Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kolesarji v gozdu. Novi moteči trend

Kolesarji v gozdu. Novi moteči trend

Kolesarjev po novem ne zanimajo več ceste. Je treba v gozd, med planince, med sprehajalce.

Še koga motijo?


Je Planinska zveza ustanovila kolesarsko sekcijo, dovoljuje in nagovarja ljudi za uporabo planinskih poti. Društva pa nič, vi pa nič!

In kaj konkretno vaju moti če smem vprašat?


Razritost, ker ne vozite tam, kjer je pot! Ampak povsod, zato uničujete podrast, odstranjujete zemljo, posledično se naredijo dodatne steze, ki jih prej ni bilo in to uničuje gozd. Pa ne vidim nobene potrebe za take vožnje, je dosti poti, kjer lahko vozite. Ampak ne po gozdu, ne izven poti. Se strinjava, ali ti ravnaš drugače?
Pa se kdaj pridružiš lokalnim markacistom pri planinskem društvu in jim pomagaš pri vzdrževanju poti?

Ti se voziš po kolesarski stezi. Jaz pridem tja z avtomobilom. Bo to ok?

Mene moti, če mi kak kolesarski zanesenjak pripelje v šusu dol po planinski stezici – in potlej skačem in se mečem levo ali desno – če ga vidim direktno, če pa mi pripelje za hrbtom (in itak nima zvonca), pa samo upam, da me ne bo butnil.
Planinske steze so za planince, kolesarske steze naj bodo za kolesarje.
Razumem željo po gorskem kolesarjenju, ampak naj bo urejeno izven rednih planinskih poti – in predvsem omejeno!

pešcem priporočam tečaj samoobrambe ☺
ko prileti kolesar po hribu navzdol se postaviš na stran hriba in kolesarja malo rukneš v bok

Sedaj ne veš več, če se boš lahko mirno sprehajal, hodil. Včasih smo pustili otroke, da so skakali okrog, sedaj jih je treba držat za roko, saj tak nenaden šus kolesarja lahko zelo poškoduje otroka.

Naj jim naredijo kolesarske steze, jih ogradijo in naj se tam vozijo. Če ni stez? Dokler jih ni, ne bo, se pač po gozdu ne bodo vozili.


Razritost, ker ne vozite tam, kjer je pot! Ampak povsod, zato uničujete podrast, odstranjujete zemljo, posledično se naredijo dodatne steze, ki jih prej ni bilo in to uničuje gozd. Pa ne vidim nobene potrebe za take vožnje, je dosti poti, kjer lahko vozite. Ampak ne po gozdu, ne izven poti. Se strinjava, ali ti ravnaš drugače?
Pa se kdaj pridružiš lokalnim markacistom pri planinskem društvu in jim pomagaš pri vzdrževanju poti?[/quote]

Kako pa vse to veš? Pa menda ja tudi ti ne rineš dol s poti?
Se zavedaš, da pešci dosti bolj posegajo v naravo kot kolesarji?
Pešec se do vznožja hriba pripelje z avtom. Kolesar štarta od doma s kolesom. Torej ne svinja z avtom okrog.
Potem pa pešec se z nogami odriva in sunkovito stopa. Vsak odriv pomeni škodo. Pri kolesarjenju pa ni takega odrivanja, ampak se kolesa enakomerno vrtijo. Da ne govorimo o tem, da kolesarji ne brcajo gob, ne kradejo kostanja, ne odmetavajo smeti, to je delo avto-pešakov.

Sedaj ne veš več, če se boš lahko mirno sprehajal, hodil. Včasih smo pustili otroke, da so skakali okrog, sedaj jih je treba držat za roko, saj tak nenaden šus kolesarja lahko zelo poškoduje otroka.

Naj jim naredijo kolesarske steze, jih ogradijo in naj se tam vozijo. Če ni stez? Dokler jih ni, ne bo, se pač po gozdu ne bodo vozili.[/quote]

Mene pa zanima, če se to dogaja v tvojem gozdu ali pa mogoče v tuj gozd vlačiš svoje otroke?

Kje pa parkiraš avto, ko greš na planinsko pot? Kar na kakem gozdnem robu ali v gozdu ali kar na travniku ali kako?


Razritost, ker ne vozite tam, kjer je pot! Ampak povsod, zato uničujete podrast, odstranjujete zemljo, posledično se naredijo dodatne steze, ki jih prej ni bilo in to uničuje gozd. Pa ne vidim nobene potrebe za take vožnje, je dosti poti, kjer lahko vozite. Ampak ne po gozdu, ne izven poti. Se strinjava, ali ti ravnaš drugače?
Pa se kdaj pridružiš lokalnim markacistom pri planinskem društvu in jim pomagaš pri vzdrževanju poti?[/quote]

Kako pa vse to veš? Pa menda ja tudi ti ne rineš dol s poti?
Se zavedaš, da pešci dosti bolj posegajo v naravo kot kolesarji?
Pešec se do vznožja hriba pripelje z avtom. Kolesar štarta od doma s kolesom. Torej ne svinja z avtom okrog.
Potem pa pešec se z nogami odriva in sunkovito stopa. Vsak odriv pomeni škodo. Pri kolesarjenju pa ni takega odrivanja, ampak se kolesa enakomerno vrtijo. Da ne govorimo o tem, da kolesarji ne brcajo gob, ne kradejo kostanja, ne odmetavajo smeti, to je delo avto-pešakov.[/quote]

Pridrvijo z vso silo od “nikjer”. Poznam par ljudi, ki so jih taki kolesarji “povozili”. Poškodbe niso bile usodne, eden je končal pri zdravniku s par šivi, ostali so bili “samo” malo obtolčeni in prestrašeni. Če je to o.k., potem???

Kje pa parkiraš avto, ko greš na planinsko pot? Kar na kakem gozdnem robu ali v gozdu ali kar na travniku ali kako?[/quote]

Največkrat grem na Veliko Planino iz Stahovice, avto pustim na parkirišču pri Calcitu.
Če grem na Kamniško sedlo in naprej, pustim avto na parkingu v kamniški Bistrici.

Enako počnejo gorski kolesarji: ga še nisem videla, ki bi se iz Ljubljane pripeljal z gorcem do Stahovice in nadaljeval gor proti Primožu – vsi imajo bicikle pripete na prtljažniku avtomobila….

Kako pa vse to veš? Pa menda ja tudi ti ne rineš dol s poti?
Se zavedaš, da pešci dosti bolj posegajo v naravo kot kolesarji?
Pešec se do vznožja hriba pripelje z avtom. Kolesar štarta od doma s kolesom. Torej ne svinja z avtom okrog.
Potem pa pešec se z nogami odriva in sunkovito stopa. Vsak odriv pomeni škodo. Pri kolesarjenju pa ni takega odrivanja, ampak se kolesa enakomerno vrtijo. Da ne govorimo o tem, da kolesarji ne brcajo gob, ne kradejo kostanja, ne odmetavajo smeti, to je delo avto-pešakov.[/quote]

Pridrvijo z vso silo od “nikjer”. Poznam par ljudi, ki so jih taki kolesarji “povozili”. Poškodbe niso bile usodne, eden je končal pri zdravniku s par šivi, ostali so bili “samo” malo obtolčeni in prestrašeni. Če je to o.k., potem???[/quote]

Torej samo baba čula, baba rekla variante?
No, jaz imam pa svoje izkušnje. Ne takih, ki jih je nekdo načvekal.
Po kolesarskih stezah polno pešakov. Hodijo kot kure.
Greš po kaki cesti na kak hrib, komaj se ogneš pešakov, ki se večino hriba itak pripeljejo z avtom. Avto pustijo visoko na hribu, naprej gredo po cesti tako, da zasedejo celo cesto. Ne da bi hodili po levi. Morajo celo cesto zavzeti. In jih komaj prepričaš, da ti naj dajo vendarle malce prostora.

Kje pa parkiraš avto, ko greš na planinsko pot? Kar na kakem gozdnem robu ali v gozdu ali kar na travniku ali kako?[/quote]

Največkrat grem na Veliko Planino iz Stahovice, avto pustim na parkirišču pri Calcitu.
Če grem na Kamniško sedlo in naprej, pustim avto na parkingu v kamniški Bistrici.

Enako počnejo gorski kolesarji: ga še nisem videla, ki bi se iz Ljubljane pripeljal z gorcem do Stahovice in nadaljeval gor proti Primožu – vsi imajo bicikle pripete na prtljažniku avtomobila….[/quote]

Vaših ljubljanskih navad ne poznam. Se pa peljem od doma na V. planino. Do vznožja planine pa imam cca. 60km. Pa na splošno vidim po bližnjih hribih, da kolesarji štartamo od doma, pešci pa z avtom. Res pa, da ne poznam vaših LJ navad. Tam pa verjamem, da se človek noče ubijat po LJ s kolesom.

no meni ni vseeno, sem v svojem gozdu, z malima otrokoma, pa mi pride kolesar na šus po stezici po kateri hodijo gobarji, ali srnjad…otrok š ene ve reagirat, jaz pa se trudim na vse kriplje rešit….ja se je zgodilo

ker živim blizu….ljudje se pripeljejo do končne petke ali na drugo stranna Dobrov z avtom in oboroženi s kolesi, od tam gredo en krog s kolesi po Katarini, Toškem čelu ipd…aja btw, v podutiku so naredili eno bike progo letos…

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :((

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :(([/quote]

Kakopak drugač? Če ti gre nek človek na živce, a ga hočeš prepričat da se ON odstrani, al se odstraniš ti?

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :(([/quote]

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :(([/quote]

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

Odgovor razgledane in inteligentne mone ))))

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

Odgovor razgledane in inteligentne mone ))))[/quote]

Jaz imam svoj gozd in nimam nobenih težav.

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :(([/quote]

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

Preberi….minivseeno….ima svoj gozd. IIIIn?? Kolesarji veselo harajo po njem.

Se mi to dogaja skoraj redno, ko sem v gozdu z otrokom. Ni sicer moj gozd, a je najbližji. Ne mi govorit bedarij, pa pojdi drugam !! :(([/quote]

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

zakaj pa si ne bi kolesar kupil svojega??

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

zakaj pa si ne bi kolesar kupil svojega??[/quote]

Evo, odgovor.Simple), Ali pa naj kolesari le tam, kje je za to označeno in dovoljeno.

Kupi si svoj gozd in stvar bo rešena.[/quote]

zakaj pa si ne bi kolesar kupil svojega??[/quote]

Saj sem napisala, da imam svoj gozd. Zato nimam teh težav. V bistvu so težava nabiralci v gozdu pa motoristi. Nabiralci, ker pohodijo in pobrcajo gobe, trgajo razne rastline (recimo cele šope ciklam), odmetavajo smeti… take preganjamo.

New Report

Close