Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rabljena vozila – DDV (Barca)

Rabljena vozila – DDV (Barca)

Pomoč vseh, ki se spoznate bo dobrodošla.

Ukvarjamo se s prodajo rabljanih vozil. Kupili smo vozilo od firme. Avto je iz tujine, bil je v poslovnem najemu na firmo in še ni bil registriran v Slo. Izdali so nam račun z DDV-jem.

Kaj to pomeni za nas? Kaj naredim s tem DDV-jem?

Hvala za pomoč

Ste sploh zavezanci za DDV?

JA, smo zavezanci za DDV

nova
Uredništvo priporoča

Vse davščine in takse so plačane, davek na motorna vozila pri pridobitvi v SLO…. ?
Potem postopate enako, kot pri vseh ostalih avtomobilih, odvisno od tega, ali obračunavate DDV od razlike v ceni ali avte obravnavate kot trgovsko blago z odbitkom in zaračunavanjem DDV.

to pomeni dvoje; ali ste za njih rizična firma in jim niste poslali cmr ali drug dokument s katerim dokazujete, da se je vozilo resnično izvozilo iz te države v slo in ste zato dobili avto z izkazanin ddv ali pa se gre za avto od fizične osebe brez izkazanega ddv pa si ti narobe pogledal ko si avto nabavljal v vsakem primeru boš na končno ceno na fakturi plačl dmv itd


jao barca, šele račun je dobil, problem je ker ima ddv izkazan na fakturi in ga to moti, če ima pravico odo odbitka ddv in če je avto imel ddv izkazav tujini potem mu morajo izdati račun brez ddv, ampak on mora dokazati, da je avto bil izvožen


jao barca, šele račun je dobil, problem je ker ima ddv izkazan na fakturi in ga to moti, če ima pravico odo odbitka ddv in če je avto imel ddv izkazav tujini potem mu morajo izdati račun brez ddv, ampak on mora dokazati, da je avto bil izvožen[/quote]

Sem razmišljala, da so ga nabavili od SLO podjetja, ki ga je pripeljalo v Slovenijo, ne pa tudi registriralo.

Če je prodajalec tujec iz EU, mu je treba dostaviti potrdila, da je bil avto prepeljan v SLO, pri nas plačali DMV, dostaviti tudi potrdilo, da so registrirani za DDV … in seveda zahtevati račun brez DDV.

po mojih izkušnjah se je zgodilo tole; ali je kupil avto kjer ni možen odbitek ddv in je to pri nakupu spregledal, ali se grejo miškulance in malo mutijo in jim prodajalec zato ne želi izdati računa brez ddv ali pa mu ni poslal cmr, sicer pa Barca saj maš blizu tebe ahl pa veš kako je to šlo dokler je šlo

Vem dobro, kje je AHL in si predstavljam, kako se je tam dogajalo … se pa nisem nikoli zapletala z njimi, niti se kaj pogovarjala z njimi glede poslovanja, niti razmišljala o nakupu avta pri njih. Pa ne samo AHL, že prej kot Seat prodajalec so bili njeni starši podobni..

Očitno sem bila premalo jasna.

– Vozilo kupljeno od Slo podjetja, ki prodaja rabljena vozila – oni zavezanci za ddv
– mi smo s.p. zavezanci za ddv
– običajno prejemamo in izdajamo račune s klavzulo, da je ddv obračunan od razlike v ceni (102 in 104 člen)
– kot sem zgoraj napisala pravi prodajalec (slo podjetje), da je vozilo uvoženo iz francije in je bil v poslovnem najemu na firmo in še ni bil registriran v slo
– DMV in ostalo je že plačano
– na računu so izkazali DDV

Upam, da je sedaj bolj jasno.
Verjetno si jaz ta ddv ne poračunavam in v bistvu si enako računam razliko v ceni in od tistega ddv?
Ali kako drugače prikažem v ddv-o obrazcu?

Odbijete ta vstopni DDV in ga ob prodaji zaračunate, klasična trgovina (ne posebna ureditev).


zdaj si jasno napisala kaj in kako, če ima avto izkazan ddv potem ti enako narediš naprej pač povečaš neto prodajno ceno in iz tega izkažeš ddv,, klavzula ki jo navajaš 102 in 104 člen se uporablja za vozila , ki nimajo izkazan ddv v tem je vsa razlika

New Report

Close