Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj za večerjo-zdravo/poceni

kaj za večerjo-zdravo/poceni

čisto resno iščem ideje kaj pripraviti za večerjo,tri osebe,pa da ni dražje od evra,dveh?sem ravnokar iz trgovine,kupila nekaj zelenjave,sira in čisto mali kos mesa,da naredim bolj nasitno in zdravo solato za večerjo in sem ob 10€!!za eno večerjo.neverjetno,potem pa jej zdravo! siti smo paštet,to je bilo še najceneje.,žal ni financ da bi dvakrat na dan kuhali toplo.hvala in prosim brez žaljivih komentarjev.m

Večerja naj bi bila beljakovine in zelenjava. Kdaj ribe, ampak te so mi predrage, tudi konzervirane. Jajca so fajn, ampak spet jih ne moreš jesti vsak dan. Skute jaz ne morem pogoltnit, mi je presuha. Sir drag.
Potem pa pristanemo na kruhu in namazu ali salami, kar nas pride okoli evrčka za 3 odrasle…

Ne večerjamo, pa smo še vsi živi. Zadnji obrok je kosilo, ki ga jemo ob različnih urah. Vedno je doma skleda jabolk ali kaka banana, če je kdo lačen.

Ja zdaj si pa povedala! “jemo kosilo ob različnih urah”, bla bla bla, a če je to 17.30 je že praktično večerja, no!

Koruzni močnik, je dober in nasitev, rabiš pa dva deci kislega in dva deci sladkega mleka in koruzni zdrob, pa malo vode in ščepec soli. Šmorn s pretlačenimi in malo pokuhanimi jagodami z vrta je tudi dober in poceni. Več ti bodo pa drugi napisali.

Močniki, testenine, kaše, šmorni, krompir in ostale OH jedi za večerjo niso zdrave, so pa poceni.

Kar je za večerjo zdravo, je pa, glede na to, da sanjaš o evru ali dveh na obrok, predrago.

Torej no-go.

nemogoče za 2 eura za 3 odrasle.

Nek vrt si omisli .. al pa zelenjavo v loncih na balkonu ..

Sadje tudi ni ok za večerjo, ker se potem v telesu sladkorji kisajo celo noč…

Ja zdaj si pa povedala! “jemo kosilo ob različnih urah”, bla bla bla, a če je to 17.30 je že praktično večerja, no![/quote]

Zadnji je sin, ko pride okoli 17. Jaz jem med 13 in 14 v sluzbi, ko je odmor. Nosim si sabo.
Mož je, ko pride z dela, najkasneje 16:15.
Bo zdaj v redu?

Sadje tudi ni ok za večerjo, ker se potem v telesu sladkorji kisajo celo noč…[/quote]

Ti pa ne ločiš med enostavnimi sladkorji v sadju in rafiniranim cukrom. Poskusi s tistim gugl je moj prijatelj

Sprašujem se odkod novodobna ideja, da se za večerjo je beljakovine in zelenjavo.
Po moje si je ti izmislila prehrambena industrija.
Po zdravi pameti se to je za kosilo.
Večerja pa ne vem. 🙂

Malček drage sestavine si si omislila, prevsem sir, meso, skuta, to je kar drago. Makaroni s paradižnikovo omako verjetno niso več od dveh evrov za lonec hrane. Makaroni so recimo evro in pol, paradižnikova mezga 80 centov, ena čebula par centov, sol sladkor, začimbe ne bomo vsakič sproti šteli, pa lahko naseckaš še malo špehca zraven (recimo da je slanina 2 evra, kuhaš z njo lahko večkrat) pa je čisto okusno. Na splošno so večerje z makaroni in krompirjem najcenejše, pokombinirane s kakšno zelenjavo in sirovimi polivkami. Skuhaj krompir in zelje, prelito z olivnim oljem, če je to več kot 2 evra sem papež. Saj če kupiš sir za štiri evre ga ne poješ naenkrat, lahko uporabiš v omaki za večkrat. Če jemo solate pripravim bolj nasitne, mešanice zelene solate, koruze, fižola, paprike, korenja in malo mesa, to je pa verjetno realno gledano cca 6 evrov ali manj, kar je za nahranit tri osebe čisto kulturno.

Ne bi jedla paštete pa kruha vsak dan za noben denar. Raje zelje, majkemi.

Za tri osebe si kaj kupila za solato, da je naneslo 10 eur?
In pa pašteta je daleč od poceni variante.

Ni nemogoče. Npr.:
– ajdova kaša z bučkami (namesto bučk lahko seveda kaj drugega, npr. paprike, por,… ali pa samo čebula)
– leča s korenčkom
– omleta + krompir
– filane melancane s sardinami
– mešana solata s fižolom
– namaz iz skute in sardin + kruh
– testenine s paradižnikovo omako

Ja zdaj si pa povedala! “jemo kosilo ob različnih urah”, bla bla bla, a če je to 17.30 je že praktično večerja, no![/quote]

Zadnji je sin, ko pride okoli 17. Jaz jem med 13 in 14 v sluzbi, ko je odmor. Nosim si sabo.
Mož je, ko pride z dela, najkasneje 16:15.
Bo zdaj v redu?[/quote]

Ja, tajming je zdaj malo bolj jasen, sin praktično je večerjo ali vsaj nekaj vmes med kosilom in večerjo, logično ne bo jedel ob 17.00 in nato ob 19.00 še enkrat, zato je tudi logično, da on večerje ne je.

Za ostalo pa lahko samo rečem, da manj aktivni ne rabijo neke večerje in jim je banana čisto dovolj, morda so pri avtorici športniki ali fizično bolj aktivni člani družine, da morda delajo v različnih izmenah kot vi, da morda zaradi službe preskočijo kosilo ali vsaj pošteno malico (tako kot npr. jaz, ki imam “neugoden delovni čas” in lahko pojem zgolj dopoldansko malico in sem do 19.00 ure praktično brez možnosti obroka (razen kaj za v roko in za vogal poglodat v par minutah), zato je tvoj odgovor posmehljiv in odvečen s tistim “pa smo še vsi živi”.

Avtorica, s tako malo denarja bo kaj kakovostnega težko spraviti na mizo. Za začetek spremljaj akcije, preuči katera vrsta mesa je najcenejša. Predlagam ti perutničke, jetrca, srčke, pleskavice, čevape, zraven narediš svaljke iz krompirja, krompir v pečici, pa testeninske solate, pa riževe solate, polento z mlekom ali jogurtom, slan biskvit z malo naribanega sira in zelenjavo, zelenjavne in fižolove enolončnice, pasulj, prebranac s kosom klobase, dušena goveja rebra (se dušijo kar dolgo) s polno čebule, da se naredi omaka, poleg kos polente, testenine s svežim paradižnikom (poleti, z zrelim), česnom in baziliko. Tu smo sicer na evro ali dva na osebo, žal za več članov in samo evrov ne znam svetovat, je le malce malo.

Glede na zgoraj napisano precej nezdravo večerjamo: palačinke, šmoren, omleta, polenta, sataraš, gres, kruh in mleko, žganci, domač špeh, salama,…. Sadja in zelenjave je trenutno dovolj.
Kosilo je ob 12 -ih, otroci jedo v šoli, popoldne kakšno sadje in večerja nekje med 18. in 19. uro.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Če prav razumem, sprašuješ kaj skuhati za kočerjo 🙂

Marsikaj ti predlagajo, ampak jaz ti močno odsvetujem razno razne krompirjeve in makaronove jedi. Še posebaj s sirovo omako 🙂

Ne vem sicer ali imate to radi ali ne, ampak pri nas je za večerjo praviloma nekoliko bolj lahka hrana. Zdaj, ko je že domača solata, jo naredim skupaj z redkvicami in mladim česnom. Po vrh dam vsakič kaj drugega – feta sir, pečenega piščanca (spečeš na žar plošči in narežeš na tanke rezine), konzervo tune, popečeno zelenjavo (paprika, malancane, bučke). Zraven še kos črnega kruha, pa je.

Pečene paprike v pečici – pri nas jih delamo v sezonskem času v kar nekaj različnih variantah. Ponavadi dodam v maso, s katero jih napolnim, tudi malo mesa.

Skuta – če se ti zdi presuha, dodaj jogurt ali kislo smetano. Če vzameš pol kile skute, dodaj en lonček neke bolj tekoče zadeve (lahko tudi kefir, če se ti zdi kisla smetana prekalorična) zmešaj, dodaj še začimbe (odvisno ali delaš na belo ali rdeče) in imaš skutni namaz. Uporabiš lahko vse kar raste na vrtu, od mlade čebulice, česna, drobnjaka…, dodaš še sol in poper, mleto papriko, vloženo kumarico, pa imaš namaz za vsaj dva dni. Namaži ga na črn kruh, noro dobro je 🙂

Jajca. Pri nas jih pojemo veliko, na 100 načinov. Evo, ti bom napisala kako sem jih naredila včeraj 🙂 Na oljčnem oblju sem popražila na čisto majčkene koščke narezano mlado čebulo, dodala narezano papriko, nekaj koščkov slanine, en narezan paradižnik in vse skupaj potenstala toliko, da je zmanjkalo tekočine. Čez sem vlila dva, posebej v skledi zmešana jajca, posolila, popoprala in pokrila s pokrovko. Čez minuto, dve, omleto obrneš in jo zapepečeš še na drugi strani. Daš na mizo, s kruhom ali brez, meni je najboljša priloga narezan paradižnik.

In pa seveda juhe 🙂 Porova, bučna, korenčkova z zdrobom, zdaj lahko narediš zelenjavno, dodaš še malo piščanca in imaš obaro. Z vodnimi žličniki ali z makaročnki, vse je dobro 🙂 Jaz jo ponavadi naredim kar za dva dni… in imam potem naslednji dan več časa 😉

Široke rezance s česnom in blitvo. Kumare s krompirjem v solati. Ne vem, koliko je to “vredno”, a sigurno ni več kot 3-4€

Tega na hitrico je veliko.

Razne kaše oz. žita: ovseni kosmiči enostavno samo z mlekom, lahko pa dodaš še vse sorte. Kuskus, bulgur, ajdova, prosena kaša z zelenjavo (bučke, korenje, paprika, to je razmeroma poceni – popečeš na čebuli in dodaš kuhano kašo).
Polenta – lahko jo potem kuhano še popečeš in čez malo sira, lahko dodaš koščke slanine itd itd.

Sveža zelenjava: malo korenja, kumare, paprika, paradižnik in zraven kos kruha z maslom.
Žitni polpeti – mešanica stane v merkatorju 1,6 evra, dodaš eno jajce in vodo. Zraven kos kruha in vsakemu en paradižnik. Te pride za štiri osebe tri evre.

Skoraj vse našteto je lahko tudi kosilo, le zeleno solato daš še zraven.

Če imate za kosilo makarone, jih skuhaš malo več in zvečer narediš: makaronovo solato ali makarone s cukrom ali v makarone vmešaš malo kisle smetane, jajce, sira in daš popečt v pečico.

Ocvrta jajca.

Čakaj, torej vsi jeste že prej, predvidevam, da ne le sendvičev.
Zakaj potrebujete potem neko hudo večerjo?

1. Združeno v solato: kuhana jajca, naribano zelje, nariban korenček, nariban sir, semena, morda še rio mare, solata, paradižnik, koruza. Morda lahko kaj spustiš, samo jajca naj bodo obvezna. Nasitno, zdravo. Zaradi tega sem dobila ploski trebuh.

2.

Nekaj predlogov:

1. polenta z jogurtom ali kefirjem, lahko tudi polenta z ocvrtimi jajci, jajca so poceni hrana
2. mlečni zdrob, mu dodaš košček masla, da je bolj nasitno
3. testenine s paradižnikovo omako, gor nariban sir
4. skleda solate s fižolom, skuhaš še dve jajci, daš noter, zraven kos kruha
5. v solato lahko daš tudi eno škatlico rio mare ali pa majhne koščke sira
6. fižol s čebulo in trdo kuhanimi jajci (če nimaš težav z napenjanjem)
7. palačinke z marmelado ali skuto
8. mlečni riž ali rižev narastek

Tale mi je najbloljša – sin pride ob 17h in je in to je za tisti dan to.
Moj pride ob 14.30, kosi, ob 17h konkretno malica, ob 19h konkretno večerja, pred spanjem pa poje še kaj. Ima pa 188 cm, star je 18 let in je glih prav. Nobenga špehca nikjer.

Čakaj, torej vsi jeste že prej, predvidevam, da ne le sendvičev.
Zakaj potrebujete potem neko hudo večerjo?[/quote]

Imam sina najstnika in to nahranit je težje kot dojenčka. Jedo na dve, tri ure, in to količine. Če nočem, da bi mlatil samo tisto, kar pade kar samo iz hladilnika ali omare, moram kaj pripravit. In potem jemo še ostali – mi pač v človeških količinah, on pa v najstniških 🙂

Ja, ob treh imamo kosilo, on vmes malico sadje, sladkarije itd, zvečer ob osmih obvezno večerja, pride lačen kot volk.

New Report

Close