Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prelomnica zivljenja

prelomnica zivljenja

Zivjo,

upam, da dobim kaksen dober nasvet ali mnenje, ker trenutno nimam nobene prijateljice na voljo za pogovor..znasla sem se na prelomnici svojega zivljenja in sicer, sem v odpovednem roku, kjer zakljucujem z sluzbo v kateri se ne vidim vec..imam fanta s katerim sva nekaj let v zvezi in ziviva skupaj. Ze veckrat sva imela probleme zaradi njegovega chetanja po spletu in tudi sama sem se dokopala do vsebin teh pogovorov, kjer je bilo razvidno, da so se tudi dobivali in kofetkali in glede na to, da je bila vsebina pikantna mi je zatrjeval, da ni bilo nikoli telesnih stikov…skratka zdaj sem ponovno enako zgodbo dozivela, isce zenske na portalih in se dogovarjajo za zmenke v zivo..ponovno sem prebrala pogovore in nevem kaj naj naredim. Najina zgodba se bo ponavljala vedno..je slab na zenske in rabi to za dvig svojega ega,..jaz pa vedno bolj sumim, da se med njim in temi zenskami plete kaj vec…v smislu sex na hitro ipd..Trenutno razmisljam ali naj zakljucim to najino zvezo in odidem v tujino iskat sluzbo in zaceti na novo zivet..ker ne morem vec tako zivet, zelim si zvestega partnerja in druzine, ga imam noro rada in vem,da bo prebolevanje zelo bolece. zelim korak naprej v zivljenju pri njem pa se mi zdi, da gre nazaj. Naj se povem, star je 42 let jaz pa 30. Ne razumem, da pri svoji starosti tako pocne… prosim za kaksen dober nasvet, ker nevem vec kaj naj naredim.

Hvala za odgovore

Ah znebi se ga hitro no. Si glih dovolj stara da si najdeš enega bolj sposobnega. To je čisti odraz nespoštovanja. Prej boš spoznala lažje ti bo

Zaključi z njim in odidi, ker sreče z njim ne boš našla.

Točno to naredi o čemer premišljuješ, ker bolje ne bo nikoli. Znebi se ga in pojdi v tujino. Srečno.

Seksa z drugimi ženskami!? In ti si še z njim? Se pravi te ne moti pomislit kako neki drugi ženski prihaja medtem ko jo tvoj tip nateguje?!? CENI SE ŽENSKA!!!! ZAČNI SE CENITI!!! IN ODIDI OD TEGA PREVARANTA.

Naj omenim da oba hodiva na ure psihoterapije ravno zaradi tega, da izboljsava odnos in zacneva delati na zvezi,..je prvi moski v katerem sem videla moza, oceta svojih otrok ampak ko ze mislim, da se je koncno ‘ozdravil’ teh spletnih portalov pa me spet zadane, pa ne razumem niti teh zensk, ker jim pove, da zivi z parterko pa vseeno pristanejo na kofetkanje in pisanje takih perverznih vsebin. Partner se nic ne ve, da sem izvedla kaj mi pocne, ker se se pripravljam na ta pogovor in se cenim, spostujem in vem kaksnega moskega si zelim imeti ob sebi ampak tako vedenje ne pelje nikamor 🙁
resnicno mi je tezko

Sem mnenja, da je velik plus, da si se obrnila na psihoterapijo. Predlagam, da njemu samemu nič ne poveš za njegovo dopisovanje, ampak to poveš njemu pred psihoterapevtom! Takrat izlij vse iz sebe, vse kar veš in kaj čutiš..jezo, razočaranje. Potem boš pa videla, kakšen bo njegov odziv in kaj poreče strokovnjak. Verjamem, da ti bo nekaj časa hudo, če ne bo mogel iti čez sebe in bo to nadaljeval, zato potem bolje, da nadaljuješ življenje brez njega, ker bo v tebi skoz strah, če bo ponovil. Obvezno pa sama nadaljuj s psihoterapijo, da okrepiš samozavest in spoznaš boljšega fanta od sedanjega.

Sem ze tudi to naredila, da sem pred psihoterapevtom povedala kaj pocne, pa je sam priznal da je pisal grde stvari ampak zatrjeval da me pa ni nikoli telesno prevaral. Psihoterapevt je reku, da si s tem polni svoj ego in, da ce zeli korak naprej v zivljenju more razmisljat o skupni prihodnosti. On sam pravi, da je to njemu kratenje dolgcasa in da to samo kratek cas traja ampak njegov mail je poln zenskih dopisovalk o telefonu, da ne govorim koliko stikov nevem men ce bi bilo do neke osebe, bi pa ja vedla da ce taka dejanja moj partner ne odobrava jih ne bom pocela. 3krat sem ze letos imela te scene in sem povedla pred psihoterapevtom, da ne zelim da mi to pocne, da me bolijo taka dejanja, da sem mu pripravljena pomagat, da se resi teh klepetov..pa vidim, da nebom nikoli edina zenska v njegovem zivljenju. To mi je najhuje, da sem koncno dojela, da moram jaz narediti ta korak naprej in zakljuciti z zvezo.

Te popolnoma razumem, ker sem bila sama na istem.
Ko sem prvič videla , oz. opazila kaj se gre je sledila debata, jok……mene je dobesedno šokiralo. Par mesecev je bilo potem ok ali je pa bolje skrival, potem pa spet po starem.
Takrat mi je bilo dovolj. Oprsotim enkrat in to je to.

Ne verjemi da gre samo za kavice in četanje……človek s podspravljenim podstrešjem ne potrebuje tega.

Če imaš pogum iti v tujino te podpiram.

Vso srečo!

Morda pa rabiš novega psihoterapevta oz. drugačno obliko terapije. Takšno, ki te ob zaveščanju napačnih vzorcev iz preteklosti tudi spodbuja in brcne v tazadnjoo, da nekaj narediš na sebi. Sicer nisi povedla, kolikokrat sta že bila pri psihoterapevtu, prav tako upam, da je pravi psihoterapevt s pridobljeno ustrezno izobrazbo (član krovne zveze psihoterapevtov). Predlagam, da si močna in vztrajaš po boljšem, ko boš zaključila to agonijo (zvezo), ker se bo vračal po tvojo energijo.

Lansko leto julija tocno eno leto nazaj sva zacela obiskovati individualno in skupno psihoterapijo, naj se omenim, da jo pa ze on sam obiskuje nekje 5let. V glavnem lansko leto sem mu postavila pogoj al se resi teh klepetov al pa zakljuci z mano. Terapije moram priznat so mi ogromno pomagale, da sem si samozavest okrepila in se ponovno zacela cenit. Se vedno se udelezujem terapij in delam na sebi, za ta dogodek sem izvedela prejsnji teden in se nihce ne ve za to…razsciscujem to zadevo v svoji glavi,ker nevem kje in kako naj zacnem,..sama pri sebi se zavedam, da tako ne bo slo naprej, vedno bom sumnicava in ko zacnem brskat vedno najdem..potem mi pride moment,ko si recem: pa pusti ga naj pocne kar hoce, zvecer je z mano in zbudi se ob meni..sej ni nikjer vse lepo..ampak boli me dejstvo, da ko sem jaz v sluzbi in tudi on ‘kao’ hodi obiskovat v razne stacune te svoje klepetulje a mene nikoli ne pride obiskat med delovnim casom vsaj da se ustavi in me pozdravi…naj povem, da sem taksna popustljiva vedno odpustim pa si recem ma js mam cisto vest naj pocne kar hoce,ampak to mi tut ni smisel zivljenja…ne morem skoz pozirat v notranjosti me pa trga. Nimam nobene prijateljice,da bi ji lahko vec povedala o tem pa prosila za kaksen nasvet in tu sem odkrila, da lahko se najvec izlijem iz sebe pa dobim kaksen pameten nasvet,

hvala vsem, ki mi odgovarjate..

Res je, vedno boš sumničava. Saj ni tako pomembno, če z njimi seksa ali ne, bolj gre za to, zakaj to sploh rabi? Zdaj če imata dogovor, da se družita takole z ljudmi nasprotnega spola, potem ok, sicer sama tega ne bi tolerirala. In kako boš vedela, da se v njegovem imeniku v telefonu pod imenom Dejan res skriva nek Dejan in ne npr. Dijana? Jaz mu ne bi več verjela NIČ, zaupanje je zlorabil.

Tudi na to terapijo se mi zdi, da hodi zato, da se mu nekaj dogaja ali da ti ustreže, ne pa v smislu, da bi vajin odnos rasel.

Kaj točno pa so njegove dobre lastnosti?

In ja, stara si ravno dovolj, da za sabo zapreš vrata in začneš znova. Nisi še čisto odločena, si pa na dobri poti. Moje mnenje je, da s tem tipom samo zgubljaš čas, zapustiti bi ga morala že včeraj.

Bodi pa pripravljena na to, da se s tvojim odhodom ne bo kar tako sprijaznil. Zato če si odločena oditi, si prej vse lepo pripravi, tako da potem le še stopiš skozi vrata in rečeš Čao. Da ne boš deležna kakih izsiljevanj ipd.

Nikoli se ne bo spremenil…in tudi ti si na dobri poti, da mu boš vedno oproščala… to je tako kot pri alkoholikih; treba je naredit konec: pa to ne pomeni spet ultimata; ali-ali; ampak pusti ga in pojdi stran. Sama to čutiš, imaš intuicijo, ne bo lahko, ampak si še mlada in škoda bi bilo, da si zapraviš življenje. Moraš ven iz cone udobja, naredi prvi korak in potem nadaljuj. Prvi korak pa naj bo iskanje nove zaposlitve, če je treba tudi v tujini; nato pa naprej “step by step”. Boš videla, uspelo ti bo in zaživela boš novo, drugačno življenje. Le pogumno si zastavi cilj !

Nisi dovolj mocna da bi ga zapustila. Ocitno je da se ne cenis dovolj in zate je on vse na svetu. Pri 30 letih dovolis da en 42 letnik dela s tabo kar hoce. On isce zenske na portalu iz dolgcasa? In ti temu nasedas? Ne bo prekinil s tem. On isce in se s kaksno tudi dobi, ne nasedaj da z nobeno ni imel nic. Vedno bo iskal, malo za sex, ce mu bo katera toliko vsec da bi z njo imel vezo te bo zapustil. Ni mi jasno koliko lahko se preneses? Ti to ni dovolj. Mocno dvomim da ga bos zapustila. Bi rekla da nikoli. Ampak on bo tebe slej ko prej. Ti pa cakaj in upaj na cudez. Ne cenis se in zakaj bi te potem on cenil. Portali in zenske so njemu st.1 in tako bo ostalo. Casanova se ne bo spremenil.

Obrni se in steci proč kar zmorejo podplati. Resno.

Ne zavajajte avtorice in je ne usmerjajte k metanju denarja skozi okno za ocitno skodljivo psihoterapijo, od katere je VSAKA denarnica prazna in zaradi katere njun odnos celo po 1 letu stoji na nuli, ceprav je ze veckrat povedala in je dokazano partner NE spostuje! Vi pa še kar ciljate, da potrebuje drugega psihoterapevta, ali se boste kar sami ponudili, pa kaj je z vami narobe? Ona dobro ve, kako stvari stojijo in potrebuje spodbudo za odhod in novo zivljenje z NORMALNIM MOSKIM ZA USTVARITEV DRUZINE in psihoerapevt ne more riti namesto nje premaknit in spakirat stran, sploh pa moski drzi z moskim in se nimamo kaj pogovarjat.

Avtorica, jaz te obcudujem za tvoje trdne zivce, ampak zdaj pa dosti ponizanj! Ti si zasluzis boljse zivljenje, mlada si, pojdi srecnemu zivljenju naproti!

Je zelo ljubec moski, rad pomaga in vem, da bi bil krasen oce, ker je zelo skrben, delaven pa nic mu ni tezko narediti. Od 20 leta zivi sam loceno od starsev jaz pa tudi ze od 19 leta zivim sama in tudi preden sem njega spoznala sem bila samostojna, zaposlena…kar se tice financ imam postimane zadeve, od nikogar nisem odvisna in to sem mu tudi dala jasno za vedeti. Odkar je z mano je postal zelo sparcen clovek ima neke plane po ustvarjanju, vlaga denar v investicije, pred mano je trosil na veliko..zaboli me ko mi samo, da omenim otroka zabije nazaj, da nisem sposobna roz zalivat, da za vse sam poskrbi, da si naj prvo zival kupim, da se naucim skrbeti za njo in mu dokazem, da sem sposobna tut za otroka skrbet. Je obseden z svojim videzom, redno telovadi, fitnesira, boxa,vsak dan se tehta v glavnem ve, da je meni vsec taksen kakrsen je in, da konec koncev lepo da skrbi za svoje telo ampak ze pretirava. Moti ga, da me imajo ljudje radi, ker vzpostavim dobro komunikacijo in govori, da so to sam povrsinski odnosi, da glumim, ko se smejem itd..zadnjic sem ga dobila na lazi (skriti testerji parfumov) in ko sem mu rekla, da nisem nasedla njegovi zgodbici, mi je cez pol ure pristopil in rekel,da noce,da se kregava zaradi brezveznih stvari da me ima zelo rad…
odlocila sem se, da mu bom rekla, da ce zeliva graditi na zaupanju zelim, da si izmenjava gesli od telefonov in maila in ze tuki, ce bo zacel tezit bom vedla, da nekaj skriva v mailih in potem bom zacela govoriti kaj vse ze vem…in da si bom vzela cas za razmislek o koncanju zveze, ker ne vidim vec smisla nadaljevati..

Iscem nacin kako mu naj dam vedeti, da tisto kar skriva v mailih ze vse vem, vem s katero doticno osebo se dobiva, kje dela in kdaj se dobivata vse vem, nevem kako ga naj pripravim do tega, da mi sam prizna da mu lahko koncno dam konec, da naredim obema uslugo in grem..imam idealne pogoje za odhod v tujino in on sam vem, da je se edini razlog da sem zaradi njega ostala tukaj, ker sem ga videla in cutila kot svojega bodocega…

ima kdo kaksno zamisel kako naj to izvedem?

Ne zavajajte avtorice in je ne usmerjajte k metanju denarja skozi okno za ocitno skodljivo psihoterapijo, od katere je VSAKA denarnica prazna in zaradi katere njun odnos celo po 1 letu stoji na nuli, ceprav je ze veckrat povedala in je dokazano partner NE spostuje! Vi pa še kar ciljate, da potrebuje drugega psihoterapevta, ali se boste kar sami ponudili, pa kaj je z vami narobe? Ona dobro ve, kako stvari stojijo in potrebuje spodbudo za odhod in novo zivljenje z NORMALNIM MOSKIM ZA USTVARITEV DRUZINE in psihoerapevt ne more riti namesto nje premaknit in spakirat stran, sploh pa moski drzi z moskim in se nimamo kaj pogovarjat.

Avtorica, jaz te obcudujem za tvoje trdne zivce, ampak zdaj pa dosti ponizanj! Ti si zasluzis boljse zivljenje, mlada si, pojdi srecnemu zivljenju naproti![/quote]

Ja, sej za to ji svetujem drugega psihoterapevta. Da končno zaključi in ne rabi za to v nedogled hoditi na terapije.

Ojoj, koliko poniževanja in jebanja v glavo še rabiš?

Kri mi je zavrela, ko to berem..meni, ki nimam nič s tem. Da si eno mlado dekle to dovoli! Skozi pisanje sem te doživela pravo mevžo in tako zatrto osebo, da ti povedat ne morem. Kje je jeza, vulkanski bes, ko se življenjski sopotnik dela norca iz tebe, niti pikice te ne spoštuje in ti to veš?

Si oseba na mestu, kar je velika dragocenost, imej se rada in zaščiti se!
Če ti kaj pomaga, jaz te podpiram na tvoji poti.

Ta moški ni zate, no, za nobeno ni. Ker rad ima le sebe in spremenil se nikoli ne bo.
Psihoterapija sadov ni obrodila, vse kar se ti zdi, da si na sebi spremenila na boljše, nisi, v to se le prepričuješ/te prepričuje psihoterapevt. Je razvidno iz zapisov. Pa tudi logično, saj spremembe moraš živet, precej dolgo (leta), da lahko trdiš, da si se spremenila.
Odebeljen tekst je pa nekaj, kar ti odsvetujem storiti zdaj in kadarkoli naprej v življenju, v novih zvezah. To ni ne način, ne dokaz zaupanja, temveč izključno absolutni dokaz nezaupanja (tvojega) in ko to storiš, se začne konec zveze.
Itd.
Na kratko, pusti ga. Ne vstopaj v nove zveze, dokler se ne poštimaš ti sama. Glede tujine se boš pa odločala sama.

Imam jeklene zivce, marsikaj prenesem in odpustim, ne uporabljam grdih besed ker jih ne morem izgovoriti, zacela sem nenadzorovano hujsati, ker sem pod stresom, pri vcerajsnji terapiji se nisem mogla odpret, ker nimam vec moci govoriti o temu, enostavno sem utrujena od tega psihiranja. Rada bi samo na lep nacin mu dala vedeti, da si zasluziva oba biti srecna in, da ga ne obsojam za njegova dejanja.. pac da greva prijateljsko narazen.

Upam, da nam malo nakladaš, ker kar ne morem verjeti to, kar pišeš. Težko boš tu našla koga, ki te bo podprl, da še ostani s takim kretenom.

Tebe skrbi, kako mu povedati, da veš, da si piše z drugimi?

NIČ mu ni treba povedati. Kot sem ti že prej rekla, se najprej sama pri sebi 120 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odloči, da želiš iti (100 je premalo, ker te bo prehitro prepričal, da pridi nazaj). Vse si pripravi, da le še stopiš skozi vrata.

Njemu pa reci, da je super človek, zelo v redu, AMPAK da ti ne vidiš prihodnosti z njim, da to ni to, da si svojo prihodnost drugače predstavljaš, da očitno nimata skupnih interesov, predstave o prihodnosti itd. In potem greš. Brez pregovarjanja.

NOBENIH zadev v zvezi z maili, ker te bo samo obtožil, da mu brskaš po stvareh, na koncu boš ti najslabša. Prihrani si živce in naj bo to tvoja “mala skrivnost”. On tega ne rabi vedeti!

Za naprej je pa res tako, ko ženska začuti, da mora moškemu pobrskati po telefonu, mailih, je to začetek konca.

To niso jekleni živci, ampak to, da ljudem dovoliš, da hodijo po tebi, da s tabo ravnajo kot z drekom.

Razmisli, ali si ta vzorec prinesla od doma, je tvoja mati vse potrpela? Je tvoj oče alkoholik?

Adijo, rabiš še veliko osebne rasti. Me zanima, katerega psihoterapevta obiskuješ, da v enem letu ne uspeš gledati nase in privoščiti srečo prvo sebi.

New Report

Close