Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako se izogniti gužvi na cesti m.prehod Sečovlje – Koper ?

Kako se izogniti gužvi na cesti m.prehod Sečovlje – Koper ?

Lepo prosim da mi kdo bolj podrobno opiše pot od meje Sečovlje čez Malijo do Izole. Kje zavijem proti Maliji iz glavne ceste, ki gre skozi Sečo proti Luciji in skozi katere vasi naj peljem? Kako pa od Malije naprej do Izole? Ali je mogoče še kakšna praktična varijanta ?

Hvala vnaprej.
lpj

Pejdi cez Socergo 🙂

Se strinjam! MP Dragonja je definitivno najbolj obremenjen, tako da tega odsvetujem. Mi sicer uporabljamo MP Sečovlje in smo do zdaj samo enkrat naleteli na nekaj km dolgo gnečo. Sočerga je še najboljša izbira, če se želiš izogniti gneči. MP Starod pa uporablja veliko tujcev, tako da je tam tudi pogosto gneča. Potem je pa še Jelšane, ampak ta MP se uporablja bolj za pot proti Reki, ne pa proti Istri (če je to tvoj cilj).

nova
Uredništvo priporoča

MP Jelovice/Podgorje, se izogneš še Črnemu kalu 🙂

Kje pa je gužva na poti od Sečovelj proti Izoli? Ko prides v Izoli na HC, si na konju.

Ja, mogoče čez Sočergo. Sicer pa prehod Sečovlje veliko boljše požira, kot npr. Dragonja. Za zgornji konec Istre se mi zdi najboljši. Podgorje? Izogibat se Črnemu kalu? Če prideš po AC, greš direkt do KP, pa potem mimo Mercatorja…proti meji

Če pa greš prek Sočerge, greš že na Črnem kalu dol…

Če pa greš prek Sočerge, greš že na Črnem kalu dol…[/quote]

Jasno, a le v primeru, da ne greš po AC…sicer je velik ovinek.

Če pa greš prek Sočerge, greš že na Črnem kalu dol…[/quote]

Jasno, a le v primeru, da ne greš po AC…sicer je velik ovinek.[/quote]

In kje bi šel/šla ti dol iz AC, če ne izvoz Črni kal, če želiš prek Sočerge?

Ce prihajas iz AC je najblizje da zres iz AC dol za Crni Kal in pol proti Rizani in zavijes levo za Podpec in pol za Kubed/Gracisce itd. Lahko pa gres okoli riti v zep in iz AC dol za Ankaran ampak na kroznem za Dekane, mimo Rizane in spet Kubed/Gracisce itd. 🙂

Hvala za ideje, vendar imamo apartma v bližini Umaga in gremo na mejni prehod Sečovlje, izven sezone pa tudi na Dragonjo. Ne bomo delali večjega kroga, zato drugi prehodi odpadejo.
Obstajajo pa neke lokalne ceste čez Slovensko Istro med Izolo in Sečo, tako, da jaz povprašujem po teh, če le kdo pozna pot, skozi katere vasice se gre. Na zemljevidu se vidijo poti, ampak so tudi makadamske gor, kar ne pride v poštev.

Vem, se ze leta dolgo vozim tam … tudi do KP, pa varianto mimo Cimosa, prek Marezig in do Gračišča poznam pot.
Se pa lahko vsem zastojem izogneš že malo naprej od Kozine in greš levo prek Podgorja direkt do Lupoglava (ali pa prej do Buzeta) in tam na Ipsilon.


Kje bi šli vi iz Sečovelj priti Izoli ali kontra?
V sečovljah greš iz glavne ceste, tam kjer se ponavadi parkira če greš kaj kolesarit v Sečovlje, potem pa pod mostom in čez vas. Imaš takšen strm klanec, po tem klancu gor po potem se pelješ po vrhu tako da imaš morje na levi. Joj ful slabo opisujem sem bila samo 1X tam pa še to s kolesom.
Samo po mojih izkušnjah bi moralo res vse stati da bi ti bila ta pot hitrejša.
Nam se še vedno najbolj obnese da gremo iz moraj tam po 8smi uri zvečer, ko pa gremo dol pa če gremo v petek da gremo vsaj ob 2veh iz Ljubljane.

Tudi mi hodimo v Umag. Gremo do Kopra, čez Šmarje in na prehod v Sečovljah. Važno je, seveda, kdaj se gre. Dol gremo ob petkih malo bolj zgodaj (najkasneje okrog 14h iz Ljubljane), nazaj pa v nedeljo ne pred 22h. Še nikoli nismo imeli gužve. Seveda ob sobotah ni za hodit.

Vem, se ze leta dolgo vozim tam … tudi do KP, pa varianto mimo Cimosa, prek Marezig in do Gračišča poznam pot.
Se pa lahko vsem zastojem izogneš že malo naprej od Kozine in greš levo prek Podgorja direkt do Lupoglava (ali pa prej do Buzeta) in tam na Ipsilon.[/quote]
Sej ni blo tebi namenjeno 😉

Vem, se ze leta dolgo vozim tam … tudi do KP, pa varianto mimo Cimosa, prek Marezig in do Gračišča poznam pot.
Se pa lahko vsem zastojem izogneš že malo naprej od Kozine in greš levo prek Podgorja direkt do Lupoglava (ali pa prej do Buzeta) in tam na Ipsilon.[/quote]

Ja, če greš proti jugu, Rovinj, Pula….


Glej jaz ti lahko razlozim ampak nevem kolko bos razumela, ce nisi nikoli vozila po tistih cestah. In makedam gor je tisti lep, zbit makedam.

Gres pa do Izole, zavijes prav za Izolo ven … na drugem kroznem gres tretji izhod (na levo gor), mimo Hoferja in vozis samo ravno, gor v hrib in prides v Šared, gres mimo Šareda proti Kortam … tam imas tablo za Malijo, zavijes za Malijo, se peljes cez vas prides ven pri indrustrijski coni v Luciji …

Lahko pa gres mimo Šmarij proti Dragonji in imas na desni tablo Korte in zavijes … Gres cez Korte v Malijo in prides isto ven pri ind. coni v Luciji …

Pa cez obe te ceste ni makedama … makedam je ce gres iz Markovca proti Gažonu in pol za Šared in tam 🙂

Vem, se ze leta dolgo vozim tam … tudi do KP, pa varianto mimo Cimosa, prek Marezig in do Gračišča poznam pot.
Se pa lahko vsem zastojem izogneš že malo naprej od Kozine in greš levo prek Podgorja direkt do Lupoglava (ali pa prej do Buzeta) in tam na Ipsilon.[/quote]

Ja, če greš proti jugu, Rovinj, Pula….[/quote]

Vem, zato pa sem spraševala, kje delaš ovinek 🙁

Jasno, a le v primeru, da ne greš po AC…sicer je velik ovinek.[/quote]

In kje bi šel/šla ti dol iz AC, če ne izvoz Črni kal, če želiš prek Sočerge?[/quote]

Mi gremo ponavadi iz Kopra čez klanec Šmarje proti Dragonji in na MP Sečovlje, vendar je včasih med sezono cesta čez Šmarje proti Dragonji čisto zabasana, zgodilo se nam je že v obe smeri. Tako da bi se rada temu izognila. Zanima me predvsem za nazaj ko se bomo v nedeljo vračali domov v Ljubljano. Glede AC me pa sploh ne skrbi, ker tudi če je gužva vseeno promet teče. običajno gremo iz Ljubljane ob sobotah ob 5h zjutraj, domov pa se iz Umaga vračamo okoli 16h. Ponioči pa zaradi težav z očmi ne morem voziti. Žal.

Ob 16h iz Umaga? Tukaj ni variante, da boste normalno prišli skozi. Če se vam res ne mudi (Ljubljana ni daleč), pojdite zvečer. Midva sva šla tisto nedeljo po 15.8. iz Savudrije ob 22.30. Sama na meji v Sečovljah. Se splača, pa še več od nedelje imate.


Sem ti napisala. Pac jaz sem napisala smeri Koper – Umeg … za nazaj gres isto 🙂

Ob 16h iz Umaga? Tukaj ni variante, da boste normalno prišli skozi. Če se vam res ne mudi (Ljubljana ni daleč), pojdite zvečer. Midva sva šla tisto nedeljo po 15.8. iz Savudrije ob 22.30. Sama na meji v Sečovljah. Se splača, pa še več od nedelje imate.[/quote]

Se opravičujem, da sem ti opisovala nočno vožnjo. Šele na koncu sem videla, da ne pride v poštev zaradi težav z očmi. Imam isti problem, a pri nas vozi mož-ponoči.

Ob 16h iz Umaga? Tukaj ni variante, da boste normalno prišli skozi. Če se vam res ne mudi (Ljubljana ni daleč), pojdite zvečer. Midva sva šla tisto nedeljo po 15.8. iz Savudrije ob 22.30. Sama na meji v Sečovljah. Se splača, pa še več od nedelje imate.[/quote]

V taki situaciji grem jaz podobno pot raje v ponedeljek zgodaj zjutraj – pa se gre direkt v službo. Je dosti hitreje kot v nedeljo.


Tam na koncu Kopra zaviješ desno, po tistem semaforju od mercatorja, pol pa po tistih ovinkih skoraj do Šmarij prideš. In v šmarjah levo, pa gor po vrhu hriba dokler se da, prideš praktično dol par sto m od meje. In pol če se ti da še mal kolobockat greš na MP Sečovlje, tam te itak spustijo , če je kolona. To je za dol. Za domov pa podobno tam na tistem semaforju zaviješ v Dragonjo, pa do šmarij prideš tam, pol smo šli pa mi na tistem krožnem proti Izoli, malo smo se lovili pa vprašali in prišli ven na drugi strani hriba. Bi se sicer dalo tudi po tistem ko za dol, samo je mal problema da te v kopru kdo spusti levo zavijat.
Ampak menda domačini ne vidijo radi, da se po teh njihovih vaških poteh preveč voziš, potem mal pomutiš da greš tam nekam na eno domače kosilce :-))
Samo mi smo potem odkrili, da je mnogo bolj prijetna pot na buzet, sicer smo štartali od male nižje kot vi, če že ne zaradi drugega, ker je potem to tko, da ko slovenci, ki so čakali do Kp, ko pridejo na ac, se jim čist utrga in samo skačejo levo in desno in hočejo notri prinesti tiste pol urce, kar so se načekali v koloni. Do črnega kala se pa ravno umirijo in je manj stresna vožnja potem.


Tam na koncu Kopra zaviješ desno, po tistem semaforju od mercatorja, pol pa po tistih ovinkih skoraj do Šmarij prideš. In v šmarjah levo, pa gor po vrhu hriba dokler se da, prideš praktično dol par sto m od meje. In pol če se ti da še mal kolobockat greš na MP Sečovlje, tam te itak spustijo , če je kolona. To je za dol. Za domov pa podobno tam na tistem semaforju zaviješ v Dragonjo, pa do šmarij prideš tam, pol smo šli pa mi na tistem krožnem proti Izoli, malo smo se lovili pa vprašali in prišli ven na drugi strani hriba. Bi se sicer dalo tudi po tistem ko za dol, samo je mal problema da te v kopru kdo spusti levo zavijat.
Ampak menda domačini ne vidijo radi, da se po teh njihovih vaških poteh preveč voziš, potem mal pomutiš da greš tam nekam na eno domače kosilce :-))
Samo mi smo potem odkrili, da je mnogo bolj prijetna pot na buzet, sicer smo štartali od male nižje kot vi, če že ne zaradi drugega, ker je potem to tko, da ko slovenci, ki so čakali do Kp, ko pridejo na ac, se jim čist utrga in samo skačejo levo in desno in hočejo notri prinesti tiste pol urce, kar so se načekali v koloni. Do črnega kala se pa ravno umirijo in je manj stresna vožnja potem.[/quote]
Mislis na staro smarsko cesto? Tam je zdej dovoljeno samo za lokalni promet (je tabla) in ko je guzva poleti so dostikrat policaji tam oz. tudi domacini jih klicejo, ker jim gre na zivce, se posebej ce tablica ni KP 🙂

New Report

Close