Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Predlogi za piknik – kaj ne sme manjkati?

Predlogi za piknik – kaj ne sme manjkati?

Ta vikend bo pri nas piknik za cca 15 ljudi. Na seznamu imam kar nekaj klasike, vesela bom še kakega predloga, kaj za vas ne sme manjkati na pikniku oz. kaj vam je zelo všeč. Tudi npr. kake solate, morda namazi itd.

Vreče za smeti – ene za embalažo, druge za bio in tretje za mešano.
Vrečke za dreke pobirat.
Velike bele role papirja.

Dobra volja.

grmovje in drevesa
drevesa, da gredo desci scat
grmovje, da gredo ženske scat
+ grmovje, da se gresta zadaj dva kresnit. Lahko je tudi lopa

sladoled
guacamole solata
http://allrecipes.com/recipe/170444/guacamole-salad/ (samo delam brez koruze in kumar)
paprike na žaru
melancane na žaru

Jaz na vsak piknik nesem “solato” iz jajčevcev….na rezine narezani, pečeni v
olivnem olju, potem pa v veliko skledo po plasteh jajčevci, na drobno narezan
česen, limonin sok čez vse pa krepka doza tekočega jogurta. Čez noč v hladilnik – naslednji dan zadevo vedno razgrabijo.
Pa recimo guakamole – iz avokada (paše k bolj pikantnim zadevam in mesu)
Veliko sveže zelenjave, paprik, paradižnika, mlade čebule,

Poleg mesa (čevapčiči, nabodalca, itd.) pašejo zraven še kisle kumarice, paprika in vse vrste popečene zelenjave npr. bučke, jajčevci. Lahko narediš tudi sirni ali ribji namaz. Nekateri imajo radi zraven tudi kakšno trdo kuhano jajce.
Ne pozabit na pijačo: sokovi, čaji, pivo, vino..
Lahko postrežete tudi sladoled.
Aja, kruh tudi ne pozabiti, kakor komu paše: bel, črn, koruzni…

Meni je res ljuba solata z ajdovo kašo. Skuihaš jo, počakaš, da se ohladi, pa jo vmešaš v mesšano solato iz paradižnikov, paprike, kaper, mogoče malo čebule. Meni je to reeees sobro.

Meni je poleti super, če je na pikniku veliko limonade (oz. vode z malo limone), kavica (v termoski) ter sadje na palčkah. Pa všeč mi je, če se starši malih otrok držijo toliko nazaj, da lahko vsaj za silo poskrbijo oz. nadzorujejo otroke. Sicer pa je pomembno, da si naspana in spočita, da boš na pikniku dobre volje, uživajte in se imejte čudovito!

A vi serjete kar naokoli, kjer koga prime?

Vsekakor ne pretiravaj v količinah za 15 ljudi ne rabiš veliko. Jaz ti predlagam sodček piva, nekaj brezalkoholne pijače vendar nikakor ful raznolike saj nisi bife od hrane pa 1,5 kg čvapov, 15 kom perutničk, 10 kom kotletov, šampinjoni ter Bucke in malencane za žar. Od solat pa klasika mal čebule, paradižnik, paprika, kumrice, ajver načo sir. 2 kg kruha morda v pečici pecen mladi krompir. Ter lubenica in kava.

Klopi in komarji.

New Report

Close