Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Podedoval vse nepremičnine, sedaj pa nebi plačeval doma za ostarele

Menim, da je med.over najboljši za take debate.
Moja pot bi moral bit drugje a trenutno je taka kot je…povedal bom po resnici, ker ni tukaj nobenega imena, naslova, zato velja resnica, kaj vi menite.

Pred leti sta starša prepisala vse nepremičnine (vrednost je čez 500 tisoč evrov) na brata v zameno za dosmrtno preživljanje, ostali smo nekaj dobili v zameno. SE STRINJAL, podpisal, zaključil.

Oče je sedaj v domu, njegova pokojnina pokrije le okoli 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oskrbe v domu, doplačilo 500 evrov. Že leta se izčrpava račun od očeta in mame, prevzemnik je prispeval le kakšnih 100-200 evrov na mesec.

Menim, da je to podlo, da sta sedaj starša brez prihrankov in odvisna od mizerne mesečne redne pokojnine.

Jaz se v to ne bom vtikal, ne kregal, nič od nič, sam slabše je lahko, moja pot je drugje a vseeno podlo, hinavsko, prej na vsak način do nepremičnin, sedaj pa drugače.

Dopišem še kaj, če bo kdo vprašal…..

Rešujejo po svojih zmožnostih in ne z nami, ki nimamo s tem nič.

Saj mene se tud ne tiče, ker je že bilo vse uradno po uradni poti s papirji, dokumenti, overitvami….

nova
Uredništvo priporoča

Pa koji si ti faktor v njihovem življenju? Pa jaz recimo?

Nič od nič.

Tako kot sta ga starša vzgojila, tako se zdaj odziva. Pri skoraj vsaki hiši se otroci vedno delijo na tiste, ki po odselitvi hodijo staršem domov pomagat ter na tiste, ki hodijo po odselitvi k staršem domov na nedeljska in praznična kosila. Pokriva se to dvoje bore malokrat.

Tako da ja, ta iz posta zagotovo ni hodil domov pomagat, ne 😉

A si se ti vprašal,če brat sploh ima 500 ali več eur mesečno viška,da bi plačeval.Nepremičnine lih ne nosijo keša vsak mesec k bajti.

To zgornje je res zanimivo. Le zakaj imajo podobna vzgoja in podobni odnosi lahko tako različne posledice?

Ko bom šla jaz v dom upokojencev, se mi zdi normalno, da se bo moja oskrbnina pokrivala iz moje penzije in iz mojih prihrankov, če jih bom imela. Šele ko jih ne bo več, mi bo hčerka, ki ji bom itak vse zapustila, dolžna doplačevati. Zakaj bi mi ona morala doplačevati dom, če imam jaz svoje prihranke??? Ena stara baba v domu ima osnovne reči priskrbljene in nima velikih potreb. Aktivni odrasli ljudje pa morajo poleg svojega življenja financirati še življenje svojih otrok.

Bi takrat mislili, kaj ste vključili v pogodbo in kaj ste podpisovali…

To zgornje je res zanimivo. Le zakaj imajo podobna vzgoja in podobni odnosi lahko tako različne posledice?[/quote]

V posamezni družini sploh ni nujno, da imajo starši do vseh otrok enak odnos. Če je sorojencev več je med njimi zagotovo eden, od katerega se zahteva največ odgovornosti (to ni nujno najstarejši otrok), med sorojenci je velikokrat eden obravnavan kot ”prestolonaslednik” (prav tako ni nujno, da je najstarejši), otroci, pri katerih so prisotne dolgotrajne bolezni so velikokrat deležni manj avtoritativne vzgoje itd., itd…

V pogovorih s sorojenci iz istih družin se odpre morje različnih odnosov v istih družinah, ki včasih prav presenečajo.

Pogodbo o preživljanju je treba prebrat. Če so mu vse izročili, bi jih moral preživljat.
Sem sodi ti doplačevanje doma.ud


To je tipična izjava nekoga, ki je šel od bajte na boljše in pustil kmetijo bratu, da se je ta sam zajebaval s to kmetijo. zdaj, ko pa so starši obnemogli, pa bi ti te starše najraje prepustil bratu, ki se je itak celo življenje na kmetiji samo jëbal in garal.
A so starši samo bratovi, al so tudi tvoji? A je brat jerbal kmetijo, al je jerbal starše?
A naj, po tvojem, brat zdaj kmetijo proda in iz tega izkupička plačuje staršem dom?
Zakaj pa nisi ti ostal na kmetiji, če meniš, da je brat podedoval bogastvo? Aja, si šel raje na boljše- lažje življenje.
Dokler si hodil domov k staršem na kmete, samo na trgatev in na koline, je bilo pa vse uredu? Zdaj, ko so starši bolehni in stari, pa bi ti najraje starše kar prepustil nekomu a ne?
Banda pokvarjena, kolk mene to pogreje!!!!! Samo koristi bi jerbali težave pa prepustili bratom, sestram itd…..

sam sem iz kmetof..
ampak..ti pa si en runkl..
glej dva otroka..dve usodi..dve novi kmetiji??
če je en otrok uspel..zakaj ne bi mogel drugi..
in če je ta drugi dobil v dar še 500k€..
ja porkaflek..kaj mene to pogreje.. a ta tadrug lahko pa kar NIČ ne ustvari..??
nehaj igrat užaljenega brata..

če je bajta zgrajena iz žuljev staršev..
ne vidim nobenga razloga da se iz tega ne črpa za dom..

torej..žal bi moral tud “tadrug” prej mislit da z “profitom” pridejo tudi obveznosti..

Torej naj bi po tvoji logiki en jerbal kmetijo, ostali pa skrb za starše?

Kolikor sem jaz razumela, problem sploh ni v tem, da bi avtor teme moral kaj doplačevati za dom. Problem on vidi v tem, da se od staršev pričakuje, da bodo dom doplačevali iz svojih prihrankov, avtor teme pa misli, da bi starši morali svoje prihranke obdržati oziroma jih zapraviti drugače, prejemnik kmetije pa bi moral doplačevati za dom.

Oprosti, meni je popolnoma normalno, da se najprej počrpa pri starših, šele potem terja otroke, tudi če so kaj podedovali. Preživljanje ne pomeni, da staršem ostane penzija, izčrpava pa se otroke, pomeni da otrok da, ko starši nimajo ničesar.

Se popolnoma strinjam, Tudi meni je to normalno (sem že v enem odgovoru prej razložila). Hotela sem le opozoriti, da veliko sodelujočih v tej temi ni pravilno razumelo, nad čim se pritožuje avtor teme.

Treba je prebrati pogodbo preužitku. Če brat, ki je dobil premoženje ne izpolnjuje svojih obveznosti, ki jih ima po tej pogodbi, jo lahko dediči ob smrti staršev izpodbijajo. Seveda pa bodo morali to na zapuščinski tudi dokazati.

Ja pa ja de, ne seri!
Kaj je un drugi dobil 500k€ keša mogoče? Nič ni dobil. Dobil je 500 skrbi. A je on mogoče kmetijo prodal in dobil 500k€ keša na roke?
Dobil ni nič druzga kot samo brige in delo.
Zakaj se pa avtor teme ni zagrebel za grunt, če je tam videl profit? Aja, na kmetiji je treba delat. Pa še starše je moral pedenat dokler sta bila še doma.
Ko se je avtorjev brat jëbal po vročini na travniku po štali in njivah……. je avtor teme raje jajca namakal na morju pa cucka po lokalih sprehajal.
Dejstvo je, da danes jerbajo kmetijo tisti, ki so se pripravljeni žrtvovat in obdržat kmetijo skupaj in obdržat kmetijo zato, da ustrežejo željo svojih staršev in terajo tradicijo naprej. NIHČE noče kmetovat.
Če bi avtor teme videl svoj interes na kmetih, bi on jerbal grunt. Pa ga ni hotel jerbat, al pa je bila želja staršev taka, al pa so se enostavno tako dogovorili. On že ve, zakaj ni dobil grunta.
Vsak bi se raje odrekel gruntu kot pa skrbel za bolne in ostarele starše.
Avtor teme, je od staršev dobil, kar se je staršem zdelo, da mu pripada. Kaj je zdaj brat kriv, če je bil bolj priden, oziroma boljši kot pa on?

In če so starši grunt dali temu bratu, so mu ga pač dali, to nima nobene veze s tem, da se avtor teme svojim staršem potem odreče. Starše ima tako on kot tudi brat in oba sta dolžna poskrbet za svoje starše. Tako moralno kot tudi po zakonu. Razen seveda, če se v družini drugače dogovorijo.
Najbolj bolna je pa ta, da je jerbal 500k€ nepremičnin. Dokler nepremičnino ne prodaš, ni vredna NIČ. Ama baš nič.
In zakaj avtor teme ne prevzame kmetije in potem on skrbi za starše?


Kmetijo je jerbal tisti, kateri se je staršem zdel primeren, da jo jerba. Al pa so se tako med sabo dogovorili.
Ampak to ne pomeni, da se avtomatično potem briše skrb za svoja starša. Tako enega kot drugega.
Če ni drugačnega dogovora, morajo za starše poskrbet VSI otroci.
Vsi bi radi imeli starše, dokler so starši še mladi in vitalni in predvsm koristni. Ko pa starši zbolijo in ostarijo bi jih pa eni najraje zatajili.
Pokvarjenci jedni pokvarjeni.
Skrb za starše je nekaj, jerbščna je pa nekaj druzga.


Praviš, da sta zdaj ostala brez prihrankov, pokojnina pa pokrije samo 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oskrbnine. Torej kaj, zdaj bo pač moral drugi doplacevati tistih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} doma.

Jaz tudi tako mislim. Saj so mu prepisali nepremičnine v zameno za preživljanje do smrti. Sem sodi seveda tudi doplačilo doma.


A misliš, da je jerbšna kmetije kakšna boniteta mogoče?
Če nekdo pojerba kmetijo, je s tem kvečjemu kaznovan.

Enako je bilo pri nas.
Jaz sem po sili razmer moral prevzet eno zjahano in propadajočo kmetijo, nihče od bratov je ni maral, a zdaj naj bi za nameček pa še staršem moral sam plačevat dom?
Ko pa sem rekel naj namesto mene kdo od njih raje vzame kmetijo, je pa noben ni maral.
Če bi blo kaj za prodat, bi se za kmetijo tepli. Ampak prodal bi tudi jaz, če bi kdo hotel te podrtije kupit. Pa nihče ne mara.
Nihče noče kupit razpadajočega poslopja, ki je po GURSu ocenjeno na 150k€.
Zanimivo a ne?

Svašta kaj tukaj berem!

Pa kje ste vi prebrali da avtor govori o kaki kmetiji? Pa tisti ki jo dobi zastonj je pa največji revež ali kaj? Verjetno so ga v to prisilil s pištolo, ker kdo pri zdravi pameti bi nekaj vzel kar mu prinaša samo delo in revščino in nezadovoljstvo?
Pa kje je kdo kaj podedoval – če prav razumem sta oba še živa – oče v domu, mama doma.
Pa prav se vam zdi, da starša vse kar sta prislužila vtakneta otrokom v rit (jim vse podarita), prihranke porabita za oskrbo očeta, mama pa naj živi od lufta. Ko bo šla v dom bo pa itak razliko doplačala občina ker ona nima nič ali kaj?
Starša sta bila prekleto neumna pi takih otrocih, če bi bila pametna bi nepremičnine prodala in šla živet v kakšen boljši dom ali varovana stanovanja. Otroci pa naj se po njuni smrti pobijejo za ostanek.

V bistvu ni treba čakat, da starši umrejo. Lahko jo tudi zdaj razdrejo, v kolikor je dokazljivo, da se druga stran ne drži dogovorjenega. Ampak še vedno je treba najprej vedet, kaj in kako so se s pogodbo sploh dogovorili.

New Report

Close