Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek E- asistent, ste vsi starši OŠ otrok okuženi z njim?

E- asistent, ste vsi starši OŠ otrok okuženi z njim?

Na periferijski OŠ učitelji od letos več ne komunicirajo več s starši po šolskih – njihovih službenih in javno objavljenih – mailih. Tako daleč je že prišlo izsiljevanje plačila E asistenta.

V bistvu gre za programsko opremo v izvedbi zunanjega izvajalca, katero tržijo šole na račun staršev.
Cena je 26 eur na učenca, če je 20 učencev je to 520 eur na razred.

Ali učitelji osebno plačajo participacijo v tem poslu, saj to oni sami najbolj “potrebujejo”?

Kakšna provizija pade v ravnateljev žep?

Od nas nič – ne rabimo nič drugega, kot komunikacijo v primeru odsotnosti, obvestila s strani sveta staršev in odjavo/prijavo na obroke prehrane.
plačljivih postavk e-asisttenta ne potrebujemo, ker imamo doma zgrajen zaupljiv odnos ( za tiste lepe ocene se nimamo kaj sekirat).

Ampak saj če uporabljaš easistenta samo za pošiljanje sporočil učiteljem (kar je ekvivalentno emailom), je to brezplačno. V čem je problem?

Redovalnice se selijo na računalnik in neki program je treba imeti. Šola lahko vzpostavi svoj sistem ali plača uporabo že vzpostavljenega (vem za šolo, kjer imajo svojo e-redovalnico). Učitelji imajo z drugimi el. potmi potem samo dvojno delo. Upam, da razumeš, zakaj jim asistent bolj ustreza. Nekaterim je vseeno, če brskajo na dveh koncih, nekaterim je pa preglednejše tako.

Glede na to, da si na monu, torej uporabljaš elektronsko oz. virtualno komuniciranje, ne vem, kaj imaš proti taki obliki komuniciranja s šolo. Aja, moderno je udrihat kar po nečem. Ne, ne strinjam se s Tino Deu. Internet je (tudi) koristna zadeva in šola ni nobena izjema. Če nočeš “vohuniti” in “nadzorovati” otroka, ne plačaš letne pristojbine in v tem primeru nimaš vpogleda v ocene. Potem ne uporabljaš niti e-banke, ničesar ne naročiš, pogledaš po netu, ne preveriš delovnega časa zdravnika po netu? Ne iščeš telefonskih št. po netu, ampak po starem dobrem papirnatem imeniku? Bi te rada videla. Zakaj potem zahtevate od učiteljev, da ostanejo 90. letih prejšnjega stoletja?

Tako da izračun 26 krat št. učencev ne velja. Pri nas v OŠ so plačevale le izjeme, v srednji šoli več staršev. Jaz npr. ne in kot kaže, ne bo treba. Če pa bo treba, pa bom. Bolje, da za špricanje ali cvek izvem prek e-asistenta kot prepozno.

Marsikaj je v naši državo drago, ampak to se mi pa ne zdi. Vsak dan je noter vpisano vse, kaj so delali, kdaj so kontrolke, kakšno oceno je otrok dobil, ali je imel domačo nalogo ali ne, ali je zamudil k pouku. Zraven tega pa še obveščanje po smsu in mejlu.

520 evrov se mi ne zdi veliko za 10 mesecev. To je 52 evrov na mesec za en razred. Da vsi učitelji noter vse to vpisujejo. Da ta reč deluje na nekem serverju, da nekdo skrbi za vzdrževanje serverja.

Saj učitelji od tega ne dobijo nobenega evra.

He he, prejšnji teden je bila žolčne razprava o tem, da je bogokletno uporabljati easistenta, pravzaprav sploh komunicirati z učitelji. Avtor paše najbrž v kategorijo teh. 🙂

a zato naša učiteljica sploh ne odgovarja svoj mail..sem ji 2x poslala nujno vprašanje po mailu, pa mi ni odgovorila., ne letos, ne lani.

Pa kaj se buniš. Saj ni obvezen. Jaz ga imam, da pač “polovim” vse ocene. Tudi tiste ki jih punca mogoče ne bi javila.

Jaz sem bila vedno proti temu, ker sem rekla, da ne bom policaj svojih otrok, potem pa sta me sama prosila. Za ocene je brezveze, ker izvem že prej.

Ne plačujem easistenta in upam, da ga tudi nikoli ne bom. Učitelji mi morajo na govorilnih urah povedat vse ocene otroka (ki jih itak izvem že sicer). Če so pa problemi v šoli, so pa učitelji dolžni, da dajo kak glas od sebe al ne? Jaz upam, da ni normalno, da sedijo in čakajo, da bo starš nekoč prišel v šolo, če je pa problem zdaj?
Skratka tega ne rabim in ne mislim plačevat. Tudi meni bi se zdelo za malo, da mi starši tako malo zaupajo, da špijunirajo za mano non stop. Tako, da to je samo potuha staršem.

Ne plačujem easistenta in upam, da ga tudi nikoli ne bom. Učitelji mi morajo na govorilnih urah povedat vse ocene otroka (ki jih itak izvem že sicer). Če so pa problemi v šoli, so pa učitelji dolžni, da dajo kak glas od sebe al ne? Jaz upam, da ni normalno, da sedijo in čakajo, da bo starš nekoč prišel v šolo, če je pa problem zdaj?
Skratka tega ne rabim in ne mislim plačevat. Tudi meni bi se zdelo za malo, da mi starši tako malo zaupajo, da špijunirajo za mano non stop. Tako, da to je samo potuha staršem.[/quote]

Ne vem sicer, zakaj si mene citirala, ker sem izrecno napisala, da jaz tega, ne rabim, ampak sta otroka hotela sama imet. En ima brezplačno verzijo, drugi, ki je srednješolec in ima več obveznosti, pa plačljivo. Moja z veseljem govorita o svojih uspehih in me sama prosita, naj pogledam, kaj je novega na e-asistentu.
Se je pa ena mamica na sestanku oglasila, da oni pa tega že ne bodo imeli, da ne bo non-stop piskalo. :))

Šola plača e-Assistenta, ker smo prej plačevali za papirnate dnevnike in redovalnice, zdaj pa pač plačamo program. Govorilne ure so še vedno, starše kličemo še vedno. Mi je pa zadeva olajšala opravičevanje odsotnosti in kontaktiranje vseh staršev v primeru nujnih obvestil. Ko se doma pripravljam na pouk, imam dnevnik dosegljiv. Prav tako lahko določene razredniške birokratske posle opravljam od doma, tudi čez vikend in v času bolniške.
Za starejše kolege je bil prehod na e-dnevnike in redovalnico velik zalogaj. Meni pa je zadeva smiselna, ker so birokratske zadeve bolj urejene.
Nikakor pa ne sme noben program nadomestiti osebnega stika s starši.

Ne plačujem easistenta in upam, da ga tudi nikoli ne bom. Učitelji mi morajo na govorilnih urah povedat vse ocene otroka (ki jih itak izvem že sicer). Če so pa problemi v šoli, so pa učitelji dolžni, da dajo kak glas od sebe al ne? Jaz upam, da ni normalno, da sedijo in čakajo, da bo starš nekoč prišel v šolo, če je pa problem zdaj?
Skratka tega ne rabim in ne mislim plačevat. Tudi meni bi se zdelo za malo, da mi starši tako malo zaupajo, da špijunirajo za mano non stop. Tako, da to je samo potuha staršem.[/quote]

imam neplačljivo verzijo in uporabljajo jo tudi otroci. Zaradi obvestil, urnika, malice. Na portalu za starše lažje uredijo kot prek šolskega portala.
Ocen in izostankov ne vidim, to mi sami povedo. Šola se zgane, a ne ob prvi prešpricani uri in ne ob prvem cveku. To je pripomoček kot vsak drug. Zakaj si na monu, zakaj ne greš raje k sosedi na kofe ali jo povabiš k sebi? Kakšna dvoličnost.

Upam, da vam prihrani kaj dela in ni podvajanja zaradi par trmastih staršev, ki iz inata ne bi uporabljali tega, pa očitno sploh ne vedo, za kaj gre. Pri nas so nas prosili, naj opravičila pošiljamo samo prek e-asistenta, saj ima vsak lahko osnovno različico brezplačno, da imajo razredničarke vse pregledno in na kupu. Prek e-asistenta dobivamo tudi obvestila šole in zapisnike s sveta staršev. Hkrati lahko napišem mail vsem staršem skupaj, če bi bilo kaj takega. Mar ni to praktično?

Upam, da vam prihrani kaj dela in ni podvajanja zaradi par trmastih staršev, ki iz inata ne bi uporabljali tega, pa očitno sploh ne vedo, za kaj gre. Pri nas so nas prosili, naj opravičila pošiljamo samo prek e-asistenta, saj ima vsak lahko osnovno različico brezplačno, da imajo razredničarke vse pregledno in na kupu. Prek e-asistenta dobivamo tudi obvestila šole in zapisnike s sveta staršev. Hkrati lahko napišem mail vsem staršem skupaj, če bi bilo kaj takega. Mar ni to praktično?[/quote]
Kjeeee pa! To pa ne, ker easistent je samo potuha staršem pravi Šavrinka &co, ki so se zadnjič razburjale. 🙂

Meni se e-asistent kar se tiče organiziranosti, zdi čisto ok. Edino, kar mi ni ok, je to z ocenami. Če pomislim nase, nisem imela ravno veliko slabih ocen, ampak tu in tam pa je bila kakšna in doma cel kažin zaradi tega. Zato velikokrat nisem povedala, sem popravila in šele nato povedala staršem. Če bi starši za to izvedeli takoj, bi bil joj tako zame, pa še starši bi bili bolj živčni kot je treba. Mislim, da si imel včasih tako več svobode, da si svoje napake popravil sam. V vsakem primeru so dobili seznam ocen ob konferenci, torej trikrat letno.

Ne plačujem easistenta in upam, da ga tudi nikoli ne bom. Učitelji mi morajo na govorilnih urah povedat vse ocene otroka (ki jih itak izvem že sicer). Če so pa problemi v šoli, so pa učitelji dolžni, da dajo kak glas od sebe al ne? Jaz upam, da ni normalno, da sedijo in čakajo, da bo starš nekoč prišel v šolo, če je pa problem zdaj?
Skratka tega ne rabim in ne mislim plačevat. Tudi meni bi se zdelo za malo, da mi starši tako malo zaupajo, da špijunirajo za mano non stop. Tako, da to je samo potuha staršem.[/quote]

imam neplačljivo verzijo in uporabljajo jo tudi otroci. Zaradi obvestil, urnika, malice. Na portalu za starše lažje uredijo kot prek šolskega portala.
Ocen in izostankov ne vidim, to mi sami povedo. Šola se zgane, a ne ob prvi prešpricani uri in ne ob prvem cveku. To je pripomoček kot vsak drug. Zakaj si na monu, zakaj ne greš raje k sosedi na kofe ali jo povabiš k sebi? Kakšna dvoličnost.[/quote]

Če te že zanima zakaj sem na mon in ne pri sosedi … ker to al sem na mon al pri sosedi nima nobene zveze ali jaz otrokom/sosedi/komurkoli zaupam ali ne.
Če pa plačujem easistenta, da me obvešča o vseh ocenah, napakah in napakicah mojih otrok, pa preprosto to pomeni, da svojim otrokom ne zaupam. To, da nimam easistenta ne pomeni, da živim v kameni dobi. Pomeni samo, da z razmislekom uporabljam sodobno tehnologijo. Ali pa je ne. Urnike pa tudi mi pogledamo na easistentu … in tudi splošna obvestila dobimo od tam.

Upam, da vam prihrani kaj dela in ni podvajanja zaradi par trmastih staršev, ki iz inata ne bi uporabljali tega, pa očitno sploh ne vedo, za kaj gre. Pri nas so nas prosili, naj opravičila pošiljamo samo prek e-asistenta, saj ima vsak lahko osnovno različico brezplačno, da imajo razredničarke vse pregledno in na kupu. Prek e-asistenta dobivamo tudi obvestila šole in zapisnike s sveta staršev. Hkrati lahko napišem mail vsem staršem skupaj, če bi bilo kaj takega. Mar ni to praktično?[/quote]
Tudi junk food je zelo praktičen. Pa to še nič ne pomeni, da se moramo kar vsi tako prehranjevat. Tud ležat doma je praktično, pa gremo večinoma vseeno raje v službo (če jo imamo). da ne nadaljujem … skratka ta argument ne vzdrži.

Upam, da vam prihrani kaj dela in ni podvajanja zaradi par trmastih staršev, ki iz inata ne bi uporabljali tega, pa očitno sploh ne vedo, za kaj gre. Pri nas so nas prosili, naj opravičila pošiljamo samo prek e-asistenta, saj ima vsak lahko osnovno različico brezplačno, da imajo razredničarke vse pregledno in na kupu. Prek e-asistenta dobivamo tudi obvestila šole in zapisnike s sveta staršev. Hkrati lahko napišem mail vsem staršem skupaj, če bi bilo kaj takega. Mar ni to praktično?[/quote]
Tudi junk food je zelo praktičen. Pa to še nič ne pomeni, da se moramo kar vsi tako prehranjevat. Tud ležat doma je praktično, pa gremo večinoma vseeno raje v službo (če jo imamo). da ne nadaljujem … skratka ta argument ne vzdrži.[/quote]
?? Kateri argument ne vzdrži? Da je easistenta praktičen? Tvoj problem, pa ostani v kameni dobi. Meni je ze osnovni paket super zadeva, ker lahko učitelje sproti obveščam o odsotnosti oz čemerkoli, ravno tako me obvešča razrednik. Ja, sem opazila, da imajo hude probleme z njim – predvsem v glavi. 🙂

imam neplačljivo verzijo in uporabljajo jo tudi otroci. Zaradi obvestil, urnika, malice. Na portalu za starše lažje uredijo kot prek šolskega portala.
Ocen in izostankov ne vidim, to mi sami povedo. Šola se zgane, a ne ob prvi prešpricani uri in ne ob prvem cveku. To je pripomoček kot vsak drug. Zakaj si na monu, zakaj ne greš raje k sosedi na kofe ali jo povabiš k sebi? Kakšna dvoličnost.[/quote]

Če te že zanima zakaj sem na mon in ne pri sosedi … ker to al sem na mon al pri sosedi nima nobene zveze ali jaz otrokom/sosedi/komurkoli zaupam ali ne.
Če pa plačujem easistenta, da me obvešča o vseh ocenah, napakah in napakicah mojih otrok, pa preprosto to pomeni, da svojim otrokom ne zaupam. To, da nimam easistenta ne pomeni, da živim v kameni dobi. Pomeni samo, da z razmislekom uporabljam sodobno tehnologijo. Ali pa je ne. Urnike pa tudi mi pogledamo na easistentu … in tudi splošna obvestila dobimo od tam.[/quote]
Kako pišeš, da ga nimaš, če dobivaš obvestila? Potem ga imaš in celo uporabljaš, ampak samo osnovni paket. Torej zakaj že kritiziraš? Ker ne veš kaj sploh uporabljaš?

Če te že zanima zakaj sem na mon in ne pri sosedi … ker to al sem na mon al pri sosedi nima nobene zveze ali jaz otrokom/sosedi/komurkoli zaupam ali ne.
Če pa plačujem easistenta, da me obvešča o vseh ocenah, napakah in napakicah mojih otrok, pa preprosto to pomeni, da svojim otrokom ne zaupam. To, da nimam easistenta ne pomeni, da živim v kameni dobi. Pomeni samo, da z razmislekom uporabljam sodobno tehnologijo. Ali pa je ne. Urnike pa tudi mi pogledamo na easistentu … in tudi splošna obvestila dobimo od tam.[/quote]
Kako pišeš, da ga nimaš, če dobivaš obvestila? Potem ga imaš in celo uporabljaš, ampak samo osnovni paket. Torej zakaj že kritiziraš? Ker ne veš kaj sploh uporabljaš?[/quote]

Napisala sem, da ne plačujem easistenta, kar ne pomeni, da nimam dostopa do easistenta. Dostopa pač nimam do plačljivih vsebin. Če pa gledam urnik, pa to nima veze z razlogi zakaj ne plačujem easistenta. Kritiziram pa iz več razlogov. Enega sem navedla: gledanje ocen in drugega o otroku je znak našega nezaupanja do otroka. Da ne omenim nadaljnjih razlogov: to pomeni počasno (prvi ali drugi korak) privatizacijo našega šolstva.


Kako pišeš, da ga nimaš, če dobivaš obvestila? Potem ga imaš in celo uporabljaš, ampak samo osnovni paket. Torej zakaj že kritiziraš? Ker ne veš kaj sploh uporabljaš?[/quote]

Napisala sem, da ne plačujem easistenta, kar ne pomeni, da nimam dostopa do easistenta. Dostopa pač nimam do plačljivih vsebin. Če pa gledam urnik, pa to nima veze z razlogi zakaj ne plačujem easistenta. Kritiziram pa iz več razlogov. Enega sem navedla: gledanje ocen in drugega o otroku je znak našega nezaupanja do otroka. Da ne omenim nadaljnjih razlogov: to pomeni počasno (prvi ali drugi korak) privatizacijo našega šolstva.[/quote]

A si ti res tako neumna al se samo delaš?
Daj še enkrat preberi temo od začetka, vrstico po vrstico.

Če te že zanima zakaj sem na mon in ne pri sosedi … ker to al sem na mon al pri sosedi nima nobene zveze ali jaz otrokom/sosedi/komurkoli zaupam ali ne.
Če pa plačujem easistenta, da me obvešča o vseh ocenah, napakah in napakicah mojih otrok, pa preprosto to pomeni, da svojim otrokom ne zaupam. To, da nimam easistenta ne pomeni, da živim v kameni dobi. Pomeni samo, da z razmislekom uporabljam sodobno tehnologijo. Ali pa je ne. Urnike pa tudi mi pogledamo na easistentu … in tudi splošna obvestila dobimo od tam.[/quote]
Kako pišeš, da ga nimaš, če dobivaš obvestila? Potem ga imaš in celo uporabljaš, ampak samo osnovni paket. Torej zakaj že kritiziraš? Ker ne veš kaj sploh uporabljaš?[/quote]

ja, ok, lahko me loviš na preciznosti glede poimenovanja … se strinjam. Kaj kritiziram sem pa jasno napisala. Upam, da je vsaj tisti del jasen …

Ja, veš kako je… Problem je poklicat na šolo, ali pa prit na pogovorno uro. Najbolje bi bilo, da bi ji kar učiteljica na dom prišla.

New Report

Close