Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za vse lažnivce, ki naj bi skromen pogreb pogrebnemu zavodu, plačali nekaj tisoč evrov!

Za vse lažnivce, ki naj bi skromen pogreb pogrebnemu zavodu, plačali nekaj tisoč evrov!

Osnovni pogreb stane cca 600€ vse kar je več in gre v tisoče evrov je vaše izmišljevanje dodatnih pogrebnih storitev.

Koliko stane, da naše drage, ko umrejo, dostojno pokopljemo? Stroški so visoki, za rubriko 24UR Inšpektor ugotavlja novinarka Maja Sodja. Povsem osnovni pogreb – brez mrliške vežice, brez fotografije, brez cvetja – stane približno 600 evrov. Povprečen, povsem običajen pogreb pa med 1000 in 1500 evri. Malo bolj razkošni pogrebi stanejo po nekaj tisoč evrov.
http://www.24ur.com/novice/slovenija/umreti-je-drago.html

Tole je pa verjetno spet nenatančno; osnoven pogreb v Lj – 1200. Verjetno bi se ga dalo še kaj oklestiti, dvomim pa, da bi prišel pod 1000 ali 900.
Preverjeno pred 2 tednoma.

V manjših krajih znajo biti verjetno cenejši, a je problem drugje – če so žarni pogrebi, je finta v prevozih pokojnikov do krematorijev in nazaj. To hitro nanese par sto – pa tudi več evrov.


Ne, v manjših krajih je dražje, ker je usluga uporabe vežice dražja, ravno tako se prevoz do tega kraja plača dodatno, prevoz pokojnika na žale je avtomatično tudi do sežigalnice in se ne plačuje prevoz do nje posebej saj je vse v sklopu Žal, pokopališča, ki niso v upravljanju Žal so dražja ker na njih vrši dejavnost koncesionar in on izstavi račun za vse te dodatne prevoze, izkop, vežico itd, žaro ali krsto prevzame na Žalah in do tu so stroški Žal, vse ostalo so stroški koncesionarja.

Brez mrliške vežice?

Se pravi, pripelje, in da direkt v grob.

Ja, pol res ne rabiš ne rože, ne sveče, ne nič. Še svojce v bistvu ne.

Zavajanje, kot ponavadi. Pogovarjamo se o pogrebu po nekih splošnih standardih, kar vključuje tudi slovo v vežici. Če gremo v esktreme, , imam zate najcenejšo varianto: anonimen pokop. Brez svojcev, brez znane ure..

Fotografiranja na pogrebih ne razumem, v čem je smisel? Da se vidi, kdo je vse prišel? na pogrebih, kjer sem bil med svojci-žalujočimi, nismo imeli nobenega fotografiranja.

Tue je uradni cenik standardnega pogreba za Žale:
http://www.zale.si/sl/Ceniki_in_obrazci/
Žarni nekaj manj kot 600 in s krsto nekaj čez 700.
VENDAR – ko prideš tja, ti pogreba za ta denar ne naredijo, ker je potrebno še to, pa še ono, pa ….
in nekdo, ki je izgubil nekoga najbližjega, poln bolečine, se enostavno še s tem enostavno ne more bosti, in plača.
Robi, lahko objaviš račun brez osebnih podatkov?
Lahko kdo drug to naredi?

Pa še to – standarden pogreb BI MORAL VKLJUČEVATI VEŽICO.


V osnovni ceni pogreba je všteta tudi vežica, ni pa všteto, ozvočenje, pevci, trobenta, venci, osmrtnica ( najmanjša 360€) itd itd.
Ne to kar ti pišeš ni ekstrem temveč pokop v najožjem družinskem krogu in vse več je tega samo žal si ljudje to predstavljajo malo po svoje, radi bi tak pokop istočasno pa hočejo osmrtnico s vsemi podatki o času in kraju pogreba ravno tako pa obvestilo na krajevnem pokopališču in objavo na internetnih straneh pogrebnega zavoda, pa razumi, če moreš.

Ne. Anonimen pokop je na stroške občine, brez znane ure pokopa, brez prisotnosti svojcev. Tako pokopljejo reveže, ki nimajo denarja za pogreb.


Ni res in to kar pišeš je LAŽ, od tebe je odvisno kakšen bo pogreb, če hočeš takega za 600€ ga boš tudi dobil, nič ni za doplačat kar ti ne želiš, cena na ceniku je prava, tvoje želje so pa druga zadeva.

Pa tudi grob stane kar veliko. Zaenkrat še ne mečemo v reke. To spada po mojem k pogrebu.

Mi nismo imeli nobenih pevcev, trobent, bila je samo ena rožica, osmrtnice ni bilo. Skoraj 1200. Naj lažejo komu drugemu.

Jaz zdajle berem iz računa.

Prevoz pokojnika v vežico, se pravi, da ga prinesejo iz zgradbe v vežico. 12,84. Kako naj ga ti prineseš, če niti ne veš, kje je?

Uporaba mrliške vežice je zaračunana 25 evrov in nekaj centov.

Ozvočenje je zaračunano 25,70. In so rekli, da je obvezno. Ker mi nismo želeli tiste grozne glasbe, ko se gre od vežice do groba, ampak so rekli, da je to obvezno, ne more biti brez. Grozno odmeva iz tiste njihove zgradbe, zvočnika.

Dvig plošče za žarni pokop. Kaj naj jaz dvigujem ploščo na grobu? Normalno, da plačaš.

Potem seveda ne veš, kakšne so kremacijske krste, ti prodajo takšno za 150.

Ti rečejo, da so nek talar in copati obvezni, tudi to dobiš na račun.

In še je.

In si pri 1200 za najskromnejši mogoč pogreb.

Jaz zdajle berem iz računa.

Prevoz pokojnika v vežico, se pravi, da ga prinesejo iz zgradbe v vežico. 12,84. Kako naj ga ti prineseš, če niti ne veš, kje je?

Uporaba mrliške vežice je zaračunana 25 evrov in nekaj centov.

Ozvočenje je zaračunano 25,70. In so rekli, da je obvezno. Ker mi nismo želeli tiste grozne glasbe, ko se gre od vežice do groba, ampak so rekli, da je to obvezno, ne more biti brez. Grozno odmeva iz tiste njihove zgradbe, zvočnika.

Dvig plošče za žarni pokop. Kaj naj jaz dvigujem ploščo na grobu? Normalno, da plačaš.

Potem seveda ne veš, kakšne so kremacijske krste, ti prodajo takšno za 150.

Ti rečejo, da so nek talar in copati obvezni, tudi to dobiš na račun.

In še je.

In si pri 1200 za najskromnejši mogoč pogreb.[/quote]
Po domače so te nategnili. Ker tisto, da je obvezno, ne gre, pa če se na glavo postavljajo. Samo je pač tako, da si takrat bolj obremenjen z drugimi zadevami, pa nimaš energije za prerekanje z njimi. Oni pa to pridno izkoristijo na žalost.

Jaz zdajle berem iz računa.

Prevoz pokojnika v vežico, se pravi, da ga prinesejo iz zgradbe v vežico. 12,84. Kako naj ga ti prineseš, če niti ne veš, kje je?

Uporaba mrliške vežice je zaračunana 25 evrov in nekaj centov.

Ozvočenje je zaračunano 25,70. In so rekli, da je obvezno. Ker mi nismo želeli tiste grozne glasbe, ko se gre od vežice do groba, ampak so rekli, da je to obvezno, ne more biti brez. Grozno odmeva iz tiste njihove zgradbe, zvočnika.

Dvig plošče za žarni pokop. Kaj naj jaz dvigujem ploščo na grobu? Normalno, da plačaš.

Potem seveda ne veš, kakšne so kremacijske krste, ti prodajo takšno za 150.

Ti rečejo, da so nek talar in copati obvezni, tudi to dobiš na račun.

In še je.

In si pri 1200 za najskromnejši mogoč pogreb.[/quote]

Dodaj še (kolikor se zdaj iz glave spomnim) identifikacijo pokojnika, pečatenje krste, pa žaro, kamor vstavijo tisti kozarec za vlaganje.
Talar in copati za kremiranje so obvezni.
Krsta za kremacijo je obvezna, brez tega ne gre, na objavljenem ceniku je seveda ni.

Jaz zdajle berem iz računa.

Prevoz pokojnika v vežico, se pravi, da ga prinesejo iz zgradbe v vežico. 12,84. Kako naj ga ti prineseš, če niti ne veš, kje je?

Uporaba mrliške vežice je zaračunana 25 evrov in nekaj centov.

Ozvočenje je zaračunano 25,70. In so rekli, da je obvezno. Ker mi nismo želeli tiste grozne glasbe, ko se gre od vežice do groba, ampak so rekli, da je to obvezno, ne more biti brez. Grozno odmeva iz tiste njihove zgradbe, zvočnika.

Dvig plošče za žarni pokop. Kaj naj jaz dvigujem ploščo na grobu? Normalno, da plačaš.

Potem seveda ne veš, kakšne so kremacijske krste, ti prodajo takšno za 150.

Ti rečejo, da so nek talar in copati obvezni, tudi to dobiš na račun.

In še je.

In si pri 1200 za najskromnejši mogoč pogreb.[/quote]
Po domače so te nategnili. Ker tisto, da je obvezno, ne gre, pa če se na glavo postavljajo. Samo je pač tako, da si takrat bolj obremenjen z drugimi zadevami, pa nimaš energije za prerekanje z njimi. Oni pa to pridno izkoristijo na žalost.[/quote]

Če jaz rečem, da nočem tiste glasbe iz zvočnikov, tako srceparajoče, pa mi rečejo, da je obvezna, Kaj naj rečem, da nočem njihove usluge in bom šla drugam?

Za dvig plošče me sploh niso vprašali, za cel kup stvari ne. Dali so avtomatsko zraven.

Za talar in copate je bilo rečeno, da je to obvezno, ker pokojnika pripeljejo golega.

Nam se sploh ni šlo zaradi denarja. Mi smo samo hoteli spoštovati želje pokojnika, ki je hotel najbolj možen skromen pogreb. In tako smo naredili. In ker vem, kako skromen je pogreb bil, me hudo jezi tole pisanje o 600 evrih.

Ja, dejansko ti zaračunajo, da iz zgradbe do mrliške vežice prinesejo žaro tista dva metra. In ne, ti ne dajo možnosti, da jo sam prineseš. Mislim, saj je tudi človek ne bi šel sam nosit. Ampak ko mi pišeš, da je to luksuz, neki dodatek. To je nekaj, kar dajo avtomatično zraven in te ne vprašajo nič.

Se delaš norca ali…? Gre za povečavo fotografije pokojnika, ki je poleg krste/žare potem v vežici, ne pa fotrografiranje pogrebnikov.

Aja to…

Se delaš norca ali…? Gre za povečavo fotografije pokojnika, ki je poleg krste/žare potem v vežici, ne pa fotrografiranje pogrebnikov.[/quote]
Fotografijo smo mi nesli povečat k foto—-, kjer pač živimo. In so imeli zraven en kup okvirjev prav v ta namen. je prišlo pod sedem evr. Ljubljana.


Po domače so te nategnili. Ker tisto, da je obvezno, ne gre, pa če se na glavo postavljajo. Samo je pač tako, da si takrat bolj obremenjen z drugimi zadevami, pa nimaš energije za prerekanje z njimi. Oni pa to pridno izkoristijo na žalost.[/quote]

Če jaz rečem, da nočem tiste glasbe iz zvočnikov, tako srceparajoče, pa mi rečejo, da je obvezna, Kaj naj rečem, da nočem njihove usluge in bom šla drugam?

Za dvig plošče me sploh niso vprašali, za cel kup stvari ne. Dali so avtomatsko zraven.

Za talar in copate je bilo rečeno, da je to obvezno, ker pokojnika pripeljejo golega.

Nam se sploh ni šlo zaradi denarja. Mi smo samo hoteli spoštovati želje pokojnika, ki je hotel najbolj možen skromen pogreb. In tako smo naredili. In ker vem, kako skromen je pogreb bil, me hudo jezi tole pisanje o 600 evrih.

Ja, dejansko ti zaračunajo, da iz zgradbe do mrliške vežice prinesejo žaro tista dva metra. In ne, ti ne dajo možnosti, da jo sam prineseš. Mislim, saj je tudi človek ne bi šel sam nosit. Ampak ko mi pišeš, da je to luksuz, neki dodatek. To je nekaj, kar dajo avtomatično zraven in te ne vprašajo nič.[/quote]
Žaro dvigneš lahko sam na Žalah v krematoriju-jaz sem jo. So me pa kaznovali za mojo predrznost na drugih področjih. Računali so ozvočenje, ki je bilo predpotopno-s kuferčkom so hodili za nami in predvajali glasbo. Prav primitivno je zgledalo. Pa žari je pokrovček odpadel ko so mamo dajali v grob. Zahvale na lokalni tv niso naročili, hoteli pa so mi jo računat. Plačala sem pospravljanje groba-pospravila sem pa sama.
Skrajni čas je, da se ukine koncesije! Tako bodo takile mali lokalni šerifki ostali brez posla zaradi nekvalitetne izvedbe pogreba.

Če jaz rečem, da nočem tiste glasbe iz zvočnikov, tako srceparajoče, pa mi rečejo, da je obvezna, Kaj naj rečem, da nočem njihove usluge in bom šla drugam?

Za dvig plošče me sploh niso vprašali, za cel kup stvari ne. Dali so avtomatsko zraven.

Za talar in copate je bilo rečeno, da je to obvezno, ker pokojnika pripeljejo golega.

Nam se sploh ni šlo zaradi denarja. Mi smo samo hoteli spoštovati želje pokojnika, ki je hotel najbolj možen skromen pogreb. In tako smo naredili. In ker vem, kako skromen je pogreb bil, me hudo jezi tole pisanje o 600 evrih.

Ja, dejansko ti zaračunajo, da iz zgradbe do mrliške vežice prinesejo žaro tista dva metra. In ne, ti ne dajo možnosti, da jo sam prineseš. Mislim, saj je tudi človek ne bi šel sam nosit. Ampak ko mi pišeš, da je to luksuz, neki dodatek. To je nekaj, kar dajo avtomatično zraven in te ne vprašajo nič.[/quote]
Žaro dvigneš lahko sam na Žalah v krematoriju-jaz sem jo. So me pa kaznovali za mojo predrznost na drugih področjih. Računali so ozvočenje, ki je bilo predpotopno-s kuferčkom so hodili za nami in predvajali glasbo. Prav primitivno je zgledalo. Pa žari je pokrovček odpadel ko so mamo dajali v grob. Zahvale na lokalni tv niso naročili, hoteli pa so mi jo računat. Plačala sem pospravljanje groba-pospravila sem pa sama.
Skrajni čas je, da se ukine koncesije! Tako bodo takile mali lokalni šerifki ostali brez posla zaradi nekvalitetne izvedbe pogreba.[/quote]

Žale imajo vsaj cenik na netu. Pri našem lokalnem pogrebnem podjetju ga ni, dobiš ga samo na vpogled ko naročaš pogreb. 4 strani cenika, enaka storitev je drugače formulirana večkrat. Če si v stresu in nisi pozoren na postavke, hitro plačaš 2x isto storitev.
Cenik lahko vidiš šeleko naročaš pogreb, nič prej. Pokvarjenci

Saj zato pa so lokalni šerifčki, preko svojih vez, zagnali vik in krik v medijih, ker se bojijo, da bodo ostali brez dosedanjega fevda, kjer so do sedaj leta dolgo nemoteno plenili.
Po drugi strani, glede na to, da je to le Slovenija – država od lopovov za lopove – je čisto možno, da gre zgolj za to, da se bodo na že obstoječe fevde, enostavno prislinili novi, večji šerifi, ki bodo takoj, ko bo fevd v njihovih rokah, spet uvedli monopol…

Saj zato pa so lokalni šerifčki, preko svojih vez, zagnali vik in krik v medijih, ker se bojijo, da bodo ostali brez dosedanjega fevda, kjer so do sedaj leta dolgo nemoteno plenili.
Po drugi strani, glede na to, da je to le Slovenija – država od lopovov za lopove – je čisto možno, da gre zgolj za to, da se bodo na že obstoječe fevde, enostavno prislinili novi, večji šerifi, ki bodo takoj, ko bo fevd v njihovih rokah, spet uvedli monopol

Točno tako. Kakšen vik in krik so zagnali. Ker nisem bila v Slo ne vem kako se je končalo. Ali koncesije ostajajo ali je prosti trg?

Če jaz rečem, da nočem tiste glasbe iz zvočnikov, tako srceparajoče, pa mi rečejo, da je obvezna, Kaj naj rečem, da nočem njihove usluge in bom šla drugam?

Za dvig plošče me sploh niso vprašali, za cel kup stvari ne. Dali so avtomatsko zraven.

Za talar in copate je bilo rečeno, da je to obvezno, ker pokojnika pripeljejo golega.

Nam se sploh ni šlo zaradi denarja. Mi smo samo hoteli spoštovati želje pokojnika, ki je hotel najbolj možen skromen pogreb. In tako smo naredili. In ker vem, kako skromen je pogreb bil, me hudo jezi tole pisanje o 600 evrih.

Ja, dejansko ti zaračunajo, da iz zgradbe do mrliške vežice prinesejo žaro tista dva metra. In ne, ti ne dajo možnosti, da jo sam prineseš. Mislim, saj je tudi človek ne bi šel sam nosit. Ampak ko mi pišeš, da je to luksuz, neki dodatek. To je nekaj, kar dajo avtomatično zraven in te ne vprašajo nič.[/quote]
Žaro dvigneš lahko sam na Žalah v krematoriju-jaz sem jo. So me pa kaznovali za mojo predrznost na drugih področjih. Računali so ozvočenje, ki je bilo predpotopno-s kuferčkom so hodili za nami in predvajali glasbo. Prav primitivno je zgledalo. Pa žari je pokrovček odpadel ko so mamo dajali v grob. Zahvale na lokalni tv niso naročili, hoteli pa so mi jo računat. Plačala sem pospravljanje groba-pospravila sem pa sama.
Skrajni čas je, da se ukine koncesije! Tako bodo takile mali lokalni šerifki ostali brez posla zaradi nekvalitetne izvedbe pogreba.[/quote]
Kako pa naj bi ti drugače predvajali glasbo, imate električne doze montirane med grobovi, da bi lahko aparaturo priklopili na njo, bi morali kabel vleči iz vežice do groba kar ti spet ne bi bilo všeč, kar se pospravljanja tiče, grob zaprejo, venci in sveče ostanejo približno teden dni in potem pospravijo, tvoj problem če si histerično čez dva dni šla sama pospravit.

New Report

Close