Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se družite s sodelavci

Se družite s sodelavci

Vemo, da veliko časa preživimo v službi, zato je zelo pomebno, da imamo dobre odnose s sodelavci. Pa se s sodelvci družite tudi izven službenega časa? V našem podjetju imamo poleti piknik, za novo leto imamo novoletno zabavo. Med letom pa hodimo enkrat mesečno na bowling, seveda kdor želi. Sedaj smo se zaćeli pogovarjai, da bi šli kdaj v gledališče, na kakšno prireditev, ali pa v hribe. Kaj pa pri vas, imate takšna druženja in ali se jih udeležujete. Se vam zdi to dobra ideja, da se s sodelavci družite tudi izven delovnag časa?


Itak,komaj čakam, da tiste stare dedce še popoldne gledam. Še večja bedarija so tim bildingi. Če 40 ur na teden ni tim bilding pa tudi ne vem.

Služba je služba, družba je družba. Mogoče trenutno izgleda fino, ampak pazi na nože.

nova
Uredništvo priporoča


to je dobro in vse super…
edino kar jaz držim meje med službo in zasebnostjo, je da zasebnih zadev se ne menim s sodelavci – to sem se naučila po zadnji izkušnji. Nič kar je doma in zasebnega iz zasebgega življenja se ne menim s spdelavci – v tem smislu je zasebno zasebno…
… druženje s sodelavci sicer izven del. časa tako in debatiranje s sodelavci tudi od drugih, zabavnih splošnih zadevah – ne zgolj služba, mi je pa čist fajn, in je lahko super – kake družabne igre, skupni dogodki to je vse fajn…

Jaz ne. Nimam želje. Služba je služba, moj privatni lajf ni služba. In mi je škoda vsake minute, ki bi šla v tovrstna druženja. Pa imam sodelavce rada in se dobro razumemo.

Res je, s sodelavci je treba biti previden. Čim se kakšnemu pokaže prilika za višji zaslužek ali napredovanje, ti bo hitro hrbet obrnil. Korektni odnosi povsem zadoščajo.

Ah, kje so tisti časi….mi smo se pa družili, imeli piknike, hodili po vikendih, marsikaj je bilo lepega:-))

Marsikatera dobra firma danes zahteva druženje, tudi kake fizične aktivnosti in prav je tako, te firme so bolj uspešne od tistih, kjer se samo šušlja za hrbti in meče polena pod noge.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ja, sem in tja so se kakšni skrivali po straniščih in na drugih tajnih lokacijah. :))

Občasno je OK, preživim. Ampak se jih popolnoma dovolj nagledam v službi, prosti čas je pa moj in od tistih ki jih imam rad.

Dejstvo je, da nam služba vzame precej časa in zato imamo premalo časa za ljudi, ki jih imamo radi. Zato, žal, nimamo časa še za dodatno druženje po službi.

Imam svoj lajf

Jaz se sicer občasno udeležim kakšnega druženja, pač kolikor mi dopušča čas. Sem pa tudi mnenja, da je služba služba in družba družba. In tega reka se zelo dobro držim. Rada se pogovarjam in tudi pohecam s sodelavci, izven delovnega časa, vendar tu ne mešam mojega zasebnega življenja in o njem tudi ne govorim. To želim imeti izključno zase.

Opažam pa nekaj, da se največ udeležujejo ljudje, ki so poročeni in so tudi precej oddaljeni od službe. Tako, da če bi bila na njihovem mestu se meni prav gotovo ne bi dalo priti 50 km nazaj in iti nekam s sodelvci. Rajši bi ta čas preživela s svojo družino. In taki so tudi največji pobudniki, za še več druženja. Zanimivo pa, da se mladi in neporočeni pa zelo slabo odzivajo na takšna druženja. To mi da tudi misliti.

Mi smo zgleda odštekani za monovske pojme, poleg vseh tistih srečanj, ki so kakorkoli se gleda malodane obvezni, službeni piknik, novoletno srečanje, druženja za otroke zaposlenih in še nekaj teh, tudi timbuilingi, nas je par, ki gremo še rojstni dan skupaj zažurat, pa na kak koncert, popodlansko kavo, če je čas. petkova kava po službi je pa že itak del rituala 🙂

Za višje plače nam ni treba lesti šefom v naročje, tako kot se sklepa tu, nas dovolj dobro plačajo po učinku in tu skakanje po kom res ne bi bilo smisleno samo zaradi keša, čeprav verjetno pa obstaja. mene se pač ne tiče.

Še sindikalni izlet imamo, itak razvrat na celi črti :-))) Možno, da pred dvajsetimi leti, mi smo šli s časom naprej in imamo v bližini hotelske sobe, da ni treba ravno na sindikalca, če se češ dol dat.

Res dobre firme, ki dajo nekaj nase in so malo večje, ne le dva zaposlena, imajo v okviru podjetja fitnes za zaposlene ali vsaj v stavbi, v kateri imajo pisarne, sobo za počitek (kjer je kavč, fotelj, TV, PS in kuhinjica) in varstvo za otroke! Vse te stroške krije podjetje.
Dejstvo je, da je delavec, ki nima skrbi in je sproščen, dober delavec in pametne firme stremijo k temu.

Radi pobegnejo pred družinskimi obveznostmi, pred tečnim možem ali ženo. 🙂 Nekaj jih poznam, ki uidejo na vrt, ali šraufajo kaj v garaži samo, da niso doma.

Ena vrsta učinka ni enaka drugemu. Tudi bonitete so lahko drugačne, ne samo višje plače.

Najpomembnejši podatek: greste vsi z veseljem, je komu odveč in gre samo zato, da ne bo izpadel špilfrderber? Ponavadi tisti, ki hitro pobrišejo domov, ko se enkrat vidi, da so prišli.

Kako bi izpadel tisti, ki ne bi šel?

Niti slučajno. Strogo ločujem službo in privatno življenje. S sodelavci si pač delim 8 ur dnevno in to je več kot preveč.

Ena vrsta učinka ni enaka drugemu. Tudi bonitete so lahko drugačne, ne samo višje plače.

Najpomembnejši podatek: greste vsi z veseljem, je komu odveč in gre samo zato, da ne bo izpadel špilfrderber? Ponavadi tisti, ki hitro pobrišejo domov, ko se enkrat vidi, da so prišli.

Kako bi izpadel tisti, ki ne bi šel?[/quote]

Na nujne službene zadeve se ti splača hodit, ker drugače si prikrajšan pri bonusu, zdaj koliko gre kdo rad, njegov problem. V bistvu je važno, da se prikažeš tam, potem pa odideš kadarkoli želiš. Pa moram priznati, da kakor se mi je v začetku zdelo neumno, glupo in brezveze, je prav fajn, iz vseh oddelkov smo tam, malo poklepetaš, se malo družiš, če želiš zaplešeš, zelo na nivoju so te zabave, najhujši so res tisti, ki so tam zaradi tistih par sto €, ki samo gledajo in čakajo, kako bi šli, ampak kaj jim češ naredit. Te so pol tisti, ki opravljajo, kaj vse se dogaja na takih zabavah…

Ena vrsta učinka ni enaka drugemu. Tudi bonitete so lahko drugačne, ne samo višje plače.

Najpomembnejši podatek: greste vsi z veseljem, je komu odveč in gre samo zato, da ne bo izpadel špilfrderber? Ponavadi tisti, ki hitro pobrišejo domov, ko se enkrat vidi, da so prišli.

Kako bi izpadel tisti, ki ne bi šel?[/quote]

Na nujne službene zadeve se ti splača hodit, ker drugače si prikrajšan pri bonusu, zdaj koliko gre kdo rad, njegov problem. V bistvu je važno, da se prikažeš tam, potem pa odideš kadarkoli želiš. Pa moram priznati, da kakor se mi je v začetku zdelo neumno, glupo in brezveze, je prav fajn, iz vseh oddelkov smo tam, malo poklepetaš, se malo družiš, če želiš zaplešeš, zelo na nivoju so te zabave, najhujši so res tisti, ki so tam zaradi tistih par sto €, ki samo gledajo in čakajo, kako bi šli, ampak kaj jim češ naredit. Te so pol tisti, ki opravljajo, kaj vse se dogaja na takih zabavah…[/quote]

Ampak… malo prej si govorila, da ni neke hude potrebe po tem, in da ne hodite zato, da bi lezli v rit, kaj šele za denar. Evotigana.

Zdaj pa še opravljanje. Ja, nekaterim se splača malo prikazat tam že zato, da imajo mir pred vihanjem nosu tanajboljših in najzabavnejših na jeziku.

Na nujne službene zadeve se ti splača hodit, ker drugače si prikrajšan pri bonusu, zdaj koliko gre kdo rad, njegov problem. V bistvu je važno, da se prikažeš tam, potem pa odideš kadarkoli želiš. Pa moram priznati, da kakor se mi je v začetku zdelo neumno, glupo in brezveze, je prav fajn, iz vseh oddelkov smo tam, malo poklepetaš, se malo družiš, če želiš zaplešeš, zelo na nivoju so te zabave, najhujši so res tisti, ki so tam zaradi tistih par sto €, ki samo gledajo in čakajo, kako bi šli, ampak kaj jim češ naredit. Te so pol tisti, ki opravljajo, kaj vse se dogaja na takih zabavah…[/quote]

Ampak… malo prej si govorila, da ni neke hude potrebe po tem, in da ne hodite zato, da bi lezli v rit, kaj šele za denar. Evotigana.

Zdaj pa še opravljanje. Ja, nekaterim se splača malo prikazat tam že zato, da imajo mir pred vihanjem nosu tanajboljših in najzabavnejših na jeziku.[/quote]
Evotigana…kje sem govorila, da ni neke potrebe???? napisala sem malodane obvezni…jst ne hodim zarad denarja, čeprav je pa res, da se ga pa ne branim :-). Pa to je samo za bonus, enkratni dodatek, tko da če ti ni, pač požreš, da ne boš dobil toliko in toliko kot jaz. zame ni to lezenje v rit ampak vsaj polletni obisk frizerja iz tega denarja, pač tako gledam, če pa lezem zato v rit, za tak denar, parkrat na leto tut ok.
khm o vihanju nosu, debate kako je bila katera oblečena, kaj vse se je dogajalo, kdo je imel najzabavnejši govor, katera je s ta glavnim celo tri runde plesala…te pa vsaj jaz prepuščam ostalim…tistim ki imajo vedno za povedat za hrbtom..jaz če bi že, bi direktno.

Res dobre firme, ki dajo nekaj nase in so malo večje, ne le dva zaposlena, imajo v okviru podjetja fitnes za zaposlene ali vsaj v stavbi, v kateri imajo pisarne, sobo za počitek (kjer je kavč, fotelj, TV, PS in kuhinjica) in varstvo za otroke! Vse te stroške krije podjetje.
Dejstvo je, da je delavec, ki nima skrbi in je sproščen, dober delavec in pametne firme stremijo k temu.[/quote]

Tole bi pa bilo potrebno obdavčiti. Do tegale pa nimajo dostopa vse delavci. Bonitete. Večja od telefona in parkplaza.

Ne, se ne družim s sodelavci. Nekatere še v službi težko gledam.
V prostem času sem z družino, prijatelji, sorodniki … In mi grejo razni tim bildingi totalno na živce. To imajo radi tisti, ki privat odnosov nimajo poštimanih.

Jaz se družim,zakaj pa ne?Prejšnja glavna sestra sestra je sodelavcem prepovedala druženje z mano,pa so se ji smejali in jo vprašali kaj je ona njim da jim daje ozroma krati pravice izbire.Tako da gremo na kofe,bil sem na poroki nekdanje sodelavke,preko gmaila smo vstiku.Iz facebooka so me zaradi varnosti odstranile,ker jih je nadzorovala katere prijatelje imajo.

Se družite s sodelavci

Ne. Zakaj bi se moral pogovarjati s sodelavci? Pri malici sedimo vsaj 2 metra narazen, ob prihodu v službo in odhodu iz službe vsi gledamo v tla. Se sploh ne poznamo.

Si ti psihopat, da odpiraš take teme?

New Report

Close