Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko ml drži čajna žica?

Koliko ml drži čajna žica?

In koliko ml drži jedilna žlica?

Hvala

5, jušna 10

Tako piše, naj bi bilo, ja. Mogoče to res velja za razsute snovi, ki se naredijo na žlički v obliki hribčka. Za tekočine pa manj. 1ml je 1 kubični centimeter in po mojem ni variante, da čajna žlička drži 5 kubičnih centimetrov vode.

nova
Uredništvo priporoča

1 US tablespoon = 14.7867648 millilitres
1 Imperial (UK) tablespoon = 17.7581714 millilitres

1 US teaspoon = 4.92892159 millilitres
1 Imperial (UK) teaspoon = 5.91939047 millilitres

Tako piše, naj bi bilo, ja. Mogoče to res velja za razsute snovi, ki se naredijo na žlički v obliki hribčka. Za tekočine pa manj. 1ml je 1 kubični centimeter in po mojem ni variante, da čajna žlička drži 5 kubičnih centimetrov vode.[/quote]

Gre za mere, ki so standardizirane, sicer se pri nas manj uporabljajo oz. se sploh ne, ker uporabljamo metrični sistem, v teh žličkah, žlicah in skodelicah pa merijo američani, ki še niso uspeli preklopiti na metrični sistem.

In te mere so standardizirane, žlička je 5 mL oz. točno 4.929, 3 žličke so 1 žlica kar je 15 mL oz. 14.79
in skodelica je 16 žlic oz. 240 mL, če smo čisto točni 236.64 mL.

Končno. zato nekako v povprečju pravimo 5ml za čajno in 15 ml za jušno žlico, seveda poravnano, ne zvrhano. Ampak če pogledam v svoj predal, niti dve ne nosita enako, sem probala, ena čajna mi drži za dve čajni druge vrste ipd. Za natančno mero to ni primerno, razen če imaš svoje žlice “umerjene” 🙂

Popravljam se. Ugotavljam, da moja čajna žlička drži natančno 5ml vode. Intuiciji ne gre zmeraj zaupati. 🙂

New Report

Close