Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Spet hiša vs. blok

Spet hiša vs. blok

Kako leto nazaj je kolegica podedovala hiško nekje na podeželju in se tja preselila iz bloka. Sedaj me vsake toliko draži s kakšno sliko iz terase in napiše “da boš malo folš”. Ampak…nisem fouš, živim v bloku,ji pa to težko dopovem, ker “tako hišo v takšnem miru si pa ja vsak želi”. Kaj naj rečem, meni pač (še) ni toliko do vrtnarjenja in cele dneve posedanja na terasi in hvaljenja s tem.

Živim v hiši in komaj čakam, da gredo otroci po svoje, da z možem hišo prodava in greva živet nazaj v blok. Živela sem v treh blokih/stolpnicah in povsod je bil večji mir kot v hiši.
Opažam da ljudje v hišah sploh nimajo občutka, da koga motijo. Košenje trave ob vseh mogočih urah, žaganje drv enako, glasna muzika na vrtu (pa kaj, saj vrt je naš) in podobno. Sosed na vrtu posluša poročila vsako uro. Malo je že naglušen in jih zato poslušamo tudi drugi. Drug sosed ima vsak vikend na vrtu ogromne družbe ljudi, zurke se zavlečejo v noč. Pijejo, vpijejo, briga jih za druge, saj so na svojem. Včeraj me je imelo, da poklicem 113. Naslednjič jo bom.
Pozimi je malo bolj mirno, ampak – ni ga čez blok. Še 2, 3 leta in adijo hiša!

Oboje ima svoje prednosti in pomankljivosti. Ker poznam obe plati medalje, ti lahko povem, da bi bilo najbolje take teme zakleniti, ker se ponavljajo vsak mesec. Vse kar se da povedat na to temo, je bilo ze povedano.

In cisto vsak mesec se potem prepirate, ko majhni otroci.

nova
Uredništvo priporoča

na svoj balkoncek v bloku si pinesi kavico in naredi en selfi kako uzivas na balkoncku…
ko ti bo nasljednjic poslala sliko – ji napisi nazaj, sem vesela zate, da ti je vsec to kar imas, ti iz srca privoscim, meni pa je bolj vsec to kar imam in kako uzivam jaz… in ji pripopaj tvojo slikico zraven… in bo mir.

Sicer pa kakor kdo… meni je bolj vsec hisa in terasica ipd…. pa zal sem bloku… ce pa je komu drugemu bolj blok kot hisa, pa tud to spostujem…

Zgradil bajto, a to ni bilo to! Zdaj v bloku s 24 stanovanji, špilam zastonj hišnika in delam vse tisto česar prej nisem mogel!
Upravnik me sicer nima najbolj rad, stroške pa smo znižali za več kot 35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Morda mi manjka le sadovnjak, ampak pri znancih je sadja in zelenjave na pretek!

Opažaš ti en drek, sicer si ne bi zmišljevala.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Približno 1x na mesec je ta debata. Pa tista otrok po 40.

Vse je odvisno od tega kje živiš.
Lahko imaš večji mir v bloku kot v hiši,odvisno od prometa in sosedov,če živiš blizu diskoteke,kafičev itd…
Stanovanje v bloku;manj prahu,manj šiščenja,več časa za hobije,obenem pa se hitreje zdolgošasiš,nimaš svoje intime,majhni prostori,ljudje si prej skočijo v lase.
Hiša;več časa porabiš za čiščenje,si bolj aktiven,vel prostora,če imas srečo imaš večji mir,odvisno od lokacije,vrt za roštiljanje,lahko spiš zadremaš veni,ni lepšega,če imaš psa si takoj zunaj.


In ker njej težko dopoveš, si morala odpreti temo, saj boš nekim neznancev lažje dopovedala kako uboga si.
Med odgovori boš izluščila tiste, v katerih boš našla potrditev, da nisi nevoščljiva.


In ker njej težko dopoveš, si morala odpreti temo, saj boš nekim neznancev lažje dopovedala kako uboga si.
Med odgovori boš izluščila tiste, v katerih boš našla potrditev, da nisi nevoščljiva.[/quote]
Sem mislila da je to smisel tega foruma?
Mah, mi je vseeno za te cegle, če bi mi kdo podaril hišo – super, če ne gre pač ne. Da pa bi se slikala s kofetom na balkonu in pošiljala to okoli – to kar nekako ni zame. Spijem tist kofe in to je to, ne vem zakaj mora to pol sveta videti.

Približno 1x na mesec je ta debata. Pa tista otrok po 40.[/quote]

Tako je. Ker “nekdo” očitno ne prenese, da nima svoje lastne hiše ampak životari v bloku. Ne da in ne da mu miru in želi še potrditev drugih, da v bloku le ni tako slabo.
Ljuba duša od avtorice, jaz svoje hiše in terase ne bi zamenjala za nič na svetu. Ti pa…če si v bloku zadovoljna (kar močno dvomim), bodi srečna, da je tako, če nimaš možnosti priti do hiše.
Če pa tako zelo hrepeniš po hiši, da kar naprej odpiraš eno in isto temo, samo da se potolažiš, pa delaj na tem, da enkrat pa vseeno prideš do čisto svoje hiše (s teraso :-))
Kjer je volja, tam je pot 🙂
Srečno!


In ker njej težko dopoveš, si morala odpreti temo, saj boš nekim neznancev lažje dopovedala kako uboga si.
Med odgovori boš izluščila tiste, v katerih boš našla potrditev, da nisi nevoščljiva.[/quote]
Sem mislila da je to smisel tega foruma?
Mah, mi je vseeno za te cegle, če bi mi kdo podaril hišo – super, če ne gre pač ne. Da pa bi se slikala s kofetom na balkonu in pošiljala to okoli – to kar nekako ni zame. Spijem tist kofe in to je to, ne vem zakaj mora to pol sveta videti.[/quote]

Torej priznavaš, da bi bilo super, če bi imela hišo?
No vidiš, tu je bistvo tvojega problema.


Tudi mi delamo na tem, da gremo v blok. Se strinjam s tem, da v hiši nimajo občutka, da koga motijo. Ravno danes pri sosedih otroci že ure kričijo na vse grlo. Čudno mi je tudi, ko nekateri rečejo, da je grozno, ker otroci v bloku ne smejo tekat in noret. Jaz sem rasla v hiši in notri nismo tekali.

Da, bolnica z multiplo sklerozo sem. Zama je najudobnejše življenje v bloku. Relativen mir, manj dela kot v hiši, balkon, ki je “poletna soba”, če ni prevroče, dostopnost z dvigalom brez vsake stopnice, v bližini trgovine in urejeno mesto, kjer je marsikaj dosegljivo z invalidskim skuterjem. Tudi če bi hotela, ne bi mogla izbrati boljše.


Tudi mi delamo na tem, da gremo v blok. Se strinjam s tem, da v hiši nimajo občutka, da koga motijo. Ravno danes pri sosedih otroci že ure kričijo na vse grlo. Čudno mi je tudi, ko nekateri rečejo, da je grozno, ker otroci v bloku ne smejo tekat in noret. Jaz sem rasla v hiši in notri nismo tekali.[/quote]

Mislim, ej, pa kaj imate od tega, da lažete? Pa ni človeka na svetu, ki bi iz hiše hotel v blok. In če bi že…na tem ni treba delati, enostavno greš in pika. Sami sebe farbate in si mečete pesek v oči? Ob takšnih temah se pa moram vedno nasmejati. Čudni ste ljudje.
Jaz živim v hiši, v bloku pa imam stanovanje, ki ga oddajam. Sem zelo redkokdaj tam ampak takrat, ko sem, je dovolj, da vem, da nikoli in nikdar ne bi šla živet v blok. Tako da ne vi meni tralalala….

Razen če je v kaki vlažni podrtiji, kjer se ji bo streha vsak hip zrušila na glavo

Približno 1x na mesec je ta debata. Pa tista otrok po 40.[/quote]

Tako je. Ker “nekdo” očitno ne prenese, da nima svoje lastne hiše ampak životari v bloku. Ne da in ne da mu miru in želi še potrditev drugih, da v bloku le ni tako slabo.
Ljuba duša od avtorice, jaz svoje hiše in terase ne bi zamenjala za nič na svetu. Ti pa…če si v bloku zadovoljna (kar močno dvomim), bodi srečna, da je tako, če nimaš možnosti priti do hiše.
Če pa tako zelo hrepeniš po hiši, da kar naprej odpiraš eno in isto temo, samo da se potolažiš, pa delaj na tem, da enkrat pa vseeno prideš do čisto svoje hiše (s teraso :-))
Kjer je volja, tam je pot 🙂
Srečno![/quote]

Prvič odpiram to temo, če je prehudo pač ne berite. Ne vem če nisi ti ta moja kolegica; še enkrat napišem: prav malo mar mi je. Ja super bi bilo če bi imela hišo. Pa ferarija, privat avion, original Louis Vuitton torbice. Priznavam. A se hecate? In ja priznavam da bi bilo fino biti Kim Kardashian. In ja hišo bi si lahko privoščila če bi si jo tako želela, samo bi bilo preveč odrekanja in sem pač dala prednost mojemu življenskemu stilu, ker mi je trenutno prav malo mar kje živim. In to je tako težko razložiti kolegici in očitno vam zgoraj. A sem edina v Sloveniji ki se ne obremenjuje s tem?

Tako je. Ker “nekdo” očitno ne prenese, da nima svoje lastne hiše ampak životari v bloku. Ne da in ne da mu miru in želi še potrditev drugih, da v bloku le ni tako slabo.
Ljuba duša od avtorice, jaz svoje hiše in terase ne bi zamenjala za nič na svetu. Ti pa…če si v bloku zadovoljna (kar močno dvomim), bodi srečna, da je tako, če nimaš možnosti priti do hiše.
Če pa tako zelo hrepeniš po hiši, da kar naprej odpiraš eno in isto temo, samo da se potolažiš, pa delaj na tem, da enkrat pa vseeno prideš do čisto svoje hiše (s teraso :-))
Kjer je volja, tam je pot 🙂
Srečno![/quote]

Prvič odpiram to temo, če je prehudo pač ne berite. Ne vem če nisi ti ta moja kolegica; še enkrat napišem: prav malo mar mi je. Ja super bi bilo če bi imela hišo. Pa ferarija, privat avion, original Louis Vuitton torbice. Priznavam. A se hecate? In ja priznavam da bi bilo fino biti Kim Kardashian. In ja hišo bi si lahko privoščila če bi si jo tako želela, samo bi bilo preveč odrekanja in sem pač dala prednost mojemu življenskemu stilu, ker mi je trenutno prav malo mar kje živim. In to je tako težko razložiti kolegici in očitno vam zgoraj. A sem edina v Sloveniji ki se ne obremenjuje s tem?[/quote]

Nisem tvoja kolegica, na srečo 🙂 Že od rojstva živim v hiši. In za noben denar ne bi šla v blok.
In ti se še kako obremenjuješ s tem, drugače ne bi odpirala teme na to tematiko. Ti pa, še enkrat poudarjam, če si tako zadovoljna v bloku ali kjerkoli že si, dobro zate. Zakaj se sploh trudiš komurkoli karkoli dopovedati? Tvoja kolegica uživa na terasi, ti uživaš na balkonu in kaj? Saj si dobila dober nasvet, pošlji sliko kako lepo ti je na balkonu. Pa ti je res?

Vse mlado življenje sem preživela v hiši, zdaj na stara leta sem pa v bloku. Sicer imam opcijo majhno kmetijo, pa tisto mi ni, ker je preveč dela. Imela bi pa tak velik vrt, kot sem ga nekoč že. Pa klopco, visečo mrežo in senčen del, kjer bi lahko jedla vse obroke.

Prvič odpiram to temo, če je prehudo pač ne berite. Ne vem če nisi ti ta moja kolegica; še enkrat napišem: prav malo mar mi je. Ja super bi bilo če bi imela hišo. Pa ferarija, privat avion, original Louis Vuitton torbice. Priznavam. A se hecate? In ja priznavam da bi bilo fino biti Kim Kardashian. In ja hišo bi si lahko privoščila če bi si jo tako želela, samo bi bilo preveč odrekanja in sem pač dala prednost mojemu življenskemu stilu, ker mi je trenutno prav malo mar kje živim. In to je tako težko razložiti kolegici in očitno vam zgoraj. A sem edina v Sloveniji ki se ne obremenjuje s tem?[/quote]

Nisem tvoja kolegica, na srečo 🙂 Že od rojstva živim v hiši. In za noben denar ne bi šla v blok.
In ti se še kako obremenjuješ s tem, drugače ne bi odpirala teme na to tematiko. Ti pa, še enkrat poudarjam, če si tako zadovoljna v bloku ali kjerkoli že si, dobro zate. Zakaj se sploh trudiš komurkoli karkoli dopovedati? Tvoja kolegica uživa na terasi, ti uživaš na balkonu in kaj? Saj si dobila dober nasvet, pošlji sliko kako lepo ti je na balkonu. Pa ti je res?[/quote]
Pa ni bistvo v hiši, bloku,…Bistvo je v tem kako nekaterim pač ni možno dopovedat ko si nekaj vpičijo v glavo. In ti se en tak tipičen primer, razlagam kako mi je vseeno, ti pa “če si tako srečna v bloku bla, bla…” Pa kaj vam je. Zakaj je sreča pogojena s teraso? Ne bom pošiljala slike ker ne vidim poante slikanja s polno skodelico kave na terasi, balkonu, al pa kjerkoli že. Ampak vidve mi bosta še kar razlagali kako je v hiši fajn. Še enkrat: ne uživam v bloku na balkonu, ne bi uživala na terasi v hiši. Za te stvari mi je vseeno in ne mi govorit kje sem srečna. Če te to tanima me vprašaj in povem ti tudi za katere stvari sem fouš komu. In to je to.

Tako lepo je poslušati radijo, ki tuli tako zelo, da se tresejo zvočnik v aparatu.

Sredi Ljubljane, točno vse to.
Plus, da kante smrdijo, beton se ne shladi in stene se tresejo.

Pa še do milerja moraš na avtobus iz enega konca na drugega.
Dela pa v stanovanju res ni večjega, to pa drži.
Jz čakam, da si vsi nabavijo kosilnico robota.
Ta je pa tiho kot miš in priden, kot mravlja. Edino žuželk ni več, ker se nimajo kje past in skrit.

Hiša vs blok, realno, hiša ni za vsakogar, hočeš, nočeš, dela je ogromno, če nimaš nekih visokih dohodkov in ti vse postorijo drugi, ti ne ostane veliko časa za hobije in ostalo, posedanje ja ….travo je treba pokositi, vrt urejati, zalivati, dvorišče pomesti, popravil, barvanje polken, ….ne zmanjka, velika površina za ogrevanje, mi imamo drva, spet delo ….Tudi če delaš vse pretežno sam gre ogromno denarja, nikoli ni konec stroškov …

Približno 1x na mesec je ta debata. Pa tista otrok po 40.[/quote]

Tako je. Ker “nekdo” očitno ne prenese, da nima svoje lastne hiše ampak životari v bloku. Ne da in ne da mu miru in želi še potrditev drugih, da v bloku le ni tako slabo.
Ljuba duša od avtorice, jaz svoje hiše in terase ne bi zamenjala za nič na svetu. Ti pa…če si v bloku zadovoljna (kar močno dvomim), bodi srečna, da je tako, če nimaš možnosti priti do hiše.
Če pa tako zelo hrepeniš po hiši, da kar naprej odpiraš eno in isto temo, samo da se potolažiš, pa delaj na tem, da enkrat pa vseeno prideš do čisto svoje hiše (s teraso :-))
Kjer je volja, tam je pot 🙂
Srečno![/quote]
Joj pa kaj je s vami! Kaj ti res misliš, da si vsakdo želi biti v hiši s teraso?
Jaz sem kot majhna živela v hiši in sem stalno govorila, da bi si želela v blok, ker se mi enostavno ni dalo opravljati del okoli hiše, ki mi jih je stalno nalagala mama.
Želja se mi je uresničila, ko sem šla v Ljubljano študirat, prav uživala sem v najemniškem stanovanju.
Danes imava z možem 140m2 veliko stanovanje s teraso, v centru Ljubljane, ki je gotovo dvakrat ali trikrat več vredno od tvoje hiše, ampak midva ga ne zamenjava za nobeno hišo. Tako da lahko stopiš korak nazaj in ne misliš, da si tako posebna, ker imaš hišo, reveži v bloku pa si jo želijo in ne morejo do nje.
Za avtorico-jaz bi taka sporočila ignorirala, prijateljici bo s časoma postalk dolgočasno, ker ne bo odgovora in bo odnehala.


Tudi mi delamo na tem, da gremo v blok. Se strinjam s tem, da v hiši nimajo občutka, da koga motijo. Ravno danes pri sosedih otroci že ure kričijo na vse grlo. Čudno mi je tudi, ko nekateri rečejo, da je grozno, ker otroci v bloku ne smejo tekat in noret. Jaz sem rasla v hiši in notri nismo tekali.[/quote]

Mislim, ej, pa kaj imate od tega, da lažete? Pa ni človeka na svetu, ki bi iz hiše hotel v blok. In če bi že…na tem ni treba delati, enostavno greš in pika. Sami sebe farbate in si mečete pesek v oči? Ob takšnih temah se pa moram vedno nasmejati. Čudni ste ljudje.
Jaz živim v hiši, v bloku pa imam stanovanje, ki ga oddajam. Sem zelo redkokdaj tam ampak takrat, ko sem, je dovolj, da vem, da nikoli in nikdar ne bi šla živet v blok. Tako da ne vi meni tralalala….[/quote]

Tukaj še ena, ki raje živi v bloku, kot v hiši. Mislis da moramo vsi razmišljati kot ti? Tralalala…
36 let sem živela v hiši, zdaj sem 6 let v bloku in ne menjam, pa če se razpocis v svojem prepričanju, da ni človeka, ki bi raje živel v bloku. Mnogoooo je takih, ampak ti ne vidiš 5 cm pred sabo

New Report

Close