Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odprta kuhna v ljubljani

odprta kuhna v ljubljani

S prijatelji se dogovarjamo, da bi sli v petek v ljubljano na odprto kuhno. Ker je ponudnikov na odprti kuhni v ljubljani kar veliko, me zanima (tisti, ki ste ze bili) pri katerem ponudniku ste bili zadovoljni oziroma kdo ali kaj vam ni bilo vsec. Hvala vsem za nasvet

Imaš različno kulinariko, meni osebno je večina všeč in vedno jem kaj drugega, je pa za ulično ponudbo vse skupaj od prvega do zadnjega hudo precenjeno in drago kot pes.

Res je, precej drago je. Meni so najbolj všeč kake enolončnice, so jih imeli skuhane pri ponudnikih mislim da vegansko-vegetarijanske hrane. Tiste so res dobre. Dober je tudi zavitek pri Indijcih (s piščančjim mesom). Dobro je tudi pri Egipčanih, tam imaš vedno dve vrsti piščančjega mesa.

Thai Pad mi ni bil nič posebnega, razen če si res lačen in bi nekaj, da si nafilaš želodec.
Vsekakor pa s sabo vzemi kak evro več, ker poceni pa res ni.

Je pa to zgoraj ponudba iz prejšnjih let, ni nujno, da so še vedno iste stvari na voljo, letos še nismo bili.

nova
Uredništvo priporoča

Meni se tako zelo drago ni zdelo, jedla sem Egiptovsko, dobila prebavne motnje in
ne grem nikoli več,

Če greš vgostilno, kjer se vsedeš v ogrevan ali klimatiziran prostor lepo za mizo in te natakar vse po vrsti postreže, je cena čisto ok. Če pa ti stojiš v gužvi pri štantih, na enem sam vzameš hrano, na drugem sladico, na tretjem pijačo in na vsakem čakaš v vrsti, se vsedeš potem na sonce na stopnice ali če imaš srečo in je kaka gasilska miza prosta, potem še vse lepo pospraviš za sabo, … Za to so pa tam cene hudo prenapihnjene – smisel ulične hrane je ravno v nizki ceni, ker odpade vse od kelnerja, prostora, postrežbe in pospravljanja.

Ampak gužva je pa vedno, zato pa so tako navite cene. Zato dvomim, da jih bodo kaj znižali, prej zvišali. Ker ljudje bodo še vedno prihajali.

Ne maram se gužvat in ne hodim na to.

Ja, res je, kar gneča in dvomim, da bodo znižali cene. Mi načrtno ne gremo nikoli tja jest, če smo pa že v mestu, pa vzamemo kdaj sladkarijo, kdaj samo pivo, kdaj kaj za jest, če smo lačni, če nam zapaše, vsak se zgužva na enštant in vzame za vse…

Mi smo bili v Celju in se mi cene niso zdele pretirane, razen za sladice. Seveda je štant, ampak to ni džank hrana, narejena v tovarni in postrežena predte. Je kar nekaj truda v njej. Če bi radi džank, pejt v meka, pa pojejte tisto žaganje za 3, 4 evre. To se vam pa ne zdi drago?
Če dam jaz 6 evrov za domiselno jed, od katere se najem in vem, da je nastala na licu mesta in celo gledam, kako nastaja, mi cena ni prehuda, sori. Ni stroškov restavracije, ampak še zmeraj je treba plačati ljudi in druge stroške, se ne znajde vse čudežno tam.
Jaz sem jedla egipčansko, mož arabsko in mi je bilo zelo okusno. Gledala sem, da bom vzela kaj, česar drugače ne jem. Sladice se bile po 5 evrov, to je pa res drago, čeprav je bilo vse presno in bio. Količine so bile res miniaturne. Tega verjetno ne bomo ponovili.
Tako da se dva komot najesta za 10, 12 evrov. Če je to drago …

Ponudba je res velika in pestra. To , kar sem si vzela, ni bilo nič posebnega. Dokaj drago, ja. Tudi porcije so majhne. Je pa fino tako malo za spremembo it pogledat in kaj poskusit.

Z možem sva bila ene dvakrat, ja, gneča za hrano, ne moreš se normalno vsest in v miru pojest … To naju najbolj moti. Pa tudi najbolj poceni ni, se da kaj primerljivo dobrega in za ne kaj bistveno več denarja tudi v marsikateri oštariji pojest, lepo za mizo, pa še postrežejo te.

Zelo dobro napisano!
Meni je všeč, da je široka ponudba in najdeš za vsak okus nekaj. Imaš suši, ribe, piščanca, rebrca, burgerje, pivo, vino, vegi, egipčansko, tajsko, slovensko, šmorn, palačinke, tortice, vsega in svašta.

Smo šli ene parkrat, pa ne gremo več. Malce nategunstva je tole, lepo za oči, rip off za denarnico.

Nas tudi moti cena, če gre 4-ćlanska družina in hoče pojest naprimer vsak 3 jedi, je na koncu računica s pijačo skoraj ista, kot v Smrekarjevem hramu 🙂
Verjamemo, da morajo ponudniki kar visoko najemnino za zakup štanta plačati za set teh dogodkov MOL-u na Pogačarjevem trgu in da morajo teh par tisoč evrškov not dobit, samo za mazanje plastike in papirja bi pa včasih kupec lahko dobil malce več kot dve jedilni žlci gor na embalažo. Pa pri nas nismo tip požeruhov, da mora vse dol viset, smo gurmani, samo če se že hči pritoži, da ne dajejo porcij pravično in količinsko približno enako ( pa nisi tam na koncu, ko bi zmajkovalo), potem bo že držalo – ona je namreč največja pravičnica v naši druižini 🙂

Verjamem, da ciljajo na to, da boš “koštal”, vzorčil in se ne boš prežeraval, ker to ni namen tega dogodka, pa pričakovano več jedi naeknrat, samo predrago je to žal, četudi gurmana špilaš na kolenih v plastiki in papirju – ker v primerjavi z nobl gostilno si lepo postrežen na koneckoncev za isti znesek za cca 4 jedi :). So ugotovii že drugi tukaj.Cene bi morali malo spustit, pa MOL malo najemnine znižat, pa bo….

MOL pa naj zagotovi tudi več sedežev, klopc, česarkoli. Ker ko po ovinkih okoli cerkve zabrije veter, ko dviguje s tal ves prah, umazanijo od ogorkov do ostankov papirjev in plastike, te mine apetit, ko dobiš to na tisti dve nepolni žlici nečesa…..

Sem šla ene 3x pa verjetno ne bom več šla… Nervira me gužva pa vse to prerivanje pa čakanje na hrano in na prost sedež… Nazadnje se mi je zgodilo, da sem bila hitro postrežena, moja kolegica pa je čakala na hrano ene 20 minut.. In potem mi ni preostalo drugega, da sem svoje kosilo pojedla kar stoje med čakanjem… Hvala lepa…. Bom zdaj šla raje v kakšno bližnjo gostilno npr.Gostilna dela (majo hrano iz lokalnih pridelkov) ali pa v Ribico in bom za isti denar lepo jedla za mizo kakor normalen človek…

iz prve roke ti povem, da je najem stojnice 150€ na mesec. Mi se vozimo 80 km v eno stran, 3 zaposleni. Tam smo celi dan. Prodamo cca 150-250 max porcij na dan/petek. Porcija je 5€. Zdaj pa si zracunaj. Mi zaposleni smo bili proti sodelovanju na odprti kuhni. Ampak je nasa glavna rinila z glavo skozi zid. Zdaj pa ima, ko delamo izgubo.


Odprta kuhna je biznis enega tipa iz Izraela in njegove punce. Sta bla enkrat pred kratkim v enem cajtengu sta se hvalila z idejo.
Dokler ne bodo zaradi nehigienskih razmer enih 50- 100 ljudi zastrupil s hrano, bo vse v redu, pol bo pa cel halo.
Takole natlačeni štanti brez vode, kjer bi si osebje redno s toplo vodo roke umival, wc-ja za osebje očitni ni (razen javnih)- itd…
Le kam hodite med šihtom lulat? V javni wc na tržnici ali pod tromostovjem ?
Sanitarna, tržna, požarna, varstvo pri delu, pa kar je še teh inšpekcij pa kot ponavadi NIČ! Potem se bodo pa zgovarjal, kako se nič ne da, pa da oni niso nič vedel, pa da…
Saj je fino za pogledat, ampak mesto je postalo prostor za turiste ( ti gotovo ne bodo vedeli od kod jim diareja), za meščane pa je tole en navaden gravž! Tako kot vse kar župan in njegovi za lasten biznis nardijo!


Odprta kuhna je biznis enega tipa iz Izraela in njegove punce. Sta bla enkrat pred kratkim v enem cajtengu sta se hvalila z idejo.
Dokler ne bodo zaradi nehigienskih razmer enih 50- 100 ljudi zastrupil s hrano, bo vse v redu, pol bo pa cel halo.
Takole natlačeni štanti brez vode, kjer bi si osebje redno s toplo vodo roke umival, wc-ja za osebje očitni ni (razen javnih)- itd…
Le kam hodite med šihtom lulat? V javni wc na tržnici ali pod tromostovjem ?
Sanitarna, tržna, požarna, varstvo pri delu, pa kar je še teh inšpekcij pa kot ponavadi NIČ! Potem se bodo pa zgovarjal, kako se nič ne da, pa da oni niso nič vedel, pa da…
Saj je fino za pogledat, ampak mesto je postalo prostor za turiste ( ti gotovo ne bodo vedeli od kod jim diareja), za meščane pa je tole en navaden gravž! Tako kot vse kar župan in njegovi za lasten biznis nardijo![/quote]

bravo, hvala za tvoj zapis, pošteno in iskreno – še to plat morajo ljudje vzeti v zakup, da visoka cena tega ne upraviči, kajti tudi HACCP pravila je treba spoštovat – ja, pri pripravi v lokalih restavracijha, samo pri finišu, dodelavi, termični obdelavi na samem prodajnem mestu, če ni tekoče vode, je pa kriza tole – ne morejo spicy začimbe vsega prekrit 🙂

OK, nekateri so tako organizirani, da denar kasira samo eden, ki nima stika z živili, pečejo, sestavljajo v lateks rokavičkah drugi – samo se pa zgodi, da zelo pogosto križajo pečene in surove poti -vidiš, ko stojiš v vrsti, ko je gneča, ko se mudi in ko je treba čimprej naštepat zaslužek v blagajno. Saj zaposleni niso krivi, hitijo, kolikor se le da v tistih trenutkih, ko je naval. Sta dve strani tehtnice, samo se pa strinjam, da je tole precej nehigiensko, brez tekoče vode….


Odprta kuhna je biznis enega tipa iz Izraela in njegove punce. Sta bla enkrat pred kratkim v enem cajtengu sta se hvalila z idejo.
Dokler ne bodo zaradi nehigienskih razmer enih 50- 100 ljudi zastrupil s hrano, bo vse v redu, pol bo pa cel halo.
Takole natlačeni štanti brez vode, kjer bi si osebje redno s toplo vodo roke umival, wc-ja za osebje očitni ni (razen javnih)- itd…
Le kam hodite med šihtom lulat? V javni wc na tržnici ali pod tromostovjem ?
Sanitarna, tržna, požarna, varstvo pri delu, pa kar je še teh inšpekcij pa kot ponavadi NIČ! Potem se bodo pa zgovarjal, kako se nič ne da, pa da oni niso nič vedel, pa da…
Saj je fino za pogledat, ampak mesto je postalo prostor za turiste ( ti gotovo ne bodo vedeli od kod jim diareja), za meščane pa je tole en navaden gravž! Tako kot vse kar župan in njegovi za lasten biznis nardijo![/quote]

bravo, hvala za tvoj zapis, pošteno in iskreno – še to plat morajo ljudje vzeti v zakup, da visoka cena tega ne upraviči, kajti tudi HACCP pravila je treba spoštovat – ja, pri pripravi v lokalih restavracijha, samo pri finišu, dodelavi, termični obdelavi na samem prodajnem mestu, če ni tekoče vode, je pa kriza tole – ne morejo spicy začimbe vsega prekrit 🙂

OK, nekateri so tako organizirani, da denar kasira samo eden, ki nima stika z živili, pečejo, sestavljajo v lateks rokavičkah drugi – samo se pa zgodi, da zelo pogosto križajo pečene in surove poti -vidiš, ko stojiš v vrsti, ko je gneča, ko se mudi in ko je treba čimprej naštepat zaslužek v blagajno. Saj zaposleni niso krivi, hitijo, kolikor se le da v tistih trenutkih, ko je naval. Sta dve strani tehtnice, samo se pa strinjam, da je tole precej nehigiensko, brez tekoče vode….[/quote]

Pa še to: žal to vidiš, ker je pred tvojimi očmi, ko čakaš 🙂 Ker v nekaterih gostilnah tudi ne vidiš zadaj razen ( bolje, da ne!), razen tam kjer kuhajo v steklenem ali polodprtem “akvariju”, kjer kuharjem pod roke vidiš.
Saj drugje po obratih hitre prehrane v kebabčičarnah, pa burekarnah po kioskih se tudi naprimer mal v mednožju, pa pod pajsho popraska z roko, pa švic obriše z roko, pa mal nos spuca, pa gre pol delat direkt s temi rokami, samo ker tega ne vidiš, ne veš :))) Buon Apetit!

Pa tiste lateks rokavice so samo farsa – imajo ene gor tudi po par ur, z njimi zaščitijo pa predvsem svoje roke pred tistim, kar počnejo, prijemajo in križajo poti 🙂

Takole nekako. In kogar to moti, na Odprto kuhno ne bo šel, ampak se bo usedel v gostilno in raje ne mislil na to, kako njihova kuhinja izgleda in kdaj si je kuhar nazadnje roke umil 🙂

Takole nekako. In kogar to moti, na Odprto kuhno ne bo šel, ampak se bo usedel v gostilno in raje ne mislil na to, kako njihova kuhinja izgleda in kdaj si je kuhar nazadnje roke umil :)[/quote]

Tist kuhar/ica, ki si v kuhinji gostilne, bifeja, restavracije ne umiva rok pod tekočo toplo vodo je navaden pacek in ga inšpekcija pri jemanju brisov lahko dobi in kaznuje, prav tako lastnika.
Prav tako bi morala odprta kuhna imeti ločene prostore sanitarij, pa ločeno garderobo, pa ..
Na odprti kuhnji so, kot eden zgoraj piše, zaposleni več kot 10 ur!!! In medtem tudi delajo s hrano! Živjo higiena!
Na žalost na odprti kuhni s hrano/živili delajo vsi, ki majo 5 minut časa. Na štantih vidiš študente brez kakršnih koli rokavic, vidiš, da se poti križajo, vidiš, da si nihče ne pere rok, bolje pa je, da ne vidiš kam gre na wc. Celotna odprta kuhna NIMA wc razen tistih na Tromostovju. 3 za punčke, pa 4 za fantke. Tolk o tem pri obisku več tisoč ljudi, pa vsem popitem piru. Hura za organizatorje!!!

Vsak, ki ima štant na odprti kuhnji mora plačati “provizijo” temu židu in to ne malo…
Koliko tip plača mestu za najem nimam pojma, mora pa zaslužiti ogromno, ker vem koliko mu morajo plačati… kot tudi štanti , ki so na dobri poziciji…
Drugace pa cene ful prenavite za, kar dobiš + gužva, da še v miru ne moreš pojesti, da te ne gleda 100 ljudi v krožnik. Vse skupaj je meni preveč stresno.
Je pa folk itak dobro “zagrabil” če jim paše….

Takole nekako. In kogar to moti, na Odprto kuhno ne bo šel, ampak se bo usedel v gostilno in raje ne mislil na to, kako njihova kuhinja izgleda in kdaj si je kuhar nazadnje roke umil :)[/quote]

Tist kuhar/ica, ki si v kuhinji gostilne, bifeja, restavracije ne umiva rok pod tekočo toplo vodo je navaden pacek in ga inšpekcija pri jemanju brisov lahko dobi in kaznuje, prav tako lastnika.
Prav tako bi morala odprta kuhna imeti ločene prostore sanitarij, pa ločeno garderobo, pa ..
Na odprti kuhnji so, kot eden zgoraj piše, zaposleni več kot 10 ur!!! In medtem tudi delajo s hrano! Živjo higiena!
Na žalost na odprti kuhni s hrano/živili delajo vsi, ki majo 5 minut časa. Na štantih vidiš študente brez kakršnih koli rokavic, vidiš, da se poti križajo, vidiš, da si nihče ne pere rok, bolje pa je, da ne vidiš kam gre na wc. Celotna odprta kuhna NIMA wc razen tistih na Tromostovju. 3 za punčke, pa 4 za fantke. Tolk o tem pri obisku več tisoč ljudi, pa vsem popitem piru. Hura za organizatorje!!![/quote]

Boli k organizatorja… It’s all about the money! Tekoča voda je pri stopnicah, vendar samo mrzla in tam nekateri ,tudi pomivajo posodo lol. Pa tudi moj pes se tam ko prideva z grada rad odžeja:) pa golobi etc… higiena je res na višku:)

Tist kuhar/ica, ki si v kuhinji gostilne, bifeja, restavracije ne umiva rok pod tekočo toplo vodo je navaden pacek in ga inšpekcija pri jemanju brisov lahko dobi in kaznuje, prav tako lastnika.
Prav tako bi morala odprta kuhna imeti ločene prostore sanitarij, pa ločeno garderobo, pa ..
Na odprti kuhnji so, kot eden zgoraj piše, zaposleni več kot 10 ur!!! In medtem tudi delajo s hrano! Živjo higiena!
Na žalost na odprti kuhni s hrano/živili delajo vsi, ki majo 5 minut časa. Na štantih vidiš študente brez kakršnih koli rokavic, vidiš, da se poti križajo, vidiš, da si nihče ne pere rok, bolje pa je, da ne vidiš kam gre na wc. Celotna odprta kuhna NIMA wc razen tistih na Tromostovju. 3 za punčke, pa 4 za fantke. Tolk o tem pri obisku več tisoč ljudi, pa vsem popitem piru. Hura za organizatorje!!![/quote]

Boli k organizatorja… It’s all about the money! Tekoča voda je pri stopnicah, vendar samo mrzla in tam nekateri ,tudi pomivajo posodo lol. Pa tudi moj pes se tam ko prideva z grada rad odžeja:) pa golobi etc… higiena je res na višku:)[/quote]

Saj zato pa toliko ponujajo te spicy omakce za v hamburgerje za zraven, ker so naravno dodatno razkužilo za prebavila, da ni potem blublubludriskdriskbruhbruh 🙂 Kako pa misliš, da Azijci po velikih mestih preživijo – svoja prebavila navadijo na ostre začimbe, da jim malo prekurijo prebavila, da lažje predelajo vse, kar zaide takole, kot tukaj pri nas , na ulici noter 🙂 glede na to, da so slovenci navajeni potem po jedi poplaknit z žganjicami med 37-40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vol{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkota, tudi mlado pivo ne zaleže, ki zraven najbolj paše – še bolj pospeši ropotanje po črevesju, če ni dovolj zvarjeno 🙂

Odprta kuhna je zakon….

Če pa to ni dober biznis.

Na dan prodate povprečno 200 porcij po 5 €. To je 1000 €/na dan.
Ni čisto jasno, a delate samo v petek? Ali tudi soboto….

Štirje petki na mesec = 4000 €.
Trije zaposleni = vsak 50 € na dan (5€/h, 10 ur delate) skupaj 150 €
Minus 150 € – najem stojnice

Do zdaj smo naračunali 4000 € – 300 € = 3700 € čistega
Od tega odštejmo še hrano + benz …………………. morate imeti vsaj 3000 € dobička!

Še pa delate še soboto (ali celo nedeljo se dobiček podvoji ali potroji. Minus davek….!
U glavnem, zadeva bi morala laufat. Itak boste pa Monklje zdele rekle: “Ajaaa, kar ti pejt delat za 5€ na uro!” :(( TAKOJ!

O higieni in gužvi pa ne bom nič rekla, ker mene tam videli ne boste! :))

New Report

Close