Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek štedilnik na drva

štedilnik na drva

A se kdo spozna na te štedilnike? Namreč stvar je sledeča. Namen imamo podreti pozidan štedilnik na drva. Je kar velik, zraven ima še pečico, štedilnik na elektriko in plin (vse se skupaj drži). Je kar nekaj železa okrog. Mojster, ki bi štedilnik podrl in odpeljal stran material bi nam zaračunal 200€. Se vam zdi ta znesek visok ali nizek ali normalen?

Meni se zdi znesel zelo nizek.

Hotela sem reči, da je pozidanega bolj malo. Veliko je železa. Ali kdo odkupuje železo, morda veš?
200€ se ti zdi res malo?

nova
Uredništvo priporoča

ja res, zdi se mi zelo malo, vse to podreti, tudi ce ni veliko zidanega, saj ni neke mega razlike. Za zelezo se pozanimaj, nam hodi iskat nekdo, ki ima odpad in smo veseli, da pobere in nam ni treba placat, da se ga znebimo. Ce nam tisti kaj placa ne vem, ker to ga vedno moz poklice, verjetno ne placa, vem pa ne.

Drugace pa se pozanimaj, mogoce ti to kdo odkupi, taki zidani stedilniki so zakon.

Ja so zakon dokler vleče kot je treba. Ko pa se zaradi njega skoraj zadušiš, da je cela hiša v dimu, pa ni več ok. Ven je treba z njim. Mene samo zanima, ker je kar nekaj železa, če bi kaj manj plačala, če bi železo vzel kdo drug? Ali pa če bi z njim sama lahko kaj zaslužila?

pa je kriv stedilnik, da se vam kadi ali kamin mogoce? Saj samo sprasujem, tudi jaz ga nimam, imam elektricno plosco in si zelim imeti se eno letno kuhinjo, kjer bi imela stecilnik na drva.

Ja, je kriv star štedilnik. Noter je ogromno kanalov in preden se to segreje, je noro,se kadi ko hudič. Zato ga imamo namen zamenjat. Je pa res kar nekaj železa in če bi lahko kaj zanj dobila zakaj pa ne?

Lepo prosim, če mi poveste na koga se sploh lahko obrnem glede delne odstranitve zidanega štedilnika. Imamo namreč kotnega (v kotu je dimnik) in bi se rada znebila le starega zidanega kombiniranega štedilnika plin/elektrika, štedilnik na drva pa bi obdržala. Prosim za nasvet. Hvala

Ja so zakon dokler vleče kot je treba. Ko pa se zaradi njega skoraj zadušiš, da je cela hiša v dimu, pa ni več ok. Ven je treba z njim. Mene samo zanima, ker je kar nekaj železa, če bi kaj manj plačala, če bi železo vzel kdo drug? Ali pa če bi z njim sama lahko kaj zaslužila?[/quote]

Če bi staro železje odpeljala na Dinos, bi sicer nekaj malega zanj dobila… a ni omembe vredno.
Jaz se s tem ne bi ukvarjala…

Ja so zakon dokler vleče kot je treba. Ko pa se zaradi njega skoraj zadušiš, da je cela hiša v dimu, pa ni več ok. Ven je treba z njim. Mene samo zanima, ker je kar nekaj železa, če bi kaj manj plačala, če bi železo vzel kdo drug? Ali pa če bi z njim sama lahko kaj zaslužila?[/quote]

Če bi staro železje odpeljala na Dinos, bi sicer nekaj malega zanj dobila… a ni omembe vredno.
Jaz se s tem ne bi ukvarjala…[/quote]

Ja po moje je res najbolje, da to vse podre in odpelje tisti, ki bo to delal.

New Report

Close