Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stane osebni trener?

Koliko stane osebni trener?

Koliko je ura z osebnim trenerjem? In koliko ur na teden je potrebnih?

Izberi si fitnes v svoji bližini in poglej … Večina jih nudi tudi osebno trenerstvo. Jaz mislim, da tukaj ni neke višje znanosti, vsi imajo eno ali drugo ali tretjo licenco, program ti pa v končni fazi prepiše z interneta.

Bi ti pa čist tako iz osebne izkušnje priporočila, da greš najprej samo na fitnes, sama na orodja, še boljše pa kakšno hujšo skupinsko vadbo in boš potem videla. Jaz trenutno delam vaje doma, ker nimam časa še za fitnes, pa poletje se bliža pa to, načrtujem pa kmalu tudi sama vsaj posvet s kom ali da si nekje poiščem dober program, ker bi se rada eno pikico nabildala – nič posebnega, ampak da vidim, ali zmorem in kako bi zgledala z malo več mišic.

Okoli 40 € na uro. Priporočljivo je, da je človek fizično aktiven 3x tedensko. Sicer večina fitnesov nudi brezplačne uvodne ure s trenerjem, ki ti naredi program, ki se ga potem držiš. Če si dovolj disciplinirana ne potrebiješ osebnega trenerja.

Cene so okoli 30 do 40 evrov.Seveda ogromno trenerjev ima tudi pakete,ki se gibajo od 200 evrov navzgor.Odvisno a si že vpeljana in rabiš rahel nadzor nad izvajanjem,ter da ti nekgo vodi plan vaj čez mesec.

O tem bi se lahko na široko pisalo a sploh rabiš osebnega trenerja ali ne,ter kolk si sama ozaveščena o anatomiji telesa,sklepih,fizični pripravljenosti,psihični pripravljenosti,izvedb vaj,stopnje težnosti,imaš kake bolezni,stare poškodbe,itd..In seveda mikro poškodbe.In ne počivanje,slaba regeneracija,slabo izvajanje vaj,nepravilno izvajanje vaj lahko imate čez 10 let hude poškodbe v sklepih,bolečine,pokanje,…

Ogromno ljudi se odloči da sedaj bodo pa šli v fitnes da bodo čez 2 tedna fit in fotomodole,…napaka.Nato jih gledaš kako izvajajo vaje in s takim tempom,čez 3 tedne ne bodo več hodili v fitnes,kaj se šele ukvarjali s kakim športom ker jih bo vse bolelo in bolečine v sklepih in v mišicah,slabost,itd.,ker so neogreti kar začeli dvigovat v eni roki 30 kg,pa so videli kako je lahko,pa so začeli z 30 kg,pa se hvalijo kako so močni,mišična skupina zelo trpi,nastajajo mikro poškodbe,a v komolcu je pregib le 5 stopinj a plešejo z telesom da premikajo uteži,jemajo zalet da dvignejo utež,kar je totalen polom.A drugi dan se hvalijo:Dvignem 30 kg,roke me sploh ne bolijo,tako da danes bom šel na 50 kg ročke,sam nekam me kolk boli,pa križ,pa lopatice,pa zategnjen vrat mam.Ja od plesanja.

Najbolje da si vzameš licenčnega z paketom,kjer ima v začetku da ti vzame anamnezo in glede na tebe kot celoto se sestavi plan kdaj,kako in kako bosta želela.

Zelo pomembno je pravilno izvajanje vaj in prilagoditev tvojega zdravstvenega stanja k izvajanju vaj.Naprimer če imaš diabetes,da se ne pretirava preveč,do onemoglosti,enako če nimaš kondicije,visok pritisk,debel,da se ne pretirava,da se postopoma začne težavnost,da te kap ne zadane,enako tudi če imaš osteoporozo,da si ne zlomiš kosti po nepotrebnem,artritis.,celo pri hemofiliki je potrebno biti zelo pozoren,ker kljub pravilni izbiri težnosti,lahko pride do kvavitve v sklepih,ali mišicah,itd..Nekoga z osteoporozo ne boš prvi dan vrgel na 200 kg in rekel ajmo,ampak boš začel postopoma,kot je tek,hoja,2 kg uteži,itd..Enako nekoga z prekomerno težo,ga ne boš takoj vrgel na maraton,itd..

In zapomnite si,da je najbolj pomembno pravilna izvedba vaj za določeno skupino mišic,ki jih želiš izvajat.

Zato je dobro imeti osebnega trenerja,ki glede na tvoje zdravstveno stanje,fizično in psihično stanje naredi plan.

Lahko pa si dandanes tudi sam svoj trener.Le anatomijo je dobro poznat,poznat sebe,svoje zdravstveno stanje,svojo zmogljivost in greš v fitnes.Pa kljub temu,da te je sram dvigovat,posebaj moške,da bi začeli z 4 ali 5 kg,sploh ni sramota,ampak samozavest,kjer varuješ sebe in zdravje in postopoma delaš težnost.Dane sže obstajajo aplikacije,kjer si vpišeš plan za cel mesec katere vaje boš tisti dan izvajal in kolikokrat.

Celo zelo priočen in zelo kakovosten je program anatomija v gibanju 3D.Res da stane,ampak je vreden,kjer se sam naučiš lahko marsikaj.Anatomija telesa,krvni obtok,sklepi,mišice,urinarni trakt,dihanje,….Celo ko izvajaš kako vajo,ali držiš utež,ti zelo lepo pokaže katere mišice delajo in kako delajo,ter kaj se dogaja z ostalimi mišicami če se vaja ne izvaja pravilno oziroma kako druge mišice prevzamejo delovanje,kar bi morale le osnovna skupina mišic delat.In če delajo ostale mišice oziroma pomagajo osnovi,pol ni rezultatov,kar je bolj mišljeno za pridobivanje mišic.

Sedaj pa sam pri sebi presodiš koliko si poučen,kaj so želje,cilji in če rabiš osebnega trenerja.

Jaz bi z veseljem rad videl,da bi osebni trener v sloveniji postal poklic in da bi vsak fitnes center imel osebne trenerje na voljo brezplačno,ki bi bili plačani iz zdravstvenega proračuna,ker tako bi tudi delovali v okviru zdravnika.Kakor tudi dietetiki bili zaposleni v fitnes centru.Vsak osebni trener bi vodil določeno skupino ljudi,glede na poškodbe,da nebi vsakemu posebaj razlagal kaj in kako in da bi vsi različno telovadili,da bi negdo imel ljudi ki hujšajo,nekdo ljudi z visokim pritiskom,negdo ljudi z pridobivanjem na masi in bi brez težav lahko vodil skupino 10 ljudi.Bilo bi več zdravja,manj poškodb,več zadovoljstva,sreče,itd..A to je še zanekrat le “iluzija” v naši državi.

hUHUHUH, to pa je . Meni je 40 eur preveč,, očitno Sloveniji še ni tako hudo, kakor govorite.

40 eur za eno uro je čista kraja. Pa kaj so znoreli? Danes je na internetu itak od jedilnikov do vaj. Fitnesov je kot peska, na vsakem vogalu, oni se pa grejo neko ekskluzivo.

Kraja že ni, če je povpraševanje, gre pač za popolnoma prazne glave potrošnikov.
Evo , jaz nudim zastonj in se osebno zavzemem za to, da vse naučim. Dobiš v roke motorko, lakserco, frezo, motiko, sekiro….ma da pokaš od zdravja in kondicije v enem mesecu, koliko bi pri meni dela zmanjkalo, bi te angažiral še pri sosedih.:-)))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kraja že ni, če je povpraševanje, gre pač za popolnoma prazne glave potrošnikov.
Evo , jaz nudim zastonj in se osebno zavzemem za to, da vse naučim. Dobiš v roke motorko, lakserco, frezo, motiko, sekiro….ma da pokaš od zdravja in kondicije v enem mesecu, koliko bi pri meni dela zmanjkalo, bi te angažiral še pri sosedih.:-)))))[/quote]
Tako je modrival. Jaz sem tud skoz fit vcer sem vsa okna pomila po lojtrci gor pa dol in ni jih malo. Danes rihtam omare ampak malo kasneje in tudi teh ni malo. Jutri bom pa se vidla. Vmes moram pa se skuhat,da ne bo familja lacna.

Ja smešni smo ljudje.Avto nam ni drag,bencin nam sploh ni drag,alkohol,žuri,kofeti,cigareti,..nam sploh niso dragi.Ko pa se pa gre za zdravje pa je vse predrago.

Kdor se drogira z zgoraj naštetim, ne da nič na zdravje, drži ane? Tak ne hodi v fitnes.
In ja, predrago je. Imam dober poklic, pa ne racunam strankam toliko, ker mi ne bi mogli plačati. Da pa furam nek imiđ brez da imam za burek, mi pa tudi ni.
Kakšno zdravje praviš? Si videla kdaj te jedilnike? Polno žitaric in mesa. Daleč od zdravega.


Ne kupujem alkohola, čikov, še manj pa ure pri osebnem trenerju. To je zame res hobi za puhloglavce. Pa naj jih skubijo.

Imaš mogoče kak konkreten nasvet zame? Jaz sem že fizično aktivna, nekaj mišic je, vendar bi rada še bolj definirala v smislu enega zelo zelo začetnega bodibildinga. Tudi jaz dvomim, da si lahko privoščim take denarje za trenerja – a obstaja kak dober program na internetu, da si ga recimo opazil in si rekel, tole je pa res okej? Ker tega je toliko kot listja in se je težko znajti.

Drugače je moj glavni rekreativni šport tek. Ampak zdaj bi rada mimogrede še mišice. Ne bi se pa s tem ukvarjala intenzivno.

Okna pomivam z aparatom, za tla pomivat imam robotka, pa moram potem na fitnes, da ne zakrnim, heh.

Osebni trener je ponudba za len folk z denarjem. Drugi s epotrudijo in si samo na netu poiščejo vse, od jedilnikov, do vaj.

Meni se tudi zdi 40 eur na uro preveč. Kdo pa danes zasluži 40 eur na 45 minut – kolikor vem, je to njihova 1 ura?


Psihoterapevti, zasebni zdravniki…

eni so bogati in si to lahko privoščijo. Ni pa mišljeno, da bi s socialo hodili na zasebne treninge.
V tolažbo pa nam lahko je, da rabiš samo malo volje in znanja in vse najdeš zastonj.

Kraja že ni, če je povpraševanje, gre pač za popolnoma prazne glave potrošnikov.
Evo , jaz nudim zastonj in se osebno zavzemem za to, da vse naučim. Dobiš v roke motorko, lakserco, frezo, motiko, sekiro….ma da pokaš od zdravja in kondicije v enem mesecu, koliko bi pri meni dela zmanjkalo, bi te angažiral še pri sosedih.:-)))))[/quote]
Se strinjam, v domači drvarnici je kup orodja, s katerim si oblikujemo mišice, pa še vrt in okolica bosta urejena in denarnica polna…trojni učinek torej
blob:33ED2144-2947-4409-B334-8B917571FE32

Meni se tudi zdi 40 eur na uro preveč. Kdo pa danes zasluži 40 eur na 45 minut – kolikor vem, je to njihova 1 ura?[/qoute]

mešate neto in bruto zaslužek.
od teh 40 eur mu mogoče ne ostane nič čistega.
seveda, če se pogovarjamo o uradno prijavljeni dejavnosti.

Dražja storitev je ura športne fizioterapije, ki stane 50 EUR. Če boste čakali, da greste na kartico boste prej že lahko odnehali s športom, ki ga trenirate.

Zato se veliko bolj splača osebni trener.

še dražji je mentalni trener ali po domače psihoterapevt.

Tudi lepotni posegi in terapije so veliko dražje kot ura osebnega trenerja.

Tipično razmišljanje kmetavza. Ni čudno, da ti je baba ušla. Kaj pa si ti, da ti bo nekdo delal zastonj okoli bajte. Si ti normalen. Mestni pobje gredo v fitnes malo gvihtat in lepe dekline gledat. Nikogar ne zanima tvoja gmajna..

Tipično razmišljanje kmetavza. Ni čudno, da ti je baba ušla. Kaj pa si ti, da ti bo nekdo delal zastonj okoli bajte. Si ti normalen. Mestni pobje gredo v fitnes malo gvihtat in lepe dekline gledat. Nikogar ne zanima tvoja gmajna..[/quote]
Jaz se pa kar strinjam z Modrival.

Seveda, podeželani pač ne razumete urbanega načina življenja. Sej prav, ostanite tam zase.

Samo zgoraj našteti nimajo vikend kursa, ampak konkretne šole. In to medicinske. Šnel kurs pa res ni enakovreden vsem tem terapevtom, k’nede?
Torej je cena več kot pretirana.

Samo zgoraj našteti nimajo vikend kursa, ampak konkretne šole. In to medicinske. Šnel kurs pa res ni enakovreden vsem tem terapevtom, k’nede?
Torej je cena več kot pretirana.[/quote]

cel kup terapevtov ima samo šnel kurse, verjeli ali ne
to niso zdravniki

Na internetu je komplet vse od a do ž. Lahko se sam vse naučiš in potem je predrag tud vodovodar, štromar, zidar in vse ostalo.

Ljudje pač imajo radi komfort in to, da jih nekdo za rokico vodi, ker si sami ne znajo prebrat in znanja uporabit, to se pač plača, da jim mora nekdo varuško špilat.

New Report

Close