Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Osebni stečaj in prodaja hiše

Osebni stečaj in prodaja hiše

Imam eno vprašanje, ki mi ne da miru.

Z možem sva žal prišla zaradi izgube zaposlitve, posledično je banka odpovedala pogodbo o hipoteki, do osebnega stečaja. V stečajno maso bo šla seveda hiša(naš dom).

In to me sedaj zanima. Kdaj moremo zapustit hišo, ko je prodana ali ko se začne prodajat? Namreč dobivam različne informacije, stečajna upraviteljica se mi ne javi.

Verjamem, da se bo nepremičnina težko prodala, tudi sama sva jo želela pa ni bilo odziva, smo v bolj zakotnem kraju, hiša je potrebna kar nekaj vlaganj (se vgreza), …zato me tudi zanima kdo prevzame skrb za okolico (košnja itd…) če se moremo izselit preden se proda? Ali je še vedno najina obvezost?

Hvala za odgovore.

V hišo je vgrajena negativna energija, ki jo bo potegnila v pekel. Jaz je že ne bi kupila.

najdita si pravno pomoč
upravitelj ni vajina pravna pomoč

danes je bilo v časopisu, da, če daš na sodišče pravi čas prošnjo, si lahko še 3 leta v prodani nepremičnini, plačuješ pa najemnino

Lahko vprašam v katerem časopisu?
Se zavedam, da upravitelj ni najin odvetnik ampak na eno pomembnejših vprašanj pa bi menda lahko odgovoril….


To drži. Pravočasno ( v določenem roku) moraš v skladu z ZIS (Zakon o izvršbi in zavarovanju ) predlagati sodišču zakonsko določen 3 letni najem. Najemnina je neprofitna.
Preberi si ZIS,


To drži. Pravočasno ( v določenem roku) moraš v skladu z ZIS (Zakon o izvršbi in zavarovanju ) predlagati sodišču zakonsko določen 3 letni najem. Najemnina je neprofitna.
Preberi si ZIS,[/quote]
Ne ZIS, ZIZ
Vaš link

A sta to v Idriji ali kakem drugem rudarskem kraju, da se vama ugreza?

Hvala za odgovor, bom cel uradni list prečesala….hiša še ni niti v začetku prodaje, ker je sedaj 3 mesece časa, da se upniki prijavijo..

Ne nisva v Idriji, Štajerska, hrib, pa ne vemo kaj se spodaj dogaja..

Zgleda za naju ta 3 leta ne bodo držala, ker … ZADNJI ODSTAVEK. 8. Dolžnikova pravica na prodanem stanovanju

210. člen

Dolžnik, ki kot lastnik stanuje v prodani družinski stanovanjski hiši ali prodanem stanovanju, ima pravico stanovati v tej hiši oziroma stanovanju kot najemnik še tri leta od dneva prodaje dalje.

Predlog, da obdrži pravico do najema stanovanja, mora dolžnik vložiti v 60 dneh od prejema sklepa o izvršbi, če je dražbeni narok pred potekom tega roka, pa najkasneje do dražbenega naroka, sicer to pravico izgubi.

Dolžnik, ki obdrži pravico stanovati na prodani družinski stanovanjski hiši ali stanovanju, je od dneva izdaje sklepa o izročitvi nepremičnine dalje dolžan plačevati najemnino za profitno stanovanje. Če se kupec in dolžnik o višini najemnine ne sporazumeta, jo določi sodišče v nepravdnem postopku.

Določbe prejšnjih odstavkov tega člena ne veljajo, kadar sta družinska stanovanjska hiša ali stanovanje prodana v izvršilnem postopku zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, vzetega za izgradnjo oziroma nakup družinske stanovanjske hiše ali stanovanja, ali zaradi izterjave zemljiškega dolga oziroma terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico (hipoteko) na tej hiši oziroma stanovanju, ali zaradi izvršitve terjatve za izključitev etažnega lastnika s prodajo posameznega dela zgradbe v etažni lastnini.

Žal mi je, da ste prišli v tako situacijo. Vseeno me zanima, kako boste pa zdaj živeli? Najem stane, položnice, kdo ve če boste lahko imeli vrt…
Sama mislim, da osebni stečaj ni dobra izbira. Morda vidim same negativnosti. Kako sta se vidva odločila za stečaj? Poznam družino, ki se odloča za stečaj, pa popolnom novo hišo imajo. Jaz sem ves čas proti, zato bom hvaležna za info iz prve roke.

Mogoče je pod hišo pokopan urok

Osebni stečaj ni vedno slaba izbira. Je pa odvisno od primera do primera. Včasih lahko samo tako prekineš začaran krog zadolžitev. Če si zaposlen, ti na računu pustijo minimalca (če so otroci več), če nisi zaposlen, ti ostanejo vsi socialni transferji. Glede na to, da imajo tvoji znanci čisto novo hišo, gre le-ta v stečajno maso in se bo v primeru stečaja prodala za poplačilo dolgov. Poleg zgoraj omenjenega najema je druga opija ta, da se z dnem sklepa o osebnem stečaju moraš izseliti iz nepremičnine v 3-eh mesecih.

Od prejema sklepa o izvršbi imate 60 dni časa, da podate prošnjo za troletno bivanje v prodani nepremičnini. Ko izkoristite to obdobje, vam ostane še kakšna medijska predstava s plinskimi jeklenkai.

Ampak pozor- bivanje v prodani nepremičnine ne izključuje dejstva, da lahko kupec poleg vas v isto stanovanje naseli še koga, ker nikjer ni napisano da imate pravico do ekskluzivne uporabe. Naprimer kakšen miren romski par, družino, njihove prijatelje in domače živali…

Pozdravljeni
Na sodišče dajte vlogo za delitev premoženja.

Nismo sicer na tem, a ker imamo kredit za nepremičnino in če se zgodi kaj nepredvidenega,smo lahko jutri na tem.
Najprej bi itak poskusili prodati sami, ker bi tako iztržili največ, a ker to ne gre čez noč, bi upala le, da nam uspe, preden se pogreznemo do grla v blato. Če pa ne bo šlo, potem stečaj, ker ne vidim druge opcije, kako rešiti situacijo.

New Report

Close