Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali tudi vi zgodaj zjutraj odnesete brisače na plažo in jih puščate cel dan?

Ali tudi vi zgodaj zjutraj odnesete brisače na plažo in jih puščate cel dan?

Na Hrvaškem zdaj take osamljene brisače zažigajo ali jih odnašajo v smeti.
Edino prav.
Prideš na plažo, vsa plaža prekrita z brisačami pa nikjer nikogar,ker so vsi na kosilu v apartmaju, ti pa nimaš kam položit svoje brisače.
Upam, da bodo Hrvati tole zrihtali in se bo ta obupna navada nehala.

imamo apartma tik ob morju, se vržemo v vodo s terase in potem nazaj na ležalnik na terasi 😛

A potem cel dopust preživite v apartmaju?

Dosti boljša rešitev je poiskati destinacijo, kjer za to ni potrebe. Kjer je tudi ob konicah znosna koncentracija turistov. Ali pa “top” destinacije obiskati izven “top” sezone.

Ne prinašam jih zjutraj, jih pa ob 12.00, ko grem gor, res pustim na plaži, ker se potem vrnem. Čez noč jih pa ne puščam tam, pa tu, kamor hodim, jih tudi drugi ne puščajo – vidim pa, da zjutraj prinesejo ležalnike in jih postavijo pod “marele”, potem pridejo pa ob 12.00 na plažo. Mene to sicer ne moti, ker nikoli ne ležim pod “marelo”, če pa bi, bi me pa, itak.

Letos so zadnji dan na tej moji plaži prav tako nabili obvestila oz. zelo prijazno prošnjo, naj tega ne bi delali in me resno zanima, ali je bilo kaj efekta (kar malo dvomim, glede na to, da so to stalni gosti, ki ti redno počnejo že leta – vedno pod isto “marelo”:)) ):

Na kakšno plažo pa hodite, da še za brisačo ni prostora?

v nekem prispevku .. se ne spomnim v kateri državi … imajo “varnostnike” na plaži, ki senčnike (varianta kot brisače) “zapečatijo”, če dlje časa niso ljudje ob njih. Če hočeš da ti osvobodijo senčnik najpreje na občini plačaš kazen — menda je ceneje kupiti nov senčnik.
Dlje časa (ne vem koloko) zapećatene senčnike umaknejo na odpad

… so domačini vzeli stvari v svoje roke in okoli deset brisač in podlog kar zažgali, drugič pa so “izginile” neznano kam. “Vsak dan smo dobili pozive nezadovoljnih domačinov in gostov, da na nekaterih plažah ni mogoče najti prostora tudi takrat, ko ni skoraj nikogar tam. Odločili smo se, da bodo komunalni delavci vsako jutro odstranili “rezervacije” na plaži, lastniki stvari pa jih bodo lahko dobili v občinski stavbi. Na ta način stvari tudi zavarujemo, saj ne želimo, da bi jih kdo spet zažgal,” ….

Tovrstne “rezervacije” vas na nekaterih plažah lahko tudi drago stanejo. Na španski obali Costa del Sol namreč policija vsako jutro odstranjuje brisače, ob katerih ni lastnika in zaračuna 30 evrov, če želi lastnik svoje stvari dobiti nazaj.

http://www.zurnal24.si/na-hrvaskem-nadaljujejo-boj-proti-rezervacijam-z-brisacami-clanek-275120

Mi gremo na plažo samo zgodaj zjutraj, potem pa domov. Včasih še zvečer, ampak nikoli ne pustim brisač na plaži – ob 12h imejte plaže kar zase, vam jih z veseljem odstopim 😀

A potem cel dopust preživite v apartmaju?[/quote]

Na terasi, na ležalniku. Si nepismeno??

A potem cel dopust preživite v apartmaju?[/quote]

Na terasi apartmaja 🙂
Verjemi, da tako paše mir in tišina, da nam je muka se vsesti v avto in se zapeljati 25km v trgovino, ko zmanjka hrane.

A potem cel dopust preživite v apartmaju?[/quote]

Na terasi, na ležalniku. Si nepismeno??[/quote]

Isti k…c!

Našega dopusta je sicer že konec. Ampak zjutraj okoli 6ih, oziroma še prej, sva šla z možem na plažo, plavala, seveda odložila brisači, nato šla tečt, še enkrat plavat in se okoli 8-ih vrnila v apartma. Vmes je na plažo s svojo brisačo prišel še vsaj en, če ne kar vsi trije otroci in so zjutraj plavali. Potem smo šli na zajtrk v apartma – 1. vrsta od morja in nazaj na plažo. Okoli 12-ih iz plaže na kosilo in se vrnili okoli 16-ih, je pa šel vmes kdo od nas tudi zaplavati, a smo se vračali v apartma. Na plaži smo ostajali potem do okoli 19-ih ali 20-ih, ampak več v vodi, kot na brisačah. Imamo pa na plaži cel dan brisače, to pa ja.

Res je, da ti dajo obvestilo in globo, ampa jih ne zmečejo na odpad, ampak prodajo.

Si napol gluh in slep, kot star pes!!

Na terasi, na ležalniku. Si nepismeno??[/quote]

Isti k…c![/quote]

Če je zate isti k…., zakaj potem iščeš namestitev. Lahko preživiš dopust na plaži.

Najprej moram povedati, da ne bi šla NIKOLI na plažo, kjer je tak dren, da nimaš kam brisače položiti.

Kot drugo pa….tole z brisačami je isto kot gajbice pozimi – ogabno!

Za gajbico pozimi je moral nekdo kidati. Tu pa bi imeli zasedeno senco, čeprav je ne rabijo.

Ne pocnemo tega, ko pa se opoldne umaknemo, pustim vse tam. Najboljše da bom pospravila vse brisace blazine maske plavutke etc, nesla to spravit, se odpravila jest in placat v njihovo restavracijo in jim delat promet, obi bi me pa metali z obale (ta ni njihova last, ni urejena plaza in je kopanje na lastno odgovornost). Rezervacije ne delam, pustim pa stvari vec ur tam, kamor se nato vrnem.

Jaz vsak večer potegnem moj motorni čoln na plažo in to pomeni,da imam rezervoran plac .Zjutraj ga potegnem spet v vodo.Če se kdo spredaj izpred čolna zakampora me ni briga jaz čoln potegnem kar čez vso kramo

Kaj, a ne pridejo brkati cigani in poberejo brisač iz plaž, da bi potem doma iz njih ukrojili svoja oblačila?

Ne.. mi nismo nič na plaži oz. če že potem sedimo v vodi, potem pa pred prikolico.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Isti k…c![/quote]

Če je zate isti k…., zakaj potem iščeš namestitev. Lahko preživiš dopust na plaži.[/quote]
Ja enim je višek dopusta da pri 35 ali več stopinjah tacajo okoli in se vozijo z avtom. Mi smo isto kot vi samo da nimamo apartmaja ampak prikolico. Avto pa je parkiran tam dva tedna skupaj, mi pa dva tedna v kopalkah. To je zame poletni dopust. Ok jaz skočim zjutraj v superge in grem tečt, čez dan smo pa res več ali manj v senci al pa v vodi.

A potem cel dopust preživite v apartmaju?[/quote]

Ti očitno še nisi bil na dopustu v apartmaju ob morju, zato se vzdrži komentarjev.

Sama dopustujem na morju v svoji prikolici in je od plaže oddaljena 5 m tako, da ležim pred prikolo, sicer pa na plaži ni nikogar, ker smo vsi pred prikolam ali šotorom. Letujemo pa v majhnem privat kampu na HR.

[img]https://s3.amazonaws.com/lowres.cartoonstock.com/travel-tourism-holiday-vacation-sun_lounger-sunshine-favourites-wson394_low.jpg[/img]
Nekateri rezervacijo svojega prostora na plaži vzamejo smrtno resno. Tudi take sem že videla.


twelve pointz ☺

New Report

Close