Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj pa take, ki nočejo imet otrok zaradi postave?

kaj pa take, ki nočejo imet otrok zaradi postave?

imam kolegico, partnerja ima že 5 let, stara 34, ona ne bi imela otrok, oziroma bila noseča, da se ne bi zredila in pokvarila postave..je zelo obsedena z izgledom,s postavo in zdravo prehrano in bolestno jo je strah, da bi se zredila..in zato tudi noče zanosit, mi je sama rekla, pa itak se mi je zdelo..

Dvomim, da je kateri vseeno, kakšno postavo bo imela po porodu. Lepo je imeti otroka, a spremembe postave se nobena ne veseli.

Ženska, ki samo zaradi postave ne upa zanosit ima težave s samopodobo in samozavestjo, mogoče celo kakšno motnjo. O tem bi psihologi vedeli povedati več.
Trume vrhunskih manekenk in filmskih zvezd, ter miljoni mamic po svetu z brezhibnimi postavami dokazujejo, da nosečnost in porod ne pokvarita postave, pokvari jo fizična nedejavnost. Le zelo redko je vzrok temu bolezensko ali poškodbeno stanje, da ženska ne more biti aktivna. Sicer se pa z voljo in trudom lahko vsaka postava spravi v zavidljivo stanje.

nova
Uredništvo priporoča

so take, tudi jaz eno poznam, drugače pa, tudi jaz sem 2x rodila, sem suha, po prvem porodu sem brez hujšanja izgubila vse kile,nekje v enem letu, po drugem pa mi je ena kila ostala..je pa res, da se ti mogoče malo tudi oblika postave spremeni, recimo sem zdaj sigurno za par cm širša v bokih, ker recimo najbolj ozkih kavbojk, ki sem jih nosila pred prvo nosečnostjo, ne spravim gor, čeprav imam samo kilo več in na videz izgledam ista, špeha ni nikjer…se razširiš, kar je logično, glede na to da rodiš..

Nikoli si nisem želela otrok, samo izgled, postava pri tem ni igrala poglavitne vloge. Seveda tudi, mislim nikoli si ne bi želela roditi in da bi se mi telo spremenilo. Tega si sigurno nobena ženska ne želi. Ampak kot poglavitni razlog pa to nikoli ni bil, ženske ki si ne želimo otrok to običajno čutimo že od malih nog že od otroštva. To je neko vedenje enostavno veš da tega ne bo. Ženske ki otrok nimajo striktno zaradi postave to je nekaj drugega, lahko samo išče neke izgovore, v sebi si pa otroka še vedno zelo želi.

Ah so še cvetke, ki na primer ne želi dojiti, da se ji ne bi dojke povesila. OK razumem, da pač ne želiš. Da pa je to razlog je pa čudno. Dojke se povesjo dojis ali pa ne dojis. ….sem na plaži v enem kampu pred leti opazovala penzionistke. Tiste, ki so rodile in vmes kakšna ki ni. Ja je razlika malček pri trebuhu pri joskih pa nikakor ne.

Takoj podpišem za par ekstra centimetrov v bokih. :)) Trenutno me je največ čez prsi, cca. 20 cm manj čez trebuh in še ene 5 cm manj čez boke… Če se mi po porodu malo uravnovesijo proporci, bom prav srečna.

Pa dajmo sedaj obrnit malo na humorno, koliko vas hujša že 30 let po porodu, za vsaj 2x več? ))) Ni smešno, ampak, nobena ni odgovorila na bojazen izpostavljenosti, ker lahko te tudi razrežejo, ampak, ste jedele tudi za dva, pa ni pomembno, če je potem še v nadalje plus xy kg, ker se sploh ne motivirate, da bi nazaj prešle ali da je to možno, ker same niste na tem. Ker je to normalno ali razlog, opravičljiv? Polno vprašanj pa nato, kako se shujša z obroki za teden dni, čeprav le o dnevu govorite, ker jeste za dva? Mogoče namenoma malo pretiravam, kar vprašajte se, predno katera odgovori. In predno je vsaj noge začela spet uporabljati.
Seveda je pa tudi za moške vse v najlepšem redu, ko s foteljem rastejo le, ko se enkrat poročijo, nekateri. Ene pa potem še razlagajo, da se celo ne umivajo, preoblačijo. Saj tisti črnogorski vic res ni odveč potem, ko jih vprašaš, zakaj imajo rumene spodnje gate in pol odgovorijo, zato, ker si jih čez nos, slačijo. Da dvojno dol pade. In jih potem kdo bolj aktiven vpraša, kakšen je črnogorski virus in je praksa, ja samo sjedim i ništa ne radim.

Slednje ja, vse dela računalnik namesto mene, napreden sistem pač.

Sicer pa, plastik fantastik, vse se da, lahko pa tudi s trudom. Drugače pa fantje, več služiti, da bo plačano za miganje ali pa za plastika, pa razteg vagine kako drugače ne bo bojazen. Ker je to verjetno problem.

Glede na to, da je pri takih v ozadju še marsikaj drugega, ne le to, kar govori… pa da je še to kar govori čista traparija (vidim okrog sebe in zgoraj je nekdo že pisal o tem in ima prav)… si lahko le misliš, da je prava trapa – in se greš raje ukvarjat s kom drugim.

Jaz se pa režim … ker leta delajo pri vseh v isto smer … ničemur ne bo ubežala hahahahaha

Pa tej osebi se res reče ženska?

Glede na to, da je pri takih v ozadju še marsikaj drugega, ne le to, kar govori… pa da je še to kar govori čista traparija (vidim okrog sebe in zgoraj je nekdo že pisal o tem in ima prav)… si lahko le misliš, da je prava trapa – in se greš raje ukvarjat s kom drugim.[/quote]

Tole je pa podobno avtorju v odgovoru.

Tudi prijazen si lahko samo zato, da se koga losaš in boš rekel, da govori traparije, da imaš mir. In le s tisto osebo ne boš imel otroka. To je pa potem že problem le vas. Če ste z njo ali pa če je ona z vami.

Ali je res mogoče, da nekateri moški vidite le enostranskost, potem bi pa želeli biti še moderatorji? A ne morete ob eni izjavi videti še skozi tri okna? Ker je vse le trapasto, v osnovi?
Kdo pa želi trapasto mamo, če jo fotr tako naslavlja? Kdo sploh tako govori, v osnovi, ki pozna spoštovanje, čeprav se je kdaj nasral in razločil, kdo kam paše in če mu tega ni obširna publika predočila?

Kako bi šele bilo pri teh ogledih na tem forumu, če bi trapasto vse videl in tako odločal?

Ma kaj, včasih je pa kaj trapastega, da nis popoln, tud kaj fajn napisat. Ker je nosečnost zrela tema v tem delu.

Jaz tudi podobno, čeprav mi postava ni poglavitna skrb, ker imam že po naravi precej široke boke, shujšat pa mislim da se tudi da. Me pa skrbi, ker se v nosečnosti dostim pokvarijo zobje (2 moji kolegici sta dobili plombe, prej nobenega kariesa). Sama imam zelo lepe zobe brez ene plombe pri skoraj 30, sem zelo ponosna nanje in bi padla v depresijo, če se mi pokvarijo. Podobno je s kožo. Imam zelo mastno, in posledično niti 1 gube, zgledam zelo mlada. V nosečnosti pa koža postane suha+ neprespane noči po porodu delajo gube, podočnjake. Večino žensk to postara, moja opažanja. Prsi se pa tudi povesijo od dojenja, ja. Sedaj imam zelo lepe, precej velike, pokončne. Pač nočem izgubiti vsega tega, če se komu zdi to plehko, njegov problem. Enim so veselje v življenju otroci, meni pa to, da sem sexy in lepa. Mi gre pa na živce, ko me ženske, ki so vse “predelane” po porodih, zavistno opazujejo in opravljajo. Kdo jim je kriv, same so se odločile za otroke.

Pol pa bos pri 40ih namesto zob v depresiji zato ker bo vlak odpeljau 🙂

Ti že veš 😉


Ne, ubistvu nevem, mi manjka se ene 15 let do 40 🙂

Ko boš pa stara in grda in ti bo vse viselo, ne bo pa nobenega na obisk, da bi te prišel pozdravit, razveselit, skuhat kosilo….. pa verjemi da mladeniči te tud ne bodo več obletavali pri 87-tih. Oprosti, glupi izogovri pač, da nimaš otrok, reči da si presebična da bi si jih želela pa je. Ker če bi si jih želela ti to ne bi bilo toliko mar. Pa očitno si š samska tudi, ker bo moj bo mene imel rad kljub povešenim joškom, ti pa še očitno ne veš če boš kerag dobla kljub pokončnim.

Picheska, ti meniš, da si duhovita?

Ali si brez zob in to oglašaš na oglasno desko? Si v depresiji in tudi to oglašaš na oglasno desko? Kdaj si zamudila vlak iz Kopra? Ker sama res lahko vse poveš, drugi pa ne smejo, razen vlakovnih zamud.

Pazi, kaj blebečeš, če se kdo s teboj ni strinjal kako drugače.


Ne, ubistvu nevem, mi manjka se ene 15 let do 40 :)[/quote]

A sam 25 s sliko?

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Sedaj bolj jasno.

Picheska, ti meniš, da si duhovita? Kakor za koga.

Ali si brez zob in to oglašaš na oglasno desko? Zaenkrat ne, ti bom javla ko bom. Si v depresiji in tudi to oglašaš na oglasno desko? Nisem ampak you never know. Kdaj si zamudila vlak iz Kopra? Ne vozim se z vlakom, imam avto. Ker sama res lahko vse poveš, drugi pa ne smejo, razen vlakovnih zamud.

Pazi, kaj blebečeš, če se kdo s teboj ni strinjal kako drugače.[/quote]

Zaradi mene lahko pove vse kar ji srce pozeli in se vec 🙂

Picheska, ti meniš, da si duhovita? Kakor za koga.

Ali si brez zob in to oglašaš na oglasno desko? Zaenkrat ne, ti bom javla ko bom. Si v depresiji in tudi to oglašaš na oglasno desko? Nisem ampak you never know. Kdaj si zamudila vlak iz Kopra? Ne vozim se z vlakom, imam avto. Ker sama res lahko vse poveš, drugi pa ne smejo, razen vlakovnih zamud.

Pazi, kaj blebečeš, če se kdo s teboj ni strinjal kako drugače.[/quote]

Zaradi mene lahko pove vse kar ji srce pozeli in se vec :)[/quote]

No dobro, potem se navadi, kot si odgovorila, da odgovoriš, kot si sedaj, razen, če si kaj drugega želela povedati, kar je smiselno, da potem tisto, kar si udarila, tudi obrazložiš. Razen, če trosiš informacije, ki so zdravniške narave, tudi izven česa, kar ne bi smela. Ker ne gre za to, da opravičuješ le stavke, ki se me sicer ne tiče, ampak se tičejo tvojega zapisa. Predhodno. Ki ga sploh ne obrazlagaš za druge. Oz. mečeš slabo luč tako posredno na druge.

Vseeno pazi, kaj porečeš.

Zaradi mene lahko pove vse kar ji srce pozeli in se vec :)[/quote]

No dobro, potem se navadi, kot si odgovorila, da odgovoriš, kot si sedaj, razen, če si kaj drugega želela povedati, kar je smiselno, da potem tisto, kar si udarila, tudi obrazložiš. Razen, če trosiš informacije, ki so zdravniške narave, tudi izven česa, kar ne bi smela. Ker ne gre za to, da opravičuješ le stavke, ki se me sicer ne tiče, ampak se tičejo tvojega zapisa. Predhodno. Ki ga sploh ne obrazlagaš za druge. Oz. mečeš slabo luč tako posredno na druge.

Vseeno pazi, kaj porečeš.[/quote]
In kaj da ti obrazlozim?

To da sploh ni nujno da ko 1x (2x, 3x…) rodis da nisi vec sexy? (btw jaz sem imela manj kg po porodu kot preden sem zanosila) Da sploh ni nujno da ti odpadejo zobje? Da sploh ni nujno da bo imela mleko za dojit?

To je isto kot ce a priori ne vozi avta ker lahko ima prometno … al pa tudi ne 🙂

V današnjem svetu biti mati ni več vrednota in zato ta svet gre vidno v “qurac”.

In zakaj bi bilo dobro, da ima otroke ženska, ki je svojo identiteto in vrednost očitno v celoti utemeljila na zunanjem videzu? Daj, avtorica, razloži. Taka oseba ima en kup problemov, kaj šele bo, ko se bo vidno začela starati.

Če bi bilo res tako, bi bilo 90 procentov Slovenk, starih 45, zavaljenih, zgubanih kot starke, brez zob in s povešenimi joški. Se ti dejansko zdi, da je tako?
Nekaj je odvisno od narave (kaj bodo naredili joški med nosečnostjo in potem), večina stvari pa od žensk. V današnjih časih ni treba, da ti gredo med nosečnostjo zobje. Verjamem, da bi ti bilo žal plombe, če je doslej nimaš, a ker imaš očitno res zdravo in kakovostno sklenino, se ti to ob normalni higieni in dobri prehrani ne bo zgodilo.
Jaz imam sošolko iz srednje šole, ki je s porodom šele dobila postavo. Prej je bila sicer vitka, ampak prav grdo postavo je imela no, vse nekaj naravnost, prav nič ženska, in putrasto. Potem so se ji naredili malce boki, trebuh je izginil, ker je seveda pri dojenčku treba non stop nekaj delati in letati, je dobila tudi malo mišic …
Meni so se med nosečnostjo naredile trebušne mišice 🙂 Iz porodnišnice sem šla v oprijeti majici in “civilni” trenerki (kavbojk res še nisem mogla spravit čez boke), nihče ne bi sploh uganil, da sem ravno rodila. Imam majhno razliko med obema. Sem šla s starejšim na sprehod, takrat je bil star eno leto in pol, dojenček je spal doma. Me vidi ena kolegica in pravi: Kakšno dobro postavo imaš, pa tako kmalu po porodu. In pokaže na tamalca. Čudna izjava mi je bila (in da mi ni čestitala za novega člana), pa sem jo vprašala: Saj to veš, da imam še enega?
Ni vedela, dol je padla. Pa sem bila par tednov po porodu. En sodelavec je tudi komentiral mojo zadnjico, ko sem prišla otroka pokazat v službo. Pač pozitivno. Ne bom zdaj točno njegovih besed navajala. Ampak če bi imela grozno rit, bi bil verjetno modro tiho a ne.

Kar se pa uvodnega vprašanja oz. teme tiče: za takimi otročjimi izjavami se skrivajo globlji problemi. Od moškega je odvisno, ali se bo do konca življenja ukvarjal s kompleksi svoje partnerke, jo skušal spraviti h kakemu terapevtu in se sprijaznil, da ne bo imel otrok. In take mimozice so drugače zelo dolgožive. Seveda, ker zajedajo druge s svojimi problemi, same so pa potem lahke kot peresce.
Kaj bo naredila, ko bodo prve gube? To bo stalno letanje k mehaniku na popravke. Ženska kot projekt, skratka, ne ženska kot partnerka. In bog ne daj, da tak moški potem zboli, izgubi službo in kaj podobnega. Če meni, da bo v njej potem našel oporo, se moti. To so – za moje pojme – resno moteni ljudje, narcisistična motnja, morda skrajna zakompleksanost, zanemarjanje v mladosti, egocentričnost, pomanjkanje vrednot … en kup diagnoz se lahko skriva za tako nedolžno izjavo. V nobenem primeru pa to niso ljudje za dolgo, srečno partnerstvo. Če mene vprašate. Lahko, da se motim, ampak mislim, da se ne.

New Report

Close