Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dva huda primera nasilja v družini. Žrtve sta bili ženski (partnerici), ena celo noseča

Dva huda primera nasilja v družini. Žrtve sta bili ženski (partnerici), ena celo noseča

V petek sta se zgodila dva primera nasilja v družini. V Novem mestu je 37-letnik je svojo partnerico tako pretepel, da je morala poiskati zdravniško pomoč. Napadel je ni prvič. Drugi primer pa se je zgodil v okolici, kjer je 20-letnik svoji noseči partnerici grozil z nožem in sekiro. Partnerica je skušala pobegniti, a ji je partner poškodoval avto. Partnerici je k sreči uspelo pobegniti.

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/nasilje-v-druzini-37-letnik-pretepel-partnerico-20-letnik-pa-svoji-grozil-s-sekiro.html

Ne rečem, da je nasilje v družini na slovenskih tleh nekaj povsem neobičajnega, ampak vseeno si ne predstavljam, kakšno grozo sta preživljali ti dve ženski. Četudi te ženska izziva, žali, nadira (čeprav v teh dveh primerih ni navedeno, da je bil to vzrok za nasilje), se nadnjo fizično nimaš kaj znesti! Takšni moški so največje pi**e!

Teh primerov je se veliko vec. Le da se zenske iz strahu da bi partner naredil kaj njej ali otroku ne upajo upreti in od takega cloveka oditi. Se ko odides tezko najdes svoj mir in pred takim clovekom bolj kot ne zivis v strahu. Zapiras se v stanovanje iz strahu. Postanes asocialen ipd.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Kaj pa je narobe s temi ženskami, da si izbirajo tako nasilne partnerje in vztrajajo z njimi?

nova
Uredništvo priporoča

Še v mnogih drugih primerih ni navedeno, niti se nihče niti raziskovalno ne ukvarja s tem. Niti z vzroki zakaj so moški nasilni…

A ni to zanimivo, da pri tolikem fizičnem nasilju nad ženskami nihče ne ugotavlja zakaj je temu tako?

Je pa tudi logično da je temu tako, ker bi se slej ko prej ugotovil možni vzrok: Izsiljevanje vloge žrtve na način molka in joka… In posledično dobro živeti za nič dela…

Hud biznis tole;-)))

Celemu svetu se počasi odpeljuje navzdol.

Močno upam, da se ne bosta vrnili, kljub ukrepom. Ker obstajajo nekatere, ki kljub vsem grozotam, “opravičujejo” nedopustna dejanja nad njimi.

Kaj je pa narobe z moskimi ki vztrajajo z zenskami ce jim to ne pase in raje izvajajo psihicno in fizicno nasilje, kot da jo zapustijo?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Upam da so bili muslumani.

tole je sigurno bilo v plemenu Romov..

Še v mnogih drugih primerih ni navedeno, niti se nihče niti raziskovalno ne ukvarja s tem. Niti z vzroki zakaj so moški nasilni…

A ni to zanimivo, da pri tolikem fizičnem nasilju nad ženskami nihče ne ugotavlja zakaj je temu tako?

Je pa tudi logično da je temu tako, ker bi se slej ko prej ugotovil možni vzrok: Izsiljevanje vloge žrtve na način molka in joka… In posledično dobro živeti za nič dela…

Hud biznis tole;-)))[/quote]

Tile moški pač niso moški… če bi to bili, jih partnerke ne bi spravile tako daleč.
Take partnerke ponavadi izsiljujejo svoje partnerje s čustvenimi “prijemi” in grožnjami s CSD, sodiščem in lažnimi prijavami. Sam sem blažjo obliko tega izkusil in odreagiral tako, da sem jasno dal vedeti, da se ne bom predal. Bilo mi je čisto vseeno kaj bo partnerka natvezila in kako me bo poskusila “disciplinirati”, ker bo na koncu resnica prišla na dan in bom živel le še za ta dan pa čeprav bi vmes obubožal ali bil zaprt. Ko je uvidela resnost moje namere, nobene od napovedanih groženj ni uresničila.

tole je sigurno bilo v plemenu Romov..[/quote]

A če so.pa romi, se pa lahko nosečnice pretepa?

tole je sigurno bilo v plemenu Romov..[/quote]

A če so.pa romi, se pa lahko nosečnice pretepa?[/quote]

Ne . Ampak mi je lažje s prstom kazati na tuje kot na svoje

Se zelo strinjam s teboj. Moški ki udari žensko ni moški.

Je pa tudi obratno: ženska ki provocira moškega, ni ženska.

Lepo da nisi nasedel, čestitam!

tole je sigurno bilo v plemenu Romov..[/quote]

A če so.pa romi, se pa lahko nosečnice pretepa?[/quote]

tud NEnosečnice se ne sme :-)..ampak saj kot pravim “pleme”, fizična obračunavanja..podobno kot (prihajajoči) migranti. Če kdo tega noče potem se mora tega ubraniti preden se to zgodi. Recimo da ne izbere takšnega partnerja, da ne “gostoljubi” migrantov z drugačnim sistemom vrednot (za nas nesprejemljivim) itd.

Poznam dva primera mladih parov, pri obeh otroci, pri obeh kar naenkrat iz lepega nasilje, nobenemu, a res nobenemu nič jasno,

Kar se je pokazalo, da sta si dečka dajala duška s amfetaminom (speedom), pa se jima je kar fejst odkeglalo.

Ma jasno, ko pride pa do nedvoumnih primerov nasilja, (ena ženska v bolnici, za drugo je
laufal s sekiro, ona pa noseča) – potem je treba najti kup izgovorov – ziher sta bila
Roma, al pa muslimana, al sta pa kej tacga posnifala, al so pa sončne pege krive, na
koncu koncev se pa itak izkaže to, kar ponavadi – ona je bila kriva.
Je že sikala.
Je že preveč goflala.
Ga je že sprovocirala.
Je zganjala psihično nasilje, tip se je samo branil.

Fantje, res ste že dolgočasni in predvidljivi,


Tebe sem čakal. Imaš urnik, kot železnica. Sicer italjanska, pa vseeno:-)))))
Sicer imaš prav.


Tebe sem čakal. Imaš urnik, kot železnica. Sicer italjanska, pa vseeno:-)))))
Sicer imaš prav.[/quote]

Taljanska…ojoj … ;-)))

Nihče se pa ne vpraša, zakaj se moški znesejo nad ženskami. Velikokrat je vzrok tudi grozno vedenje, ki ga izvajajo ženske, pa jim moški z lepo besedo ne more dopovedati, naj nehajo. Primer je npr. opravljanje. Opravljajo in čenčajo vse povprek. Potem radovednost, ko ti hočejo iz jezika spraviti čisto vsako malenkost, podrobnost, vsak pritisk na tipkovnico, ko je bil v službi, vsak klic, čeprav šefov, med službo, čisto vse. Pa spraševanje zakaj delaš to, zakaj ono (npr. ni ji prav, da treniram z utežmi, sama ni športen tip in bi samo ležala pred svojimi TV limonadami – ob nogometu se pa zgraža, zakaj to gledam). Reči ji pa ne smeš nič nazaj, ker takoj popeni in se sklicuje na psihično nasilje, če si ne more ogledati dela limonade ali pa resničnostnega šova (ki mene sploh ne pritegnejo in so mi čisto brez veze). Mene pa nadzira kot da sem največji zločinec vseh časov. Ni čudno, da moškim nazadnje prekipi. Tudi drugi moški imajo tako izkušnjo, nisem edini.

ej, a pustit je pa ne moreš, ali kako? zvezan si nanjo? nisi sposoben bit samostojen in si najt boljše, pa ti je to izgovor, da lahko tisto, ki imaš pretepaš, ali kak????

en navaden pezde si

grozno vedenje, ja, baba te je trikrat vprašala, kaj delaš, zakaj to gledaš, pa si jo moral butnit, ker ti je šla s svojim nasiljem na živce…

Nihče se pa ne vpraša, zakaj se moški znesejo nad ženskami. Velikokrat je vzrok tudi grozno vedenje, ki ga izvajajo ženske, pa jim moški z lepo besedo ne more dopovedati, naj nehajo. Primer je npr. opravljanje. Opravljajo in čenčajo vse povprek. Potem radovednost, ko ti hočejo iz jezika spraviti čisto vsako malenkost, podrobnost, vsak pritisk na tipkovnico, ko je bil v službi, vsak klic, čeprav šefov, med službo, čisto vse. Pa spraševanje zakaj delaš to, zakaj ono (npr. ni ji prav, da treniram z utežmi, sama ni športen tip in bi samo ležala pred svojimi TV limonadami – ob nogometu se pa zgraža, zakaj to gledam). Reči ji pa ne smeš nič nazaj, ker takoj popeni in se sklicuje na psihično nasilje, če si ne more ogledati dela limonade ali pa resničnostnega šova (ki mene sploh ne pritegnejo in so mi čisto brez veze). Mene pa nadzira kot da sem največji zločinec vseh časov. Ni čudno, da moškim nazadnje prekipi. Tudi drugi moški imajo tako izkušnjo, nisem edini.[/quote]

Na evo, tipično.
Eh, kolk ljudi gre teb in men na jetra, pa šefi, pa politiki, pa policaji, pa sodelavci,
pa sosedje, pa mladina….da ne naštevam. Vsi nadležni, vsi ti težijo, vsi te nadzirajo…
Ampak namlatiš pa samo ženo, a ni hec?

Grozno vedenje, ki ga izvajajo ženske? A samo ženske? A moški se pa doma vsi
popolno obnašate, nikogar ne zmerjate, nikomur ne najedate, ne sitnarite, ne
zaslišujete kje je kdo kdaj bil, ne nadzirate???? Pa vendar jih fašejo spet samo
ženske (da ne cepiš dlake – V VELIKI VEČINI samo ženske)

Ni izgovorov. Če se lahko obvladaš drugje, se lahko tudi doma.
Če se pa ne moreš, se pojdi pa zdraviti.
Ali se pa loči.

Pac rade padate po stopnicah…

Se sprasujem isto. Tudi poznam zensko, ki je kar lepo zavestno silila v zvezo z nasilnim moskim. Nato izsilila poroko in otroka, on pa jo je tepel ze pred vsem tem. In v tem primeru gre za izobrazeno, financno neodvisno zensko.

Mislim, da je v vecini primerov nekaj narobe s temi zenskami, ker skoraj vsak tip, ki je nasilen, to ze kar hitro pokaze. Najprej besedeno, potem se to stopnjuje. Ampak ne, ene bodo kot nalasc drzale svoje glave, da jih dobijo.

Še v mnogih drugih primerih ni navedeno, niti se nihče niti raziskovalno ne ukvarja s tem. Niti z vzroki zakaj so moški nasilni…

A ni to zanimivo, da pri tolikem fizičnem nasilju nad ženskami nihče ne ugotavlja zakaj je temu tako?

Je pa tudi logično da je temu tako, ker bi se slej ko prej ugotovil možni vzrok: Izsiljevanje vloge žrtve na način molka in joka… In posledično dobro živeti za nič dela…

Hud biznis tole;-)))[/quote]

Tile moški pač niso moški… če bi to bili, jih partnerke ne bi spravile tako daleč.
Take partnerke ponavadi izsiljujejo svoje partnerje s čustvenimi “prijemi” in grožnjami s CSD, sodiščem in lažnimi prijavami. Sam sem blažjo obliko tega izkusil in odreagiral tako, da sem jasno dal vedeti, da se ne bom predal. Bilo mi je čisto vseeno kaj bo partnerka natvezila in kako me bo poskusila “disciplinirati”, ker bo na koncu resnica prišla na dan in bom živel le še za ta dan pa čeprav bi vmes obubožal ali bil zaprt. Ko je uvidela resnost moje namere, nobene od napovedanih groženj ni uresničila.[/quote]

aha, kaj pa partnerke ki so pridne, domov nosijo denar, pospravijo vse, kuhajo… in dobijo batine? ker so moški to navajeni od svojega otroštva, se obnašajo kot bog i batina, važno da gre on lahko ven uživat s frendi, lovit druge kikle… če doma ni skuhano, pospravljeno in če si žena drzne kaj rečt pa dobi batine. ne sme imet prijateljic in okoli hodit, ker takoj “vara”, v resnici pa je on tisti.

ne rečem nič, so določene ženske pravi psihoti, ampak naj se moški lepo odcepi od nje in je rešeno.
nima pa to veze z žrtvami nasilja. v nasilnih razmerjih se gre za moč, za kontrolo. to so fantki v moških telesih, ki nimajo spucane glave, ki so pobrali slabe vzorce v otroštvu in to nosijo naprej in uničujejo življenja vsem. na drugi strani ženske, ki verjetno prav v otroštvu niso imele pravega zgleda, kako naj moški ravna z žensko.

dejstvo je, da pravi moški, ki je samozavesten in zadovoljen s svojim življenjem, ženske ne bo udaril. je tudi dovolj moški, da prvo sploh ne bi imel opravka z neko luzersko drama queen, če pa že jo zna odpikat.

vsi ostali, ki za svoje šibkosti iščete razloge drugje, raje začnite delat na sebi, ker vam manjka nekaj kolesc.

Pa tole si poglejte: Violence against women: it’s a men’s issue https://www.ted.com/talks/jackson_katz_violence_against_women_it_s_a_men_s_issue?language=en

Se sprasujem isto. Tudi poznam zensko, ki je kar lepo zavestno silila v zvezo z nasilnim moskim. Nato izsilila poroko in otroka, on pa jo je tepel ze pred vsem tem. In v tem primeru gre za izobrazeno, financno neodvisno zensko.

Mislim, da je v vecini primerov nekaj narobe s temi zenskami, ker skoraj vsak tip, ki je nasilen, to ze kar hitro pokaze. Najprej besedeno, potem se to stopnjuje. Ampak ne, ene bodo kot nalasc drzale svoje glave, da jih dobijo.[/quote]

taki tipi so ponavadi hudo dobri manipulatorji in te znajo obrnit
zaljubljena ženska, pa naivno misli, da ga lahko spremeni ali da je njena ljubezen dovolj da on postane boljši. žal.
ko jo enkrat začne tepst, verbalno zlorabljat, grozit, potem je pa strah večji od vsega ostalega.

nekaj kar vsi pozabljate je to, da zlorabljana ženska svoje realnosti ne vidi enako kot ostali okoli nje. nasilje dejansko vpliva na možgane in dojemanje okolice. te ženske so kot v stalnem stanju PTSD.

vsi ki na situacijo gledamo objektivno, težko razumemo ta strah in kaj ti to naredi.

ja seveda tipi nasilni, babe pa zmešane. V petek policija na dvoru, v nedeljo pa za rokice na sprehod, kdo je tu nor?

New Report

Close