Forum.Over.Net

Starševski čvek

Otroški dodatek in subvencija vrtca - nekaj vprašanj

Default avatar

ni mi jasno

Dobila sem odločbo za otroški dodatek, ki sem je zelo vesela, saj smo za nekaj evrov padli v nižji razred kot lani, kar pomeni, da bomo letos dobili več otroškega dodatka :-)

Nekaj pa mi nekaj ni jasno:
- Se je kaj spremenilo glede upoštevanja osebnih vozil kot dela premoženja? Z možem imava dva avtomobila, oba sta stara več let. Mojega do zdaj niso nikoli upoštevali, moževega pa le predlani, ko je bil odplačan lizing in so mu pripisali vrednost 8070 evrov. Lani tako v premoženju ni bil upoštevan noben avto, letos pa kar oba - vredna naj bi bila cca. 4800 (moj) in 7000 evrov (možev). Je to napaka? Kaj nič veljalo, da se avtomobila ne upošteva, če je njegova vrednost nižja od 8060 evrov?
- Se je kaj spremenilo glede upoštevanja vrednostnih papirjev? Mož ima delnice v vrednosti manj kot 100 evrov. Lani so jih upoštevali, letos ne.

Poleg tega sem dobila še odločbo za subvencijo vrtca (izdala jo je ista oseba kot odločbo za OD), v kateri so poleg vsega, kar so upoštevali pri otroškem dodatku, dodali še vrednost otroškega dodatka. To mi je logično, ni pa mi jasno, kako upoštevajo vrednost otroškega dodatka - za tri otroke bom dobila 168,13 evrov, na odločbi za subvencijo vrtca pa so mi upoštevali otroški dodatek v višini 99,24 evrov (krat 12 mesecev, kar je na letni ravni 1190,88 evrov). Kako je določeno, koliko OD se upošteva?

Pri subvenciji vrtca sem tako padla v višji razred kot pri otroškem dodatku. Seveda na račun OD. Tudi če bi se mi zmanjšala vrednost premoženja, bi še vedno ostala v tem razredu, tako da se niti ne sekiram glede upoštevanja obeh avtomobilov, me pa zanima, ali je to pravilno.

Mi kdo med vami zna odgovoriti?
Default avatar

narobe svet

ni mi jasno je napisal/a:
Tipično slovensko....veseli ste, da imate manja denarja, da boste dobili več pomoči od države....res ne vem, kam gremo.
Default avatar

vvvvv

Letos je nekaj drugace,avtomobili se baje upostevajo,mi je rekla kolegica,lani pa ji niso
Default avatar

ni mi jasno

narobe svet je napisal/a:
Ne govori na pamet, tja nekam v tri dni ... Ja, sem vesela, ker smo vedno ravno na meji in smo lani za nekaj evrov padli v višji razred. Razlika v družinskem proračunu na letni ravni je pa precejšnja, in sicer cca. 800 evrov nam v plus (če upoštevam višji OD in zastonj malico za oba šolarja). Najini dohodki so takorekoč enaki, kot so bili, imamo pa nekaj več prihrankov, kot smo jih imeli lani. Torej zaslužila sva cca. 200 evrov manj (na račun tega, da je bil mož več bolan kot predlani), od države pa jih bova z OD in subvencijo malice dobila 1000 več. Torej imamo konec koncev več denarja, ne manj ...
Default avatar

narobe svet

Seveda boste imeli več denarja, ampak ne po svoji zaslugi in trudu ampak na račun države.

Žalostno je pa predvsem, da se s tem javno hvalite. To da ste revni ni ravno pohvale vredno, kajne?
Default avatar

ni mi jasno

Ja, na račun države, ki ji že 17 let dajem velik del svoje plače, nič ne goljufam, poleg službe delam še honorarno (in se mi je že zgodilo, da je dejansko cel moj težko prisluženi honorar požrla država). Višine plače si ne določam sama, mož tudi ne.

Ne bi rekla, da smo ravno revni, a bogati zagotovo nismo. Pa mi ti povej, kako naj obogatim, da se neham veseliti, če mi država vrne kakšen evro več, da bom lažje do kruha spravila nove bodoče davkoplačevalce ...
Default avatar

narobe svet

Če bi dajali velik del svoje plače državi, potem ne bi bili revni, prav tako ne verjamem, da bi bil honorar 100% obdavčen. Iz tega je razvidno da ste nagnjeni k pretiravanju, laganju in smliljenju samemu sebi.

V kolikor potrebujete pomoč drugih ste revni. To samo po sebi ni nič takega in prav je ,da država pomaga, ne gre pa mi v glavo zakaj želite to revščino javno izpostavljati in se z njo hvaliti.
Default avatar

ni mi jasno

Aha, pomoč države torej pomeni, da smo revni? Torej bi se ji morali odpovedati, da bi dokazali, da smo bogati? In če nekaj vprašam glede OD, s tem izpostavljam svojo revščino??? Pa smilim se sama sebi? Ta je pa dobra, he he :-P Iz nekaj vrstic tukaj na MON-u narediš moj psihološki profil. Uau!

P.S. En honorar mi je država požrla tako, da sem zaradi njega padla v višji dohodninski razred pa tudi v višji razred za OD in za vrtec - pa je šel honorar rakom (državi) žvižgat ... in ne samo ta honorar, dejansko je bil OD toliko nižji, pa še toliko več smo plačali za vrtec, da je bil na koncu družinski proračun še na slabšem, kot bi bil brez tega honorarja. Torej sem delala za državo in ne za svojo družino. Ampak zaradi tega se nič ne smilim sama sebi.
Default avatar

ni mi jasno

vvvvv je napisal/a:
Hvala!
Default avatar

narobe svet

Pomoč države pomeni, saj drugače pomoči ne bi potrebovali. Vaše nadaljne pisanje pa samo kaže na to, da ne razumete nič. To, da vam je država dala manjši otroški dodatek (ki v resnici sploh ni otroški dodatek) samo pomeni da ste bili manj revni, ne pa da niste delali zase....

S svojim pisanjem kažete na žalostno podobo razmišljanja ljudi v državi, kjer več kot očitno revščina postaja vrednota.
Default avatar

ni mi jasno

No, tukaj je razlika med nama - jaz na to gledam tako: lahko bi preživela brez pomoči države, a zakaj je ne bi sprejela, če jo lahko dobim? Kaj ni štos tega, da plačujem davke in prispevke, da se nekaj tega denarja vrne tudi k meni nazaj? Vrača se na različne načine: kot urejanje okolja, v katerem živim (ceste, infrastruktura ipd.), zdravstveno varstvo, policija, šola za moje otroke ... Pa seveda tudi OD in subvencija vrtca. Gre samo za pretok denarja od mene k državi in nazaj. Če sprejmem OD in subvencijo vrtca, lahko svojim otrokom privoščim kakšno aktivnost več, kot bi jo drugače - recimo plavalni tečaj ali plačljivo obšolsko dejavnost. Torej nekaj, brez česar bi lahko živeli, ali pa bi to dobili v manjši meri, če ne bi imela pomoči države. To še ne pomeni, da smo revni. Ne mešajte našega sistema in ZDA, kjer pomoč države dejansko pomeni, da je nekdo reven.

Res ne vem, zakaj nekateri takoj govorite o REVŠČINI, če omenimo OD in subvencijo vrtca. In da je revščina vrednota??? Absurd! Joj, bog pomagaj, če bo to kdaj res.
Default avatar

narobe svet

Ne razumem, zakaj vašo revščino stalno poveličujete, mi smo ponosni, ker ne potrebujemo pomoči države, za vas pa je to nekaj samoumevnega.

Tudi jaz upam, da revščina ne bo vrednota, vendar opažam, da ravno zaradi oseb kot ste vi to počasi postaja.

Samo poglejte si koliko tem je odprtih o socialni pomoči, otroških dodatkih, praktično nič tem pa ni kako so si ljudje pridobili bogastvo.

Če pa že kdo napiše, da nekaj ima, pa takoj masovno se ljudje naj usujejo, da je gotovo to nakradel.

Upam, da se vam uspe prebiti iz revščine ter pomoči ne boste več potrebovali, bo pa za to potrebno tudi kaj narediti.
Default avatar

ni mi jasno

OK, še enkrat, potem pa zaključim s to neumno debato: NISMO REVNI. Ni se nam treba prebiti iz revščine. Ne potrebujemo pomoči države, lahko bi preživeli brez nje, a zakaj že? Ta pomoč je dejansko naš denar, ki se nam vrača nazaj. Vrača se zato, da vzgajamo bodoče davkoplačevalce. O tem, kakšna je država, pa kaj je narobe z njo, kaj bi moralo biti drugače, pa raje ne bom govorila, je povsem brez veze, ker to ne bo nič spremenilo. V tej državi živimo, je naša. Ni najboljša, pa tudi ne najslabša.

In tole vaše PSIHOANALIZIRANJE bi brez problema obrnila v drugo smer in kaj napisala o tem, kar se razbere iz vašega pisanja. Pa ne bom, se ne bom spustila na ta nivo. Ker vas ne poznam, tako kot vi ne poznate mene. Iz nekaj vrstic tukaj na MON-u pa ne morete razbrati, kaj in kako delava z možem, v kakšnih pogojih dejansko živimo, kaj delava za to, kar imamo, kaj bi morda lahko storila še več. Tudi jaz tega ne vem za vas, torej se ne bom smešila in pisala kar nekaj tja v tri dni. Samo to bi rekla: nimate pravice name generalizirati to, kar preberete na MON-u, name. Malo se zamislite in najdite drugo žrtev za svoje frustracije glede države, MON-a in revščine.

PA PIKA.
Default avatar

narobe svet

Ker pomoč vzamete očitno ne morete preživeti brez nje, In to ni dejansko vaš denar, saj potem bi to vsi dobili in ne le revni, kajne?

Ampak kot že napisano s tem načinom razdeljevanja pomoči ni nič narobe, moteče je predvsem vaše neprestano poveličev anje revščine in njeno izpostavljanje kot da je to nekaj, na kar ste lahko ponosni.

Dokler se ta miselnost pri ljudeh ne bo spremenila, bomo težko naredili korak v boljšo smer.
Default avatar

Priblizno takole

Za avte ne vem, bi pa sla na tvojem mestu na csd in se pozanimala, ker 3 mesce nazaj jih nam niso upostevali.

Za vrtec zso vam upostevali otroski dodatek od lani x 12 mesecev. Vsaj pri nas so naredili tko. Bi tud preverila.

Ce vam delnice niso prinesle nic denarja, jih ne morejo upostevati. Tudi preveri na csd.

Kar se pa monovk tice, ki sokomentirale pred mano, bi mela pa sam en komentar: ocitno ste zagrenjene debele babe, ki ne veste kam bi same s seboj, ker vas okolica itak ne mara, ker sam nergate in tezite. Hvala bogu, da niste v mojem svetu!
Default avatar

Ojoj

Ja ni moja stvar, da se vmešam in karkoli komentiram v tej temi, ker nimam OD ( otroka že odrasla ).
Ne morem pa mimo tega, da ste se tudi vi vmešali in žalili avtorico. Gospa je vljudno vprašala in kaj za vraga imate za komentirati in delati neke analize o nekom, za katerega se vam sanja ne kdo je?!
Ja dokler se miselnost ne bo spremenila ampak vaša in vam posobnim, polnim predsodkov, ki mislijo, da vedo in znajo vse.
Default avatar

narobe svet

Ojoj je napisal/a:
O tem govorim, da za večino ljudi v sloveniji je na žalost revščina vrednota in to podpirajo.
Default avatar

Ojej

Država in sistem je tak kot je in ljudje živijo kot vedo in se znajdejo.
Očitno živite v napačni državi zato, dobronamerno, se preselite v ZDA, tamkajšnji sistem vam je, kot je razbrati, pisan na kožo.
Pa lep dan vam želim.
Default avatar

Ojej

Država in sistem je tak kot je in ljudje živijo kot vedo in se znajdejo.
Očitno živite v napačni državi zato, dobronamerno, se preselite v ZDA, tamkajšnji sistem vam je, kot je razbrati, pisan na kožo.
Pa lep dan vam želim.
Default avatar

ni mi jasno

Priblizno takole je napisal/a:
Hvala!