Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vesna Milek na tv

Vesna Milek na tv

Nič nima proti Vesni Milek in Cavazzi, ampak da se na tv pogovarjata o njegovi knjigi, ki jo je sana spisala in je zdrajsana tema že par let je pa res dolgcajt. Pa menda ne bo spet ena taka Marca Košir oddaja. Vesna se mal manj smeji kot Manca, špara se pa tud ne.

Obup.

Sem z veseljem pričakovala tole oddajo, ampak tole pa ni nič od nič. Zelo slabo.

Vesna je imela zanimiva gosta, ampak je žal popolnoma zablodila. Skakala od teme do teme, prekinjala enega in drugega. Očitno ji manjka kilometrina vodenja. Izgubljena priložnost.

Non stop ga je naslavljala z imenom, Boris to, Boris drugo.

Naslavljanje z imenom deluje tako pokroviteljsko. Meni ni, no …

nova
Uredništvo priporoča

milekova ima res ogromen nos, ana tavčar pa me spominja na žabo

Vesna je en velik blef. Kvaziintelektualka, ki niti faksa nima. Začela je na Pop TV v družabni kroniki, bila novinarka ala un Nejc Simšič in se vlačila z ene pasje procesije na drugo in ga žurala. V bistvu je to še vedno njen realen nivo. Si je pa v vseh teh letih uspela napraskat nekaj frendov v stilu roka roko umije in to je to. Še vedno se rada kaže na TV, lahko tudi pride debatirat o knjigi, ki je niti prebrala ni do konca in ostane živa. Njeni intervjuji so blef tako kot ona sama. Neka brezvezna kao provokativna vprašanja, spogledovanje z moškimi intervjuvanci, metanje sebe v prvi plan v vseh svojih novinarskih izdelkih, kar je znak velikega neprofesionalizma itd. Bi se še kaj našlo, ampak tisto bi bil že vdor v zasebnost. Ni prijetna oseba, njeni pogovori s sogovornikom delajo gledalca živčnega. Ji pa uspeva bit povsod prisotna ravno zaradi raznih zvez, od tipčkov na Študentski založbi do nekih umetnikov, novinarjev. Verjetno jih je dala kar dosti skozi, vse za kariero. Piše pa navaden šund, pa še neizviren povrh. Mal se ji pozna njeno poreklo po babici, česar se seveda sramuje in noče, da se o tem javno govori.

O kateri oddaji se gre? Bo ponovitev?

Vesno kar spoštujem. Je frajerka. Blefira pa itak – kdo pa ne?

Na TV Slovenija oddaja Od blizu. Cavazza je legenda, ona pa navadna kokoš, ki zmrzne že ob tem, ko Cavazza omeni Hudo jamo.
Glas ima pa kot ena možača.

Lahko hitro ugibamo kdo bodo njeni naslednji gosti. Vsi frendi, katerim je dolžna kakšno uslugo.

Glumi težko intelektualko…

Zadnjih 10 minut, ko je bila tudi Ksenija in je Vesni očitno zmanjkalo vprašanj, so takoooo nategovali to minutažo, da je kar bolelo gledat.
Meni je jasno, da so oni vsi na ti in skupaj kofetkajo, ampak na tv si želim gledat kaj več od čveka iz kafiča in samopromocije.

Joj, tole je blo pa res slabo. Kvaziintelektualsko popolnoma. Celo “nova žena” se je slabo odrezala v stilu: ” v redu, v redu, v redu”.

Ja, trema je sekala – poleg tega je bilo opaziti, da je full zamerila, ker ni bila na njuno poroko povabljena?! Tole pa ni znala odigrat, res ne ….

Za pogledat – naslednjič zna biti bolje … a bo vsak teden?

Odlično napisano. Ne dvomim, da tudi resnično.

Sinočnje oddaje sicer nisem gledala in ne morem komentirati, me pa čudi, kakšen žolč zlivate na Vesno. Njeni intervjuji in prispevki v Sobotni prilogi Dela so odlični in visoko nad povprečjem, prav tako njene občasne kolumne na prvi strani Dela. Napisala je dve knjigi. Brala sem Kalipso, druge še ne in je dobro napisana. Knjiga o Cavazzi je med najbolj branimi v slovenskih knjižnicah in odlična biografija. Vesno sem imela možnost doživeti tudi na nekaterih literarnih večerih in je bila vedno prijetna, sproščena, zelo načitana in razgledana. Očitno gredo nekaterim lepe in pametne ženske še vedno zelo na živce.

Ana-stazija, če ne bi ti tole napisala, sem mislila jaz.
Prebrala sem tudi drugo njeno knjigo in je zelo dobra, vsebuje neizmerno veliko podatkov in je nekdo, ki samo blefira in je nerazgledan, ne bi mogel napisati!
Odličen pregled Pariza po ulicah in celo hišnih številkah vseh pomembnih stavb v tem mestu, ki so imele vlogo v življenju znanih umetnikov.
Njeni intervjuji v Delu so pa res zmeraj odlični, saj se nanje dobro pripravi, zbere ogromno podatkov in zanimivosti, da jih je res veselje brati.

Dajta si vidve, nad mojim zapisom,ogledat oddajo. Tak pofl, da je kr hudo. Amaterski intervju.

Ti bi verjetno to naredila bolje, sem prepričana!

Oddaje nisem gledala, a lahko verjamem, da v njej ni ravno blestela. Sem v preteklosti že parkrat videla njen nastop na TV, pa me ni navdušila.

Ampak to nikakor ne spremeni dejstva, da zna delati dobre, res dobre intervjuje. Ko sem še brala Sobotono prilogo, me je vsak od njih navdušil.

Jaz tudi verjamem, da je Milekova v redu. Meni sicer njen slog pisanja (občasno berem njene kolumne) ni najbolj blizu, ampak morda zato, ker nisem posebej načitana v “visoki literaturi”. Žal pač imamo pri nas en kup ljudi, ki samo čakajo, da nekdo, ki mu zavidajo ali so ljubosumni nanj, naredi napako. In desetletja njegovega ali njenega odličnega dela takoj izbrišejo in se spravijo na človeka, ker je, na primer, kihnil med neko oddajo.

No kot rečeno, jaz sem se oddaje veselila, ker mi je bila Vesna vedno všeč (intervjuji v Sobotni…) in bila nato močno razočarana.

Kot avtorica knjig in intervjujev mi je zelo všeč, tole vodenje včeraj ji pač žal ni šlo. Največja škoda se mi je zdela, da je imela pred sabo osebo, ki se ji je bila pripravljena odpreti, ona pa žal ni POSLUŠALA odgovora! In je zapravila priložnost, da bi se navezala za njegov odgovor in dobila bolj poglobljen intervju. Vse skupaj bi lahko izpadlo mnogo bolj zanimivo. Tako pa je vmes, ko je gost odgovarjal, raje brala že naslednje vprašanje in tako je bilo vse skupaj zmedeno. Skakanje od osebnih tem na umetniške teme in nazaj. Res že dolgo nisem slišala take zmedenosti. Res škoda.
Sicer imam določene pomisleke tudi pri Zvezdani in Manci, vendar sta v tem delu (da znata začutiti gosta, ga poslušata, pustita da govori, ga samo malo usmerjata), mnogi boljši. Vesna tega žal včeraj ni bila sposobna. Upam, da si Vesna večkrat ogleda svojo oddajo in verjamem, da se bo kmalu tudi ona izboljšala! Tudi prva oddaja Mance je bila mnogo slabša od kasnejših.
Vaja dela mojstra!

Poleg tega me pa vedno preseneti tudi to, kako Ksenija Benedetti, ki je vrsto let na pomembnem položaju, ne pokaže nobene razgledanosti … Cavazza, čeprav znati biti tudi primitiven, veliko ve, je zanimiv sogovornik, ona pa je obremenjena samo s tem, kako bo zgledala, pove pa zelo malo.

Ko sem videla, da bo nova oddaja in kakšna sem si rekla, pa pa porkamotorka pa koliko oddaj istega tipa rabimo?
Pa sem šla gledat, za 5 minut, mi ni dalo miru. Razočarana. Vesna je že v intervju za vikend povedala, da bo gostila ljudi, ki jih pozna in potem takem naj raje naredi piknik in jih povabi pa naj se imajo.
V kaj meče rtv denar….noro 🙁

Moje mnenje je, da je ta intervju malce zafrknila. Intervjuvanca pozna do obisti, pa ji iz njega ni uspelo izvleči kaj bolj izpovednega. Najbrž zato, ker sta si vse že zdavnaj povedala in se niti Cavazza ni hotel ponavljat, deloma pa tudi zato ker, kot ste eni že opazili, ni znala poslušat in gradit intervjuja na povedanem, ampak je trmasto sledila svoji (slabi) dramaturgiji intervjuja in na koncu ostala brez vprašanj. Nič ni narobe, če je intervju sproščen, to imajo gledalci radi, tukaj pa je šlo vse že preko mej. Ne dobrega okusa, temveč mej normalnega razumevanja. Cavazza je postal kot nebogljen otrok, Ksenija je malce spominjala na Latoyo in se žal ni mogla pokazat v luči pametne, sposobne in čuteče ženske, kakršna je, Vesna pa je delovala kot ena družinska prijateljica, ki bi se ji vsi radi izognili, a se ji iz kdo ve kakšnega razloga ne morejo.
Mislim da je bila tukaj Vesna premalo profesionalna. Najbrž namenoma ni želela držati distance, da bi tako lahko prišla sogovorniku bliže, a se je vse skupaj žal obrnilo njej v škodo. Ona je tukaj še vedno v vlogi voditeljice in novinarke in ta vloga mora biti jasna, zato JE potrebna določena distanca. tisto na koncu, da ji Cavazza ne pusti zaključiti oddaje, da hoče imet vedno zadnjo besedo, je bilo pa sploh kar nekaj. Dobro, sta frenda, ampak to ni privat pogovor, to je intervju na TV in v mislih mora imet tudi gledalca. Z vidika gledalca je bila do intervjuvanca nekoliko nespoštljiva.
Glede ostalega njenega dela v SP, pa tako. Določene stvari so ok, določene rahlo mimo, občasno ji uspe kakšen dober in poglobljen tekst in dober intervju. Čeprav je znana po intervjujih, dela razmeroma malo intervjujev, z dolgimi pripravami in kdo ve kako dolgimi popravki pred objavo. Televizija pa je živ medij. Tukaj ali si ali nisi, nimaš možnosti brisanja, olepševanja. Se bo morala še malce privadit temu mediju, predvsem pa brzdat svoj ego. V intervjuju je vedno najpomembnejši intervjuvanec, ne tisti, ki sprašuje. Se ji včasih tudi v psnih intervjujih dogaja, da hoče vedno tudi sama nekaj profitirat iz tega, ponavadi za svojo knjigo. Enega sogovornika je tako pred leti masirala v intervjuju z besedo ČE (If), ker je bil to njene takrt nove knjige.

Tudi mene je presnetila puhoglavost Benedetijeve, če uporabim modri stil pisanja na monu… 😉
Že pred leti pa sem bila zelo presenečena, ko se je (večkrat), posebej pa še ob obisku enega predsednika kot vodja protokola kazala in naprej metala v enem oranžnem kostimu. Nikjer ne boste videli, da je vodja protokola tako viden kot je vidna ona. Resno se človek vpraša kdo jo je nastavil in komu je nastavila za ta položaj. Pa še drznila si je napisati knjigo o protokolu. Verjeno copy/paste ….

Še ena kr’ neki oddaja. Lažje jo gledam in poslušam kot Manco, a to še ne pomeni, da je oddaja o.k.
Gledala sem dobrih 10 min. Nič novega, nič zanimivega…..

New Report

Close