Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali bi znanki povedali, da njen otrok krade v trgovini

Ali bi znanki povedali, da njen otrok krade v trgovini

Imam sina v osmem razredu OS in njegov sosolec skoraj vsak dan v trgovini kaj ukrade. Vcasih si nabase poln nahrbtnik. Doma imajo vsega dovolj in imam obcutek, da ga vodi adrenalin. Rad izstopa in je razredni norcek. Za te podvige mi je povedal sin.Z njegovo mami sva bili sosolki in jo imam za fajn zensko. Ce bi moj sin kaj odtujil iz trgovine, bi bila zelo vesela ce bi mi kdo povedal, da so ga zalotili. Kaj pa vi? Bi sosolki kaj omenili?

Če se bojiš, da bi ti znanka zaradi tega zamerila, probaj povedati to na zabaven način, da je ne boš preveč šokirala.
Ne vem .. na primer … se smejita sredi nekega zanimivega in smešnega pogovora, pa rečeš v smehu, “hahaha, mi je sin pravil, da je mali ukradel čunga lunga v trgovini, ker jima je zadišalo, hahahaha” ali kaj pa vem … spomni se nekaj v komičnem smislu. Če se bojiš, da ti bo zamerila. Če bo to otrok počel dolgo, ima lahko resne posledice skozi njegovo otroštvo, še posebej, ko bo enkrat prišel v srednjo šolo, kjer je polno njemu podobnih šolarjev.

Včasih si nabaše poln nahrbtnik.

A bejž no.

Pa to res kdo verjame?

nova
Uredništvo priporoča

Jaz ne bi povedala.


Zakaj?


Bolj butastega odgovora nisi mogla dati. Ti bi v sali povedala prijateljici, da njen otrok krade v trgovinah?
Avtorica, ce si dobra prijateljica z mamo od fanta, ki krade ji lepo povej, da ti je tvoj sin povedal, da njen sin v trgovinah krade. Jaz kot mama bi bila zelo hvalezna, ce bi mo kdo povedal za mojega otroka, da krade in bi stvari lahko vzela v svoje roke. Najslabse je potem, ko slucajno zves stvari o svojem otroku od opravljivk in, ko za to ve ze celo mesto, vas, samo ti ne.

Lahka se ti zgodi, da boš na koncu ti najslabša. Razmisli.

Pravijo da starši zvedo zadnji.
Naj bo še kako hudo bi bilo edino fer, da se pove.
Jo pokličeš in pač rečeš da se moraš nekaj pogovorit.
Pa tudi, če ti v danem trenutku zameri.
Reši otroka. Saj so že v devetem razredu.

Če se bodo pa starši slepili pa pol žal ni več na tebi.

Ti zaupš svojemu sinu, ona pa svojem tudi. Direktno ji nikoli ne povem. Ker bo šla v obrambno pozo lroti tebi.31 Prvič tvoj sin ni zanesljiva priča in nekoga obdolžiti kraje je resna stvar.
Ali ji pošlji anonimko ali oa opozori prodajalke, da se ti zdi, da si videla fanta krasti pa biš videla.
Možno je celo, da imajo dogovor v trgovini, da jim poplačajo nekaj škode.
Ps ne bodi pokriviteljska – bi bila res hvaležba nekomu, če bi ti v resnici prinesel na nos, da tvoj zlati sinko krade? Po moje ne.

Jaz verjamem. In tudi ti bi verjela, če bi se kdaj pogovarjala s kakšnim prodajalcem. Med šolskimi odmori se krade na veliko, prodajalcev pa je premalo, da bi to lahko ustavili, ker kako bosta dva, trije gledali pod prste vsakemu, če naenkrat v trgovino pride 30, 40 otrok. Je žalostno, ampak tako je.

To to resno? Tole niti slučajno ni rešitev…

Jaz ji ne bi povedala, ker me je ravno izucilo, da so najbolj kul mame najbolj butaste kar se tice zaslepljenosti o svojih oh in sploh otrocih. Se pred mesecem dni pa bi ti svetovala, da povej.


Bolj butastega odgovora nisi mogla dati. Ti bi v sali povedala prijateljici, da njen otrok krade v trgovinah?
Avtorica, ce si dobra prijateljica z mamo od fanta, ki krade ji lepo povej, da ti je tvoj sin povedal, da njen sin v trgovinah krade. Jaz kot mama bi bila zelo hvalezna, ce bi mo kdo povedal za mojega otroka, da krade in bi stvari lahko vzela v svoje roke. Najslabse je potem, ko slucajno zves stvari o svojem otroku od opravljivk in, ko za to ve ze celo mesto, vas, samo ti ne.[/quote]

Točno tko. Ker prej ali slej ga bodo dobili in takrat bo pa res neprijetno za te starše.


Zakaj?[/quote]

Ker sem dovolj stara, da se ne vtikam v stvari, ki niso moje. Sem bila prevečkrat priča, da je kriv tisti, ki za problem pove, in ne tisti, ki ga povzroči.

Jaz se ukvarjam s sabo, z mojo družino, z mojimi otroci. Drugi pa naj se s svojimi.

Sicer pa, take mame so najbolj glasne na roditeljskih, kako so eni otroci taki in taki… Se spomnim, kako je ena taka blesava mama bila proti petardam, pa kakšni starši dovolijo otrokom, da kupujejeo petarde in kako bi ona takim že povedala. No, in potem sina vprašam, ali kaj kupujejo petarde in kdo jim jih prodaja, pa je rekel, da ta in ta prodaja sošolcem. Kaj mislite kdo?! In taki mami naj grem povedat, da njen zlati sinko preprodaja petarde popoldne po šoli?!

Bila bi hvalezna, da mi kdo pove in bi povedala!
Kaj me briga, kaj si bo kdo mislil o meni in ce mi zameri?!?!

Prav je, da se take stvari pove starsem!
Imela sem sosolca, ki ni kradel samo zvecilk, ampak kar smucke in TV recimo. To je lahko tudi bolezen! Potrebni je ukrepati!
Jaz vec kot to, da povem starsem, ne morem narediti. Kako bodo oni naprej ukrepali ali ne, pa ni vec moja stvar. Kaj si bodo mislili o meni, je prav tako njihov problem, jaz imam cisto vest!

In se: poznam primer zenske, ki je kradla v trgovini. Moz je bil zmenjen, da jo pustijo pri miru in da pride placat. To je reala, se dogaja, res ne vem v katerem svetu in dimenziji zivite?!


Zakaj?[/quote]

Ker sem dovolj stara, da se ne vtikam v stvari, ki niso moje. Sem bila prevečkrat priča, da je kriv tisti, ki za problem pove, in ne tisti, ki ga povzroči.

Jaz se ukvarjam s sabo, z mojo družino, z mojimi otroci. Drugi pa naj se s svojimi.

Sicer pa, take mame so najbolj glasne na roditeljskih, kako so eni otroci taki in taki… Se spomnim, kako je ena taka blesava mama bila proti petardam, pa kakšni starši dovolijo otrokom, da kupujejeo petarde in kako bi ona takim že povedala. No, in potem sina vprašam, ali kaj kupujejo petarde in kdo jim jih prodaja, pa je rekel, da ta in ta prodaja sošolcem. Kaj mislite kdo?! In taki mami naj grem povedat, da njen zlati sinko preprodaja petarde popoldne po šoli?![/quote]

Ne želi si, da se tebi/tvojemu možu/tvojim otrokom kaj zgodi in bodo ljudje hodili mimo, ker se pač ukvarjajo samo s sabo..

Jaz bi povedala, bi se pa zadeve lotila zelo taktno (in niti slučajno ne s humorjem, kot svetuje ena zgoraj).

Začneš, da ji želiš nekaj povedat, predvsem zato, ker bi tudi sama v enaki situaciji želela, da ti to povedo.

Potem bi povedala, kar ti je povedal otrok. S tem, da bi poudarila, da ga sama nisem videla in da ne vem kaj je na stvari, bolj v stilu, ne vem, če je res, ti pa sporočam, ker se mi vseeno zdi zadeva resna, malce poglejte doma …

Ne pa direktno, tvoj sin krade.

Če ji boš povedala naravnost, boš v trenutku najslabša oseba. Četudi se kasneje izkaže za resnico, je težko, da se bodo odnosi popolnoma uredili .
Svetujem ti prijazno in dobro namerno anonimno pismo, kjer pokažeš, da hočeš pomagati. Pa brez pametovanja!

Jaz bi ji povedala,tudi bi želela da se meni pove,če je kaj “izven okvirjev”.
In ne bi mogla z njo skupaj kje sedeti mirno brez čudnega občutka,da vem nekaj o njenem sinu,kar bi ona morala vedeti,se pogovarjati in jo gledati v oči,se hkrati delati da kako nič ni,nič ne vem.
Temu se reče najmanj hinavščina,če ne že celo sokrivda (vsaj moralna),ker gre za toliko starega otroka.

Ker sem dovolj stara, da se ne vtikam v stvari, ki niso moje. Sem bila prevečkrat priča, da je kriv tisti, ki za problem pove, in ne tisti, ki ga povzroči.

Jaz se ukvarjam s sabo, z mojo družino, z mojimi otroci. Drugi pa naj se s svojimi.

Sicer pa, take mame so najbolj glasne na roditeljskih, kako so eni otroci taki in taki… Se spomnim, kako je ena taka blesava mama bila proti petardam, pa kakšni starši dovolijo otrokom, da kupujejeo petarde in kako bi ona takim že povedala. No, in potem sina vprašam, ali kaj kupujejo petarde in kdo jim jih prodaja, pa je rekel, da ta in ta prodaja sošolcem. Kaj mislite kdo?! In taki mami naj grem povedat, da njen zlati sinko preprodaja petarde popoldne po šoli?![/quote]

Ne želi si, da se tebi/tvojemu možu/tvojim otrokom kaj zgodi in bodo ljudje hodili mimo, ker se pač ukvarjajo samo s sabo..[/quote]

Barca, koliko časa si pa ti na svetu. Si stara 15 let, da si tako naivna.

Smo bili v dreku in ja, vsi so hodili mimo. In izvlekli smo se sami, družina vedno drži skupaj. Ostali so pa OSTALI.

Bi povedala. In bi tudi želela, da bi meni povedali, če bi moj otrok počel pizdarije.

Ne želi si, da se tebi/tvojemu možu/tvojim otrokom kaj zgodi in bodo ljudje hodili mimo, ker se pač ukvarjajo samo s sabo..[/quote]

Barca, koliko časa si pa ti na svetu. Si stara 15 let, da si tako naivna.

Smo bili v dreku in ja, vsi so hodili mimo. In izvlekli smo se sami, družina vedno drži skupaj. Ostali so pa OSTALI.[/quote]

Dovolj dolgo, da po izkušnjah vem, da dobiš, kar daješ…

Ne, sošolki ne bi omenila. Iz že omenjenih razlogov, ki si jih napisale pred mano.

jaz bi povedala in absolutno bi hotela, da se tudi meni pove, če bi moj otrok kaj takega počel,
smo imeli neko stvar v razredu, mi je sin povedal, za sošolca, pa nisem vedela, ali bi povedala mamici ali ne, da ne bom potem jaz slaba izpadla, ali moj otrok..sem vseeno povedala in se je izkazalo za pravilno, mi je bila mamica hvaležna..

sem pa imela recimo primer, ko je prijatelj varal svojo ženo..sem vedela, pa nisem hotela biti jaz tista, ki bom prva povedala,oz. sploh povedala..no potem je ona itak izvedela in bila zelo jezna name, ker je vedela, da sem jaz že prej vedela in ne povedala.,kar dolgo časa ni govorila z mano.

Jaz bi povedala. Mogoče bolj po ovinkih, recimo da se nekaj dogaja in da naj bo pozorna…. (v končni fazi, ga tudi jaz nisem videla).
Sem že in še bom.
Pa tudi meni so tako pridobljene informacije prišle zelo prav!

New Report

Close