Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kupovanje preko AMAZON vs E-bay

kupovanje preko AMAZON vs E-bay

Lep pozdrav
prvič nakupujem prek spleta in želenega artikla nima nobena slovenska trgovina, imata pa ga amazon in e-bay ki pa nimata podružnice v Sloveniji. Zanima me ali se da ugotoviti dobavni rok (mogoče mi lahko kdo pove kdaj bi dobil pošiljko, če naročim npr. danes pri nemškem amazon ali e-bay) zanima me tudi ali je možno plačilo po povzetju. Dobrodošle tudi druge informacije v zvezi z amazon in e-bay
Hvala za odgovore

Glede nabavnega roka je najbolje da kontaktiraš prodajalca. Plačilo po povzetju pa ni možno, gre Paypal ali kartice.

ali tudi pri e-bay ni možno plačilo po povzetju?
hvala za odgovor

Ne, Paypal ali kartica, raje imajo Paypal.

Ni za kaj.

Zdravo,

na Amazonu.de imam namen kupiti nek artikel katerega na slovenskih spletnih trgih prodajajo 1x držaje. Na Amazonu še nikdar nisem ničesar kupoval tako da je vse enkrat prvič, Imam tudi kartico VISO katero redno uporabljam za fizične nakupe ter spletne nakupe v Sloveniji. Zdaj pa me zanima kakšen je proces kupovanja na nemškem Amazonu (oz. Amazonu.de). Registracijo sem na Amazonu že opravil, imam že želeni izdelek v košarici, tako da sedaj imam samo še opravka z naročilom.

Podatke za dostavo ne bo problema izpolniti, zanima pa me pri “Additional Adress Details”, kaako se ta del izpolni? (spodnja slika)
http://shrani.najdi.si/?3q/1s/2ZZhdcPM/a1.png

Zanima me tudi kateri način dostave je najbolj primernejši , ker ne bi rad imel prevelikih stroškov z dostavo na koncu. (spodnja slika)
http://shrani.najdi.si/?1M/qT/s0v7pkM/a2.png

Zanima me tudi če ti pošta Slovenije zaračuna tudi kaj provizije glede na dostavljen paket iz tujine pa kako visoki so lahko ti stroški,?

Če je možno bi rad, da tisti/tista oseba, ki ima izkušne z nakupovanjem na Amazonu poda realen oz. konkreten odgovor. Hvala vnaprej 🙂

Oprosti, ampak… Jaz na sliki vidim Amazon.com in ne Amazon.de.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

slika je simbolična, sm jo pobral s spleta 🙂

Additional address detajlov ne rabiš.

Za dostavo izberi standardno dostavo. Amazon da datume načeloma točne, ampak v resnici je okvir večji od dejanskega. Se pravi Amazon ti bo rekel da dostavi od 16-21 oktobra. Običajno je pri tebi prej in ne kasneje, se pravi bo 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prišlo okoli 16.10.

Dokler kupuješ na Amazon UK ali DE, ti Slovenija pošiljko samo dostavi, ker ti poštnino in ddv plačaš direktno na Amazonu. Tako kot če bi kupoval v slovenski online trgovini.

Jaz kupujem skoraj vsak mesec, pa ni problemov, ker smo pač vsi znotraj unije. Edino kar moraš gledat je, vsaj jaz tako delam, da ti pošlje Amazon.

Primer:
Pri enih artiklih piše da je seller Amazon in dostavlja Amazon.
Pri drugih piše da je seller XY in dostavlja Amazon (fulfilled by Amazon )
Pri tretjih pa piše da je seller XY in dostavlja XY.

Te tretje jaz ignoriram, in raje najdem artikel, ki ga dostavlja Amazon. Je lažje za reševat, če pride do kake napake, ker ima Amazon res dober customer service.

Na Ebayu pa kupuješ običajno direktno od ljudi. JAz se Ebaya poslužujem redko in za izredne stvari (npr. točno določena majica, ki ni več v prodaji ali pa kak zbirateljski izdelek). Takrat moraš pa pogledat oceno prodajalca, da ima dobro in pa iz kje je prodajalec, ker to vpliva na poštnino, carino…

Kaj pa aliekspres? Je nevaren, če imaš predplačniški smart in koliko stane predplačniški smart?

Uporabnik “ti jaz povem”,
hvala za konkretni odgovor. Imam pa samo še dve vprašanji, ki sta se mi pojavili glede na tvoj post.

Potem tudi če naročim npr artikel preko Amazona UK, bo šlo brez problemov skozi (ne bo nič problemov s carino) glede na to da UK ni več članica EU?

A to kjer piše da je seller Amazon in da je on dostavljalec piše pod ceno izdelka? Ali se motim?
http://shrani.si/f/4/2U/4ssta6mU/a1.png

Kaj a so se že ločili? A niso šele začeli postopek? Sicer sem laik, ampak predstavljam si, da bi bilo treba zadeve pravno uredit preden nam začnejo kasirat carine. O tem bomo tudi sigurno kje slišali.

No, formalno ne vem, če so se že ločili od EU al niso, enkrat je blo o tem neki po TVju, postopek za izstop iz EU so začel že 20 marca 2017.
https://www.vecer.com/cas-za-brexit-je-napocil-6253962

Ampak sigurno bi bilo kje objavljeno, ko/če bodo začeli carinit? Kolikor jaz vem, o pogojih izstopa niso še nič kaj dogovorjeni. Jaz sicer že ves čas šopingiram iz UK, pa se še noben ni v to vtaknil.

Aha, pol če do sedaj ni bilo problemov,s carinami, še niso izstopili iz EU….ker drugače so s temi carinami same sitnosti če naletiš na njih pa ni pomembno kje -_-

Ma ja, ko se bodo definitivno ločili in ko/če bodo začeli carinit, bo to sigurno s pompom objavljeno povsod.

Ma ja, ko se bodo definitivno ločili in ko/če bodo začeli carinit, bo to sigurno s pompom objavljeno povsod.
[/quote]
Za enkrat carine še ni. Če pa kdaj bo, se bodo izdelki nižje vrednosti za nas pocenili, ker bodo angleži odšteli njihov ddv.

amazon ima peklensko drago dostavo v slovenijo, če je le možno, naroči raje na e-bayu

jaz preko amazona naročam samo v avstrijo, ker imam na srečo možnost dostave tja


Za enkrat carine še ni. Če pa kdaj bo, se bodo izdelki nižje vrednosti za nas pocenili, ker bodo angleži odšteli njihov ddv.
[/quote]
ja seveda.

v carinskem postopku obračunajo tudi naš ddv. in to NA obračunano carino


ja seveda.

v carinskem postopku obračunajo tudi naš ddv. in to NA obračunano carino
[/quote]
Do vrednosti 22€ ne plačaš nič. Do 150 plačaš ddv, nad 150 carino in ddv. Za trošarinsko blago plačaš trošarino ne glede na vrednost.


Do vrednosti 22€ ne plačaš nič. Do 150 plačaš ddv, nad 150 carino in ddv. Za trošarinsko blago plačaš trošarino ne glede na vrednost.
[/quote]
ne bo več dolgo tako. spreminjajo predpise, da boš na vsak znesek moral plačat ddv.

E-beyu glih ne zaupam ker si lahko hitro “scammed” od kakšnega seller-ja za amazon sem pa že od veliko ljudi slišal, da, kar so kupovali na Amazonu (uk / de) niso imeli problemov. Tako da sem se še jaz odločil da probam na Amazonu kupit nekaj pa čeprav bo prvič. 🙂

Jaz pa že leta vse kupujem v trgovinah na e-bayu, ta mesec že 3x, pa ni nikoli bilo nič narobe, pa hitro pride. Amazon ima predrago poštnino, pa tudi cene so za iste (nove) proizvode višje.


to je praktično nemogoče, ker ima vsak prodajalec na ebayu svojo zgodovino prodaj in ocen teh prodaj.
za koliko ljudi pa si slišala, da so jih nategnili preko e-baya? ebay zelo ščiti kupce in ti vrne denar, dovolj je, da se pritožiš. ponavadi že na podlagi pritožbe prodajalec sam reagira, ne rabiš čakat na ebay.

amazon je za slovenijo drag.

Glede tega kolk ljudi so nategnili preko ebaya še nisem slišal. Drugače je pa podoben sistem kot pri bolhi verjetno oz. dost drugačen? maš vsemogoče prodajalce in jaz ko nisem še nikol nč kupoval v tem trenutku raje nebi tvegal.

Ok, se npr odločam da kupm ta izdelk na eBay UK
[img]http://shrani.si/t/19/sa/2vJjQmdn/dsdsd.jpg[/img]
in kaj je treba bit na tej spletni trgovini pozoren ko kupuješ izdelek v primerjavi z Amazonom.
Ok en komentar sem že dobil od enega da je potrebno gledat na oceno prodajalca ter iz kje je, ker da to potem vpliva tudi na poštino samega izdelka, potem si ti uporabnik “nemogoče”rekel da ebay ščiti kupce in da ti vrne denar (to verjetno tudi amazon). Kje pa so lahko še kakšne t.i. zanke na katere je potrebno paziti pri samem procesu oprvljanja nakupa v primerjavi z Amazonom?

P.S. pa ni nč agresivno napisano da ne boš mislu 🙂 sam sprašujem ker bi rad vedu razliko 🙂

ta konkretni telefon ti bodo poslali iz UK, colchestra, torej carine ne bo,, poštnina ni tako majhna, 16 Ł, prodajalec je zanesljiv, ker ima praktično 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pozitiven feedback, na preko 18.000 prodajah
na ebayu prodajajo vsi, od posameznih uporabnikov, do trgovin. tvoj prodajalec je trgovina, ki plačuje garancijo tudi ebayu, in ti sam ebay garantira, da če ne boš zadovoljen, dobiš denar nazaj
boš pa moral pohitet, ker je samo še eden na zalogi

New Report

Close