Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodišče v MB razpis za delovno mesto sodni zapisnikar

Sodišče v MB razpis za delovno mesto sodni zapisnikar

S kolegico sma bli danes na preizkusu znanja iz strojepisja za delovno mesto zapisnikarice na sodišču v MB. Najprej smo imeli pisni preizkus prepisa teksta kjer si moral imeti vsaj 220. Če si jih imel si šel potem eno nadstropje višje kjer si mel še pisni preizkus nareka pri vodji sodišča. No do tukaj vse lepo in prav. Ko sem končala mi je zaposlena rekla da je to to in da bom dobila odgovor domov po pošti. Čudno mi je vse skupaj ker ni razgovorov. Verjetno je kar nekaj kandidatov dobro pisalo tako da mi je čudno da jih kakšne osebnostne lastnosti kandidata ne zanimajo. Verjetno ni vedno tako da tisti ki najboljše piše da je tudi osebnostno najbolj primeren za delovno mesto. Konec koncev je alhko razlika med najboljšimi le nekaj udarcev in nad neko mejo udarcev je jasno, da oseba obvlada strojepisje.

Verjetno ob znanju strojepisja na tako pomembmnem delovnem mestu kjer imaš opravka z zelo zaupno dokumentacijo štejejo tudi osebnostne lastnosti in vsaj kak pogovor pa vsaj za 2 ali 3 minute. Meni se zdi to ful čudno.

Delovno mesto je za nedoločen čas. Tudi pri kolegici je bilo isto.

Ne, sej je že dovolj, da si strojepiska (itak mislijo, da ne vemo koliko je 1 + 1, kaj šele razumeti zaupno dokumentacijo)….. :))))))

Mislim da je ta poklic zelo slabo cenjen kar je velika škode ker gre za zelo odgovoren poklic.

nova
Uredništvo priporoča

Poklici, kjer ni treba nič misliti, nikoli niso bili cenjeni in ne bodo. Tisti, ki misli, namreč vedno misli najprej nase, šele potem na vse ostale, če sploh misli na ostale (psihopati nikoli ne, ker ne morejo, zato nočejo priznati psihopatstva, ker bi potem imeli psihopati opravičilo za svojo psihopatskost…. ). Tko pač je.

Tudi jaz sem bila enkrat na preizkusu na Novomeškem sodišču. V vabilu so mi še napisali, da naj s seboj prinesem spričevalo.
Ko sem končala preizkus ji rečem, da imam tudi spričevalo s seboj. Pa mi pravi–ne, zdaj ga ne potrebujem, to bomo potem. Takoj sem znala, da je kandidat že izbran in je vse skupaj ena farsa.
Seveda sem prejela negativni odgovor.

Aja, pa da ne bi kdo mislil, da sem se na preizkusu slabo odrezala: 330 udarcev na minuto sem imela — sem jih prosila za rezultate.

Ste imeli prepis in narek ali samo eno od tega?

Tudi jaz sem razmišljala, da je za ta razpis že zbran kandidat. Ampak ne razumem, zakaj vabijo toliko kandidatov. V nobenem pravilniku ne piše, koliko kandidatov moraš povabiti.

Poklici, kjer ni treba nič misliti, nikoli niso bili cenjeni in ne bodo. Tisti, ki misli, namreč vedno misli najprej nase, šele potem na vse ostale, če sploh misli na ostale (psihopati nikoli ne, ker ne morejo, zato nočejo priznati psihopatstva, ker bi potem imeli psihopati opravičilo za svojo psihopatskost…. ). Tko pač je.[/quote]

A ti sploh poznaš delo zapisnikarja? Zapisnikar mora marsikdaj misliti tudi namesto sodnika in ne samo na svoje delo.

Poklici, kjer ni treba nič misliti, nikoli niso bili cenjeni in ne bodo. Tisti, ki misli, namreč vedno misli najprej nase, šele potem na vse ostale, če sploh misli na ostale (psihopati nikoli ne, ker ne morejo, zato nočejo priznati psihopatstva, ker bi potem imeli psihopati opravičilo za svojo psihopatskost…. ). Tko pač je.[/quote]

A ti sploh poznaš delo zapisnikarja? Zapisnikar mora marsikdaj misliti tudi namesto sodnika in ne samo na svoje delo.[/quote]

:)) Aja, no sedaj mi je pa bolj jasno, zakaj še nobenega resnega kriminalca niso spravili v zapor :))))))))))

groza tudi na sodiscih sami nepotizem

Mene še nikoli niso poklicali niti na razgovor…. kaj šele kaj drugega…. pa mam to šolo narejeno.

Oprosti, kako boš ti strojepiska na sodišču, ko imaš pravopis za – 1? Kako boš samostojno sestavila dopis, če ne poznaš vejic? In če ne poznaš vejic, ne poznaš drugih pravopisnih pravil.

220 udarcev? Samo? Tukajšnje sodišče jih zahteva minimalno 250. Moraš jih pa čim prej izboljšati, ker z 250-timi na obravnavi ne prideš skozi.

Odgovor dobiš po pošti, ja, v njem bi pa moralo pisati, ali jih sploh zanimaš ali ne. Če jih, bi morala dobiti datum za razgovor.

Oprosti, kako boš ti strojepiska na sodišču, ko imaš pravopis za – 1? Kako boš samostojno sestavila dopis, če ne poznaš vejic? In če ne poznaš vejic, ne poznaš drugih pravopisnih pravil.

220 udarcev? Samo? Tukajšnje sodišče jih zahteva minimalno 250. Moraš jih pa čim prej izboljšati, ker z 250-timi na obravnavi ne prideš skozi.

Odgovor dobiš po pošti, ja, v njem bi pa moralo pisati, ali jih sploh zanimaš ali ne. Če jih, bi morala dobiti datum za razgovor.[/quote]

Pa kaj si ti nora, da bi strojepiska znala postavljati ločila? Za to plačo? Pa kaj a ste vsi znoreli v tej državi…

Zal je strojepiska najmanj vredna zaposlena na sodiscu, delat pa mora ful in jo komandira vsak, ki ima cajt in jo goni sem ter tja. In da se “vecvredne” vpisnicarke nad njimi tudi afnajo (razlika v placi je 100 do 150 eur, nic vec) in tudi nekateri sodniki jih imajo za delovno zivino, zato je pomembno, da se strojepiska s sodnikom razume v smislu osnovnega spostovanja z obeh strani. Strojepiska v bistvu dela fizicno delo, no v kolikor pa je nadpovprecno bistra (kar strojepiske povprecno niso in ne vejo, kaj so sploh pisale), pa ji bo zelo zanimivo, saj bo hkratno dojemala tudi vsebino svojega pisanja in ni dolgcasa zanjo, pa tud odgovorna ni, razen za slovnicno pravilno zapisovanje. Placa je samo 630 eur neto, zal nic vec, ceprav bi si zasluzile vec. Krivica v tej drzavi je pretirano visoka placa vsakega funkcionarja oziroma zensk na funkcii sodnice, v primerjavi s prenizko placo strojepiske, pa ceprav sodnik razmislja, ona pa fizicno dela, vendar mora tudi ona mislit in se zavedat in v primeru napak opozoriti sodnico, saj je tudi sodnica marsikatera precej zblojena in sproti vse pozabi, pa potem strojepiske kaj potiho vprasajo in zadevo resijo.

ja, strojepiska jih mora znat postavljat, ker jih noben sodnik ne zna! na PF nimajo slovenščine! kaj so vejice, kaj so vrinjeni stavki, pojma nimajo 🙂

zdaj bodo poklicali na razgovor tiste, ki imajo veze 🙂

vejice:

S kolegico sva bili danes na preizkusu znanja iz strojepisja za delovno mesto zapisnikarice na sodišču v MB. Najprej smo imeli pisni preizkus prepisa teksta, kjer si moral imeti vsaj 220 udarcev. Če si jih imel, si šel potem eno nadstropje višje, kjer si imel še pisni preizkus nareka pri vodji sodišča. No, do tukaj vse lepo in prav. Ko sem končala, mi je zaposlena rekla, da je to to in da bom dobila odgovor domov po pošti. Čudno mi je vse skupaj, ker ni razgovorov. Verjetno je kar nekaj kandidatov dobro pisalo, tako da mi je čudno, da jih kakšne osebnostne lastnosti kandidata ne zanimajo. Verjetno ni vedno tako, da tisti, ki najboljše piše, tudi je osebnostno najbolj primeren za delovno mesto. Konec koncev je lahko razlika med najboljšimi le nekaj udarcev in nad neko mejo udarcev je jasno, da oseba obvlada strojepisje.

Verjetno ob znanju strojepisja na tako pomembnem delovnem mestu, kjer imaš opravka z zelo zaupno dokumentacijo, štejejo tudi osebnostne lastnosti in vsaj kak pogovor pa vsaj za 2 ali 3 minute. Meni se zdi to ful čudno.

Delovno mesto je za nedoločen čas. Tudi pri kolegici je bilo isto.

Pa sej vsaka čistilka več dobi, če je zaposlena v podjetju….

Pa sej vsaka čistilka več dobi, če je zaposlena v podjetju….[/quote]

A niso v javnem sektorju samo paraziti z visoko plačo??

Oprosti, kako boš ti strojepiska na sodišču, ko imaš pravopis za – 1? Kako boš samostojno sestavila dopis, če ne poznaš vejic? In če ne poznaš vejic, ne poznaš drugih pravopisnih pravil.

220 udarcev? Samo? Tukajšnje sodišče jih zahteva minimalno 250. Moraš jih pa čim prej izboljšati, ker z 250-timi na obravnavi ne prideš skozi.

Odgovor dobiš po pošti, ja, v njem bi pa moralo pisati, ali jih sploh zanimaš ali ne. Če jih, bi morala dobiti datum za razgovor.[/quote]

Nisem popolna, tako da me ni potrebno žaliti. Le vprašala sem! 🙂

Torej če prav razumem je to tako, da imaš najprej test strojepisja in potem če ustrezaš, dobiš odgovor po pošti ali prideš še na razgovor ali ne. Dve ločeni stvari. Sem mislila, da če smo že tam, da razgovor kar sproti opravi po tipkanju, če vidi, da tipkaš dobro.

Še nekaj me zanima. Pri nas je bilo tako, da smo najprej pisale prepis in tista, ki je imela vsaj 220, je odšla naprej k vodji sodišča in ta je 5 minut narekovala. A je več vreden prepis ali narek ali oboje seštejejo in delijo z 2 in dobijo povprečje. Pa zakaj smo prepis opravljale pri eni, narek pa pri vodji sodišča. 🙂

V MB imajo nizko posavljeno povprečje pri 220, ti praviš da tudi z 250 nikamor ne prideš.

Zelo se čudno obšanajo do strojepisk. Nobenih natančnih navodil nam niso dal, niti roke. Kot da smo priše v tovarno. 🙂

Pa sej vsaka čistilka več dobi, če je zaposlena v podjetju….[/quote]

A niso v javnem sektorju samo paraziti z visoko plačo??[/quote]

Ne mešaj fizičnih radničark z nekimi prašici pri koritu….

Saj imas prav glede povprecja, da je povsod drugace, ampak 250 ne pomeni, da ne zelijo vec, tole v zvezi VEČ pa nikakor ni stvar telesne spretnosti, pac pa dusevnega dojemanja,

namrec hitreje kot umsko zaznavas tipke, vec lahko natipkas, tako da v bistvu iscejo brihtne)

O tem mi je govorila upokojena strojepiska iz sosednje vasi, ki je zivela v enih drugih casih, ok res si ni nikoli zapomnila vsebine pisanja, je pa tolkla po pisalnem stroju 6 ur na dan takrat ko zmesana celi dan in sto na uro,

in je uspela zapisat celotno parodijo in celotno masinerijo hkrati ob prisotnosti medijev, ceprav so se med sabo kregali in so kdaj kricali odvetnik, tozilec, obsojeni, obtozeni, njegovi bliznji in iz javnosti, sodnik pa pogosti ni vsega usmerjal tako dolocno kot danes, ali pa v celoti, na bost verjli, ampak nadrejeni so dali podrejenim mir, ker so bili tudi podrejeni pametni glede nacina sistema, ne pa danes v tej apatiji in rivalstvu,

ker takrat so se sodniki lahko polno zanesli na strojepiske in na njihovo postenje, saj se v socializmu v drzavni sluzbi nisi smel motiti,

tik pred penzijo je ta gospa Pepca prejela priznanje za najboljso in najhitrejso strojepisko v celi drzavi, tako da so celo sodniki vprasali, od kod ji ta moc, koliko je to natipkala, hm le zakaj? Zato ker si je to zelela, ker ji je to bil cilj in motiv in vsak dan takole in da z njo ne bi imeli tezav.

Moj poklon gospe Pepci, ki je danes v penziji, ker je bila najboljsa prijateljca moje rajnke babice!

In kakšno hitrost je ona dosegala. Mene resno zanima, kakšno hitrost imajo profesionalne strojepiske in ne začetnice.

Katera ve?

Resno me zanima profesionalna hitrost strojepisk, ki delajo na sodišču. Najbrž je neko povprečje, mar ne?

Pa tistem testu na internetu dosegam povprečno hitrost okoli 80 besed na minuto, to je nad 400 udarcev… Ampak jest nikoli nisem delala kot strojepiska ali kaj podobnega,… zato me resno zanima koliko udarcev imajo profesionalke….

Seveda pošiljam tudi prošnje za to delo, ampak je očitno čisto premalo zanje….

Zato sprašujem, kako hitro bi morala tipkati, da bi sploh lahko prišla bližje… že 8 let namreč nimam dela in službe….

Ja, če nimaš vez, se lahko samo še po trepalnicah mečeš….

Moraš vedeti, da je tipkanje na sodišču pred komisijo nekaj drugega kot tipkanje doma v sobi. Nekaterim se zelo tresejo roke zaradi stresa. Tipkanje na sodišču na razgovoru ni enako tipkanju doma v sobi, kjer si brez stresa in sproščena.

Mene samo zanima profesionalna hitrost strojepisk, pa vidim, da ne bo odgovora… in tega nikjer ne najdem….

Ste imeli prepis in narek ali samo eno od tega?

Tudi jaz sem razmišljala, da je za ta razpis že zbran kandidat. Ampak ne razumem, zakaj vabijo toliko kandidatov. V nobenem pravilniku ne piše, koliko kandidatov moraš povabiti.[/quote]

Oboje. Izbrali pa so kandidatko, ki je že bila pri njih zaposlena za določen čas, potem pa so jo zaposlili za nedoločen. Šlo je zgolj za izvedbo izbirnega postopka v skladu z zakonom. V bistvu je bila vse farsa, da jim nihče ne bi nič očital. Kandidatov primernih še pa še, izbor pa že v naprej znan.

New Report

Close