Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Prisla z morja,9dni,porabila 40€

Kot receno z možem sva prišla z morja, bila sva devet dni in nisem porabila vec kot 40€. Grem v svoj app,vzamem vso zelenjavo z vrta,s hladilnika vse ,s skrinje meso in ze kaj pripravljenega,pri app sem vsak dan nabrala skledo fig,zvecer sva sla v mesto jaz na kepico sladoleda1€,moz pivo2€, vsak tretji dan sva sla po kruh 2€. Po zajtrku greva kolesarit in prevoziva vse zivo-najraje vzamem caj ali vodo iz pipe s sabo,potem naredim kosilo, nato greva na plazo do vecera, in zvecer kaj iz hladilnika in hajd ven…nisem skrta samo tako mi nic na manjka in ne vem kje bi vec zapravila?

Pozabila si vračunati, koliko te stane apartma na leto. Kot razumem je tvoj?

Saj razumem,da je lepo šparat ampak 1 piva pa ena sladica,imam občutek,da ste bili na dopistu samo zato,da lahko rečete,da ste bili.Mi gremo recimo dva v trodnevni polni penzion all inklusive ,ki stane za dva tri dni 150 eur.In spanje in hrana in vso brezalkoholno pijačo imaš brez doplačil v hotelu.Plačaš samo alkohol.
Jaz plačam tudi gorivo ,da pridem do morja in tud tam se kam zapeljem,tak,da močno dvomim ,da stane 40 eur.

Ampak saj si domac hladilnik in skrinjo tut mogla enkrat nafilat a ne?

Cestitam. Tvoj moz je srecen clovek!

Za blizu na morje rabiš kakšnih 40 eur goriva,kakšnih 20 eur cestnin,če si po hrvaški,vsaj kruh si moraš kupit in seveda hrana tudi ni verjetno čisto zastonj.tista doma pridelana je dražja ,kod da jo kupiš.Ker pridelovanje stane kar nekaj.

O si,si škrtica,da grem nekam pa si ne privoščim ,brez veze.

Kaj pomeni “si privoščim”? Meni osebno ni merilo koliko perov oz kavic ali kepic sladoleda si si privoščil ali morda celo večerjo. Vsak svoje. Avtorica si je zaradi svoje nerazsipnosti kupila vikend o čemur lahko eni samo sanjajo.
Lej tudi sama ne hodim niti na pivo niti na kavico pa ne da bi bila škrta enostavno ni niti želje niti potrebe. Ko grem na dopust je zame dopust jutranji tek, plavanje, kolesarjenje, druženje………dobra knjiga in ne koliko bom potrošila da se bom po vaše kao dobro imela.
Gremo pa morda ravno zaradi tega večkrat na dopust npr: letos 4 dni smučanja v Dolomitih, prvi maj Švica, v juniju 14 dni Slovaška in Poljska, v avgustu 4 dni Istra ter čez teden dni čatež. Vmes pa še 4 vzponi na 2000m, pa še kaj bi se našlo.

Eno je biti skromen in varčen, drugo pa je biti skopuh!
A niti ene kave si nisi v devetih dneh privoščila, še svežega kruha ne?
Joj, ljudje, nekateri si res nič ne privoščite in nobenemu ne date nič zaslužiti. Če bi bili vsi tako skopi, bi propadle vse restavracije, vse gostilne…

Hahahah. Imaš zelo sproščen dopust vidim.. vse odmerjeno do centa natančno in večina stvar prenesena s seboj. In potem bi rad tak folk igral gospode na morju in zajebaval Hrvate v restavracijah.

Hahahah nisi škrta? Vsak evro skopuško odmerjen. Verjetno te je zelo fino imeti za kolegico.

Ce bi jst tko gledala kot ti, bi rekla:

Bila sem na morju 2 mesca, porabila nisem nič!

Vse mi je plačala tašča! Še peljala me je tja!

Lej, pa ni res!

Lastniski apartma na letnem nivoju stane 500 eur, z vsemi davki in sranji.

Hrana, ki si si jo prinesla iz zmrzovalnika, spet pride 200 eur.

Una zelenjava tud vsaj 150 ( ce racunam vodo, da si jo zalivala, zemljo, gnojilo, sadike,…)

Pot te je tud prisla vsaj 50 eur!

Tko da ne prodajo bučk tuki na forumu!

Cestitam, jaz zaruzim 100 eur ze preden sem na vikendu, tankat, vinjeta, cestnine. Pol voda, strom, plin, davki, smeti, nanese na leto. Potem vedno kaksno renobiranje, popravljanje, vrtnar, gre denarja se in se. In na dopustu tudi ne skrtarimo. Ce ga prodamo in letimo vsako leto 4 tedne v hotel 5 zvezdic in se preseravamo z denarjem bo cenej kot vikend.

Avtorica, jaz te nabrišem. Jaz za 14 dni v lastni hiši na morju nisem zapravila nič, njente, ziro…

Vse je plačal mož.

O si,si škrtica,da grem nekam pa si ne privoščim ,brez veze.[/quote]

Pomoje ni škrtica, je pa definitivno nepismen (jooooj, kar boli S hladilnika) in definitivno ji tudi matematika v šoli ni šla, sploh dvomim, da je končala OŠ, ker če bi, bi znala seštet meso IZ skrinje, sir IZ hladilnika in zelenjavo z vrta (menda seme in sadike tudi nekaj stanejo in nimaš vse svoje, pa še kaj se za vrt tudi menda kupi za denar, a ne), plus bencin, plus cena nakupa in vzdrževanja apartmaja, plus stroški … Pride na koncu kar več kot 40€.
Aja, pa malo je velika Slovenceljka, ki bo zdaj prepričevala ljudi, kako se da s 40€ na dopust za 9 dni! Mislim, ustreli se v koleno, da te strela ne zadane kam drugam!

No jaz pa že če grem na dopust na morje, si pa vsaj enkrat ribe privošcim dol. Da pa cist komplet vse vlecem s sabo, da se bom na monu pohvalila kako se da poceni pridet skoz, ne cutim potrebe. Drugace bi letno gledano tole avtorico cenej prisel en apartma za 35 eur. V razmislek kolk je poceni..vzdrzevanje poloznice in davki ravno tako stejejo.
Drugace pa vazno da si se spocila in nabrala moci za naprej, ne glede za kak denar.

Kruh ste kupovali oni -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali od prejšnjega dneva?

Koliko je investicija in vzdrževanje.

Naj propadejo. Jaz na robinzonsko pohodniške dopustu ne zapravimo pravzaprav nič.
In?

Avtorica ima vse zastonj, še avto jim dela na vodo s potoka. 😉

Poznam jaz modele, ki raje crknejo na morju in jedo sirove luknje, ta velik pisker v tamalem skuhan, pohane pajkove bedrce…….ampak hvalijo pa se, da so imeli apartma dva koraka od morja, pa wi-fi in komaj čakajo, da pridejo domov, da se lahko vabijo na zaston piknike, da se najejo, pa še malo za domov vzamejo, za jutri. :))

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Domačini, ki živimo na obali in od obale smo presrečni in take imamo najraje. Dobrodošla ,dobrodošla…

Kljub šparanju si zapravljala za kepico sladoleda? A ne veš, da je banjca ceneje?
In možku si en cel pir privoščla?

Ej ragla. Ta ima zgleda tud taščo, da ji skrino pa špajz nafila. Kot tebi.
Čist iz firbca, a taščo kdaj peleš na morje ne?

App je moj in imam letni strosek700€ ,ampak ga veliko koristimo,tudi sorodniki pustijo za stroske
Kavice nam ne manjka jo skuham zjutraj in po kosilu in jo pijemo na terasi s pogledom na morje
Piva mozu tudi ne manjka jo ima cel plato v kleti
Zaradi sladkorne ne jemo slascic,razen ene kepice…
Za uro in pol voznje ne gre veliko bencina
Iz hladilnika vzamem hrano zato ,da se doma ne pokvari
Zelenjave pa veliko pridelamo doma

Napisala sem ,da sem na morju porabila malo €, ne da nas ni dopust nic koštal!!!

Avtorica, a hladilnik doma se ti pa sam polni? Pa tri dni sta jedla kruh za 2 evra? Hm. .. Sem lih z morja in vem, koliko stane tam kruh. S hčero sva pojedli vsak dan za 10 kun kruha. Pa še kak rogljiček, štrudl ali krof zraven. Ja, res sem porabila več kot ti, ker se mi hladilnik ne polne sam. Pa 2x sva šli ven na kosilo. Razkošje, a ne? Kepic sladoleda pa res nisem štela.

New Report

Close