Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek menjava pohištva

menjava pohištva

Včeraj sem bila pri sodelavki na obisku, s katero se nisva videli 30 let, včasih pa smo se veliko družili in se super razumeli. Kako sva bili veseli ena druge nima smisla razlagat. Skratka neuničljiva energija.

Mi je pa bilo zanimivo, da je v njenem domu vse tako, kot je bilo leta 80 in še prej. Me je kar malo presenetilo, ker je od vedno bila lepo urejena in imela smisel za lepo in čisto, tudi zdaj je primerna svojim letom, amapak dom pa bi rekla zanemarjen, z razpadajočem pohištvom.
Nevem ali sem jaz malo čudna, ker sem od takrat (l.80) najmanj 4x menjala pohišvo in grem nekako s časom naprej.
Me pa zanima, kako drugi ljudje gledate na to, ki ste že 30 ali 40 let v svojih domovih in ali imate še vedno isto pohištvo? Res pa je, da sem se jaz kar nekajkrat selila in sem verjetno tudi zaradi tega kaj menjala, ko sem prišla v nov dom, ona pa je v svoji hiši že 40+ let.

predvsem zaradi selitev sem pohištvo menjala, samo zaradi mode pa zaenkrat še ne.
Kolikor vidim starejši ljudje običajno ne kupujejo veliko novega pohištva.
Ne vem, zakaj bi, če je staro še uporabno.

če predal funcionira, ogrodje postelje tudi ..zakaj bi menjala kaj drugega kot jogi naprimer? Vsak ima svoje prioritete in pamet ter smisel porabe denarja. Ko pa ga enkrat porabiš ga več ni..to menda veš a ne?

nova
Uredništvo priporoča

mogoče si bila pri moji mami
v hišo smo se selili tam v začetku 80 let, vso pohištvo je iz tistega časa.

zdaj je menjala kuhinjo,ki je bila dotrajana, kopalnica je bila prenovljena 10 let nazaj, dočim dnevni sobi, jedilnemu kotu, spalnici… nič ne manjka. nič ni dotrajano, nič ne razpada.

selitve so tisto, kar pohištvo najbolj uniči.

v 30 letih si 4krat menjala pohištvo?
odkrito povedano, meni bi bilo škoda denarja. ga raje vložim v kaj drugega, kot pa v omare in preproge.

Naše pohištvo je “komaj” 20 letno, pa smo ga večino tudi selili. Kar je bilo potrebno novega, smo dokupili.
Nimamo nekega dragega in hudega pohištva, je pa vse zelo očuvano in v javorju z nekaj dodatki, da vedno lahko dokupimo kaj v enaki barvi. Sedežno smo pa menjali, zdaj imamo tretjo. Če se kaj obrabi, pač zamenjamo, ker smo se vedno sleili v večje, nismo menjali ampak dokupovali, zaradi mode pa ne menjam nič!

Pri mojih sicer nisi bila (ker sta na morju), imata pa spalnico lepo, funkcionalno, a staro. Prav tako kabinet/garderoba, ohranjena, funkcionalna, a stara. Enako dnevna soba, le sedežno sta dala preobleči.
Kopalnica obnovljena dobrih 10 let nazaj, le kuhinja je res nova (še ni eno leto od menjave), jedilnica pa stara par let.
In zamisli, tudi avto je star, bo počasi polnoleten :))

Prioritete imata pač drugačne, namesto vsakih par let nov avto in novo pohištvo sta se odločila za vikend na morju (v bistvu je bila skupna odločitev staršev, brata in mene in tako tudi financirano) :))

Če greš s časom naprej, potem si pri zadnji prenovi najbrž opremila stanovanje po zadnjih smernicah za leto 2016:

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/d6/45/81/d64581f0842594c7e948458d1aec0df5.jpg[/img]

Se ti ne zdi to precej podobno stilu izpred 40 let? Tvoja prijateljica je torej trenutno zelo trendy, ti pa hecna, saj si zapravila 4x več od nje, slej ko prej pa se boš vrnila na njeno točko 🙂
Naj ti ne bo nerodno, živi ljudje pač delamo napake 😀

Ljudje smo različni, imamo različne prioritete. Sem 25 let od doma in hodim k mami in bratu samo na obisk. Pred dnevi je tako naneslo, da sem po nekaj letih šla v zgornje nadstropje. V dveh sobah živa ropotarnica, kup stvari, ki pašejo samo na deponijo. Bila sem presenečena, saj je pritličje urejeno. Sem pa razmišljala. Očeta ni več, mama je vsak dan starejša, brat pa hodi pozno iz službe, to mu očitno ni prioriteta, pa tudi navajen je bil, da je za veliko stvari poskrbel oče. Zdaj razmišljam kako naj ponudim pomoč, da ne bom vsiljiva in da ju ne bom užalila.

Zanimivo, ker večini ljudem je vse dobro in ne vidijo nič v lepem domu. Ko malo pogledaš na okna, takoj veš kaj se skriva za starimi zavesami od panti veka. Da ne govorim, kaka so stanovanja, ki jih ljudje prodajajo. Vse še iz l. 70 in vse natlačeno, kot da so zbiralci smeti. Ne rečem, so tudi lepa stanovanja, ampak večina pa katastrofa in ko slikajo stanovanja, niti ne umaknejo to šaro.

Žalostno, veliko ljudi je res še daleč za opicami in brez kančka bivalne kulture. Meni dom veliko pomeni in ga z ljubeznijo urejam, zato pa ne rabim veliko denarja, ker se tudi z malo denarja da lepo in okusno uredit

Tudi meni veliko pomeni, ampak zgoraj je govora o novi kuhinji, o novih oknih. Nova okna in nova kuhinja so velik finančni zalogaj. Vsi si takšnih vlaganj pač ne morejo(mo) privoščiti in nam mora biti lepo, kar imamo. Dandanes se res da z malo denarja in veliko smisla narediti v stanovanju marsikaj lepega, so pa stvari, ki brez velikih vlaganj ne gredo skozi. Kuhinja je že ena izmed teh stvari.

Jaz imam tudi rada lepo in urejeno, ampak včasih se prioritete malo spremenijo.
Bi morala v stanovanju tudi marsikaj poštimat, ampak ker vse pač ne gre. Meni vsekakor ni toliko do novih omar in novih ploščic v kopalnici, da bi se zaradi tega odpovedala recimo kakemu potovanju ali dopustu. In potem sedela doma in gledala nove omare.
No seveda staro pa ni treba da je zanemarjeno …


Mene pa še vedno zanima, ali si šla obiskati pohištvo ali sodelavko?
Četudi modi misli, da me ne zanima.

Tudi meni dom veliko pomeni, pa ne sledim modnim trendom pohištva. Vsak kos našega pohištva nosi zgodbo našega doma.
Predvsem pa se držim načela, da ne zapravljam za nove stvari, če stare še služijo svojemu namenu.


Mene pa še vedno zanima, ali si šla obiskati pohištvo ali sodelavko?
Četudi modi misli, da me ne zanima.[/quote]

mene pa, če ji je kaj pospravila, speglala, zašila …


Mi smo se v hišo vselili sredi 70. let. No kuhinja je res že zelo boga (ni pa zanemarjena), ampak upokojenca pač ne zbereta za novo. V dnevni sobi so še prve omare in jim nič ne manjka, sedežna je preoblečena, v predsobi in spalnici isto pohištvo, tudi kopalnica je še od takrat in je čisto v redu. Je pa kljub starosti vse čisto in urejeno in razen kuhinje ne vidim razloga, zakaj bi bilo treba kaj menjat.

Od “panti veka”???
Žalostno, kako veliko ljudi je še daleč za amebami in brez kančka pismenosti.

No, pri nas pa kar kaj zamenjamo – v mejah naših zmožnosti, seveda. Če pa bi lahko, bi pa menjala pohištvo še bolj pogosto. Jaz to rada počnem, všeč mi je, če je dom lepo urejen. Veliko stvari naredimo sami – dodatke, včasih kakšno luč, zavese, kakšno mizico, kaj na novo tapeciramo – kakšen lep kos se pa tudi kje poceni najde, pa je spet malo spremembe.

Vsako novo pohištvo – nova doza formaldehida….
Kar je lepega in dobrega,ne mečimo stran.

Moji starši so v 35 letih, kar so v isti hiši, zamenjali samo sedežno, pa še to je tisto prejšnjo nekdo z veseljem prišel iskat in je bil vesel, in pa svojo spalnico – ker sta prejšnjo selila še iz stare hiše in je bila res najslabša in najgrša možna iverka ever. Tak retro, ki sigurno ne bo nikoli več v modi 🙂

Je bilo pa vse pohištvo dokaj kakovostno, vidi se sicer, da je staro, ampak nič tragičnega ali nesprejemljivega.
Jaz sem se sicer parkrat selila in prišli so otroci, pa je bilo treba preurejat, kupit in tako dalje. Sem pa mahnjena na prestavljanje in preurejanje, ampak za to ne zapravim gore denarja. Rada kupim kaj na bolhi, če le najdem rabljen kos, ki je po mojem okusu, kuhinja mi je na srečo tudi po 15 letih še vedno všeč. Tako da na leto recimo zapravim med 300 do 500 evrov za osvežitev doma.

Moji starši so v 35 letih, kar so v isti hiši, zamenjali samo sedežno, pa še to je tisto prejšnjo nekdo z veseljem prišel iskat in je bil vesel, in pa svojo spalnico – ker sta prejšnjo selila še iz stare hiše in je bila res najslabša in najgrša možna iverka ever. Tak retro, ki sigurno ne bo nikoli več v modi 🙂

Je bilo pa vse pohištvo dokaj kakovostno, vidi se sicer, da je staro, ampak nič tragičnega ali nesprejemljivega.
Jaz sem se sicer parkrat selila in prišli so otroci, pa je bilo treba preurejat, kupit in tako dalje. Sem pa mahnjena na prestavljanje in preurejanje, ampak za to ne zapravim gore denarja. Rada kupim kaj na bolhi, če le najdem rabljen kos, ki je po mojem okusu, kuhinja mi je na srečo tudi po 15 letih še vedno všeč. Tako da na leto recimo zapravim med 300 do 500 evrov za osvežitev doma.


Kje in kdaj se je ustavila tvoja zgodovina lepil??

Samo recite kar hočete, ampak staro pohištvo tako smrdi, da ko stopiš v stanovanje takoj zavohaš, ker ima tisti ogaben vonj. Če pa namestiš v prostor kak novi kos pohištva, pa tako diši po novem, da se takoj boljše počutiš.

Obožujem lepa in urejena stanovanja, ne pa staro in smrdljivo pohištvo, sploh kuhinje znajo svinjsko smrdet.


Zame je to vonj po otroštvu, po starih starših, po domu. Nobena sterilna omara ne naredi tega občutka.

Če kdo meče stran kakšne sto let stare kmečke omare ali kredence, naj prosim sporoči.


Zame je to vonj po otroštvu, po starih starših, po domu. Nobena sterilna omara ne naredi tega občutka.

Če kdo meče stran kakšne sto let stare kmečke omare ali kredence, naj prosim sporoči.[/quote]

Zdaj je očitno moderno, da diši po iverki in umetnih materialih.

Staro pohištvo ima vonj od vlage, nečistoče, slabih bivalnih razmer, če je čiščeno in vzdrževano, tako pohištvo kot hiša, nima kaj smrdet.
Novo pohištvo pa ima meni osebno neprijeten vonj, prav luftam in luftam, da se razdiši.

New Report

Close