Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime za fanta

Ime za fanta

Zivjo. Imam en problem rok poroda imam za par dni vendar se še vedno s partenerjem nemoreva odlociti glede imena za fant
Njemu so vsec imena: sven, neo, timon
Meni pa: liam, tjan
Zanimajo me vasa mnenja lahko predlagate kaksna nova imena hvala..

je meni Sven lepo…
ampak top mi je pa Vitan – top of the top nobeno drugo tako všeč kot to ime… pol daleč za tem pa so mi lepa tudi Sven, pa Lenart tudi…
sicer pa se bosta mogla vidva uskladiti z vajinimi željami… mi lahko samo predloge dajemo 🙂

Trenutno mi je top of the top Martin. Od vajinih naštetih Timon, poznam enega prav fletnega fantiča s tem imenom.

Daj mu ime “slovnica kliče”. Moderno, pa morda ti kdaj potegne.

Nobeden ne paše ne k slovenskemu jeziku ne k tradiciji slovenskega naroda.


Pejte u pečko materno s temi vašimi dëbilnimi “sodobnimi” imeni. Kakšna “imena pa” so to? To je eno navadno sranje. Samo nekaj se s črkami igrate in jih premetavate.
Delate se norca iz lastnih otrok, jih dajete pasja imena……
Zaslužite si da vas otroci potem nabijejo ko vole…..tepci zahojeni


Pojdite v zaboj, bi bilo bolj pravilno!☺☺☺

Kaj manjka klenim imenom kot so: matija, klemen, gregor ipd

Sven lol. Morda mu lahko daš še Lars hahaba

Nobeno od teh imen ni ravno top.


kaj pa je s Svenom narobe – nič… samo mogoče se ti zresniš in se nehaš norčevat iz tujega imena in s tem potlje človeki, ki nosi tako ime. s tem pač največ o sebi poveš.
…pa btv. tud z Larsom ni nič narobe… pri nas so tudi moški z imenom Lev – ajde pa se izživljaj…

Od omenjenih imen, je samo Sven prebavljiv, še boljše Svit, vse ostalo je kar nekaj.

Res, človek dobi občutek, da se delate norca iz svojih otrok.


kaj pa je s Svenom narobe – nič… samo mogoče se ti zresniš in se nehaš norčevat iz tujega imena in s tem potlje človeki, ki nosi tako ime. s tem pač največ o sebi poveš.
…pa btv. tud z Larsom ni nič narobe… pri nas so tudi moški z imenom Lev – ajde pa se izživljaj…[/quote]
Nič ni narobe z Larsom, če to ime nosi pes.
To je čist pasje ime.

Pa Lev, pa Tiger, pa Gepard…..tepci neumni, dajete lastnim otrokom živalska imena.


Tudi Svit je nagravžno ime. Svit je inštitucija/program, ki pregleduje človeški drek.

Vaš link

Tudi meni so vsa našteta imena grda. Pa vem da gremo s časom naprej in ne podpiram več starih Gregorjev, Janezov, Lukatov itd. Ampak tole je pa res KR NEKI. Ne bi upala (niti tujega) otroka tako klicat.

A dajte no. Ne razumem ne ene ne druge strani. Eni bi radi katerekoli črke nametali skupaj, samo da bi bilo nekaj novega. Nekateri bi pa ostali pri Marijah in Janezih. Nobeno ime ni nagravžno in podobne neumnosti. Danes ne bi bilo skoraj nič imen, če ne bi že pred 100 leti dajali “sodobnih” imen, nad katerimi so se verjetno takrat tudi zgražali, pa so danes že zastarela in nima nihče nič proti. Ko so dali deklici ime Maruša, so gotovo skakale babnce v luft, da kaj je pa z Marijo narobe.

Sploh pa, Svit je bil npr. moj dedek, ki bi bil letos star 90 let. Tako da novodobno to nekako niti ni.

Nobeno mi ni všeč.

Sven in Liam sta simpatični imeni, se takoj spomnim na Svena Hannawalda in Liama Neesona.
Otrok pa ne bi poimenovala tako.


kaj pa je s Svenom narobe – nič… samo mogoče se ti zresniš in se nehaš norčevat iz tujega imena in s tem potlje človeki, ki nosi tako ime. s tem pač največ o sebi poveš.
…pa btv. tud z Larsom ni nič narobe… pri nas so tudi moški z imenom Lev – ajde pa se izživljaj…[/quote]
Nič ni narobe z Larsom, če to ime nosi pes.
To je čist pasje ime.

Pa Lev, pa Tiger, pa Gepard…..tepci neumni, dajete lastnim otrokom živalska imena.[/quote]
kot prvo – mislim, da ima ime Lars skandinavske korenine – in ni “pasje” narave – kot ti domnevaš… torej sem pogledala na hitro – kot navajajo na eni spletni strani jnaj bi bila Lars skandionavska oblika našega imena Lovrenc… torej glej malo širšše in ne le tisto kar ti poznaš…

Glede Leva – meni tudi ni všeč kot ime, samo napisala sem,d a obstaja kot osebno ime in obstajajo posamezniki, ki to ime nosijo… čeprav meni ni všeč in nikoli ne bi dala otroku tako ime, se pa iz takih posameznikov in njihovega imena ne norčujem…
pa Lev kot ime ni neka izmišljotina novodobnica zadnjih let, če bi ti tako pomisli – da so si to starši v zadnjih letih kot moderno izmislili, ni tako… poglej npr. kdo je Lev Kreft… najprej mi ta pade na misel, pa vem,da je gospod že krepko odrasel – poglej letnico 🙂

točbno po tem smučarskem skakalcu sem si jaz zapomnila to ime in takrat mi je postalo tudi všeč. Kot rečeno zgoraj mi je drugo najlepše in bi biklo prva izbira za fanta, bi pa kot všečno lahko vključila tudi Svena.

Lev je zelo kleno slovensko ime, lars in sven sta pa kleni skandinavski imeni. Druga našteta imena so manj klena, zato pa bolj moderna. Kot smo že večkrat predlagali v taki situaciji: počakajta, da fanta vidita. Vama bo bolj jasno. Recimo meni se zdi, da je Sven lahko samo blond, temnolas Sven bi bil kot črn Janez.

Lars je ime mojemu psu. Naj povem da je ta moj pes grd, ko pes.

Jaz bi mu dal ime Kučan.

kdo vam je kriv , če dajete psom skandinavska imena?? Kaj je narobe s klenim slovenskim Piki, Tačko, Floki, Miki….

kdo vam je kriv , če dajete psom skandinavska imena?? Kaj je narobe s klenim slovenskim Piki, Tačko, Floki, Miki….[/quote]
Ker je moj pes, pač skandinavske pasme.

Klana slovenska pasja imena pa so; Tarzan, Runo, Murči, Bobi, Medo, Rex itd….ne pa Piki, Tačko, Floki, Miki..
Piki, Tačko, Floki, Miki..so mačja imena.

kdo vam je kriv , če dajete psom skandinavska imena?? Kaj je narobe s klenim slovenskim Piki, Tačko, Floki, Miki….[/quote]
Ker je moj pes, pač skandinavske pasme.

Klana slovenska pasja imena pa so; Tarzan, Runo, Murči, Bobi, Medo, Rex itd….ne pa Piki, Tačko, Floki, Miki..
Piki, Tačko, Floki, Miki..so mačja imena.[/quote]

Se globoko opravičujem. Izbira imena Lars je v tem primeru ustrezna. Moja imena so res bolj za majhne žverce, vaša pa za čuvaje.

New Report

Close