Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kontrolni pregled zaradi alkohola

Kontrolni pregled zaradi alkohola

Poznam vso teorijo in tudi prakso, v 42 letih sem naredil en kiks, ki me zdaj prekleto drago stane, zato si prihranite predavanja. Zanima me KONKRETNA informacija, ker vidim, da se ogromno mladcev in mladink s tem srečava na redni bazi – jaz sem bom zdaj prvič po 42 letih vozniške kariere, to je moj prvi prekršek v vseh letih SPLOH. Torej – padel sem z motorjem, napihal 0,95, poškodoval sebe in nikogar drugega, prejel sem sklep o začasni prepovedi vožnje. Zdaj me čaka kontrolni zdravniški pregled, da lahko zaprosim za pogojno vrnitev. Kaj gledajo na tem pregledu? Kaj lahko pričakujem? Berem o nekih “psiholoških testih” – kako to zgleda? Koliko časa traja tak pregled, da vem, a rabim dopust v službi? Kje si najhitreje na vrsti? Tisti, ki ste delali ta pregled in občasno kaj spijete – ste šli skozi? Jaz nikoli ne kombiniram vožnje in alkohola, tokrat sem se usedel na motor, ker se se imel za peljat 1 km (če bi vedel, kaj me čaka, bi šel po vseh 4 in še motor bi nesel na hrbtu!!) – spijem pa občasno zvečer, vino, pivo – če vem, da grem spat in ne bom vozil. Se to pokaže na teh testih, me lahko zaradi tega “vržejo” kot alkoholika? Skratka – cvikam, strah me je, ker če ne dobim vozniške nazaj, se lahko poslovim tudi od službe – brez vozniške praktično ne morem opravljati svojega dela. Mi je pa jasno, da sem ga posral kapitalno, rad bi rešil, če je rešiti kaj mogoče. Prosim – samo izkušnje, nasveti – brez moraliziranja in blebetanja – hvala!

Kdorkoli??? 🙁

Lahko ti povem, da ga je večkrat naredil že prijatelj, ki je kronik… Pa je šlo čez, samo je imel post. Tako da po mojem pivo ali dva tu in tam, ni panike. Menda pa za vsak dan posebej vidijo, koliko je kdo spil.

No, pri psihologu boš večkrat, koliko mi je poznano in ne enkrat. Testiranje krvi boš imel tudi večkrat, gledjo pa seveda morebitno prisotnost alkohola in jeterne teste. Če ti jetrni testi niso v redu ti zdravnik nikakor ne more izdat zdrvniškeaga potrdila, psiholog pa bo zraven testov s tabo opravil več razgovorov, da ugotovi tvoje psihofizično stanje in morebitno zasvojenost z alkoholom.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tudi jaz sem imela isto zadevo.

Najzahtevnejsi na kontrolnem zdravniskem pregledu je bil ravno PSIHOLOSKI PREGLED!

Pa ker si pijanec, saj vsak teden pijes alkohol, glej, da bos pred samim psiholoskim pregledom 2 tedna brez! Nic ne smes pit, da se ocistis. Tudi brez lekadola! Zadnji vikend, preden gres, ali 3 dni, preden gres, pa se mocno najej cesna – 4 bucke cesna na margairni s kruhom, ker ocisti kri in jetra.
Psiholoski pregled zgleda tako, sestavljen je iz sklopa 5 dejanj :

1.) na listu imas matematicne like . V vsaki vrstici je eden, ki ne sodi v skupino. Obkrozila sem tistega, ki ni sodil v skupinico v vrstici. In potem na drugo vrstico naslednjih.. in naslednjih. Kakih 50 vrstic – toda zadnjih 5 vrstic nisem znala vec… sem pustila prazno. Ali sem v zvezi s tem povprecna ali podpovprecna, pa ne vem.

Tu se vidi, ali imas ohranjene kognitivne (misljenjske) sposobnosti in orientacijo na cesti

2.) dobis na vpogled neke like, kot so trikotnik, kvadrat, krog. Na svojem listu papirja pa jih moras v cimbolj natancno prerisat z roko. Kar pocasi prerisi s tisto roko, ki ti bolje rise! Radiranje je prepovedano. Ce slabo prerises, precrtas in ponovis, ampak raj ecim manj – kakor narises, tako pusti! Ce bi skoz brisal in crtal, si jim tudi sumljiv…

Pri tej vaji pa se vidi, ali ze imas tremor, ki izhaja zaradi alkoholizma ali ne.

In ceprav bi lahko svoje naredila trema, pa tak tremor izhaja iz zapestij in tudi iz ramen, ne zaradi treme, da je samo spodbujevalec, ampak zaradi od trajnega pita alkohola vsak teden, ze poskodovan zivcni sistem, v skepih, zapestjih in ramenih, se to vidi najbolje. Rahel tremor je znacilen za tiste, ki alkohol zlorabljajo dolga leta.

Kdor pije pivo vsak teden, je ze alkoholik, ker skozi dolga leta to pusti posledice na misicah in zivcih in se s preprosot vajo ugotovi ze prcakovana poskodba telesnih zivcev kot psoledica zlorabe alkohola.

Prisotnost ali odsotnost rahlega tremorja bo psihologinji pokazal, koliko let ti naj dovolijo voziti avto in kdaj je cas za ponovni kontrolni zdravniski pregled!

3.) Dobil bos vprasalnik na 4 straneh, nekaksen osebnostni test, kjer bos obkrozal odgovore, tu imas moznost laganja, nor da pijes samo za praznike . Ampak so tako obrnjena da moras bit hudimano skoncentrirano, da pri obrnjenem vprasanju obkrozis nekaj drugega in spravis nad sebe dvom. Test je zelo oseben in po mojem mnenju dosti prevec posega v intimo.

Paziti tudi na pravilno razumevanje vprasanja, ki se npr. glasi : Ali ste vedno jezni ?

Obkrozi NE.

Dalje : Ali se pogosto razjezite?

NE.

Ali se hitro razjezite?

Kakor hoces, ampak ce bos rekel, DA, bo ona lahko sklepala, da si prej lagal, ker hitrost se dotika pogostosti.

Jaz sem bla tu premetena in sem priznala moje kronicne bolecine zelodca in prebavne tezave. Sem pa zanikala glavobol, ker ga res nisem.

Primer, pazi na pravilno razumevane vprasanja : Ali vas nikoli ne boli glava ?

Pravilen odgovor tukaj je DA, ce nimas glavobola nikoli!

Ce pa ga imas, pa moras obkroziti NE !

Sam glavobol sicer nima tu neposredne veze z alkoholizmom, pac pa se razisce tvoje telesne bolezni in osebnostne lastnosti, posebno odnose s sefi .

Še en primer vprasanja :

Ali se vedno razjezite, ce vas kdo ozmerja IN krici na vas?

Kaj bos odgovoril? Najboljse iskreno, da JA .

Ce bi rekel, da NE, bi izpadel bebec…Kdo normalen mirno prenasa kricanje?

Vprasanje : Ali niste nikoli slabe volje?

Odgovori iskreno, da NE. Ker gotovo kdaj si…
Ce bi odgovoril z DA, bi lagal.

In je potrebno pravilno razumevanje vprasanja.

4.) Potem gres za eno mizo, za eno napravo, kjer bos NA MIZI videl 6 velikih gumbov, 2 zgoraj, 2 v sredni in 2 spodaj! POD MIZO pa imas 2 stopalki.

Skrajno zgornja 2 velika gumba bosta predstavljali tvoji 2 roki.
Velika gumba v sredini tik pod njima, pa tvoji 2 nogi.

Teh prvih 4 gumbov ti ne uporabljas.

Uporabljal bos samo skrajno spodnja 2 gumba na mizi, ki predstavljata tvoji 2 roki in 2 stopalki POD MIZO, ki predstavljata tvoji nogi.
(levi gumb – levo roko ali nogo, desni – desn.)

Zdaj si predstavljaj.

Psihologinja bo preko racunalnika sprozala utripanje razlicnih luck na zgornjih 4 gumbih .

Odvisno od tega, kateri gumb se bo zasvetil, moras ti takoj odreagirati cimhitreje in pravilno in pritisniti ustrezno tipko oziroma gumb, ki jo predstavlja utripajoci gumb!

Primer : Ko ti bo zasvetila skrajno zgornja leva lucka, moras pritisniti z levo roko na levo gumb ob sebi (ce bi stel og leve proti desni in od zgoraj navzdol, bi to bila 5. tipka.)

Ko ti bo zasvetil sredinski desni gumb, ki predstavlja tvojo desno nogo, moras udariti z desno nogo spodaj pod mizo po desni stopalki!

Zdaj pa pazi.

Lucke bodo utripale ko zmesane, ti bos pa tolkel ko fuknjen in se vmes parkrat zmotil, tega si ne dovoli, raje pocasneje, ampak pravilno, ali srednje hitro vsaj . Itak bo napisala, da imas pocasnejse reakcije, ce ze vsaj ne bo mogla napisat, da nimas koncenracije in da nisi vec za na cesto…Ker meni se zdi da napake iscejo.

Hkrati bodo se zasvetili cisto zgornji desni gumb, cisto levi sredinski gumb – moral bos udariti s tvojo desno roko na desni gumb pri sebi in z levo nogo na stopalko – ampak vedno vse hkrati .

Ce ne bos udaril pravilno in vsega hkrati, bodo tebi lucke razlicnno , upocasnjeno, namesto skupaj, zasvetile!

Ce pride do tega, ti bo psihologinja v izvid pisala, da so tvoje reakcije upocasnjene, da je ze prizadeta motorika v mozganih . Zadeva nima veze z misicno mocjo, ne mores se sklcievat na pokvajen aparat. To izhaja iz mozganov, kako oni posredujejo ukaze in dojemajo . Pri rednih pivcih piva je to podrocje prizadeto…

5.) Na koncu še pogovo s psihologinjo, glej da bos cimbolj tiho. Kar te vprasa, sicer pa molci . Vec kot govors, vec ideje ona dobi, da bi se kakorkoli okarakterizirala.

Ti bo npr. napisala, da je vidna nekriticnost do dejanja. Ali da se kaze prikrivana eksplozivnost ali anksioznost in impulzivnost ! Ce bos irno pojasnil zadevo potem pa planil v srdito razlaganje : “…saj nisem, res nisem…. res se opravicujem, jaz nisem taksen… to se mi ni še nikoli zodilo, v 42 letih prvic reees..” In se po moznosti bebavo smejal v obraz, bos ze videl, ona te bo z nasmhom gledlala in samo kimala – kadar zacnejo tako kimajo – imajo svoje (negativno) mnenje ze ustvarjeno , ne mores vec nazaj!

Samo ji zasimfaj kaj, ces ti si pa vedno angelcek – kot trdite vsi pijanci – ali pa jo natuli, da je psiholoski pregled pretezek, pa ti bo na kocu izdala samo POGOJNO POTRDILO S PREDLOGOM ZA OBVEZNI PREGLED PRI PSIHIATRU!

Zato ti pravim, da bodi tiho in ne razlagaj nic od tega, kar si nam tu razlagal, to lahko tukaj. Tam pa ne smes. Vsaka beseda se lahko zapise!

Vprasala te bo tudi, kako se doma razumete, saj to pijanckanje in pitje vina in piva deluje tudi na partnerski odnos in odnos do otrok. Mlacen in manj zainteresiran si zanje. Lahko se zlazes, da ste super, to bo zapisala. Ce bi bla zena kaj ljubosumna ali ga še sama poleg tebe cuka, ji tega ne povej!

Nasvet moj je, da pijes samo v casu vrocine in poleti ali na praznovanju, nikoli pa pozimi. (in ne zapletaj se dalje, da je to slovenska folklora in da tudi poslanci pijejo – BODI TIHO.)

FIZICNI PREGLED :

Kontrolni vozniski pregled vsebuje tudi pregled krvi, s poudarkom na jetrnih testih, pa pretipali ti bodo trebuh, da vidijo, ce imas otekla jetra. In moras bos delati pocepe v gatah in se sklanjati. pa EKG. Pa pritisk ti bodo zmerili !

IN to je to. Veliko srece!

Ker pa ze zdaj tu flancas, da naj nic ne blebetamo in ti nic ne pridigamo, mislis, da bos to sreco preklemansko potreboval, tvoj odnos do nas in do tega, izkazuje resnico!

Sklepam, da je tele psihofizične teste šel opravljat tudi kranjski župan Boštjan Trilar. Alkoholiziran je povzročil prometno nesrečo, torej je moral opraviti tele preglede. Ali se motim?

Kaj ima veze ta zupan, ali mislis, da bi ga v zdravstvenem domu na medicini dela, prometa in sporta, kar koruptivno ali kar na lepe oci , izpustili mimo, ker je pac zupan? Jaz to skoraj dvomim. Meni pa niso vozniske za 10 let podaljsali, ampak za 3 leta, ceprav sem se potrudla, ampak vec kot toliko mi ni uspelo! Cez 3 leta pa moram spet na zdravniski pregled in spet bo veselo!

na mizi je toliko tipk , 8 skupaj, prej sem narobe razlagala nekaj

1.) 0 0
2.) O O

3.) O O

4.) O O

pod mizo so 4 stopalke

udarit moras z L nogo zgoraj ali spodaj, odvisno od ukaza na mizi .

Potem pa se sveti tako, da moras udarit z levo roko zgoraj in z desno nogo spodaj ali zgoraj, vse pomesano .

Uh, mihelcaa, 100 x hvala za tole, ogromno si mi pomagala. Tisto o blebetanju je bilo napisano za to, ker vem, kako se na MONu usujejo “pravičniki”. Da sem ga posral, je jasno. Nimam kaj. Res lepa hvala!

Vzeli ti bodo kri in prvo pogledali jetrne emcime.

Saj v resnici ni nic hudega, ker vse je prijazno, samo, ti bodi tih in miren – tako da se bo gospa lahko soncentrirala samo na tvoje naloge in da je ne bo zmotila kaksna posebnost ali osebnost al karkoli vpadljivega, kjer bi ti po njenem morala dodati kaksno skrito piko… zaradi njene lastne vesti in njene lastne previdnosti – tako so meni razlozili. Z veseljem povem naprej.)

Kdaj pa imas ta pregled? Bos javil rezultat? Sigurno bos uspesno preckal, ampak vprasanje je, za koliko let?

Drug teden imam pregled. Bom javil, če te zanima, upam, da bom šel skoz, pa četudi za par mesecev – to me ne moti, samo da lahko vozim, ker brez izpita sem tudi brez službe. Pri 60-tih drugo službo najt je pa misija nemogoče 🙁 Tko da – draga šola za nepremišljenost! Res hvala za pomoč!


Haha joj, ona vprašanja o jezi, vem da bo moj prijatelj obkrožil NE, ker on dejansko misli, da ga je težko razjezit, v bistvu je pa ne vem od tega alkohola že čist psihopatski… Sploh ne vem zakaj bi mogel lagat, če MISLIŠ da nimaš težav. Vsaj na kako zdravljenje bi jih lahko prisilno dali, bi bilo za vse najbolje.

mihaelaa – še eno vprašanje- kaj pa s tistimi terapevtskimi urami, ki jih menda kot alkoholik moraš naredit? A to ti zdravnik odredi, kdaj, kam in kako moraš ali si lahko sam izbereš? A ti določijo tudi rok, do kdaj moraš to obiskovat?

Jaz sem dobila samo edukacijske delavnice, ki stanejo okrog 150 eur. Moras se prijaviti v zdravstvenem domu (katermkoli v Sloveniji, brez avta najboljse cim blizje) in traja kaksnih 3 mesece, da prides na vrsto. In zdravnisko potrdilo moras tam pokazat na edukaciskih delavnicah.

Rok ki ga omenja,đs ne vem kaj mislis, ampak ti imas rok, do katerega ti veljajo te edukacijske delavnice, s katerimi lahko pristopis na opravljanje TEORIJE za vozniski izpit.

In sicer moras v roku nekaj mesecev cimprej opraviti teorijo CPP, da lahko potem gres na prakticni del in ponovno delas prakso – voznjo.

Ce ne pristipis k opravljanju vozniskega izpita teorije na novo, ti te edukacijske dleavncie kao propadejo in jih moras it na novo opravljat!

Tudi zdravniski pregled nima vecnega roka.

V glavnem v roku nekaj mesecev po edukacijskih moras na novo opravit vozniski izpit.

EDukacijske so sicer zanimive, traja kake 3 ali 4 srecanja, kjer se ljudje pogovarjajo, v Mariboru je bil prijazen psiholog, ki nam je kazal slike in filmcke o alkoholu in posledicah, zadeva je vzgojne oziroma poducevalne narave, tudi domace naloge smo dobili, racunali, koiko casa potrebuje alkohol za presnovo, pa, koliko bo napihala oseba s telesno maso 60 kil in koliko s telesno maso 100 kil, ob isti merici alkohola itn, preproste stvari smo obnovili.

In sele potem lahko gres na novo opravljat vozniski izpit, ce je to potrebno, ko imas zdravnisko potrdilo, potrdilo o opravljenih edukacijskih delavnicah.

Ce pa te spet ulovijo pijanega na cesti, pa znova fases zacasni odvzem in te kazni.
In znova moras na zdravniski kontrolni pregled – tam pa ni vec tak preprosto, ker dobis spet neke delavnice, ampak ne edukacijske, pac pa PSIHOSOCIALNE DELAVNICE, ki trajajo po 2 do 4 tedne vsak dan! In stanejo 500 eur. Cakalna doba je pa zelo dolga in se je tudi treba hitro prijaviti.

Sele s koncanimi edukacijskimi ali psihosocialnimi delavnicami lahko pristopis k opravljanju vozniskega izpita….

Z mano na edukacijskih dleavnicah sta bili 2 pijanki, stari okrog 30 let, vsak dan pijeta spricarje, ces ker s tem pospesujeta prodajo alkohola v njuni gostilni – da s tem ne mislita prenehati, tak je bil njun zagovor.

Dva moska pa sta povzrocila tezko nesreco, en je bil potrt, ker zdaj placuje 10.000 eur materialne skode, pa tudi tozba ga caka zaradi povzrocenih telesnih in dusevnih bolecin drugim, zaradi nesrece, pa tudi sam je bil hudo poskodovan in od takrat ne pije vec, kadar vozi.

Psiholog je bil socuten, ostali pa smo tudi videli, da je zalostno, da moras koga skoraj ubit, da nehas pit in vozit. Ceprav mislis, da se tebi ne more zgoditi, pa se lahko vsakemu. Ze eno pivo je ob utrujenosti ali zaspanosti nekega dne, slabi vidljivosti lahko dovolj. Pijan na cesti = vozis s seboj smrt na cesti, zakaj bi se zanasal na sreco, vsakemu ni dana.

Poudarek na teh edukacijskih delavnicah je bil, NE PIJ, KADAR VOZIS.

Kaj pa delajo na psihosocialnih delavnicah, pa ne vem!

Tam ena govori, da bi blo treba uvest prisilno zdravljenje, saj to pa je naslednja in zadnja stopnica, ko zdravniki in psiholog resno razmisljajo o trajnem dozivljenjskem odvzeu vozniskega izpita, pa je, ce v tretje delas vozniski izpit na novo in te morajo poslati na ZDRAVLJENJE zaradi zasvojenosti z alkoholom in je morda celo zdravljenje na psihiatriji v trajanju 1 do 3 mesece, pogoj, da ti izdajo kasneje zdravnisko potrdilo! Valda te potem zajebavajo povsod, miru nimas vec.

Tole je pa zanimivo branje, že za potešitev radovednosti :). So pa nekateri testi verjetno enaki, kot na zdravniškem pregledu za višje kategorije, kjer jih mora opraviti vsak (Točka 4. Tipke in lučke so na pregledu za C kategorijo)

Hvala, mihelcaa. S tistim “do kdaj” sem mislim to, ali jih moraš zaključiti v kakem določenem roku – npr. preden lahko zaprosiš za pogojno vrnitev izpita. Jaz upam, da bom po opravljenjem zdr. pr. lahko zaprosil za pogojno vrnitev izpita. Zato me je zanimalo, če moram pred tem slučajno tudi te delavnice spraviti pod streho.

Jaz sem se do zdaj vedno držal pravila, da če sem spil več kot deci vina ali več kot en ta velik pir, nisem vozil. Ali me je peljal kdo drug ali sem avto/motor/kamion pustil tam in šel domov s taxijem, peš, busom – karkoli že. Tokrat sem se, bedak, usedel na motor po treh borovničkah, ker so šli ti znanci na morjein nisemimel kje pustit motorja in ker sem imel do doma 900 m vaške ceste. Kva pa more bit? Kaj sem speštal, da sem zapeljal na rob in od tam v jarek, nimam pojma. Pri vsem sranju se samo zahvaljujem ne vem komu vse, da sem jo fasal samo jaz in nihče drug. Tko da – pohlevno bom požrl vse, kar mi bodo naložili, samo da obdržim izpit in niti najmanj nimam namena omalovaževat svoje neumnosti, ki je glede na moja leta in mojo prakso še toliko bolj slaboumna, ker konec koncev nisem smrkavec brez izkušenj, ampak star osel, ki bi lahko imel malo več pameti. Si me pa ornk prestrašila s tistim “alkoholikom” – da ker spijem poleti eno pivo na dan, sem alkoholik. Jebela cesta – sem šel koj črte risat – za zdaj so še ravne! Res hvala – bom sporočil drug teden. A ti si dobro opravila, imaš zdaj izpit? Si morala ponovno delat ali se ti je izšla pogojna?


Ti si pa res prototip alkoholika. Napihaš 0,95, predvidevam, da gre za mg/l, kar je 1,9 g/kg oziroma 1,9 promila, in to zgolj od treh borovničk. Najbrž pod “borovničke” ne misliš štamperle, temveč štefana. 🙂

Mislim, lej, jaz se z enotami in tem, koliko kaj znese, mg, ml in ne vem kaj ubadam zdaj. Prej se nikoli nisem in me je brigalo, v čem se kaj meri, kako se piha ali ne piha – zame je bilo pravilo, da grem po drugem glažu vina ali drugem ta velikem piru domov peš. Amen.

Tisto popoldne sem spil tri “štamprle” (ali štamprla- kako je slovnično prav, ne vem!) borovničevega likerja – z borovnicami vred. Nimam pojma, a so bila o,3 ali o,5 – s tem se res nisem ubadal, ker ko sem zvrnil prvega, sem tuhtal, da grem domov peš. Nisem pil ničesar drugega, ne piva, ne vina, ker pijač nikoli ne mešam, res je pa, da nisem kaj dosti jedel. Kakorkoli – motor bi moral ostat tam, pa ni, ker ga nisem imel kje pustit. Nisem nek hrust od človeka, na vagi spravim skup 73 kg. Ostalo si pa sam/a izračunaj. Pa izračun niti ni bistven – bistveno je, da se je vsemu sranju navkljub srečno pošlo – nisem nikogar po nedolžnem poškodoval ali celo ubil – izučilo me je pa do smrti.

Tole predvsem za Mihelco:
Naredil zdravniškega, brez kakih posebnosti, imam pa kontrolni pregled čez 1 leto zaradi jetrnih testov. Te imam povišane že preko 20 let in tudi tokrat so bili. Zdravnica zelo v redu, teste si mi odlično opisala in sem ti zelo zelo hvaležen. Nisem pa delal tistega testa z lučkami, tega ni bilo. Vse drugo pa. Danes že urejam stvari na sodniji.

Če si mogoče še tu – ali če ve kdorkoli drugkako dolgo traja, da ti odobrijo začasno vrnitev do obravnave? A se splača it osebno na sodišče, je vredno (pametno?) kaj poklicat vmes ali samo sediš in čakaš? Jaz bi izpit do 13. 8. NUJNO NUJNO rabil – a misliš, da je kaka šansa, da uspem?

V glavnem pa še enkrat HVALA LEPA za pomoč!

Nič več…. nekdo je zavohal dober zaslužek
zato samo še
https://www.avp-rs.si/usposabljanja-preizkusi-znanja/rehabilitacijski-programi-2/

Jaz bi se pa rada zahvalila avtorju teme in vsem sodelujočim, ker tako poučne teme pa tule že dolgo nisem brala. Sicer jaz nikoli ne vozim, če prej kaj spijem. Pa itak da nikoli ne spijem dosti, ker sem že od deci vina toliko zadeta, da to sama opazim (in taka res nisem za na cesto). A pojma nisem imela, da takole pirček ali dva na teden že povzroči okvare živčnega sistema. Sem mislila, da je to v bistvu dolgoročno neškodljivo. Pa ziher da tako misli še kdo.

Vsem želim lepo brezalkoholno življenje in čim manj težav.

Uuuu — HVALA!

Kakšen teden pred kontrolo niti kaplice alkohola, čez eno leto pa spet. Potem še čez 3 leta, pol si pa rešen.

Obstaja tudi preiskava krvi imenovana CDT In pokaze zloeabo alkohola za tri mesece. To tudi uporabljajo.

New Report

Close