Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija – eno vprašanje

Depresija – eno vprašanje

Imela sem obdobje, ko prav nisem uspela narediti nič. Nič od nič… Kak dan vmes vse OK, super. Potem depresija. Nek tak občutek strahu, v glavi, ki me je pa oviral pri delu. Vzroke poznam, pač res dosti se je dogajalo v mojem življenju, sploh v zadnjem času.

Kar naenkrat sem drug človek. Ne morem verjet… Ker traja ževeč kot samo en dan. In v bistvu ena stvar, en projekt, ki me je res obremenjeval, mučil… je tik pred koncem. Drugo je pa – a je možno, da ti določeni ljudje toliko energije spijejo, da si potem cel depresiven? Znebila sem se jih. Vseh po vrsti. Niso več v moji bližini. Ponosna na to, res… Pa nobenih zamer ne gojim, to so pač oni, taki kot so. Vsi v glavnem z določenimi težavami, ki jih nso pripravljeni reševat, medtem ko jaz svoje rešujem in se trudim.

Vprašanje, ki sem ga hotela postavit je – a se je kdo že soočal z depresijo in ali se ta stvar vrne in jeto mogoče samo trnutno stanje? Bilo je res… grozno, samo sem se trudila, delala na sebi… Sama, brez pomoči, ki bi sicer prav prišla, samo nisem hotela tablet ipd. ker mislim da je treba vzroke odpravit.

Mislim da si na pravi poti.Vse je v glavi in ne v tabletah!Tudi sam sem dal to čez in se zaeenkrat ni nič ponovilo,tudi počutim se čisto ok.Go girl!

meni se ponavlja, ker imam sezonsko depresijo, ker je vezana na količino sončne svetlobe in ni odvisna od težav
Sem pa že 5 let brez tablet, ko sem v krizi, grem na posvet k psihiatrinji

JAz se bojujem z neke vrste depresijo. Voljo imam, samo fizično počutje je v k.
Sem brez tablet, hodim na psihoterapijo.
Pa poleg tega je treba izključit vse vzroke (fizične) za slabo počutje.

Če poznaš vzroke, je že dober znak. Sicer pa sploh ni nujno, da imaš depresijo. Vsak, ki je pod stresom, se znajde v nekem psihičnem stanju nesproščenosti. No, jaz bi na tvojem mestu – da ne bo prepozno – če imaš denar šla na psihoterapijo. Namreč pametno je, da ugotoviš zakaj tako močno deluje nate določena vrsta stresa. Ni nujno, da se ti ob naslednji epizodi stresa takega ali podobnega depresija ne pojavi spet.

Pri meni je tudi razlog – vsaj mislim – močan stres zaradi zdravja otroka. Ampak s tem se je treba soočit.

Koliko pa stane psihoterpija, koliko časa že hodiš in kako pogosto? Najlepša hvala za odgovor, LP!

Bankrot
40e na uro, 1x tedensko

osebno mislim, da so obdobja t.i. depresije čisto normalen del življenja, ki pa smo ga oz. jo (depresijo) z razvojem psihologije oz. predvsem psihofarmakologije priterali in preterali do vrhunca.

danes namreč ne smeš več biti žalosten, malodušen, mogoče malce len – ker si takoj depresiven in moraš it po tablete. jaz pa mislim drugače – da ni normalno, da bi bili skoz na vrhuncu svojih moči, vedno nasmejani in srečni in polni volje ter energije.

mene noben ne bo prepričal, da sem depresivna, ko me npr. strašno prizadene bolezen in smrt bližnjega. meni se zdi normalno, da me določeno obdobje to mori, da žalujem. pa ne rabim zato heleksa, ampak samo čas da prebolim.

naši pradedki in prababice so sigurno kak delček svojega življenja bili depresivni, ampak a je kdo sploh vedel za to? sedaj pa vsak, ki le hoče, dobi diagnozo in seveda tudi tabletke.

bi rekla, da je res majhen odstotek tistih, ki imajo diagnozo depresija, dejansko bolnih (govorim o porušenju elektrolitov npr. zaradi uremije ali kakršnih drugih fizioloških pojavov – npr. porušenje hormonov po porodu) itd. – vse ostalo pa je za lase privlečeno, samo da bi nas lahko nafilali s tableti in s tem zaslužili.

dovolite si kdaj pa kdaj biti žalostni, nesrečni in prestrašeni, če so zunanji vzroki za to, saj je to normalen del življenja in ja mine, če le malce migneš in razmisliš.

Ja, časi so taki, da nas je več v tem… Jaz imam problem, moje otroštvo in nekaj dogodkov, tako da kaka psihoterapija bi mi prav prišla. Kaj ej bil problem vem. Ne znam pa reagirat na določene situacije – npr. določenim ljudem meje postavit, določenih ljudi prepoznat, da niso OK itd. S tem da, te stvari deloma poznam, deloma mogoče s faksa, neka potem ker sem se sama zanimala za to. Psihoterapija je ful dobra stvar, ampak bi mogel hodit po mojem mnenju bolj pogosto kot 1x na teden. Kar je finančno velik zalogaj.

Teh 40 EUR, to je grozno veliko če ne pomaga. Pri nas je pa žal polno kvazi terapevtov. Od psihoterapevtov, se mi zdi da sta pri nas bila samo Rugelj in Košiček, oba sta umrla. Oba sta bila malo ekscentrična, ampak strokovnjaka 🙂 Verjetno je še kak zdaj, dober. Mogoče se čudno sliši, eden je zdravil alkoholike, drug je bil v bistvu seksolog. Ampak če tako gledaš – alkoholiki imajo itak težave z nečim v podzavesti. Rugelj je zdravil tudi druge motnje – no ker jaz alkohola sploh pijem ne :))) Nobenih substanc, še cigaretov ne. Jaz upam, da bo vse OK, ker namreč že od nekdaj se intenzivno ukvarjam s športom,, vmes sem se malo manj, zdaj se moram prisilit da spet dam to na maksimum, ker se mi zdi da res pomaga. Se nekako uspeš dvigovat iz cone ugodja. Oz. naučiš.

Če bi kdo kakega priporočal, da je res pomagal, bi šla. Samo ne da je to pol pogovor, tak kot s prijateljico… Mogoče bi enkrat šla in bi probala.


Računaj na to, ad se bo ponovila. Depresija se veno ponavlja. gre pa dostikrat za to, da ljudje sami pri sebi zanikate in po nepotrebnem trpite.

Hude depresije brez zdravnika in zdravil ne bo nihče rešil sam, saj pravim zelo pogosto je pa, da ljudje sami sebi lažejo in dejansko trpijo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Vsi smo malo razvajeni, ja, pa napumpani s strani medijev. To je res. Pri meni je bil pa že kar problem – ker je trajalo res preveč časa in je trpelo vse, od odnosov, do službe, vse… Po moji oceni že res preveč časa. Je pa tako, babice in dedki v boju za preživetje niso imeli časa razmišljat o tem, verjetno. Je bilo nekaj normalnega da jim ni bilo lahko. Danes mi mislimo, da to ni nekaj normalnega, ker vidimo na drugi strani neko res nasprotje temu.

Drugače pa ja – tablete naj bi bile, če gre za kemijske spremembe. Zato jih jaz sploh sprejela ne bi. Ker ni to pri men. Jaz sem se mogla potrudit odpravljat vzroke in tako kot jih je večina reklo, da je to pač življenje 🙂

Kot prvo, sploh ne ve, če je to res depresija, meni se po napisanem namreč ne zdi to depresija.

Kot drugo, ne pametuj, če nisi strokovnjak, ker s tem lahko narediš veliko škode.

Avtorica, odločitev je tvoja. Jaz sem imela izbiro tablete ai psihoterapija. Morda bi se rešila tudi brez psihoterapije in brez tablet. Toda jaz sem imela čisto drugačno težavo. Razbijanje srca,…
Prav tako kot ti, bi pa rada prišla do vzroka za tako počutje.

Nemenjeno je blo Johnu 79

Zdravniki so za to da postavljajo diagnoze in pomagajo. Tule pa vedno beremo, kao se duševne motnje in bolezni dajo odpravit s čajčki in sprehodi, pa še kako “duhovno” čirolo čarolo, da ja še globlje zabrede, kar je popoln absurd in neumnost brez primere.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Nisi v depresiji, ampak si le prišla do krutega spoznanja o svoji okolici. Za človeka, ki je rad v družbi, je zelo moreče, če ima okoli sebe osebe, ki mu pijejo energijo. Predlagam ti, da greš ob lepšem vremenu na sprehod, še najbolje, da sediš ob vodi in si tako prečistiš misli in dušo.


Vidiš to je tisto ključno, ki je narobe, za prehlad k dohtarju, duševne motnje, bolezni in stiske pa najprej strogo zanikanje in odpravit s sprehodom. Čeprav vemo da se prehlad pozdarvi sam, mnoge duševne motnje pa potrebujejo dolgotrjno ali celo doživljensko zdravljenje, oziroma lajšanje simptomovov, ker se ne dajo pozdravit ali odpravit.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kdo huiča pa hodi za prehlad k zdravniku??? Ne nakladaj!!!

Sem vedela, da jo boste na sprehod pošiljali, najboljš v gozd in prisluhni sebi. Sam če bi ji blo, bi šla, ta prava depresija je, ko se ti tut s postelje ne da ustat…kaj šele da bi kamorkol šel.

Strinjam se z valom, če je tolko moteče, da trpijo ljudje okoli tebe( ko praviš da si vse odstanila, morda si le sama tako videla), ti sama, pojdi do zdravnika, saj te ne bo noben pojedel. Ko se boš pa malo porihtala, psihično, boš pa tud na sprehode hodila, škodi ne.
Če bi bila tako sigurna v svojo ozdravitev, verjetn ne bi spraševala tu.

Po mojem nimaš depresije.
Tisti, ki so klinično depresivni imajo poleg duševnih tudi telesne simptome. Črn oblak, ki je v njihovi glavi ves čas prisoten in se ne dvigne, totalna apatija, nobenih ljubečih čustev do bližnjih, tesnoba, nespečnost, razbijanje srca, omotica, nespečnost, pomanjkanje apetita, nihanje krvnega tlaka….
Pekel, totalen pekel. Podrta kemija v glavi.

kar si doživela je tesnoba zaradi slabih delovnih razmer.

Kar ti dogaja si pač lahko privoščiš. depresija je pač samo še eden več že zdavnaj uspešno lansiran proizvod.

Če bi bila lačna, žejna in brez srehe nad glavo, na depresiranje niti pomislila ne bi.

Kot vedno inteligenten odgovor in učinkovita rešitev – ne samo za avtorico, temveč kar za celoten narod. Spraviti ljudi na kant, naj zavladata lakota in grožnja, da bodo ostali brez strehe nad glavo, pa bodo rešeni problemi s samomorilnostjo, alkoholizmom, depresije…

Dober si goloriti, vedno ko se znova pojaviš po okrevanju, si boljši.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img]

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Dober si goloriti, vedno ko se znova pojaviš po okrevanju, si boljši.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img][/quote]
Se vidi, da so ti sprehodi “zelo” koristili.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Se vidi, da so ti sprehodi “zelo” koristili.[/quote]Zdaj se že sam s sabo pogovarjaš?

Se vidi, da so ti sprehodi “zelo” koristili.[/quote]Zdaj se že sam s sabo pogovarjaš?[/quote]
Ne, dodal sem odgovor, kako vam sprehodi pomagajo, vsem takim , ki pišete popolne bedarije in dejansko škodujete s tem ljudem, ker vam nekateri verjamejo in gojijo lažno upanje lažejo, da si bodo s sprehodi lahko pomagali, ob tem pa tonejo vse globlje.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Zdaj se že sam s sabo pogovarjaš?[/quote]
Ne, dodal sem odgovor, kako vam sprehodi pomagajo, vsem takim , ki pišete popolne bedarije in dejansko škodujete s tem ljudem, ker vam nekateri verjamejo in gojijo lažno upanje lažejo, da si bodo s sprehodi lahko pomagali, ob tem pa tonejo vse globlje.[/quote]

Se strinjam z modrimvalom. S sorodnikom, ki je padel v depresijo sva naredila tudi po 6 km vsak dan, pa ni pomagalo nič drugega kot da se je šel zdravit.

Tisti, ki priporočajo sprehode sploh ne vedo, kaj je depresija.

New Report

Close