Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krema za obraz – suha koža

krema za obraz – suha koža

Ženske, prosim za pomoč. Stara sem 40 in uporabljam Balea kremo za obraz, tisto s 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uree (imam dnevno in nočno).
Poleti je bilo ok, zdaj pa opažam, da se mi sploh ne vpije, kar svaljka se mi po obrazu, čeprav ne pretiravam s količino. Koža pa je bolj suha, pusta, delajo se mi kot ene luskice, čeprav ko hočem “luskico” odstranit s pinceto, v bistvu zraven izpulim dlačico???

Skratka, prosim za nasvet, katero kremo oz. kakšno nego uporabiti?

Belobaza + olivno olje … zmešajo v lekarni

Par kapljic olivnega olja zmešaj s par kapljicami limone. Neverjeten učinek !

Svetujem kokosovo olje. Carsko, naravno, učinkovito.
Tisto kar lahko daš vase, brez skrbi lahko daš tudi nase.

Tudi meni se je začelo v teh letih dogajat, da mi je koža ratala suha. Prej sem imela mešano, zdaj pa kar dosti suho. Mogoče hormoni – kaj pa vem.
Najprej sem mislila da je to zaradi dehidriranosti, pa sem začela več pit vodo. Stanje se je malenkostno popravilo, bistvenega učinka pa ni bilo. Potem me je vzela v roke prijateljica, ona se bolj spozna na kozmetiko. Najprej sem si naredila piling – da sem odstranila luskice. Potem sem zamenjala tonik, si vzela neko nego s ceramidi in kupila drugo kremo. Sprobala sem jih kar nekaj in na koncu pristala na locitanovi immortele. Sicer je zelo draga, ampak je super. So mi pa v trgovini najprej dali v en mali lonček za probat. To se pravi – najprej se umijem, potem tonik, potem ceramidi, potem krema. Koža se mi je zelo popravila.
Pa še replika za olja – meni ne odgovarjajo, ker mi mašijo pore, zato dobim mozolje, pri 40ih.

Uporabljam Corine de farme 24 urno kremo proti gubam in pa njihovo micelarno vodico. Ta znamka je cenovno zelo ugodna. Lahko pa pohvalim se njihov sampon, balzam, tus gel.

Uporabljam ognjičevo kremo, ki jo kupim v zeliščni lekarni. Je mastna, zame je odlična. Z njo se namažem tudi po rokah.
Stara sem 59 let in mi vsi pravijo, da imam lepo gladko kožo (se ne hvalim). Nikoli še nisem bila napudrana in nikoli v življenju si nisem kupovala dragih krem.

Tipično zamkožo po 40, tudi jaz menim , da so v igri hormoni. Meni se je tomugodilo na koži celega telesa, razem obraza, ker simga zelo negujem od najstniskih let. Vedno ocistim s scistilnim melkom, zveçer seveda, nato tonik, pazi, vse mora biti BREZ alkohola, ki suši kožo. Nato kvalitetna, da, malo mastna nočna krema, zjutraj pa dnevna krema. Vse od kozmetike nuxe, prej, v tridesetih in dvajsetih pa quenty. Balea je kr neki, ce mene vprasas. Ker imas ocitno zahtevno kozo, si privosci malo boljše kreme, ta je bolj za nezahtevne, bi rekla. Sigurno ti primanjkuje mascob. Aja, pa piling tudi, kot je ena rekla, a le enkrat tedensko, tudi tebi ne bi veckrat priporocala,ker imas suho . Za mastno je dovoljeno ene dvakrat.

Balea aqua, precej vodena, ne pa mastna.

Mixa, 24-urna vlažilna z 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vlažilnim glicerinom. Ali pa tanova, extreme nutrition.

Sem 40+, čez leto uporabljam le kokosovo olje brez vonja, a v mrzlih suhih dneh, ko olje ne zadošča, tidve kremi.

Pri meni je bilo podobno. Kupovala sem drage vlazilne kreme za obraz pa se niso izkazale za nee vem kako dobre. Pred 2 leti pa mi je prijateljica svetovala vlazilno kremo iz lidla, ki je zmagala na testu kakovosti. Krema stane manj kot 5€ in mi je zelo fajna. Poskusi

Poskrbim, da koži zagotovim najprej vlago (koncentrat) nato še maščobo (krema). Vse od Afrodite, zame zakon.

Večkrat čez noč nahrani kožo z masko. Koži dodajaj še suho olje (granatno jabolko, arganovo, BIO oil,). Olja kupiš za par evrov v drogerijah.

kilogram nesoljenega svinjskega sala stopiš in vmešaš sok ene limone ter žlico kostanjevega meda.

kakorkoli … zadeva je verjetno hormonske narave, jaz zase vem, da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ker ob ovulaciji sem ko rož’ca,že čez nekaj dni pa me koža od suhosti in zatezovanja peče, se lušči in tako do menstruacije, ko se spet začne izboljševat. Za zrelo suho kožo so primerne hranljive kreme (in ne vlažilne), trba je samo najti tisto, ki ti ustreza. Olja sama ponavadi pomagajo le kratkoročno, dolgoročno pa kožo izsušijo, žali, lastna izkušnja in izkušnja mnogih, ki jih poznam. Pa še za pod puder niso in avtomatično odpadejo. Jaz sem občutljiva in mi nič “ta poceni” iz trgovin in drogerij ne ustreza (koža me peče). Trenutno sem zadovoljna s hranljivo medeno kremo od Melvite ter neka slovenska hjranilna krema Labri je še boljša. Mislim pa, da bom poskusila tudi zgoraj omenjeno Mixo (glicerin me prepriča, urea niti približno ne).

Preskusila sem veliko različnih krem in znamk. Nato sem po naključju izvedela za kozmetiko Kaufmann. Sedaj jo uporabljam že eno leto – zelo problematična koža.
Odkar uporabljam njihove izdelke se je moja koža prenovila in to vsi opazijo.
Izdelki so precej dragi vendar se jih ne porabi tako hitro.
Jaz kupujem tudi šampon, gel za tuširanje, deodorant.
Osebno priporočam….sploh tistim, ki imajo težave kot so akne, mozolji ipd.

https://www.susannekaufmann.com/en-organic-treats.html

Preskusila sem veliko različnih krem in znamk. Nato sem po naključju izvedela za kozmetiko Kaufmann. Sedaj jo uporabljam že eno leto – zelo problematična koža.
Odkar uporabljam njihove izdelke se je moja koža prenovila in to vsi opazijo.
Izdelki so precej dragi vendar se jih ne porabi tako hitro.
Jaz kupujem tudi šampon, gel za tuširanje, deodorant.
Osebno priporočam….sploh tistim, ki imajo težave kot so akne, mozolji ipd.

https://www.susannekaufmann.com/en-organic-treats.html%5B/quote%5D

Kje to kupiš?
Sem pogledala link in našla, da gre za neko plemiško ime – von Thurn und Taxis. Je to le marketing?

Meni za suho kožo že od nekdaj zelo ustreza CERA di CUPRA rosa. Pred nekaj dnevi sem jo kupila v Hoferju za 4.99 €. Pa še lepo diši…
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-od-cetrtka-25-8-2016/produktdetailseite/ps/p/cera-di-cupra-krema-za-obraz-rosa/

Ne ni le marketing. Na tem linku,tojenjihova spletna stran, pač ustvariš konto in nakupuješ online tko kot pri vsakem online nakupu. Stran je v nemščini ali angleščini…..

Izdelki za nego obraza: https://www.susannekaufmann.com/facial-skin-care.html
Antiaging izdelki: https://www.susannekaufmann.com/anti-aging-products.html
Vse za telo: https://www.susannekaufmann.com/organic-body-care.html
Za moške: https://www.susannekaufmann.com/organic-body-care.html
Nega las: https://www.susannekaufmann.com/hair-465.html

Gre za manjše podjetje-to ni masovna proizvodnja. So pa res izdelki preverjeni in certificirani. Ta ženska, blonda, ki je na slikah, se s tem ukvarja že od srednje šole (z babico je nabirala zelišča kot otrok in je potem iz tega naredila biznis), in gre za dejansko naravno kozmetiko, ki je tudi ustrezno pakirana – vsi izdelki so v steklenice pakirani npr.

Najdete jih tudi na FB-ju pod Suzanne Kaufmann kozmetiks.

Jaz prisegam na bio kokosovo olje, ki ga tudi sama redno uporabljam. Super je za obraz, suhe roke pa tudi za lase 🙂 poskusite mogoče boste pa zadovoljni 🙂

Sem šla gledat cene. Čez 200 € za eno kremo?! To ti pa mora zares narediti čudež na koži, da upraviči ceno. Za ceno enega lončka te kreme jaz dobim 50 lončkov moje, ki mi zelo ustreza, res pa nimam problematične kože.

ko sem odkrila karitejevo maslo sem bila poplnoma navdušena. cenovno je izjemno dostopen,100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} organsko ga imam,stisnjeni karitejevi oreščki vse super.. ah kaj ko se je ravno pri meni obrnilo da po nanosu mi vleče kožo skupaj. To reakcijo dobi 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi. No,mandljevo maslo mi je premastno,moja koža ga zavrača.. zdaj mi je znanka povedala za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kokosovo maslo. bom poskusila,ampak še vedno mislim da karitejevo ali mandljevo je veliko bolj hranljivo,blagodejno in zdravilno kot kokosovo. sej drugih pa že več ni.. nekaj bo treba zdaj za pozimi kupit.

Dobra stara Nivea v modri konzervi. Se vedno najbolsa in zelo poceni!

A to ena in ista sprašuje eno in isto vsak teden in si ne da nič dopovedat? Koliko je že teh tem o kremah?

New Report

Close