Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako zgleda pregled pri psihiatru

kako zgleda pregled pri psihiatru

Kot je že rečeno v vprašanju… Kako zgleda, ko greš prvič k psihiatru? Ležiš, sediš, te tudi fizično pregleduje?
Imela sem en prisluh v polsnu.
Sedaj čakam na pregled pri psihiatru, 60 dni. Sum pa imam na shizofrenijo. 🙁

Nič hudega ne izgleda. Samo sediš in on/a se pogovarja s tabo, nič fizično ne pregleduje. Nč bat, vsaj moje izkušnje so take, da prvi pogovor je bolj spoznavne narave in traja dlje časa, ko te malo bolj povpraša po težavah, po drugi strani pa je lažje, ker pogovor traja dlje časa, kot pri naslednjih obiskih, ko je ponavadi bil obisk krajši. Vsaj take so moje izkušnje.

Ni tako kot v filmih. Vsedeš se na en navaden stol, ki je nasproti psihiatra, ki sedi za svojo mizo in si zapisuje, kar mu govoriš. Sanjala si in zato greš k psihiatru? Malo se hecaš a ne?

nova
Uredništvo priporoča

Ne, nisem sanjala.
Imela sem prisluh. Včasih tudi vidim neko svetlobo rožnato, če gledam proti oknu.
Pa nemirna sem. Prisluh je bil včeraj in je bil v polsnu. Dobila sem napotnico pod 2 in bolniško.

To ni za psihiatra. V polsnu tudi jaz slišim glasove iz astralnega sveta. Problem je, če slišiš skozi dan in te glas nagovarja k slabim dejanjem.

Pa sej to ni res. Zaradi takih stvari greš k psihiatru :))))

Če se men nič ne zgodi kak dan, mi je že prekleto dolgčas…. če nimam jasnovidnih sanj ali česa podobnega…. Če nikogar ne začutim da misli name in podobno…. Če grem na obisk in se nihče ne razpizdi, pol ko grem domov, mi je že čudno :)) ker vse začutim… Kolk bi bilo men dolgčas brez tega… brez moje jasnočutnosti….


Kdo je postavil ta sum? Zaradi kvazi prisluha?

Sum je seveda postavila zdravnica. Anksiozna sem že itak. Enak sum je postavila psihiatrinja na netu. Vglavnem sem se sprijaznila. Je kar je. Samo zanima me kako poteka pregled. Pa če te fajn izprasuje, oziroma če ti je tko neprijetno. Sem tudi sama dokaj prepričana, da je to to.. Čutim, da nisem normalna jaz.


No, me zanima kdaj se vidimo v Idriji.

To je za psihiatra! Tudi jaz sem imel na zacetku take tezave, potem pa tudi cez dan. Psihiater mi je zelo pomagal, jemljem antopsihotik ze dve leti, kakih stranskih ucinkov nisem imel. Glasov vec ni.

Zaradi enega prisluha v polsnu si dobila bolnisko? Pa saj to ni za verjet. In zaradi tega gres k psihiatru? To je pa se manj za verjet.

Ce pa se spomnim izjave enega priznanega psihiatra, da bomo cez 30 let vsi na tabletah, je pa za verjet. Saj bolezni imajo ze za preko 1500 strani v svoji bibliji. Po njihovem si bolan, ce se ti ne da delati (za to je predlog – ne vem, ce je lenoba uradno v bibliji ze okarakterizirana kot bolezen). Ce pa zalujes za bliznjim vec kot 14 dni, je pa bolezen ze potrjena v najnovejsi izdaji psihiatricne biblije. Oni dobro skrbijo zase, da ne bodo ostali brez sluzbe.

Pa vem kaj govorim. Smo imeli shizofrenicarko v druzini. Zato me vse te stvari zanimajo.

Erazem, lahko poveš kaj več?
Koliko si star, kako zgleda vse skupaj? Kako pogosto si imel glasove in ali si dobil takoj antipsihotik? Jaz sem sedaj slišala glas prvič in edinic. Sem pa enkrat, ko sem bila fajn pod stresom in mi je hkrati sonce svetilo v oči, obrnila glavo v drugo stran in videla vijolično svetlobo za par sekund. A ti lahko normalno živiš, imaš službo, se počutiš normalno in te okolica dojema normalno? Zanima me, ker sem pač trenutno v stiski. Zame noben ne more rect, da mi je videt, da bi mi kej blo. Ko sem to povedala možu, se mi je čudil. Kako, saj si normalna, ne moreš imet tega, je bil njegov odziv.
Saj veš, vse me zanima. Pogovor pomaga. Skrljtina mam tudi privat inbox.

V oceh imas pigmentne foto celice , ki jih soncna svetloba lahko poskoduje in se po nekaj minutah popravijo. Cisto obicajen pojav.

Odvisno od psihiatra… Pr mojmu samo sediš 15 minut in to je to. PA na kotrolo te naroči, lahko si pa konc še prej kot v 15ih minutah. Ni pogovora, so samo tablete.

V oceh imas pigmentne foto celice , ki jih soncna svetloba lahko poskoduje in se po nekaj minutah popravijo. Cisto obicajen pojav.[/quote]

pr meni blo enako. pol pa sam rešilca pa v lj. ker sem vidla vse mogoče stvari, svetloba je bla še najmanj moteča.

Kar brez skrbi k psihiatru. Čeprav je res, da radi predpisujejo razna zdravila, sem skoraj prepričana, da ti bo zavrnil diagnozo shizofrenije. Morda potrdil anksioznost, za to ti bo dal kako pomirjevalo. Za potrditev shizofrenije pa je potrebno precej več kot samo enkrat imeti prisluh v polsnu.

Ti si bolj hipohonder, po opisanem…. svetlobo lahko vidiš zaradi različnih fizičnih stvari, kot ti je že nekdo opisal… ker se tako žarki lomijo…. Me prav zanima, če obstaja človek, ki še ni slišal vsaj enkrat glasu…..

ne vem zakaj jo obsojate, to kar ima ona, anksioza in to, je še kako za psihiatra in še kako za zdravljenje, nezdravljeno se bo poslabšalo in potem bo imela hude težave. Imam v žlahti psihičnega bolnika, sam pregled je preprost, psihiater te sprašuje o raznoraznih rečeh, ti pa govori kot je, nič te ne bo fizično pregledoval. Boš pa morala večkrat tja. Najbrž boš dobila zdravila in jih jemlji po predpisu.

tole skoraj ne verjamem, ker pol bi bila jaz in kar nekaj kar jih poznam že ne vem kje..
in če zdaj nisi šizofrena, boš pa garant po enomesečni antipsihotični terapiji..
ljudje, ne se pustit tako lahko pregovorit..
v polsnu se lahko dogaja svašta..ker možgani ne bedijo, niti ne spijo..so v zelo posebnem stanju..največ se sanja tik preden se zbudiš..
skoraj ne verjamem, da bi zaradi enega “prisluha” v tej fazi budnosti dobila napotnico za psihiatra..

Tudi tukaj čakamo na intervencijo Barbke.


Morda je ravno pri psihiatru, bo pa nadoknadila 🙂

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Lahko poveš, kateri antipsihotik? Hvala!

ne iti k psihiatru. Skrivaj svoje travme in težave in običi kakšnega terapevta smaoplačniško. kakor hitro imaš v kartoteki, d ahodiš k psihiatru, te bodo slovenski delodajalci postrani gledali.


Ne zavajaj. Delodajalec nima vpogleda v tvojo kartoteko. Zdravnik medicine dela pa v spričevalo o delazmožnosti ne sme vpisati nobene diagnoze.

Nehaj lagat! Prav vsi primeri vpisanega psihiatricnega pregleda in zdravljenja, vpisani v zdravstveni karton oz. kartoteko, kasneje povzrocajo trajne probleme in posebna testianja in v najboljsem primeru pogojno izdelani zdravniski pregled, ker zdravnik v ambulanti za medicino dela (ter prometa in sporta) bremza in redno javlja delodajalcu na vakem pregledu, ali oseba dodatno potrebuje psiholosko manj zahtevno delo ali ne! Zato bi jaz tebi prepovedala po forumu siriti tvoje lazi! Ze nekaj casa te spremljam, da to delas nacrtno in zanalasc, ces naj tudi drugi imajo probleme, ne? Ceprav ljudje zanikajo tvoje besede, ter resnico podkrepijo z lastnimi nasprotnimi izkusnjami, vsakic skocis kot na vzmet ter jadrno pohvalis psihiatrijo kot “neskodljivo” za cloveka in njegovo prihodnost. Celo kar se tice sluzbe, tukaj znova danes trdis, da ni posledic, ceprav pojma nimas. Nehaj ze enkrat ukrivljat resnico, nehaj ze enkrat posplosevat, na pamet govorit in zavajat o tem podrocju!

New Report

Close