Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tetanus pri necepljenem otroku na Jesenicah

Tetanus pri necepljenem otroku na Jesenicah

Na Jesenicah je necepljen otrok zbolel za tetanusom. Vzrok za to, da ni bil cepljen, je vpliv današnjih nasprotnikov cepljenja. Trenutno je na intenzivni na pediatrični kliniki v LJ. Kako jo bo zvozil, je pa vprašanje.

vsaka stvar ima svoje dobre in slabe lastnosti.

resno? kakšne pa so slabe strani zaščite proti tetanusu? Jaz visim v tej stvari izključno slabe stvari in nobene pozitivne, da mama svojega otroka ni dala cepit proti tetanusu…

nova
Uredništvo priporoča

Grozno za otročka, ampak mislim, da bi morali kompleten račun za zdravljenje, prevoz in vse skup zaračunati staršem, ki se nista držala programa obveznega cepljenja. Če imata kaj vesti, si pa itak ne bosta nikoli odpustila tega.

Tako je. Starši naj odgovarjajo za svoje afnanje.

Stvari verjetno niso črno bele.
Ne želi si, da boš kdaj v situaciji, ko se boš čutila odgovorna za resno reč, ki se je nesrečno končala.

veš koliko otrok umre na leto za pljučnico?? pa gripo..to je en, res bolj kot ne osamljen primer, žalosten, ampak pogosto je tako, ko nekaj pride, zbolijo tako cepljeni kot necepljeni..recimo rdečke, se pojavljajo peridočno na par let in ne izbirajo med necepljenimi..v bistvu je stroka enotna, da cepivo ni učinkovito in iščejo novo..do takrat se pač naši otroci cepijo s cepivom, ki sploh ne pomaga.

Ne nakladaj!
Cepijo s cepivom ki ne pomaga? Zakaj že??? Ni vse v redu s tabo, a ne?

Tako je. Starši naj odgovarjajo za svoje afnanje.[/quote]

Saj menda bodo pa ja pomagali tisti, ki so ju prepričali v pravilnost takšnega ravnanja. Al to pa ne?

p.s. Hkrati lahko začnete za pomoč nasprotniki cepljenja tudi tu zbirat. Zna kdaj prav prit.

Vzrok za bolezen je OKUŽBA. Vedno in zmeraj. In ne cepljenost ali necepljenost.

Ne nakladaj!
Cepijo s cepivom ki ne pomaga? Zakaj že??? Ni vse v redu s tabo, a ne?[/quote]

se opravičujem, cepivo proti oslovskem kašlju..v cepivu di-te-per..pertusis je osl. kašelj..
recimo..

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2016/01/26/whooping-cough-vaccine-ineffective.aspx

https://www.scientificamerican.com/article/whooping-cough-outbreak-how-effective-is-the-vaccine/

Obstransko vprašanje;
Zakaj je bila taka panika okoli necepljenih beguncev, emigrantov, karkoli že, če pa se nekateri tako zelo borite proti cepljenju, drugi imate pa v vrtcih/šolah svoje otroke skupaj z necepljenimi?

Cepivo proti tetanusu je učinkovito in tudi ni neumno biti cepljen, ko si otrok ali če imaš več možnosti kakšnih grdih ran …
Prijateljica nima cepljenih otrok, ampak ko se je poškodoval z nekim odpadnim železom, ga je itak tekla takoj cepit. In res ne razumem njenega miselnega toka.

Ne nakladaj!
Cepijo s cepivom ki ne pomaga? Zakaj že??? Ni vse v redu s tabo, a ne?[/quote]

S pod katerega kamna si pa ti prilezla? Nobeno cepivo ni garantirano s strani proizvajalcev, da je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ucinkovito.

Poleg tega se cepi tudi s cepivi, za katere se samo ugiba in prevideva, da bodo ucinkovalo, a ponavadi ne. Tipicen primer takega cepljenja je cepljenje proti gripi, kjer se vsako leto naredi mesanico, ponavadi treh vrst, za katere se meni, da bodo razsajale naslednjo sezono. V veliko primerih uganejo le eno vrsto, pogosto nobene.

Koliko vrst tetanusa pa obstaja?


Zakaj se mi zdi, da odgovora na to vprašanje ne boš dobila?

Pa že se starši že upirajo drugim cepljenjem, samo pri tetanusu je pa smrtnost tako velika, cepivo pa tako učinkovito, da ne morem razumet …

Upajmo, da bo z otrokom vse v redu.


Jaz imam isto foro, priznam. Bi se že zdavnaj morala cepiti proti tetanusu, pa se mi ne da… Ampak sem si rekla, da čim se kam tako udarim, ali me kakšen pes ugrizne ali pa mačka grdo popraska, bom pa šla. Bi se enkrat spotoma, ampak, a ni tako, da za tetanus moraš 3 doze dobiti? 😮

Dobro bi bilo vedeti, o čem sploh pišete. Nekateri si tudi navadnih podatkov iz Wikipedije ne znate prebrati, pa so za splošne informacije povsem primerne.
In da cepivo ne ščiti? A res? A ste v zadnjih 60 letih slišali za kakšen tetanus v SLoveniji? Ste? Mogoče pri necepljenem starostniku, zelo izjemno in redko.
Ampak lejte, vaši otroci, vaša odgovornost. Da pa si tako lesen, da v tem času prepustiš svojega otroka, običajno ga imenujete sonček, bolezni, ki jo zlahka preprečimo s cepljenjem, je pa res višek od neznanja, ignorance, samozadostnosti, samoprepričanja, ni besed za te umotvore.
Vaš link
Vaš link

Moja teta ga je imela, ko ji je bilo 20 ali 21 let. Je pa res nekaj vec kot 60 let. Je prezivela, ampak med boleznijo je bila trda kot deska. Dobila ga je, ker je z odprto rano na stopalu bosonoga stopila v konjsko figo.

Ce tetanusa ni, je vzrok tudi v tem, ker otroci danes niti od dalec vec ne vidijo virov okuzbe, kaj sele da bi prisli v stik z njimi, saj pol dneva precepijo v soli, drugo polovico pa za racunalnikom.


dva: običajni in YO_ .. oba smrtonosna[/quote]

Hvala za smeh. Se prileze.

Moja sošolka v OŠ tudi, precej manj kot pred 60-imi leti. Zarjavel žebelj, rana ni izgledala nič posebnega, ko je šla pa rdečina po roki navzgor, smo jo pa prepričali, da učiteljici pokaže. Je preživela brez posledic, ker je šla še pravočasno k dohtarju…

Če tetanusa danes ni, je vzrok cepljenje. Zarjaveli žeblji in povzročitelj pa je še vedno enako v okolju. In hvala obema za potrditev o 60 letni zgodovini zadnjih tetanusov.


Jaz imam isto foro, priznam. Bi se že zdavnaj morala cepiti proti tetanusu, pa se mi ne da… Ampak sem si rekla, da čim se kam tako udarim, ali me kakšen pes ugrizne ali pa mačka grdo popraska, bom pa šla. Bi se enkrat spotoma, ampak, a ni tako, da za tetanus moraš 3 doze dobiti? :o[/quote]

Pojma nimam, vem pa, da ti rabiš najmanj 4 doze. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

New Report

Close