Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Revma – hudič

Revma – hudič

Hej vsi na starševskem…

Zbolela sem za Revmatoidnim artritisom. Tri leta nazaj. Trenutno sem na bolniški, komolec imam zvit… delam pa terensko, sploh ne vem kaj bom. Najbrz bom ob sluzbo tega pa nočem, terensko delo bo pa zelo težavno in boleče.

Malo sm se morala skašljat…

Lep dan vam želim, končno je spet soončeeekkk.

T.

Priporočam vam smolo industrijske konoplje, poglejte na netu, odlično pomaga. Če želite izvedeti še kaj več, me lahko pokličete 040 417334.

meni se pojavi revma vsake 3 leta.
Grem h kitajki na 10 terapij (iglice + elektrika) pa sem dober do naslednjič

Ne obupat! Obstajajo zelo dobra zdravila, ki umirjajo revmatična vnetja. Prosi za napotnico za revmatologa, sigurno ti bodo pomagali.
Tudi sama imam bolečine (pred leti me je desni komolec bolel več kot eno leto), zdaj me bolijo prsti na rokah, imam pa to smolo, da imam alergijo na antirevmatike in druga zdravila, ko spijem tableto, me začne vse neznosno srbeti in dobim rdeče fleke po vsem telesu.

Revma je avtoimuna bolezen. V bistvu alarm telesa, da je nekaj treba spremeniti. Umiriti je treba stres, dovolj spati, veliko vode, zdrava prehrana (nič razhudnikov – paradižnika, paprike, krompirja), gibanje. Več preberi na forumu Revma.

Sama sem že na bioloških infuzijo. Pred mesecem dni sm zaključila s prvo dozo. Vendar se ni.Okej. Problem je ker se bojim službo delat pa.ne morem.

Meni jo je pri 40-ih uspelo spraviti v remisijo (fazo mirovanja) , torej brez zdravil kot so kortikosteroidi ( Medrol) in Metotrexat že več kot 3 leta. Remisjia je faza teles brez zagonov, potuhne se bolezen, ker ni provokacij telesa z dejavniki izzivanja.

Glavni dejavnik je tudi odvecna telesna teza- ce jo imas, pa cetudi samo 5 kg prevec, moras shujsati. S tem izjemno razbremenis vse sklepe, vezi in tkiva. Znebi se jutranje okorelosti, utrujenosti, bolecin.

Potem pa prehrana-kot napisala predhodnica. Meni naprimer ne ustrezajo zivila, kot so npr. goveja juha( prevretek razkrojenega mesa in kosti in razkuhane razpadle zelenjave), nobene svinjine, pa seveda baterijsko,gojene govedi in perutnine, le modre ribe. Najbolje se pa vedno pocutim po japonski hrani ( nori alge in solata iz morskih alg, miso juha, wasabi, svezi ali vlozen ingver, surova tuna in losos, Fonda brancin….). Nobene ocvrte, pecene hrane v velikih kolicinah navadnega olja. Skoraj nic kruha in pekovskih izdelkov in peciva.

Veliko oresckov-predvsem nesoljeni in neprazeni lesniki, indijski orescki, surove pistacije, .

Nobenega kravjega mleka in jogirtov, le pinjenec in kefir. Namesto mleka nesladkano kokosovo ali mandljevo mleko. Nobene kave, gaziranih pjac in sladkih, naravnih sokov. Obvezno zeleni, crni ali beli nesladkani caj. Pa oloong caj je meni zakon.
Najbolj pomembno pa: nobenega belega sladkorja, moke, soli dodatno v hrano. Nobene industrijsko,predelane in predpripravljene hrane, nobene hitre prehrane-nic ouzze, burekov, hamburgerjev, ipd… To je vse strup za sklepe. Meni je uspelo in se uspeva. Revmatolog v bolnici Petra Drzaja je bil navdusen, da mi je uspelo. Je pa res, da tudi nisem pd hudim stresom, kot sem bila 10 let nazaj. Stres vpkiva hudo na sklepe. In vsaj 7 ur spanca na noc dela cudeze.

New Report

Close