.

Tašča ima pravico v svojem stanovanju početi, kar ji paše. Če bi ti živela z njo v stanovanju, bi imela pravico se pritožit. Ker živiš v svojem stanovanju in v njem tašča ne kadi, ne moreš nič. Zapiraj vrata na hodnik. Ko greš mimo tašče, zapri še njena, prezrači skupno stopnišče in si čimprej poišči svoje stanovanje (najem).

Taščinega kajenja v hiši sicer ne podpiram, ampak ti pa tudi preveč kompliciraš. S fantom imata svoje stanovanje, torej nisi s taščo v istem prostoru. Kaj te potem tako moti? Noseča tudi nisi in otrok nimaš še. Razumela bi, da bi bila s taščo skupaj v istem stanovanju – prostoru in bi ti tašča pihala pod nos. Tako pa – kompliciraš v tri krasne.
Sama sem bila trikrat noseča, delala kot zapisničarka, vsi prisotni na sestanku so kadili in mi pihali v nos in to ure in ure. Bilo mi je slabo za umret, ampak si še pisniti nisem upala in diktirati, da me dim moti. Bi me direktor takoj vrgel ven iz sejne sobe in rekel: takoj lahko dobim deset drugih.


tudi jaz ne razumem zakaj se vsaj vrata od dnevne zapirajo oz. zakaj se vrata od taščinega stanovanja striktno ne zapirajo… saj pa pač je verjetno to tudi v taščinem interesu vsaj zaradi kurjave tudi, ni logično namreč,da bi hotela imeti namenoma vseskozi odprta vrata od njenega stanovanja na hladen hodnik in tako ohlajati stanovanje… ja pa čimprej v najem, jaz bi tako naredila.

ja, v 80ih letih prejšnjega stoletja …

Ni ga bolj sebičnega bitja od ženske, ki ti brezplačno ponudi v uporabo del svoje hiše in na čigar položnice se prisesaš, da ti ni treba nič plačevati in lahko šparaš za hišo? Brezobzirno kajenje je res grdo, ampak noben pa je ni silil, da se preseli ženski, ki si doma zakaja bivalne prostore. Ne mi reč, da ni prej vedela, da tašča kadi in kadi v hiši.

Prepričan sem, da bo kmalu tašča nehala kaditi, kar je tudi bolj zdravo in manj boleče za denarnico.

Kupi si kakšen dober čistilec zraka. Par let boš že preživela in si našparala za svojo hišo. To moraš vzeti v zakup, ali pa se preseliti v najem.


sorry ampak cigaretni dim in pasivno kajenje je škodljivo za vse ljudi – ne samo za nosečnice in dojenčke… in to kar pišeš je sramotno, da tako opravičuješ druge, ker si ti škodila sebi in svojemu zdravju, potlej je ok in prav, da naj tudi drugi… in ja danes je kajenje v skupnih prostorih z zakonom prepovedano, ker ogroža zdravje. Torej tudi v vaši pisarni.

Ti pa si….lepo bi v njeni hiši čakala, da našparaš, in vmes še pravila postavljala.
Če te tako moti (ko si se odločila, da se boš priselila, te očitno ni?), vzamita kredit in pojdita na svoje.


sorry ampak cigaretni dim in pasivno kajenje je škodljivo za vse ljudi – ne samo za nosečnice in dojenčke… in to kar pišeš je sramotno, da tako opravičuješ druge, ker si ti škodila sebi in svojemu zdravju, potlej je ok in prav, da naj tudi drugi… in ja danes je kajenje v skupnih prostorih z zakonom prepovedano, ker ogroža zdravje. Torej tudi v vaši pisarni.[/quote]

Kajenje v skupnih prostorih ni prepovedano, je pa prepovedano kajenje v poslovnih prostorih (tudi če imaš npr.svojo pisarno in brez stikov s strankami).

Prepričan sem, da bo kmalu tašča nehala kaditi, kar je tudi bolj zdravo in manj boleče za denarnico.[/quote]
ja za vzpodbudo ji lahko da izjavo dr. Stareta o tem:
http://4d.rtvslo.si/arhiv/vikend-paket/174430715 (od 53.00 minute do 53:45 cca)


sorry ampak cigaretni dim in pasivno kajenje je škodljivo za vse ljudi – ne samo za nosečnice in dojenčke… in to kar pišeš je sramotno, da tako opravičuješ druge, ker si ti škodila sebi in svojemu zdravju, potlej je ok in prav, da naj tudi drugi… in ja danes je kajenje v skupnih prostorih z zakonom prepovedano, ker ogroža zdravje. Torej tudi v vaši pisarni.[/quote]

Kajenje v skupnih prostorih ni prepovedano, je pa prepovedano kajenje v poslovnih prostorih (tudi če imaš npr.svojo pisarno in brez stikov s strankami).[/quote]
se opravičujem za nestrokovni izraz, mišljeno je bilo pa to kar si ti povedala. V pisarni se torej ne sme kaditi … torej v javnih prostorih 🙂

New Report

Close