Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poročna zabava brez iger/plesa. Zeh?

Poročna zabava brez iger/plesa. Zeh?

Z mojim sva v pripravah na poroko, a imava eno veliko težavo. Oba si želiva zelo lepega obreda in “stoječe” pogostitve po njem. Manjše jedi se bo pripravljalo zunaj pred gosti, medtem ko bodo pili, čestitali, se pogovarjali, itd. Fotograf je v tem času tudi že rezerviran, prav tako bend, ki bo skrbel predvsem za inštrumentalno podlago. Skratka prve 2 do 3 ure poroke so splanirane in misliva, da bo res lepo.

Potem pa pride “drugi” del poroke. Nekateri mu pravijo požrtija, drugi pijanka, tretji žurka, četrti pogreb. In nama se vedno bolj zdi, da bo pogreb. Prvi problem so svatje. Mnogi pridejo od dlje in ne zdi se nama higienično, da pridejo le na obred in “finger food” po njem, potem pa adijo.
Dodatno so večinoma do “kmečki” ljudje, ki se ne znajo ravno sprostiti, redko plešejo, ko pa, pa le na govejo muziko. Drug del svatov je mlajši, a med njimi prav tako ni veliko hudih plesalcev. Skratka mešana družba, v povprečju plesalci goveje muzike ali pa slabi plesalci.

Kako prirediti drugi del s pogostitvijo, da ne bi umrli od dolgčasa? Lahko urediva bend, ki ne bo prirejal igric (midva jih ne marava), igral dobro glasbo, a goveje muzike nočeva, vendar bo glasba verjetno bolj podlaga večerji, saj nimam idej kako narediti veselo vzdušje BREZ plesa in igric. Hudič je, ko želiš en lep dogodek, a hkrati ne plešeš…sploh ni idej kaj storiti, da bi bili starejši in mlajši svatje zadovoljni.

glih z ene podobne poroke.

tisti stoječi del je bil božemilizapopizdit, ker je večina žensk v neudobnih visokih petah, nikamor se ne moreš usest, postavaš tam in se prestavljaš iz kota v kot. muke isusove. vročina, da ti iz možganov kaplja dol, noge zatekajo v petkah, pa lahko samo postopaš in postavaš tam okoli

kar se pa benda in zabave tiče. ženin je rekel, da bo govedina samo v juhi in tako je tudi bilo, pa so vsi plesali. tudi starejši. muzika pa malo slovenskega rocka, malo popa,rock, … ni da ni.

igric ni bilo. nihče jih ni pogrešal.

Ne bi prišla na poroko take neveste, ki je žaljiva do kmečkih ljudi, ne bi prišla na tako poroko, ki kar naprej govoriči o goveji muziki.
Pa sem okrog 30, imam visoko izobrazbo in se s takimi plehkimi ljudmi ne družim. Raje se družim s kmečkimi ljudmi,ne z nekimi zafnanimi babnicami, ki ljudi vabijo na ohcet, obenem jih pa takole po netu žalijo. Zakaj sploh vabiti take ljudi, ki niso po tvojem okusu? Zaradi darila?
Ne bodi požrtna na darila in raje povabi ljudi po tvojem okusu pa bo. A tisti pa nimajo denarja za draga darila ali kako?

Ko sva midva imela po obredu zunaj stoječo zakusko je bilo super. Seveda pa sva to vsem že vnaprej povedala, hkrati so zunaj bili povsod postavljeni ležalniki, stoli, bale sena in se je dalo brez težav usesti, prav tako je bilo vroče, a imeli smo na srečo senco (drevesa).
Kdor pa kljub vedenju, da gre na poroko, kjer bo ure in ure v isti obutvi, kjer bo stal, sedel, plesal,…obuje neudobne čevlje, si je pa kriv čisto sam.

Tako visoko izobražena, pa tako butasta. Res smola.
Kmečki ljudje so zato, ker so dejansko kmetje (lastniki kmetij). Bo šlo? In goveja muzika je pri nas splošno sprejet izraz za narodno zabavno glasbo. Enako ji pravijo tudi prej omenjeni ljudje s kmetij, torej? Darila sva zavrnila že vnaprej, prav tako ne želiva denarnih prispevkov, samo, da ljudje pridejo.
Jaz se pa ne družim s tako butastimi ljudmi, kot si ti. Na srečo se hitro pokažejo.

Tako visoko izobražena, pa tako butasta. Res smola.
Kmečki ljudje so zato, ker so dejansko kmetje (lastniki kmetij). Bo šlo? In goveja muzika je pri nas splošno sprejet izraz za narodno zabavno glasbo. Enako ji pravijo tudi prej omenjeni ljudje s kmetij, torej? Darila sva zavrnila že vnaprej, prav tako ne želiva denarnih prispevkov, samo, da ljudje pridejo.
Jaz se pa ne družim s tako butastimi ljudmi, kot si ti. Na srečo se hitro pokažejo.[/quote]

Domnevam, da si avtorica teme, čeprav uporabljaš drug nik?
Ženska, jaz sem s kmetov, tako, da vem kaj so kmečki ljudje. V tvojem postu pa kar čutim tvojo nastrojenost proti kmetom. Ne razumem zakaj kmete vabiš na poroko, če so tako dolgočasni svatje? Bo šlo, boš zdaj razumela? Vem, da ne boš.
Hm, zanimivo, nisem vedela, da res vsi govorijo goveja muzika. Sem mislila, da je to splošno spejeta žaljivka. Ok, če tebi ni žaljivka pa ok.
Upam, da si doživela orgazem, ko si nekajkrat napisala, da sem butasta. O tvoji pameti seveda govorijo tvoji prispevki.

Tako visoko izobražena, pa tako butasta. Res smola.
Kmečki ljudje so zato, ker so dejansko kmetje (lastniki kmetij). Bo šlo? In goveja muzika je pri nas splošno sprejet izraz za narodno zabavno glasbo. Enako ji pravijo tudi prej omenjeni ljudje s kmetij, torej? Darila sva zavrnila že vnaprej, prav tako ne želiva denarnih prispevkov, samo, da ljudje pridejo.
Jaz se pa ne družim s tako butastimi ljudmi, kot si ti. Na srečo se hitro pokažejo.[/quote]

če so kmetje, zakaj je bila potem potreba po narekovajih?

Reče se tudi gostija. In to pač ni finger food in kanapeji.

Tako visoko izobražena, pa tako butasta. Res smola.
Kmečki ljudje so zato, ker so dejansko kmetje (lastniki kmetij). Bo šlo? In goveja muzika je pri nas splošno sprejet izraz za narodno zabavno glasbo. Enako ji pravijo tudi prej omenjeni ljudje s kmetij, torej? Darila sva zavrnila že vnaprej, prav tako ne želiva denarnih prispevkov, samo, da ljudje pridejo.
Jaz se pa ne družim s tako butastimi ljudmi, kot si ti. Na srečo se hitro pokažejo.[/quote]

Domnevam, da si avtorica teme, čeprav uporabljaš drug nik?
Ženska, jaz sem s kmetov, tako, da vem kaj so kmečki ljudje. V tvojem postu pa kar čutim tvojo nastrojenost proti kmetom. Ne razumem zakaj kmete vabiš na poroko, če so tako dolgočasni svatje? Bo šlo, boš zdaj razumela? Vem, da ne boš.
Hm, zanimivo, nisem vedela, da res vsi govorijo goveja muzika. Sem mislila, da je to splošno spejeta žaljivka. Ok, če tebi ni žaljivka pa ok.
Upam, da si doživela orgazem, ko si nekajkrat napisala, da sem butasta. O tvoji pameti seveda govorijo tvoji prispevki.[/quote]

Glede na prispevek avtorice jaz zaznam predvsem skrb, da zaradi pomanjkanja plesalcev in narodno zabavne glasbe (ki je pač mladoporočenca ne želita) ne bo dobrega vzdušja. In prosi za ideje oz. pomoč. Edini, ki se je tukaj obregnil v žaljenje in kmete si ti, tako, da se malo umiri. Pa če 3x napišeš, da si visoko izobražena, v bistvu ti sama kažeš svojo (nizek) nivo razumevanja in izražanja. Kaj ti čutiš v par vrsticah pisanja v bistvu nobenega ne zanima.

Avtorici: žal bo tale tema zaradi užaljenih visoko izobraženih mon propadla, ti pa svetujem, da mogoče zrihtaš bend, ki zna zaigrati tudi narodno zabavno glasbo, da mogoče dvignejo tudi svate, ki jim je to všeč. Potem pa nadaljujejo s kakšnimi starejšimi slovenskimi komadi, kar gre tudi v uho in noge. Iger tudi jaz ne maram, mogoče se lahko vmes malo zapolni čas z govorom, kakšnim videom, slikami, itd.

Domnevam, da si avtorica teme, čeprav uporabljaš drug nik?
Ženska, jaz sem s kmetov, tako, da vem kaj so kmečki ljudje. V tvojem postu pa kar čutim tvojo nastrojenost proti kmetom. Ne razumem zakaj kmete vabiš na poroko, če so tako dolgočasni svatje? Bo šlo, boš zdaj razumela? Vem, da ne boš.
Hm, zanimivo, nisem vedela, da res vsi govorijo goveja muzika. Sem mislila, da je to splošno spejeta žaljivka. Ok, če tebi ni žaljivka pa ok.
Upam, da si doživela orgazem, ko si nekajkrat napisala, da sem butasta. O tvoji pameti seveda govorijo tvoji prispevki.[/quote]

Glede na prispevek avtorice jaz zaznam predvsem skrb, da zaradi pomanjkanja plesalcev in narodno zabavne glasbe (ki je pač mladoporočenca ne želita) ne bo dobrega vzdušja. In prosi za ideje oz. pomoč. Edini, ki se je tukaj obregnil v žaljenje in kmete si ti, tako, da se malo umiri. Pa če 3x napišeš, da si visoko izobražena, v bistvu ti sama kažeš svojo (nizek) nivo razumevanja in izražanja. Kaj ti čutiš v par vrsticah pisanja v bistvu nobenega ne zanima.

Avtorici: žal bo tale tema zaradi užaljenih visoko izobraženih mon propadla, ti pa svetujem, da mogoče zrihtaš bend, ki zna zaigrati tudi narodno zabavno glasbo, da mogoče dvignejo tudi svate, ki jim je to všeč. Potem pa nadaljujejo s kakšnimi starejšimi slovenskimi komadi, kar gre tudi v uho in noge. Iger tudi jaz ne maram, mogoče se lahko vmes malo zapolni čas z govorom, kakšnim videom, slikami, itd.[/quote]

Veš kaj pa jaz razumem v temi avtorice:
da vabi v svate “kmete” (in glede na narekovaje, je jasno, da je mislila žaljivo) in da jih ne spoštuje, pa bi rada nasvete kako narediti vzdušje na poroki.
Nasvet pa je: vzdušje po ok, če bo povabila ljudi, ki so ji ok, ki so po njenem okusu in ne “kmetov”.
Da sem pa visokoizobražena sem pa namerno napisala, ker vem, da drugače bi ženska začela, da smo vsi kmetje butasti. Aja, saj je to napisala, da sem butasta.

Povsem enostavno je:
Povabi ljudi, ki imajo podobna zanimanja kot ti, ljudi po tvojem okusu in ne ljudi, ki jih ne maraš.

Jaz sem razumel “kmečki” točno tako, kot je avtorica kasneje razložila. Če napiše kmečki ljudje bi večina skočili v luft češ kaj žališ. Če napiše “kmečki” je mišljeno, da ne zaradi obnašanja, pač pa zato, ker so s kmetij. Meni je to razumljivo, ne vem glede ostalih, sploh pa ni bistvo.

Problem porok, kjer pride skupaj veliko ljudi s podeželja in veliko z mest (praviloma mlajših) je pač generacijska in še katera druga razlika. Starejši se ne sprostijo ob mladih, hkrati je večer in glasba namenjena mladoporočencema, ki sta pač mlajša. In potem pridemo do kompromisa glasbe nad katero vihajo nos vsi. Če mislita, da bo tako, razmišljata pravilno, da mogoče glasbe ne bi bilo, vsaj ne v smislu plesne. A hkrati se potem pojavi problem pogostitve zvečer po obredu in druženju zunaj, kaj pripraviti, da se le ne sedi in je.
Bil sem že na večih porokah v tujini in tam sploh ni problem. Večerja, prijete klepet, smeh, hec BREZ benda in igric. Vsem je to normalno in super. In vzdušje veliko bolj sproščeno. Pri nas žal teh navad še ni, vsaj ne, če pride več ljudi.

Glede na prispevek avtorice jaz zaznam predvsem skrb, da zaradi pomanjkanja plesalcev in narodno zabavne glasbe (ki je pač mladoporočenca ne želita) ne bo dobrega vzdušja. In prosi za ideje oz. pomoč. Edini, ki se je tukaj obregnil v žaljenje in kmete si ti, tako, da se malo umiri. Pa če 3x napišeš, da si visoko izobražena, v bistvu ti sama kažeš svojo (nizek) nivo razumevanja in izražanja. Kaj ti čutiš v par vrsticah pisanja v bistvu nobenega ne zanima.

Avtorici: žal bo tale tema zaradi užaljenih visoko izobraženih mon propadla, ti pa svetujem, da mogoče zrihtaš bend, ki zna zaigrati tudi narodno zabavno glasbo, da mogoče dvignejo tudi svate, ki jim je to všeč. Potem pa nadaljujejo s kakšnimi starejšimi slovenskimi komadi, kar gre tudi v uho in noge. Iger tudi jaz ne maram, mogoče se lahko vmes malo zapolni čas z govorom, kakšnim videom, slikami, itd.[/quote]

Veš kaj pa jaz razumem v temi avtorice:
da vabi v svate “kmete” (in glede na narekovaje, je jasno, da je mislila žaljivo) in da jih ne spoštuje, pa bi rada nasvete kako narediti vzdušje na poroki.
Nasvet pa je: vzdušje po ok, če bo povabila ljudi, ki so ji ok, ki so po njenem okusu in ne “kmetov”.
Da sem pa visokoizobražena sem pa namerno napisala, ker vem, da drugače bi ženska začela, da smo vsi kmetje butasti. Aja, saj je to napisala, da sem butasta.[/quote]

Pa še prav ima. Visoko izobraženi ljudje s trohico pameti pač ne pišejo tako kot ti. Da so kmetje butasti si pa napisala ti. V bistvu si v sramoto in kmetom in izobraženim ljudem, razumela pa itak ne boš.

Daj piši pod enim nikom. Je težko dohajat, ko uporabljaš toliko nikov.

Kako imate to?
Stari gostje so vsi kmetje, mlajši gostje pa noben ni kmet?

Jaz sem se poročila pred dobrim mesecem.Na poroki so bili vsi.Se pravi “kmetje” in mestni.Bila je tudi “goveja”muzka.Na kraj pameti,mi pa ni prišlo,da bi goste (posebej gostje)pustila stat 2-3 ure.Vsi vemo,da se malce zrihtamo,a ne?Plesali so VSI.Tako kmetje,kot nekmetje.In bilo je božansko.Bolj,kot se boš fino delala in komplicirala,bolj boš mimo vstrelila in bo dolgočasno.

Jaz te razumem – poišči na netu prijazne zamisli, kako malce poživiti skromno poročno zakusko / mini piknik.
Tudi jaz nisem za “veselice” in sem kar malo težko gledala ter poslušala, ko so se na ohcetih šli razne igrice in ko se je vrtela glasba po izboru babic in staršev – ampak, kakor komu ugaja.
Vem, da se nekaterim zabava brez domače glasbe in polke ter podvezice & co. zdi kot pogreb.

Ena luštna ideja se mi zdi, da vsak od svatov napiše na balon željo za mladi par, nato pa se baloni spustijo v nebo – ok, ni ravno ekološko, ampak je lepo.
Na eni poroki smo se naučili pesmico, ki smo jo nato svatje zapeli mladoporočencema.
Ni bilo ravno Perpetuum Jazzile, ampak prisrčno.

Kako imate to?
Stari gostje so vsi kmetje, mlajši gostje pa noben ni kmet?[/quote]

Ne, tisti so prevzemniki. 🙂

Ob vsem prerekanju ohcet, pijanko, žur ali karkoli želiš imeti, naredijo svatje, Band je tam zato, da jih zabava. lahko imaš super band in bodo vsi sedeli, vsem ustreči ne moreš. Sicer pa ne vem, kaj se obremenjuješ, ali ni to navsezadnje vajin dan in važno, da bo vama ostal v spominu. Svatje ga bodo slej ko prej pozabili.
Drugače sem bila na eni podobni ohceti, pa je bila žalost, brez golice ni veselice rečejo v naših koncih.

pred kakim leto smo bili na poroki, nekaj podobnega, najprej smo se kuhali na soncu, kljub vsem tendam in senci, pa klopcam, potem pa pogostitev, ali bolje rečeno del z hrano in recitali, pod recitale mislim dolge govore, kjer so hvalili nevesto, bodočega moža pa opominjali na njegovo odgovornost in dolžnosti. Pa dobro to še gre, po vsakem “govoru” je godalni kvartet v popolnoma neresonančni dvorani mučil inštrumente in naša ušesa še kakih 15 minut, pa drugače obožujem godala. po drugem hodu je sledila plesna predstava, najeta plesalca sta plesala in kazala svoje znanje, vse super, če stvar ne bi predolgo trajala, vmes sta se plesalca preoblačila, sledil je 1. ples poročnega para, in spet godala in dunajski, no to je bilo Ok, potem so plesale še priče in starši, nakar je orkester zapustil prizorišče. Potem pa torta, pa govori pred torto, pa ognjemet in to je to ob desetih zvečer smo bili doma, pa pravi mož, samo to pa ni bila niti o od ohceti, kaj šele gostija, pa ni ne kmet in primitivec. No vso tisto preseravanje z recitali je šlo veliki večini gostov iz vseh slojev pošteno na živce, še danes slišim kako na račun te poroke v smislu, da niti poroke več niso kar so bile!
Da si niti nog ne moreš pretegniti na gostiji, pa ne glede na zvrst glasbe??!!

Meni je pa jasno, da vsem ustrečt ne moreš. Enim je edina prava ohcet ogromno obupne hrane, alkohol, sex igre, polka do jutra. Drugim je super umirjena ohcet, malo pokramljat, zaplesat, kaj dobrega pojesti in kozarec vina. Problem je, da mladoporočenca seveda ne vesta kakšni ljudje pridejo skupaj na poroki in običajno je to mešana družba, rezultat pa slab.

Krivda pa je na svatih. Ker niso sposobni pogledat “čez planke” in se vsaj delno prilagoditi dogodku kjer so in uživat v trenutku. Poroka je veliko predraga, da bi kdo pomislil, da mladoporočenca to delata za svojo korist. Tista darila ali denar ne odtehta cene poroke nikoli. Koliko živcev in dela je, da se spelje en tak dogodek in ker se marsikdo ravno zaradi neprilagodljivih svatov odloča za manjša/umirjena slavja potem poslušajo komentarje od vseh koncev.

Higienično?
Kmečki ljudje?Goveja muzika?
Nekam visokostna si, se ti ne zdi? Potem se pa sprenevedaš , da ni res.
Prav lahko bi napisala :preprosti ljudje in narodno zabavna glasba.
Malce več spoštovanja ti ne bi škodilo.
In tega očitno nisem opazila samo jaz!

Zakaj dve skrajnosti? Sem bila na veliko porokah in večina je nekje tista zlata sredina, za vsakega nekaj, in nobenih slabih vtisov. Je pa tu še možnost poroke v ožjem in izbranem krogu, tako, da res ne razumem nekega holivudksega preseravanja z nekimi uvoženimi kozlarijami!

Dobro napisano. Edino to “uživanje v trenutku” mene vedno znova stravmira na teh klasičnih ohcetih, ki jo prvo opisuješ zgoraj. Jaz “na ukaz” ne morem začeti noreti v xy družbi, na bebaste igrice in govejo muzko. Bom sedela, klepetala, se smejala, a bolj ko me bodo vlekli na plesišče in mi določali soplesalca, bolj se bom zaprla vase.

Tako da, za kakršen koli stil ohceti se že odločite, za božjo voljo ne silit svatov, da se “veselijo” po vaše.

Poroka naj bo taka kot si vidva želita. A če nočeta kislih obrazov in pritožb, naj bo za vsakega nekaj. Primer poroke, ki bi po moje šla čez kot solidna pri večini svatov:

Zbor svatov na domu ali že kar zbor na lokaciji, kjer je poroka. Pozdrav ženina svatov, kramljanje, spoznavanje, hitri prigrizek/pijača. Prihod neveste + obred (kakor si VIDVA želita). Po obredu lahki prigrizki, čestitke, fotke, ljudje posedijo v senčki, lahko že igra “lahka” muzika, mogoče se kdo že zavrti kar zunaj, ampak nič obveznega. Nato sledi večerja zunaj ali notri (običajno je to notri), ljudje se posedejo, kakšno na hitro rečejo priče, mogoče mladoporočenca, bend se vmes pripravi, pijača se že toči, mogoče že pride predjed/juhe, karkoli pač imata in po tem se izvede prvi ples mladoporočencev (ali pa pred vso hrano), pridružijo se ostali, ki to želijo in to je to. Sledi večerja v polnem razmahu, druženje, mladoporočenca morata malo krožiti med mizami, bed igra in skrbi za tako muziko, da spravijo vsaj nekaj ljudi na ples in zame je to dovolj. Kasneje še torta mogoče, prigrizki vmes,… lahko se spusti vmes tudi kakšen kolaž slik, video kot zahvalo, iger tudi če ni, ker so vse posiljenje, razen, če se kakšno luštno spomnita sama. Glasba igra, pleši ali ne, pij ali ne, jej ali ne..večina si najde sogovornike in uživajo.

Čisto dovolj in naj se javijo tisti, ki bi na taki poroki trpeli na polno? Po moje je čisto ok “varna” varianta.

New Report

Close