Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženina dediščina

Ženina dediščina

Tašči se pač čas izteka. Žena ima brata. Ostalo bosta delila 50:50.
Družinsko hišo pa žena namerava prepustiti bratu. So “zakljenjena familija” – partnerji nimamo dovoljenja na mnenje.
Kavelj je, da če žena umre pred taščo bi jaz zahteval po svoje, Žena pa (če jaz preje umrem) bi bistveno stvar: družinsko hišo prepustila bratu (jaz bi zahteval vsaj 1/3). Situacija je taka: Lastnica vsega je tašča. Ko se je gradilo, je tast družinsko hišo spravil na 4/5 s svojim denarjem in dnarjem žene in svaka (tipična slovensk asituacija “zaklenjene” familije, kjer bodoči parnerji nimajo kaj brskati) . Dokončal je svak.
Tast je imel tudi pravico do odkupa družbenega stanovanja po Jazbinšku – odkup smo financirali iz moje familije in stanovanje je najino.
Tašča je primerno oskrbovana s strani obeh otrok.
Svak ne plačuje najemnine. Plačuje pa vse – tudi taščine stroške – Midva in svak imava enako otrok (ki so šele oni primerni za ugodnosti iz nepremečnine – v tej generaciji imamo vsi dovolj vsega).
Svak nima novene pogodbe, dogovora, … karkoli .. s čemer bi lahko utemeljeval svoj vložek v družinsko hišo.
.-.-.-.-.-
in pod črto: nekoč so se mi z nekimi izjavami ženini sorodniki zamerili !! in na koncu bi se rad “maščeval” tako, da so moji otroci več vredni kot svakovi.
.-.-.-.-.
mnenja ‘??

Moje mnenje: pacek si.

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz

nova
Uredništvo priporoča

Kaj tebi ni jasno? Svak je delno zgradil hišo in jo vsa leta vzdržuje. Vzdržuje tudi mamo. Vidva sta dobila stanovanje, ki sta ga plačala le kakih 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tržne cene.
Mislim, da je žena svoj delež že dobila.

Kaj pa, če bi svak od žene zahteval, da povrne polovico vseh taščinih položnic za vsa leta nazaj?

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]
pikec – pojma nimaš .. zapuščino po ženi zastopa mož !! (to je bistvo poroke !!) v interesu njunih otrok.

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]
pikec – pojma nimaš .. zapuščino po ženi zastopa mož !! (to je bistvo poroke !!) v interesu njunih otrok.[/quote]

smo ravno imeli ta primer, mož ni bil klican na zapuščinsko, le otroci

Moje mnenje: pacek si.[/quote]
a, da so moji otroci manj vredni kot svakovi ??? — ker otroci bodo imeli kaj od dediščine !!


pikec – pojma nimaš .. zapuščino po ženi zastopa mož !! (to je bistvo poroke !!) v interesu njunih otrok.[/quote]

smo ravno imeli ta primer, mož ni bil klican na zapuščinsko, le otroci[/quote]
trapi – ni se prijavil … keri norci

Pazi da ne bos sam v isti situaciji ko bos porocil svoje otroke in bojo svakovi vec vredni kot tvoji vnuki.

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]
pikec – pojma nimaš .. zapuščino po ženi zastopa mož !! (to je bistvo poroke !!) v interesu njunih otrok.[/quote]

otroci so mladoletni?
pol se vključi csd in ne pusti, da bi se kdo odpovedoval dediščini.
če so polnoletni, pa nimajo nobenega zastopnika

svak pa ne rabi pogodb, da bi dokazoval svoj vložek. vložek lahko dokazuje tudi z računi, pričami…
tako, da se bo najprej izločil svakov del, potem pa preostanek delil pol svaku, pol tvojim otrokom.

ti, ki ne boš priča v postopku, na zapuščinski niti mrdnit ne boš smel.

samo si pa fenomenalen mož in zet. v glavi si že pokopal tako ženo, kot taščo, pa sta verjetno obe še daleč od groba…

da ne boš ti prvi šel

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]

skratka: tvoji otroci so lahko brez strehe na račun drugih članov materine familije !!!
zanimivo.
btw: mož/žena !! (ne samo partner) ima VSE pravice svojega zakonskega partnerja ☺ jep – po ženi tudi dedujem njen delež njene familije ☺

Se strinjam z a torjem, ne razumem zakaj bi se zens cemurkoli odpovedovala in prepuščala drugim…se mi zdi tud prav z vidika starsev, da bi dalu obema enako…in enako bi jaz vzela, za svoje otroke,se bimi zdelo fer do njih.

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]

skratka: tvoji otroci so lahko brez strehe na račun drugih članov materine familije !!!
zanimivo.
btw: mož/žena !! (ne samo partner) ima VSE pravice svojega zakonskega partnerja ☺ jep – po ženi tudi dedujem njen delež njene familije ☺[/quote]
Opa se en jasnovidec ki ve kdaj bo kdo umrl..ne delaj racunov brez krcmarja.

In tvoja žena verjetno nič ne ve, kaj se ti plete po glavi. Pa kako lahko take veleume sploh skupaj spravite.

Ti bom kar po domače povedala: ne mešaj dreka, dokler se niti še posral nisi !

skratka: tvoji otroci so lahko brez strehe na račun drugih članov materine familije !!!
zanimivo.
btw: mož/žena !! (ne samo partner) ima VSE pravice svojega zakonskega partnerja ☺ jep – po ženi tudi dedujem njen delež njene familije ☺[/quote]
Opa se en jasnovidec ki ve kdaj bo kdo umrl..ne delaj racunov brez krcmarja.[/quote]
v jasnovidnost: ravno v tajmingu smrti je bistvo !! Preživeli uveljavlja svojo voljo !!
če umrem preje jaz bo poženino, če umre preje žena bo po moje (ja, zatajil bom njeno oporoko v korist trok – svak pa naj se “jebe”, če hoče kaj iztožiti od moje volje )

če žena umre pred taščo, ti nisi več dedič, odpadeš ko knof od gat. ženin delež gre otrokom

drgač pa itak sam praviš, nimaš prava glasanja, sanja svinja kukuruz[/quote]

skratka: tvoji otroci so lahko brez strehe na račun drugih članov materine familije !!!
zanimivo.
btw: mož/žena !! (ne samo partner) ima VSE pravice svojega zakonskega partnerja ☺ jep – po ženi tudi dedujem njen delež njene familije ☺[/quote]
Jaz se sicer s teboj strinjam, da bi blo prav, da zena vzame delez, ki ji pripada, samo upam pa tudi, da se ti neb rad prehitro znebil svoje zene sam zato, da bi pohopsal dediscino…ker malo se ze tak bere in to je pa grozljivo malo…upam, da ne mislis tako… pogovori se z njo, saj ni treba nc z njeno familijo, ampak z njo in tisto, kar dobi raje skupaj oplemenitita, da vama bo prinasalo nadalje prihodek…to se mi zdi najbolje in imate vsi skupaj vasa druzina korist od tega in ste se hkrati vsi skupaj in uzivate… ne rabis zato ti svoje zene vnaprej pokapljat, lahko na tak lepsi nacin vsi pridete do skupne koristi in ste se vedno vsi skupaj…in imas tudi ti on otroci od tega financno korist in se zivo zeno in mamo 🙂

skratka: tvoji otroci so lahko brez strehe na račun drugih članov materine familije !!!
zanimivo.
btw: mož/žena !! (ne samo partner) ima VSE pravice svojega zakonskega partnerja ☺ jep – po ženi tudi dedujem njen delež njene familije ☺[/quote]
Jaz se sicer s teboj strinjam, da bi blo prav, da zena vzame delez, ki ji pripada, samo upam pa tudi, da se ti neb rad prehitro znebil svoje zene sam zato, da bi pohopsal dediscino…ker malo se ze tak bere in to je pa grozljivo malo…upam, da ne mislis tako… pogovori se z njo, saj ni treba nc z njeno familijo, ampak z njo in tisto, kar dobi raje skupaj oplemenitita, da vama bo prinasalo nadalje prihodek…to se mi zdi najbolje in imate vsi skupaj vasa druzina korist od tega in ste se hkrati vsi skupaj in uzivate… ne rabis zato ti svoje zene vnaprej pokapljat, lahko na tak lepsi nacin vsi pridete do skupne koristi in ste se vedno vsi skupaj…in imas tudi ti on otroci od tega financno korist in se zivo zeno in mamo :-)[/quote]
lahko se tudi ločim (živimo v nepremičnini moje rodbine) in ženo in (če se otroci ne strinjao z mano) tudi otroke fuknem ven in lahko gredo k tašči živeti.
In JA !!! meni gre za plemenitenje vrednosti premoženja NAJINE familije !!
Kavelj je, da je njena familija “zaklenjena” – primoženi/prifukani kao nimamo pravice do mnenja


Opa se en jasnovidec ki ve kdaj bo kdo umrl..ne delaj racunov brez krcmarja.[/quote]
v jasnovidnost: ravno v tajmingu smrti je bistvo !! Preživeli uveljavlja svojo voljo !!
če umrem preje jaz bo poženino, če umre preje žena bo po moje (ja, zatajil bom njeno oporoko v korist trok – svak pa naj se “jebe”, če hoče kaj iztožiti od moje volje )
☺[/quote]
Ampak kako ti ves da bo ona prej umrla? Kaj pa ce bos ti prej?


Jaz se sicer s teboj strinjam, da bi blo prav, da zena vzame delez, ki ji pripada, samo upam pa tudi, da se ti neb rad prehitro znebil svoje zene sam zato, da bi pohopsal dediscino…ker malo se ze tak bere in to je pa grozljivo malo…upam, da ne mislis tako… pogovori se z njo, saj ni treba nc z njeno familijo, ampak z njo in tisto, kar dobi raje skupaj oplemenitita, da vama bo prinasalo nadalje prihodek…to se mi zdi najbolje in imate vsi skupaj vasa druzina korist od tega in ste se hkrati vsi skupaj in uzivate… ne rabis zato ti svoje zene vnaprej pokapljat, lahko na tak lepsi nacin vsi pridete do skupne koristi in ste se vedno vsi skupaj…in imas tudi ti on otroci od tega financno korist in se zivo zeno in mamo :-)[/quote]
lahko se tudi ločim (živimo v nepremičnini moje rodbine) in ženo in (če se otroci ne strinjao z mano) tudi otroke fuknem ven in lahko gredo k tašči živeti.
In JA !!! meni gre za plemenitenje vrednosti premoženja NAJINE familije !!
Kavelj je, da je njena familija “zaklenjena” – primoženi/prifukani kao nimamo pravice do mnenja[/quote]
In kaj bos ti podedoval po svojih starsih? Ukvarjas se s tujo lastnino kar premozenjevse zivih starsev od zene tudi je. Se ne bi raje ukvarjal kaj bos dobil od svojih.


v jasnovidnost: ravno v tajmingu smrti je bistvo !! Preživeli uveljavlja svojo voljo !!
če umrem preje jaz bo poženino, če umre preje žena bo po moje (ja, zatajil bom njeno oporoko v korist trok – svak pa naj se “jebe”, če hoče kaj iztožiti od moje volje )
☺[/quote]
Ampak kako ti ves da bo ona prej umrla? Kaj pa ce bos ti prej?[/quote]
ne gre za to, kdo bo preje umrl !!
Gre za odnos dediščine do svojih trok !! (jep – in kakojo zagotavljati !! glede na prvenstvo smrti ☺ ) … so otroci brata/sestre vredni več-manj ??
ker didiščina je skupna – vprašanje pa je kako jo deliti!!

Kaj pa ce zena umre pred starsi? Ti po njih ne mores dedovat. Vnuki. No jaz vam zelim vsem dolga in lepa zivljenja. Ampak ti res delas neke racune brez krcmarja. Krcmar je smrt seveda.


Lej morda ti ne ves vsega ce so zaklenjeni. Morda bosta pa zeni pustila kak denar namesto pol bajte v oporoki recimo. Brezveze se ze zdaj nekaj razburjas.
Ampak kako ti ves da bo ona prej umrla? Kaj pa ce bos ti prej?[/quote]
ne gre za to, kdo bo preje umrl !!
Gre za odnos dediščine do svojih trok !! (jep – in kakojo zagotavljati !! glede na prvenstvo smrti ☺ ) … so otroci brata/sestre vredni več-manj ??
ker didiščina je skupna – vprašanje pa je kako jo deliti!![/quote]

Ja. In po mojem mnenju ne prvič, zato pa so ga ‘ven zaklenili’, kot sam pravi.

glej ti en “kaj pa če” … crkn. Preje pa preberi veliko zakonodaje.
realno premoženje: Bajte, stanovanja, avti, delnice, denar … niso: kaj pa če !!! – so preživetje, življenje, vpliv, moč – odločanje.
Komunajzarji ste pušnili na začeku !!


Jaz se sicer s teboj strinjam, da bi blo prav, da zena vzame delez, ki ji pripada, samo upam pa tudi, da se ti neb rad prehitro znebil svoje zene sam zato, da bi pohopsal dediscino…ker malo se ze tak bere in to je pa grozljivo malo…upam, da ne mislis tako… pogovori se z njo, saj ni treba nc z njeno familijo, ampak z njo in tisto, kar dobi raje skupaj oplemenitita, da vama bo prinasalo nadalje prihodek…to se mi zdi najbolje in imate vsi skupaj vasa druzina korist od tega in ste se hkrati vsi skupaj in uzivate… ne rabis zato ti svoje zene vnaprej pokapljat, lahko na tak lepsi nacin vsi pridete do skupne koristi in ste se vedno vsi skupaj…in imas tudi ti on otroci od tega financno korist in se zivo zeno in mamo :-)[/quote]
lahko se tudi ločim (živimo v nepremičnini moje rodbine) in ženo in (če se otroci ne strinjao z mano) tudi otroke fuknem ven in lahko gredo k tašči živeti.
In JA !!! meni gre za plemenitenje vrednosti premoženja NAJINE familije !!
Kavelj je, da je njena familija “zaklenjena” – primoženi/prifukani kao nimamo pravice do mnenja[/quote]
Saj to sem ti napisala vse lepo in prav da zelis plemenititi vajino prenozenje, samo zato ti ni treba nikogar prej nikogar pokopavat…se najmanj zene…. ti se moras zzeno pogovoriti, ce nima tega obcutka, da je pravicno tudi do njenih otrok in vajine cele druzine…torej kaj bo ona prepustila ali zahtevala ni odlocitev njene familije, ampak o tem odloca ona sama…in ti se z njo lahko. Isto mirno lepo pogovoris…cetudi starsi ne bodo pravicno razdelili enakonerno med oba otroka, ima pravico ona sama zahtevati nujni delez…pogovori se z njo…o tem kakbo ona se odlo ila v tem primeru ne odlocajo njeni starsi ne brat, ampak samo ona..ona ima pravico zahtevati nujni delez najmanj, ce starsi ne bodo razdelili polovicno med sina in hci

New Report

Close