Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ko je lepota ovira

ko je lepota ovira

Kar pomnim, mi moške pozornosti ne manjka. Lahko sem urejena ali totalno neurejena, vedno dobim kakšen kompliment. Dostikrat mi rečejo, zakaj ne grem za miss. Sem normalno oblečena, ker ne maram izstopati, prijazna in nasmejana, kar vse skupaj poslabša, saj marsikdo to narobe razume. Partner je neprestano ljubosumen. Bog ne daj, da sem na kakšnem delovnem mestu, kjer je večina žensk neprivlačnih. Prepoznam zavist na daleč, zato se raje družim med sebi enakimi ali z moškimi, saj toliko krutosti kot ženske, ne premorejo. Čeprav izobražena in na delovnem mestu po lastnih zaslugah, se kdo ‘kao’ poheca, da sem prišla zaradi lepote. Poln kufer imam vsega, da se ljudi ocenjuje po zunanjem izgledu. Kot, da sem moram vsakemu opravičevat zaradi svojega izgleda. Si naj kislino polijem po sebi? Prvo sem človek. Meni ni važno ali je človek lep, grd, vitek, debel, bogat, reven. Karakter šteje! Ima katera podobne probleme?

Čas je, da se prizemljiš in tisti trenutek, ko se boš, se boš nehala obremenjevati s svojo lepoto in svet bo čisto drugačen.

Sama tudi sodim med lepe ženske, a se s svojo lepoto ne obremenjujem, tako kot ti. Pri 50 + se name lepijo bistveno mlajši, pa nikoli, res nikoli nisem dala svojemu možu povoda za ljubosumje. S prijaznostjo rešim marsikateri spor in nisem opazila, da bi mi manj lepi kdaj nagajali.

Predlagam dobro terapijo, ki te bo osvobodila kompleksov. Ker si zelo zakompleksana. Sicer pa še malo počakaj, zunanja lepota vedno mine.

nova
Uredništvo priporoča

ni drugega kot da počakaš, da se postaraš, pa bo problem sam od sebe minil.

Preveč se s tem obremenjuješ..
Pa kaj če ti očitajo, da si službo dobila zaradi videza? Službo pa imaš in le to šteje. Sedaj pa namesto da ugotavljaš, kdo vse je ljubosumen zaradi videza, bi bilo bolje da delaš na svojem dodatnem izobraževanju glede dela, strokovnosti… Da lepoti dodajo še, da si tudi sposobna. Ampak dokler boš gledala kaj si kdo misli, koliko so ljubosumni… do takrat ne bo nič.

In še namig – nasmehom, prijaznostjo in videzom lahko umiriš še tako tečno stranko, kar je velik + v korist službe.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Sam to pa res! Torej ni tvoj problem preveč lepote, temveč premalo karakterja.

zelo te razumem čeprav se bere, kao , da si domišljaš.
Ja, lahko je lepota problem
največ jih je od žensk
moški pač pogledajo se nasmejčkajo
ženske pa opravljajo in škodujejo.
Ja z sem že stara kokoš, ampak lepa
imam hčero 18 lepotica in povrh vsega se na široko smeji, odprto nalezljivo
in ko dela med počitnicam v lokalu, je bil moj prvi nasvet
najprej dobi na svojo stran ženske

Spominjaš me na eno mojo bivšo kolegico, ki je bila tudi prepričana, da ji vsi zavidamo njeno lepoto.

Ona je bila (in je še) prepričana, da smo ženske nad njo izvajale mobing, ker je lepša od nas, moški pa zato, ker ni hotela imeti ničesar z njimi.

Seveda noben nad njo ni izvajal mobinga, samo tretirana je bila enako kot vse ostale, čeprav si je na vse kriplje prizadevala, da bi si izborila neke ugodnosti, poleg tega pa je bila še totalno nesposobna.

Pa meni se sploh ni zdela neki ekstra, edino joške je pa imela velike, to pa.

Ne obremnejuje me v takšni meri, da bi rabila terapije, hvala. So pač opažanja. O kakšnih kompleksih govoriš?

Sem že omenila, da sem po naravi prijazna in nasmejana. S strankami nimam nikoli problemov.

Sem že omenila, da sem po naravi prijazna in nasmejana. S strankami nimam nikoli problemov.[/quote]

Ne gre samo zato, da si nasmejana in prijazna. Pridobi si strokovnost.

Tako bom rekla, pa vem da bom spljuvana. V kolektivih kjer je večina žensk, ni nikoli najbolj fajn, pa si lahko prekrasna, povprečna ali grda. Pa ima ena slab dan in se znaša nad drugimi, pa je druga bolj škodoželnje sorte, pa se ena hrani s tem, da ti gre slabo, ti z veseljem pove, da si se zredila, da imaš siv las, da ti obleka ne paše 🙂 (resno govorim in to imajo poštudirano točno komu kaj podrobiti, ker recimo meni glede videza ne pride do živega – sem dovolj samozavestna, mi pa gre na živce ko mi kdo spodkopava delovno kredibilnost – kar tako na podlagi govoric) itd..
Mi smo ločene vsaka v svoji pisarni in če vprašaš mene se razumemo čisto ok za kolektiv. Polovica imamo že izkušnje iz prejšnjih kolektivov in se umikamo kakim osebnim pogovorom, pa opravljanjem. Dve pa sta živ obup in znata občasno skregati tudi cel kolektiv.. Pa je problem da je precej novozaposlenih mladih – in dokazujejo nesposobnot, neresnost, pljuvajo pri šefih…

pa nima videz nič pri tem.. bolj kot to mislim da občutek ogroženosti (čeprav v resnici niso ogrožene) in malo tudi zaradi značaja..
Tako da še enkrat, bolj kot da gledaš kako popadajo dol zaradi lepote, si pridobi strokovnost, usposobljenost, lepoto pa izkoristi za svoj bonus. 🙂
Ampak dokler zase veš da si strokoven, da je delo opravljeno ok, potem ti nimajo kaj, razen da sebe spravijo na slab glas. In jaz se tega striktno držim.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

tudi jaz, isto, nikoli ne izzivam z oblačili, večinoma nosim čop, kavbojke, majčke itd..sem postavna in res tudi v obraz vsakemu sem všeč..jaz sem celo nekaj delala za fotosešne itd..pa mi je bilo hitro brezveze..nisem tak tip..
v glavnem, ženske itak ti zavidajo, težko najdeš prijateljice, bognedaj, da se bi družili tudi kot družina, se pravi tudi partnerji od prijateljic in naši otroci.. imam dva mlajša otroka..ženske takoj ljubosumne..
v službi itak..že ničkolikrat sem slišala, s kom vse sem spala da sem dosegla ti in to..in spet vse ljubosumne, ker sem itak vsem velikim in malim šefom všeč..
mož, ja..ljubosumen vedno, ko grem ven,.ker občasno gremo skupaj, recimo skupni prijatelji praznujejo in takoj se tipi lepijo name..kljub temu, da je partner zraven..seveda si potem domišlja, le kaj vse počnem, ko sem zunaj sama…
ne vem, kot sem rekla, ne izzivam ,poskušam se naredit čim manj opazno, tako z oblačili kot z make up-om, frizuro..ampak ne vem, vsakemu sem všeč, se zelo lepo smejim, sem v tujini ko sem študirala delala tudi reklamo za neko kremo in zobno pasto..
enkrat na razgovoru za službo so me ženske tako namučile in psihično uničile, da slučajno ne bi dobila službo..prav čutila se je negativna energija…
starejše še gre, ampak take nekje do 50 pa groza..
jaz sem imela z lepoto ravno toliko pozitivnih kot negativnih izkušenj..mogoče negativnih celo več.

Sem že omenila, da sem po naravi prijazna in nasmejana. S strankami nimam nikoli problemov.[/quote]

Ne gre samo zato, da si nasmejana in prijazna. Pridobi si strokovnost.

Tako bom rekla, pa vem da bom spljuvana. V kolektivih kjer je večina žensk, ni nikoli najbolj fajn, pa si lahko prekrasna, povprečna ali grda. Pa ima ena slab dan in se znaša nad drugimi, pa je druga bolj škodoželnje sorte, pa se ena hrani s tem, da ti gre slabo, ti z veseljem pove, da si se zredila, da imaš siv las, da ti obleka ne paše 🙂 (resno govorim in to imajo poštudirano točno komu kaj podrobiti, ker recimo meni glede videza ne pride do živega – sem dovolj samozavestna, mi pa gre na živce ko mi kdo spodkopava delovno kredibilnost – kar tako na podlagi govoric) itd..
Mi smo ločene vsaka v svoji pisarni in če vprašaš mene se razumemo čisto ok za kolektiv. Polovica imamo že izkušnje iz prejšnjih kolektivov in se umikamo kakim osebnim pogovorom, pa opravljanjem. Dve pa sta živ obup in znata občasno skregati tudi cel kolektiv.. Pa je problem da je precej novozaposlenih mladih – in dokazujejo nesposobnot, neresnost, pljuvajo pri šefih…

pa nima videz nič pri tem.. bolj kot to mislim da občutek ogroženosti (čeprav v resnici niso ogrožene) in malo tudi zaradi značaja..
Tako da še enkrat, bolj kot da gledaš kako popadajo dol zaradi lepote, si pridobi strokovnost, usposobljenost, lepoto pa izkoristi za svoj bonus. 🙂
Ampak dokler zase veš da si strokoven, da je delo opravljeno ok, potem ti nimajo kaj, razen da sebe spravijo na slab glas. In jaz se tega striktno držim.[/quote]

Zadnji staavek še kako drži!


No, končno ena, ki me razume…


No, končno ena, ki me razume…[/quote]

No če si z zgornjo na isti valovni dolžini, potem je jasno, kaj je vajin problem. Nisem nisem nisem, ampak sem.
Očitno res drži, da lepi še niso nujno pametni.


No, končno ena, ki me razume…[/quote]

No če si z zgornjo na isti valovni dolžini, potem je jasno, kaj je vajin problem. Nisem nisem nisem, ampak sem.
Očitno res drži, da lepi še niso nujno pametni.[/quote]

Tudi manj lepi se morate z nečim tolažit…a ne? 😉

No če si z zgornjo na isti valovni dolžini, potem je jasno, kaj je vajin problem. Nisem nisem nisem, ampak sem.
Očitno res drži, da lepi še niso nujno pametni.[/quote]

Tudi manj lepi se morate z nečim tolažit…a ne? ;)[/quote]

Verjetno sem kar nekaj starejša od tebe, sem klasična lepotica, pravilne poteze, naraven videz, poleg vsega pa še vedno nasmejana, kar še doda k šarmu in lepoti.
Za moža si nisem izbrala ljubosumnega tepca, ampak realnega in pametnega človeka, ki že 20 let hodi z menoj po svetu ponosen, da ima tako ženo, za katero se obračajo mlajši in starejši moški.
Priznam, da kdaj izkoristim svojo lepoto v stiku z ljudmi, naletim pa vedno na pozitiven odziv, saj to mi je tudi cilj, da vzpostavim dober odnos.
Z ljudmi nikoli nisem imela težav, ker sem v stiku z njimi vedno tudi njim dala neko ceno in spoštovanje, tako da nikoli nihče ni bil ljubosumen ali škodoželjen, govorim vsaj o tistih, ki so me spoznali in ne le opazovali od daleč.

Kar zadeva lepljenje moških, sori, nimaš pojma, ker lepota moške dejansko odbije, ne upajo si, nimajo jajc pristopit lepim ženskam, sploh če še te oddajajo neko dostojanstvo in karizmo.
Lepijo se točno toliko, kolikor jim ti dovoliš. Ženske same vodimo igro in oddajamo, kar pač same želimo!

Čas bo, da se prizemljiš in pretreseš malo svoj karakter in karakter svojega ljubosumnega moža. Ljudje se do tebe obnašajo točno tako, kot jih sama izzoveš in nič drugače.

nea se tolko sekirati, čas je vaš zaveznik in bo poglihal, kar sedaj ven štrli.

Kaj pa vem, kje pri tebi (in še nekaterih) tiči pravi srž težave. Mislim, da ne v lepoti kot taki. Ker jaz sem zelo lepa ženska, od nekdaj pritegnila pozornost tako moških kot žensk, pa razen morda izpada ali dveh v življenju nisem naletela na negativno “pozornost” (žensk). Jaz lepote ne skrivam, živim z njo, jo imam rada, se imam rada, je ne izkoriščam niti ne zlorabljam. Kljub izraziti privlačnosti, sem vedno bila tudi spoštovana. ne vem, verjetno gre tu za skupek zunanjosti in notranjosti, predvsem pa odnosa tako do sebe kot drugih.

Tudi manj lepi se morate z nečim tolažit…a ne? ;)[/quote]

Verjetno sem kar nekaj starejša od tebe, sem klasična lepotica, pravilne poteze, naraven videz, poleg vsega pa še vedno nasmejana, kar še doda k šarmu in lepoti.
Za moža si nisem izbrala ljubosumnega tepca, ampak realnega in pametnega človeka, ki že 20 let hodi z menoj po svetu ponosen, da ima tako ženo, za katero se obračajo mlajši in starejši moški.
Priznam, da kdaj izkoristim svojo lepoto v stiku z ljudmi, naletim pa vedno na pozitiven odziv, saj to mi je tudi cilj, da vzpostavim dober odnos.
Z ljudmi nikoli nisem imela težav, ker sem v stiku z njimi vedno tudi njim dala neko ceno in spoštovanje, tako da nikoli nihče ni bil ljubosumen ali škodoželjen, govorim vsaj o tistih, ki so me spoznali in ne le opazovali od daleč.

Kar zadeva lepljenje moških, sori, nimaš pojma, ker lepota moške dejansko odbije, ne upajo si, nimajo jajc pristopit lepim ženskam, sploh če še te oddajajo neko dostojanstvo in karizmo.
Lepijo se točno toliko, kolikor jim ti dovoliš. Ženske same vodimo igro in oddajamo, kar pač same želimo!

Čas bo, da se prizemljiš in pretreseš malo svoj karakter in karakter svojega ljubosumnega moža. Ljudje se do tebe obnašajo točno tako, kot jih sama izzoveš in nič drugače.[/quote]

Sem tudi kdaj prebrala kakšno knjigo o psihologiji, duhovni in osebnostni rasti. Zato povzetkov ne rabim, hvala. Kaj je karizma, vem. Da si jako krepostna, vidim. In ne, ne dobimo vedno pozitiven odziv od ljudi, čeprav smo sami naravnani tako. Res pa je, da je od nas samih odvisno, kako bomo na to reagirali. Ne imeti konflikt v življenju z nikomer pa je zame pravljica. Ali pa zavajanje samega sebe. Sem pa samo človek, ki opazuje.

Verjetno sem kar nekaj starejša od tebe, sem klasična lepotica, pravilne poteze, naraven videz, poleg vsega pa še vedno nasmejana, kar še doda k šarmu in lepoti.
Za moža si nisem izbrala ljubosumnega tepca, ampak realnega in pametnega človeka, ki že 20 let hodi z menoj po svetu ponosen, da ima tako ženo, za katero se obračajo mlajši in starejši moški.
Priznam, da kdaj izkoristim svojo lepoto v stiku z ljudmi, naletim pa vedno na pozitiven odziv, saj to mi je tudi cilj, da vzpostavim dober odnos.
Z ljudmi nikoli nisem imela težav, ker sem v stiku z njimi vedno tudi njim dala neko ceno in spoštovanje, tako da nikoli nihče ni bil ljubosumen ali škodoželjen, govorim vsaj o tistih, ki so me spoznali in ne le opazovali od daleč.

Kar zadeva lepljenje moških, sori, nimaš pojma, ker lepota moške dejansko odbije, ne upajo si, nimajo jajc pristopit lepim ženskam, sploh če še te oddajajo neko dostojanstvo in karizmo.
Lepijo se točno toliko, kolikor jim ti dovoliš. Ženske same vodimo igro in oddajamo, kar pač same želimo!

Čas bo, da se prizemljiš in pretreseš malo svoj karakter in karakter svojega ljubosumnega moža. Ljudje se do tebe obnašajo točno tako, kot jih sama izzoveš in nič drugače.[/quote]

Sem tudi kdaj prebrala kakšno knjigo o psihologiji, duhovni in osebnostni rasti. Zato povzetkov ne rabim, hvala. Kaj je karizma, vem. Da si jako krepostna, vidim. In ne, ne dobimo vedno pozitiven odziv od ljudi, čeprav smo sami naravnani tako. Res pa je, da je od nas samih odvisno, kako bomo na to reagirali. Ne imeti konflikt v življenju z nikomer pa je zame pravljica. Ali pa zavajanje samega sebe. Sem pa samo človek, ki opazuje.[/quote]

Bejba, ti imaš težave, jaz jih nimam in še nekaj zgornjih tudi ne, torej je očitno, da ti nekaj delaš ali ne delaš, da imaš te vrste težave.
Mogoče pa le ne upaš pogledati vase in za vsak problem kriviš lepoto…

Avtorica, ne se sekirat. Tud jst včasih ne vem kam s svojo notranjo in zunanjo lepoto, kaj čes, je treba živet s tem bremenom, hehe.
Bo že, tja do 100 leta ti pa mogoče rata grda postat.
S kisline se pa ne igrat.,, ko sem bil mulc, se je kolega na akumulator vsedel, ej,….. mu je hlače kar prežgalo, skor do kože na riti, to bi mogla videti tvoja prelesna lepota, kako si je na brzino slačil hlače, ko se mu je kadilo iz zadnje plati, še lepš je bilo pa za videti, ko si je oblekel nazaj te hlače, ker drugih ni imel, hehe.

Tudi manj lepi se morate z nečim tolažit…a ne? ;)[/quote]

Verjetno sem kar nekaj starejša od tebe, sem klasična lepotica, pravilne poteze, naraven videz, poleg vsega pa še vedno nasmejana, kar še doda k šarmu in lepoti.
Za moža si nisem izbrala ljubosumnega tepca, ampak realnega in pametnega človeka, ki že 20 let hodi z menoj po svetu ponosen, da ima tako ženo, za katero se obračajo mlajši in starejši moški.
Priznam, da kdaj izkoristim svojo lepoto v stiku z ljudmi, naletim pa vedno na pozitiven odziv, saj to mi je tudi cilj, da vzpostavim dober odnos.
Z ljudmi nikoli nisem imela težav, ker sem v stiku z njimi vedno tudi njim dala neko ceno in spoštovanje, tako da nikoli nihče ni bil ljubosumen ali škodoželjen, govorim vsaj o tistih, ki so me spoznali in ne le opazovali od daleč.

Kar zadeva lepljenje moških, sori, nimaš pojma, ker lepota moške dejansko odbije, ne upajo si, nimajo jajc pristopit lepim ženskam, sploh če še te oddajajo neko dostojanstvo in karizmo.
Lepijo se točno toliko, kolikor jim ti dovoliš. Ženske same vodimo igro in oddajamo, kar pač same želimo!

Čas bo, da se prizemljiš in pretreseš malo svoj karakter in karakter svojega ljubosumnega moža. Ljudje se do tebe obnašajo točno tako, kot jih sama izzoveš in nič drugače.[/quote]
Točno tako. O sebi nisem nikoli razmišljala kot o lepi. Vsake oči imajo pač svojega malarja. Sem se pa zavedala, da imam tisto nekaj, zaradi česar sem opazna.Lahko bi rekla temu karizma. Nikoli nisem in tudi nimam občutka, da se mi dela krivica in podobno kot opisuje avtorica. Sem prijazna, samozavestna in imam z znanci in neznanci normalne odnose brez občutkov, ki jih nekatere opisujejo in so za moje pojme samovšečne hkrati pa nesamozavestne. Tako kot gledaš sam na ljudi imaš občutek, da tako gledajo tudi oni nate.

Hehehe! Hvala.

Meni je pa fajn, da me obdajajo lepe ženske okoli 170 visine. Noro! Če bi bil delodajalec bi same take zaposlil, suhe, postavne,lepe, prijazne, vseh barv kože in las. To bi bilo zanimivo v službo hodit!;)

New Report

Close