Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstrualna skodelica – puščanje

Menstrualna skodelica – puščanje

Tiste, ki uporabljate menstrualne skodelice:

Ima katera težave s spuščanjem? Recmo zadevo vstavim (pazim, da se res razširi in da so luknjice ob robu čiste), se pod tušem res dobro umijem (torej ni kaka kri od prej). Pa vseeno pricurlja kaj mimo.
Imate samo skodelice ali tudi kak dnevni vložek?
Jaz imam Lunette. Je katera sprobala več vrst in ji je katera druga firma boljša oz, kake so razlike? Jaz sem samo lunetko, ta veliko, sprobala.

Si upate it plavat ? Ali so mogoče tamponi bolj sigurni za plavanje kot skodelice?

kupi večjo če še vedno curlja. vse ostalo si že probala.

Saj sem napisala, da uporablja ta veliko.

Pri menstrualnih skodelicah je tako, da jo je potrebno vstaviti pod cerviks, da menstrualna tekočina teče v skodelico. Veliko žensk ima s tem težave, ker imajo nižje ležeči cerviks, predvsem manjša dekleta, in jo potem vstavijo precej višje, zaradi česar potem menstruacija teče mimo. Menstrualna skodelica leži bistveno nižje kot tampon. Tik ob ustju. Mora pa to vsaka ženska sama pri sebi ugotoviti pravilno lego. Pri tistih z nižje ležečim cerviksom ponavadi cerviks sega v skodelico. Potrebno je nekaj vaje in potem bo že šlo. Lep dan 🙂

Saj sem napisala, da uporablja ta veliko.[/quote]

saj ne obstajajo samo lunetke. malo ppoglej čez planke.

Saj sem napisala, da uporablja ta veliko.[/quote]

saj ne obstajajo samo lunetke. malo ppoglej čez planke.[/quote]

Preberi moje prvo sporočilo in boš videla, da je tvoje mnenje malce mimo :).

Jaz imam ful močno menstruacijo in treniram jahanje – po pravici povedano, te menstrualne skodelice se meni na videz zdijo premajhne za vso to količino krvi, ki priteče pri meni. Zato v prvih treh dneh menstruacije, ko imam trening, uporabim one penaste tampone, sicer sem ga enkrat komaj ven dobila, ampak gre :))) Pa še tisto, rabim že skor še vložek zraven. Res butasta stvar, ta menstruacija, ampak jaz res čist vse delam tud ob onih dnevih, edino to, da sem bila operirana za endometriozo, bolečin več ni takih, je pa še vedno močna menstruacija.

Tako da mislim, da če imaš močno kot jaz, da pač mogoče tisto ni zate. In jaz si ne predstavljam te plastike tlačit not, že tamponi se mi zdijo škodljivi, ampak jaz res ne morem drugače.

Ne glede kako globoko je, tu in tam kaj pricurlja.

Misliš tiste tampone brez vrvice? Nekje sem nekaj takega videla?
Pri meni je tampon, najmočneji o.b., v eni uri poln. Isto menstrualna skodelica :(. Samo kaj mimo pa steče tudi ob šibkih dnevih.
Vložki pa itak katastrofa. Tam pa vse mimo seka. Tako, da samo tampone in skodelica pridejo upoštev.

Če je močnejša menstruacija, pač večkrat izprazniš skodelico, pa je. Se tudi meni zgodi, da gre kaj mimo, a jo odstranim in ponovno dam noter.
Za na morje mi je super, za v gore sploh, ker tam imaš bolj malo privatnosti, da bi si v miru zamenjal ali vložek ali tampon.

Ne glede kako globoko je, tu in tam kaj pricurlja.[/quote]

Luknjice niso nikoli zamašene? Med menjavanjem skodelice se nekaj krvi nabere na nožnici in gre potem normalno ven. Ti normalno potegne vakum, ko jo vstaviš? Včasih se zgodi, da se ne odpre čisto. Malo jo zavrti in s prstom zaokroži okoli, če je vse tako kot mora biti. Se mi pa zdi, da pri močnejših menstruacijah rado pride do te težave, ker je notranjost skoz bolj vlažna od krvi in rob težje oprime.

Kako lahko vstavijo skodelico precej višje kot pa je maternični vrat?

Kako lahko vstavijo skodelico precej višje kot pa je maternični vrat?[/quote]

si predstavljaš, da maternični vrat visi dol v nožnico… lahko tudi iz nožnice pogleda.

Kako lahko vstavijo skodelico precej višje kot pa je maternični vrat?[/quote]

si predstavljaš, da maternični vrat visi dol v nožnico… lahko tudi iz nožnice pogleda.[/quote]

To mi je popolnoma jasno, ni mi jasno, kako skodelico vstaviš višje, kot pa imaš MV in potem teče mimo (tako kot je napisano zgoraj).

si predstavljaš, da maternični vrat visi dol v nožnico… lahko tudi iz nožnice pogleda.[/quote]

To mi je popolnoma jasno, ni mi jasno, kako skodelico vstaviš višje, kot pa imaš MV in potem teče mimo (tako kot je napisano zgoraj).[/quote]
cervix je v skledici.

“DANGLY” CERVIX?
Checking for cervix height in determining what length of cup to get can be tricky. A “dangly” cervix is just what it sounds like — one that dangles (hangs) into your cup and takes up room, leaving less for flow. Many think they have a short vagina because their cervix is so low — when in fact, their vagina is longer than they think, because their cervix is dangly. So don’t just hunt for your cervix when trying to determine what length cup to buy. A wider, higher capacity cup is usually recommended if yours is dangly.
http://kuradi8.livejournal.com/

To mi je popolnoma jasno, ni mi jasno, kako skodelico vstaviš višje, kot pa imaš MV in potem teče mimo (tako kot je napisano zgoraj).[/quote]
cervix je v skledici.

“DANGLY” CERVIX?
Checking for cervix height in determining what length of cup to get can be tricky. A “dangly” cervix is just what it sounds like — one that dangles (hangs) into your cup and takes up room, leaving less for flow. Many think they have a short vagina because their cervix is so low — when in fact, their vagina is longer than they think, because their cervix is dangly. So don’t just hunt for your cervix when trying to determine what length cup to buy. A wider, higher capacity cup is usually recommended if yours is dangly.
http://kuradi8.livejournal.com/%5B/quote%5D

Vse to mi je popolnoma jasno, da mora biti skodelica vstavljena tako, da je pod MV in na tak način lovi kri … zgoraj je bilo čudno napisano in temu sem replicirala (no, vsaj meni je jasno, da skodelice ne moreš vstavljati nekaj višje od MV).

Seveda nujni dnevne vložke! Ker je seveda vedno malo krvi – to ne pomeni nujno,da mimo pricurlja. Včasih malo ja (ma res minimalno, se ustavi na dnevnem vložku), včasi pa je to zgolj zaradi menjavanja skodelice, tko kot je že ena zapisala. Meni je to kljub temu veliko boljša izbira kot tamppni, ne grem več nazaj. Ja, prvi dan ko je močnejša menstruacija zamenjam najprej na dve, potem na tri ure, tko pač je, bi tampon isto.

Razmišljam edino še o nakupu pralnih dnevnih vložkov za ob uporabi skodelice.


cervix je v skledici.

“DANGLY” CERVIX?
Checking for cervix height in determining what length of cup to get can be tricky. A “dangly” cervix is just what it sounds like — one that dangles (hangs) into your cup and takes up room, leaving less for flow. Many think they have a short vagina because their cervix is so low — when in fact, their vagina is longer than they think, because their cervix is dangly. So don’t just hunt for your cervix when trying to determine what length cup to buy. A wider, higher capacity cup is usually recommended if yours is dangly.
http://kuradi8.livejournal.com/%5B/quote%5D

Vse to mi je popolnoma jasno, da mora biti skodelica vstavljena tako, da je pod MV in na tak način lovi kri … zgoraj je bilo čudno napisano in temu sem replicirala (no, vsaj meni je jasno, da skodelice ne moreš vstavljati nekaj višje od MV).[/quote]

seveda mora biti višje. rob skodelice mora biti višje.

seveda mora biti višje. rob skodelice mora biti višje.[/quote]

ti pa mal čudno pišeš tole: najprej napišeš tole
potem pa pišeš,d a se mora vstaviti tako,d a je rob skodelice (pazi celo) višje od materničnega vratu…

nožnica se zaključi z materničnim vratom – in kako je potem potvoje logično, da se MS vstavlja nižje kot tampon, a v bistvu viške kot maternični vrat… kam po tvoji zmedeni logiki bi pa vstavila potlej tamon – če mora biti višje od MS (a kar v maternico???
res zmedeno pišeš, da je joj in je logično kot pravi Barca, višje od materničnega vratu ne moreš nič vstavljati, ker potem to ne bi bilo več vstavljanje v nožnico ampak že v sam maternični vrat… kar pa zagotovo ni prav.

seveda mora biti višje. rob skodelice mora biti višje.[/quote]

ti pa mal čudno pišeš tole: najprej napišeš tole
potem pa pišeš,d a se mora vstaviti tako,d a je rob skodelice (pazi celo) višje od materničnega vratu…

nožnica se zaključi z materničnim vratom – in kako je potem potvoje logično, da se MS vstavlja nižje kot tampon, a v bistvu viške kot maternični vrat… kam po tvoji zmedeni logiki bi pa vstavila potlej tamon – če mora biti višje od MS (a kar v maternico???
res zmedeno pišeš, da je joj in je logično kot pravi Barca, višje od materničnega vratu ne moreš nič vstavljati, ker potem to ne bi bilo več vstavljanje v nožnico ampak že v sam maternični vrat… kar pa zagotovo ni prav.[/quote]

ti sploh ne veš, o čem je govora.
nožnica se zaključi z materničnim vratom, če ta ni povešen.
če pa je povešen, pa je zgodba čisto drugačna.
MV je lahko celo tako povešen, da že visi ven iz nožnice, da je zunaj telesa.
v tem primeru itak ne moreš govorit ne o skodelici, ne o tamponih

če pa je MV rahlo povešen v nožnico, pa lahko imaš skodelico tako, da je MV v sami skodelici, rob skodelice pa višje.
in imaš specialne skodelice, ki so ravno namenjene povešenim MV

ti pa mal čudno pišeš tole: najprej napišeš tole
potem pa pišeš,d a se mora vstaviti tako,d a je rob skodelice (pazi celo) višje od materničnega vratu…

nožnica se zaključi z materničnim vratom – in kako je potem potvoje logično, da se MS vstavlja nižje kot tampon, a v bistvu viške kot maternični vrat… kam po tvoji zmedeni logiki bi pa vstavila potlej tamon – če mora biti višje od MS (a kar v maternico???
res zmedeno pišeš, da je joj in je logično kot pravi Barca, višje od materničnega vratu ne moreš nič vstavljati, ker potem to ne bi bilo več vstavljanje v nožnico ampak že v sam maternični vrat… kar pa zagotovo ni prav.[/quote]

ti sploh ne veš, o čem je govora.
nožnica se zaključi z materničnim vratom, če ta ni povešen.
če pa je povešen, pa je zgodba čisto drugačna.
MV je lahko celo tako povešen, da že visi ven iz nožnice, da je zunaj telesa.
v tem primeru itak ne moreš govorit ne o skodelici, ne o tamponih

če pa je MV rahlo povešen v nožnico, pa lahko imaš skodelico tako, da je MV v sami skodelici, rob skodelice pa višje.
in imaš specialne skodelice, ki so ravno namenjene povešenim MV[/quote]
kaj modruješ nekaj brezveze o povešenem MV, ki gleda ven iz nožnice no… ni bilo govora o tem – ker čet udi je tak primer, potem itak očitno po logiki nimaš kajm vstaviti MS, ker gleda MV že ven iz nožnice ane…

še vseeno tvoje razlage so nelogične in nesmiselne – ker pišeš hkrati, da se MS vstavlja nižje kot tampon, potem pa istočasno trdiš,da jo vstaviš tako, da objame MV… torej tu ni logike v tvojih razlagah sorry… če jo vstaviš tako,da objame MV potem jo vstaviš čisto na konec nožnice – ker se nožnica zakljiči z MV, in potelj to ne more biti nižje od tega kamor bi vsatavljal tampon – ker trdiš, da jo vstaviš na konec nožnice

Kako lahko vstavijo skodelico precej višje kot pa je maternični vrat?[/quote]

Mimo, ker tamponi ležijo višje.

ti sploh ne veš, o čem je govora.
nožnica se zaključi z materničnim vratom, če ta ni povešen.
če pa je povešen, pa je zgodba čisto drugačna.
MV je lahko celo tako povešen, da že visi ven iz nožnice, da je zunaj telesa.
v tem primeru itak ne moreš govorit ne o skodelici, ne o tamponih

če pa je MV rahlo povešen v nožnico, pa lahko imaš skodelico tako, da je MV v sami skodelici, rob skodelice pa višje.
in imaš specialne skodelice, ki so ravno namenjene povešenim MV[/quote]
kaj modruješ nekaj brezveze o povešenem MV, ki gleda ven iz nožnice no… ni bilo govora o tem – ker čet udi je tak primer, potem itak očitno po logiki nimaš kajm vstaviti MS, ker gleda MV že ven iz nožnice ane…

še vseeno tvoje razlage so nelogične in nesmiselne – ker pišeš hkrati, da se MS vstavlja nižje kot tampon, potem pa istočasno trdiš,da jo vstaviš tako, da objame MV… torej tu ni logike v tvojih razlagah sorry… če jo vstaviš tako,da objame MV potem jo vstaviš čisto na konec nožnice – ker se nožnica zakljiči z MV, in potelj to ne more biti nižje od tega kamor bi vsatavljal tampon – ker trdiš, da jo vstaviš na konec nožnice[/quote]

ne vem, kaj ti bereš
jaz nikjer nisem pisala o tamponih.

Vaš link

Uporabljam meluno xl skodelico, ki je trenutno največja in tudi malo trša in se lažje razpre, ko je vstavljena.Lunetka (tavelika) je premajhna in mi je stalno puščala. Imam res močno M, zato tudi te melune ne uporabljam tista dva dneva, ko je najhujše. No, doma se gre, ko jo praznim na 1 uro, v službi nikakor (takrat pač najvpojnejsi o.b.super plus tampon na dve uri. Vse ostale dneve je Meluna zakon.

New Report

Close