Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem kje so vsi ti reveži, lačni upokojenci in otroci?

Ne razumem kje so vsi ti reveži, lačni upokojenci in otroci?

Ne poznam niti enega takega, niti jih ne videvam nikjer. Kje so vsi ti shirani in razcapani ljudje?
Kdo laže? Mediji?

tudi jaz ne, ker trgovine so povsod tako polne, kot da bo jutri konec sveta ali pa božični večer..in ne kupuje se samo kruh in mleko..

Tisti, ki nima in je razscapan, ne gre v trgovino. Tisti so doma.

Starejši reveži so pozabljeni v starejših zaselkih, kjer se občani starajo, če je še kje kakšen mlajši, se pa odseli. Po kruh in mleko gredo v mali lokalni Mercator z zasoljenimi cenami, ker brez avta do trgovskih centrov ne morejo.
V krajih s slabo prometno povezavo, skoraj brez javnega prevoza. To je tam, kjer ogromne bajte nihče niti zastonj noče, kaj šele da bi zanjo plačal 10 jurjev. No, tam.

Za otroke pa tudi jaz ne vem.

Odpri malo oči, ko se pelješ mimo kakšnega rdečega križa ali socialne kuhinje.

tu videvam tudi take, ki pomoči sploh niso nujno potrebni in hrano celo naprej prodajajo..tisti ki res rabijo, se ne pripeljejo (niti nimajo prevoza) pred RK ali karitas z avtom srednjecenovnega razreda…

Saj ima marsikateri upokojenec boljšo pokojnino kot delavec plačo…

Zanimivo, jaz jih pa vidim kar veliko.

Upokojencev v ponošenih cunjah, ki v lokalni trgovini kupujejo vrečko gobove juhe (ker je v akciji pod euro) za kosilo.
Pa otroke tudi srečujem, en par čevljev od septembra do novembra, potem eni škornji do pomladi in nato spet isti par čevljev do poletja. Pa 3 leta ista bunda. Njihova mama v istih razvlečenih hlačah od jan – dec.

Tega je veliko, le videti je treba.

Pričakovati, da boste tiste, ki res nič nimajo, videli v shopping centrih, je blago rečeno naivno.
Bedna, bedna provokacija, sprenevedanje na princip “če ne vidim, ne obstaja”, pa izraz čiste zlobe.
Zavetišča za brezdomce so v času zime in slabega vremena konstantno zasedena, zanimiv bi bil tudi podatek, koliko ljudi ima stalno prebivališče prijavljeno kar na CSD-jih…

Vsak vidi, kar hoče. revežev je povsod dost. prepoznaš jih že po cenenih ponošenih oblačilih. Ljudi je sram priznati, da nimajo.

V bistvu ne. Sej kaj pa folk dela v šoping centrih, šetajo se. Tu pa tam kdo kaj kupi. Vprašajte prodajalke. Tudi, tisti, ki nima, se lepo šeta, da se zlije v množici.

Samo res, kakšen tepec sprašuje kje so reveži, češ, kot da so v velikih nakupovalnih centrih (ker, kot je nekdo že napisal, avtobus sploh ne vozi do tja)…. namesto da bi šel tja, kjer reveži so….
Samo res, kako so nekateri ljudje neumni.

Pogledati greš lahko v statistiko – od leta 1985 si je sodilo 17.000 LJUDI. Na pokopališče jih greš lahko gledati. Tam so. To je skoraj 1 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev. To je cena, jugovladavine. To je prava cena. Če bi bila vojna in bi toliko ljudi umrlo, bi se vsi zgražali, ker pa divja notranja vojna, tega nihče niti opazi ne.

Boš videl-a realno stanje na stara leta, ko bo penzija 400 eurov. Takrat poročaj.[/quote]

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?

upam, da se tvoja hudobija ne bo obrnila proti tebi … ne privoščim ti lakote, čeprav si hudoba

V bistvu ne. Sej kaj pa folk dela v šoping centrih, šetajo se. Tu pa tam kdo kaj kupi. Vprašajte prodajalke. Tudi, tisti, ki nima, se lepo šeta, da se zlije v množici.[/quote]

V bistvu se ne sprehajas. Ker do soping centra je treba nekako priti, pa naj bo bus ali avto, oboje stane in ni denarja za ta luksuz.

Boš videl-a realno stanje na stara leta, ko bo penzija 400 eurov. Takrat poročaj.[/quote]

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]

Moj sosed, sveze upokojen, 40 let na gradbiscu, penzija 415€!

Kaj, to pa je tako hudo? Ojej, sem zaposlena na delovnem mestu, v pogostem kontaktu z ljudmi, bunda stara najmanj 4 leta, in je bolj nizkocenovna, ampak še vedno (meni) lepa…..Pa čevlje tudi bolj ene in iste nosim, pač, so še celi. In če bi že kupila nove, bi bile spet zelo podobne tem in bi spet izgledalo, kot da iste nosim….

V bistvu ne. Sej kaj pa folk dela v šoping centrih, šetajo se. Tu pa tam kdo kaj kupi. Vprašajte prodajalke. Tudi, tisti, ki nima, se lepo šeta, da se zlije v množici.[/quote]

Ajde, ja, če živi v bližini, ogromno je pa takih, ki si niti vožnje z LPP-jem do tja ne morejo privoščiti, ker to pomeni 1,20€ v eno smer in 1,20€ nazaj; za 2,40€ si pa raje kupijo kruh in poceni pašteto za zraven. Pa naj bo v shopping centrih še tako toplo…

V bistvu ne. Sej kaj pa folk dela v šoping centrih, šetajo se. Tu pa tam kdo kaj kupi. Vprašajte prodajalke. Tudi, tisti, ki nima, se lepo šeta, da se zlije v množici.[/quote]

Ajde, ja, če živi v bližini, ogromno je pa takih, ki si niti vožnje z LPP-jem do tja ne morejo privoščiti, ker to pomeni 1,20€ v eno smer in 1,20€ nazaj; za 2,40€ si pa raje kupijo kruh in poceni pašteto za zraven. Pa naj bo v shopping centrih še tako toplo…[/quote]

Jest vem, da jih je veliko v knjižnici. Jih prepoznaš po vonju, nikakor ne po razcapanih cunjah (ker na Karitasu ali RK jih dobijo zastonj).

Kaj, to pa je tako hudo? Ojej, sem zaposlena na delovnem mestu, v pogostem kontaktu z ljudmi, bunda stara najmanj 4 leta, in je bolj nizkocenovna, ampak še vedno (meni) lepa…..Pa čevlje tudi bolj ene in iste nosim, pač, so še celi. In če bi že kupila nove, bi bile spet zelo podobne tem in bi spet izgledalo, kot da iste nosim….[/quote]

Si pač tak tip, škrta do same sebe.

Je malo drugače, če nekaj nosiš, ker si ne želiš kupiti novega, nekaj pa, če kljub temu, da je ponošeno/premajhno ne moreš kupiti, ane? Ne delaj primerjave z otroci.

Sploh pa, mogoče tudi ti deluješ kot razcapanka, le da se tega ne zavedaš in kaj potem?

V trgovinah redko, sicer pa v naravi, v krogu prijateljev in družine. Ti bi pa najbrž rada, da hodim okoli s transparentom: Revna sem.

Veš kaj, s tabo ne bi menjala gospa Lepo situirana. Denarnica bogata, srce in duša pa revna ali ne, IQ pa tudi kajne.

Smiliš se mi. Zdajle pa spečem eno poceni pecivo in lepo počakam prijatelje, ki pridejo na kavo. In ja, sem revna, a življenje je kljub vsemu tudi lepo.

V bistvu ne. Sej kaj pa folk dela v šoping centrih, šetajo se. Tu pa tam kdo kaj kupi. Vprašajte prodajalke. Tudi, tisti, ki nima, se lepo šeta, da se zlije v množici.[/quote]

Res je, tudi tam jih vidiš. Včasih nekaj malega tudi kupijo, vse najcenejše in samo osnovno.

Boš videl-a realno stanje na stara leta, ko bo penzija 400 eurov. Takrat poročaj.[/quote]

poznaš koga, ki je RES delal in ima samo 400€ pokojnine?[/quote]
Vprašaj malo, koliko znašajo invalidske pokojnine, ki jih dobivajo ljudje, ki so se poškodovali na delovnem mestu – gradbinci, krovci, mizarji, rudarji…

Ajde, ja, če živi v bližini, ogromno je pa takih, ki si niti vožnje z LPP-jem do tja ne morejo privoščiti, ker to pomeni 1,20€ v eno smer in 1,20€ nazaj; za 2,40€ si pa raje kupijo kruh in poceni pašteto za zraven. Pa naj bo v shopping centrih še tako toplo…[/quote]

Jest vem, da jih je veliko v knjižnici. Jih prepoznaš po vonju, nikakor ne po razcapanih cunjah (ker na Karitasu ali RK jih dobijo zastonj).[/quote]
Tudi, ja.

Zelo dober komentar.
Mene zanima le, koliko CSDjev ve, koliko starejših, tudi mlajših živi osamljeno, brez pomoči ali obiskov svojcev?
Bi bilo dobro kakšen raziskovalni članek ali diplomsko delo na to temo napisati.
Da se tem ljudem lahko sploh pomaga, ker ljudje v resnični stiski se ne izpostavljajo.

New Report

Close