Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi povedali, da vam je prodajalka

bi povedali, da vam je prodajalka

kupila sem nekaj za 8 eurov, dala sem 50, prodajalka mi je vrnila , kot da sem dala 100 eur..bi vi povedali, ali pobrali denar v denarnico in bili tiho?

Seveda bi povedala, saj preveč vrnjen denar ni moj.

se mi je že zgodilo in sem vzela, ni moj problem, če ne zna računat.

Pa te ni nič sram, ko pomisliš na to, da si vzela, kar ni tvoje ?

VEDNO! Ne glede na to o kakšnem znesku govorimo.

Je pa sramota, da se postavljajo takšna vprašanja. Ne pomislite kaj bi se vam zdelo prav, če bi vi bili tista prodajalka…..

Na kraj pameti mi ne pade, da bi trgovki iz njene denarnice oz. od njene plače odžrla en sam €. Namreč vsak manjko v blagajni mora blagajničarka sama pokrit! Nikoli ne bi mogla tega storiti!

Tudi sam imam pred očmi prodajalko, ki ji mora ob koncu šihta štimat kasa. Tistih par evrčkov, ki bi jih profitiral, bi se mi preveč usedlo na vest.

Ne ce bi, ampak sem ze. Enako kot opozorim na napako v svojo skodo, opozorim tudi na napako v trgovkino skodo. Vsak se lahko zmoti, ni pa prav da se nekdo s tem okorisca.

Pa četudi zanemarimo prodajalko in okoliščine in ostanemo pri golem dejanju, ali veš, kako se z eno besedo reče dejanju, ko vzameš nekaj, kar ni tvoje ?
KRAJA

Sem ze, sploh nisem razmisljala … tako kot tudi, ce je zmotila v mojo skodo

Evo, tudi sama sem vrnila. Sicer ni šlo za tak velik denar pa vendar. Pa bi mi trenutno vsak euro prišel prav. Si pomislila, da lahko trgovka zaradi tega ostane brez službe, ker se je nehote zmotila?! Še je toliko poštenja, morale?

Se mi je že zgodilo, sem povedala. Na kraj pameti mi ni padlo, da ne bi.

Moj problem je pa ta, da sploh ne pogledam tistega cvenka! Zaupam! Blagajničarka mi vsuje kovance kar v dlan, pospravim v denarnico in je! 🙂 Prečikiram edino papirnat keš, če plačam z bankovcem za 100 €. To pa je 2 x na leto:-))!

Se mi pa je zgodilo na Banki!!!! Saj čisto točno se ne spomnim kaj sem plačevala in dvignila.
Isto samo poberem papirnat keš, podpišem…. in čao!

Čez eno uro telefon doma: “Oprostite, kličem z Banke, mislim, da sem se zmotila….. lahko preverite?”

Ja ni problema…. grem prešnofat denarnico in res sem imela viška orenk keša :)!

Povem in da takoj vrnem! Imam pa še danes slab občutek – kao da sem mislila obdržat!:(
Pa nisem niti pogledala, prisežem!

ko grem jaz zjutraj po kruh se mi je parkrat naredilo da mi ravno cent zmanjka. mi prodajalka spregleda tisti cent,jaz pa naslednji dan vedno povem,da sem dolzna en cent in ga vrnem,pa ce tudi je druga prodajalka. imam prevec slabo vest pa ceprav gre z malo vsoto.

Bi ji povedal.

Sama delam na blagajni pa ne v trgovini. Verjemite mi, da v vsej guzvi tezko ostanes 100 zbran. Ce bi vi vedeli da gre vsak evro ki ga dam prevec iz mojega zepa bi se zjokali. Preveckrat moramo seci v svoj zep. Vcasih so to zelo visoki zneski. Velikokrat pomislim kaj vse bi lahko kupila svojim otrokom ne pa placevala minusov. Kak manjsi znesek ze pogoltnes visji ti pa poje se tako nizko placo. Vcasih se ti zudi zgodi da imas visek. Trudim se poiskati napako in vrniti denar. Groza me je da sem pri nekomu storila napako v njegovo skodo. Ce se zneska ne najde se ga evidentira mi recemo nakaze kot presezek in vrne ce se kdo javi. Tudi sama sem kot stranka veckrat opozorila na prevec vrnjen denar saj vem da gre vse iz zepa blagajnicarke.
Upam da ce se bom kdaj zmootila pri vas boste posteni in denar vrnili.

Lp

Pa te ni nič sram, ko pomisliš na to, da si vzela, kar ni tvoje ?[/quote]

Mene ni, ker tudi nje ni kadar vzame tisto kar ni njeno :-PP

Se zavedaš kolikokrat vzame ona denar iz tvoje denarnice?

Se zavedaš kolikokrat vzame ona denar iz tvoje denarnice?[/quote]

Kdo ona? Niso vsi taki, kot ti, veš. Kako lahko kar na slepo obtožuješ?

Ne vem pa, kaj je to. Vsi nepoštenjaki, kar jih poznam, se jim velikokrat zalomi. Pa pomoje sploh ni karma, ampak to, da z denarjem ne znajo, da jim nihče ne zaupa in jim nihče ni pripravljen pomagati, ko se jim zalomi.

Se mi je že zgodilo, in ker sem opazila, sem seveda takoj povedala. Ker se mi zdi tako pravično.

Vedno vrnem. Sploh nikoli nisem pomislila, da ne bi.

Zagotovo delaš v javni upravi….

Avtor/ica, se mi je že zgodilo, kar nekajkrat, dom ain celo v tujini. Ne, nisem vzela, sem pošteno vrnila. In občutek je tako dober!!! Ko veš, da si pošten tudi na takih preizkušnjah! Oitno je vse stvar vzoje in vesti.

Sem pa tudi stegnila jezik, če me je kdo hotel ogoljufati namerno ali pa po nesreči premalo vrniti.

se mi je zgodilo tudi že to, da sem bil prepričan, da sem dal manjši bankovec, kot pa je bilo vračilo … sva imela z blagajničrko kar prijetno debato ☺

A tako veliko vas z gotovino plačuje, al se sedaj svetnike delate?
Sem za trenutek pozabila, da živimo v koruptivni sloveniji, kjer se kaj takega res ne dogaja.

Jaz skoraj nikoli nimam gotovine pri sebi, če pa že, sem pa za par € tiho. čakam, da se oglasijo prodajalke in povedo, koliko opozoril in denarja res prejmejo nazaj.

Pa te ni nič sram, ko pomisliš na to, da si vzela, kar ni tvoje ?[/quote]

Mene ni, ker tudi nje ni kadar vzame tisto kar ni njeno :-PP[/quote]

Še vedno trdim; če vzameš nekaj, kar ni tvoje, je to kraja in oseba, ki to stori, je kradljivec.
In nehajte se izgovarjati na druge, osebna odgovornost se začne pri samem sebi !

New Report

Close