Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako znižat trigliceride in holesterol…

kako znižat trigliceride in holesterol…

…ki so posledica tablet, ki jih moram jemati dlje časa. Življenjski stil imam tak, da praviloma ne bi smela imeti tako povišane vrednosti, torej s hrano in gibanjem ne morem kaj dosti naredit. Začela sem jemat ribje olje oz. omega 3 kapsule. Kaj mi še priporočate da poskusim?

Da skušaš zmanjšati stres.

Pa, da ukineš sladkor in belo moko.

http://vizita.si/clanek/holesterol/10-trikov-za-znizevanje-holesterola.html

stres je velik faktor. poznam nekoga, ki mu v hudih stresnih situacijah holesterol zelo naraste. ko se sprosti, pade skoraj na normalo.

omega 3 ???

Pomarančni sok.

http://www.vitja.si/content/kako-lahko-na-naraven-na{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8D-zni{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEamo-holesterol

Kaj pa pegasti badelj – baje se dobi neko tinkturo.

med drugim, naštetim, znižuje holesterol

http://theindigenouspeople.com/2016/07/22/if-you-see-this-weed-growing-in-your-yard-dont-pick-it-heres-why/

Ja, omega 3 kapsule. Ribje olje. Zakaj toliko vprašajev?

Sladkorja ne jem, prav tako ne kruha, testenin…itd oz. izdelkov iz moke. Minimalno riž in krompir.
Pod stresom pa sem, verjetno.

Omega3(2-4g) to pomeni 10 kapsul dnevno in veliko zelenjave…OH-ji dvigujejo H….cim vec mascob(zdravih) pa se bo normaliziralo…

Če ne jeste vsega že vsega naštetega poskusite vsako jutro in zvečer eno veliko žlico jabolčnega kisa. Mešano z vodo. Pomaga, vsaj meni.

http://domacikuhar.info/tokom-sedam-dana-regulise/

Probaj z inozitolom, je prav za detoksifikacijo jeter.

Hvala vsem za uporabne nasvete.


Edino kar je pomagalo meni in tudi kar nekaj ljudem, ki jih poznam, tinktura pegasti Badelj skupaj s deviškim oljčnim oljem , vsak dan 2-3 čajne žličke in v mesecu dni se je holesterol močno znižal v dveh mesecih pa spustil na normalno vrednost, jst sem ga kupil od direktnega proizvajalca iz Dola pri Hrastniku, prej sem preveril da ima oseba res nasade pegastega badlja.


Edino kar je pomagalo meni in tudi kar nekaj ljudem, ki jih poznam, tinktura pegasti Badelj skupaj s deviškim oljčnim oljem , vsak dan 2-3 čajne žličke in v mesecu dni se je holesterol močno znižal v dveh mesecih pa spustil na normalno vrednost, jst sem ga kupil od direktnega proizvajalca iz Dola pri Hrastniku, prej sem preveril da ima oseba res nasade pegastega badlja.[/quote]

Hvala za nasvet. Samo nekaj mi ni jasno: tinktura je alkoholni izvleček in si ga kombinirala z deviškim oljčnim oljem. Kako?

Res je vzrok za povišan holesterol ponavadi v slabšem delovanju jeter. Predlagam uživanje bio olja pegastega badlja od kmetije Plavica.
http://www.kmetija-plavica.si/artikel/61702/
Meni so se že po eni steklenički popravile vrednosti jetrnih encimov in tudi holesterol. Zraven pa sem uživala tudi Jožefovo pasto.

Kako dolgo pa moras jemati te tablete? Ce bi bilo povisanje res veliko, bi ze zdravnik ukrepal-zamenjava terapije ali dopolnitev.

Ucinkoviti so rastlinski steroli (prehransko dopolnilo), ribje olje (a znizuje le trigliceride), niacin (vitamin B3 za znizevanje holesterola), potem pa imas tu se zdravila…statine in fibrate za holeserol. Trigliceride pa zmanjsas s spremembo prehrane in z vecjo telesno aktivnostjo.

Jemati jih moram 5 let. Gre za Arimidex. Vem, da bom verjetno morala začeti s statini, a bi se rada temu izognila oz. naredila maximalno, da si s pomočjo dopolnil in prehrane zmanjšam trigliceride in holesterol. Čeprav sem se že pred uporabo tablet primerno prehranjevala in precej rekreirala (kolesarjenje po več kot 50 km na dan, npr., pa hoja v hribe,pilates, plavanje…),,,

Jemati jih moram 5 let. Gre za Arimidex. Vem, da bom verjetno morala začeti s statini, a bi se rada temu izognila oz. naredila maximalno, da si s pomočjo dopolnil in prehrane zmanjšam trigliceride in holesterol. Čeprav sem se že pred uporabo tablet primerno prehranjevala in precej rekreirala (kolesarjenje po več kot 50 km na dan, npr., pa hoja v hribe,pilates, plavanje…),,,[/quote]

Aja, še to. Zdravnik je na dopustu in se moram pri njemu oglasiti šele sredi septembra. Na kontrolo sem šla samoplačniško.

Jemati jih moram 5 let. Gre za Arimidex. Vem, da bom verjetno morala začeti s statini, a bi se rada temu izognila oz. naredila maximalno, da si s pomočjo dopolnil in prehrane zmanjšam trigliceride in holesterol. Čeprav sem se že pred uporabo tablet primerno prehranjevala in precej rekreirala (kolesarjenje po več kot 50 km na dan, npr., pa hoja v hribe,pilates, plavanje…),,,[/quote]

Aja, še to. Zdravnik je na dopustu in se moram pri njemu oglasiti šele sredi septembra. Na kontrolo sem šla samoplačniško.[/quote]

Glej, nisem strokovnjak, ampak mislim, da bo kar treba na zdravila. Sicer pa 3 tedni pri povisanem holeserolu, trigliceridi niso veliko. Zazeleno pa je, da se cimprej ukrepa. Problem je, ker na holeserol bolj tezko vplivamo, ker ima velik vpliv starost, geni..ce bi vsi ziveli 100 let, bi imeli vsi povisan holesterol. Vsekakor si lahko pomagas s prehranskimi dopolnili, ampak vseeno, ker je vzrok povisanja holesterola zdravilo, bo treba na statine. Zdej vprasanje tudi koliko je ta povisana vrednost.

“Naravno” morda pride v upostev se grsko seno.

Aja, še to. Zdravnik je na dopustu in se moram pri njemu oglasiti šele sredi septembra. Na kontrolo sem šla samoplačniško.[/quote]

Glej, nisem strokovnjak, ampak mislim, da bo kar treba na zdravila. Sicer pa 3 tedni pri povisanem holeserolu, trigliceridi niso veliko. Zazeleno pa je, da se cimprej ukrepa. Problem je, ker na holeserol bolj tezko vplivamo, ker ima velik vpliv starost, geni..ce bi vsi ziveli 100 let, bi imeli vsi povisan holesterol. Vsekakor si lahko pomagas s prehranskimi dopolnili, ampak vseeno, ker je vzrok povisanja holesterola zdravilo, bo treba na statine. Zdej vprasanje tudi koliko je ta povisana vrednost.

“Naravno” morda pride v upostev se grsko seno.[/quote]

Hvala ti!

Predlagam ti prehransko dopolnilo garcinia oziroma http://dayinnews.com/386/gc-mopr-708-nag2/?aid=80242, ki pomaga pri znižanju holesterola!

Sorry, že uvodni stavek je too much:” Tehta 36 kg manj po 15 min.” da bi sploh brala naprej.


Edino kar je pomagalo meni in tudi kar nekaj ljudem, ki jih poznam, tinktura pegasti Badelj skupaj s deviškim oljčnim oljem , vsak dan 2-3 čajne žličke in v mesecu dni se je holesterol močno znižal v dveh mesecih pa spustil na normalno vrednost, jst sem ga kupil od direktnega proizvajalca iz Dola pri Hrastniku, prej sem preveril da ima oseba res nasade pegastega badlja.[/quote]

Hvala za nasvet. Samo nekaj mi ni jasno: tinktura je alkoholni izvleček in si ga kombinirala z deviškim oljčnim oljem. Kako?[/quote]
Ne tinktura pegastega badlja ni alkoholna temveč malo bolj gosta kot esenca drugače ti ne znam razložiti in to je pomešano s deviškim oljem, vzameš pa 2-3 čajne žličke dnevno, jst sem probal vse in to je bilo edino da se je po 2 mesecih holesterol znižal na normalo.

New Report

Close