Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SNEG DO NIŽIN? – živ smeh

SNEG DO NIŽIN? – živ smeh

Pri nas so eni že pred mesecem zakopali v zemljico in posejali vrtnine.
To stane, ane?
Zdaj je napovedana zmrzal do nižin. Grem zdele pogledat…. vse pokrito s plahticami.

Ej – če je tukaj računica! Da boš pojedel gredico solatke, boš skeširal 15 €!

Nooooo, s tem se lahko hecajo upokojenci. Sicer pa jaz še vedno hodim po regrat.
Po koprive pa bom, ko bom spraznila skrinjo z zelenjavo. Še od lani :))!

Nauk te zgodbe: NE HITI . 🙂

Halo 15 €, se vidi, da nimaš pojma.

Zlobna in privoscljiva? Lahko ima kdo svoje veselje ali bi morali vsi po tvojem patentu zivet? Get a life!

Nisem! Prisežem! Samo napišem, kar vidim!

Pa ker Gorenc je med hribi že 1. aprila rolal po zemlji?

Leta 1976, morda 1977, je na logaški planoti snežilo 3 polne dneve. Zemlja je bila topla, zato je bilo snega skoraj pol metra. Če ne bi bila topla, bi bilo snega še več. Bilo pa je zadnje dneve MAJA meseca, tam okoli 25. maja.

Kaj naj tožiš še koledarnike, ker drugače nisi ravno imel za mar? Ah ne vem, a boš ti sadila v jesen ali poleti, ko bo priheftalo 40? Je res, da ne hitiš, vseeno pa tudi koledar ni vse in kaj sam pomuvaš.
Ukvarjam se pa le s trajnicami, ki upam, da mi bodo pomagale še v nadaljno 40 leto. Sem pogledala za dva dni, po sajenju, so se očitno opele, malo po svoje trenutno štrlijo, za ostale pa še počakam. Ker verjamem, da bo uspelo.

Kok pa daš za seme in sadike? Plus delo = slaba računica!

Kok pa daš za seme in sadike? Plus delo = slaba računica![/quote]

Pri meni ne gre za to koliko sem dala za kaj, gre za to kaj pojem. 15 € pa seme solate sigurno ni. Seme pridelam sama, če je že debata o tem, poleg tega imam dnevno svežo zelenjavo, da o kvaliteti ne govorimo in ko skontaš je to bistveno ceneje kot če bi kupovala zelenjavo v trgovini, tudi tako raznolike zaloge ne moreš imeti, veliko ti propade pa še zelenjava je stara. Mi uživamo iz vrta v lonec! Se mi smilijo vsi tisti, ki morajo vsak peteršiljček kupit. Verjetno nimaš vrta oz. se ti ga ne ljubi obdelovat, potem pa to zagovarjaš s slabo računico. Ko boš to govorila iz izkušenj se pa spet oglasi.

Kok pa daš za seme in sadike? Plus delo = slaba računica![/quote]

Pri meni ne gre za to koliko sem dala za kaj, gre za to kaj pojem. 15 € pa seme solate sigurno ni. Seme pridelam sama, če je že debata o tem, poleg tega imam dnevno svežo zelenjavo, da o kvaliteti ne govorimo in ko skontaš je to bistveno ceneje kot če bi kupovala zelenjavo v trgovini, tudi tako raznolike zaloge ne moreš imeti, veliko ti propade pa še zelenjava je stara. Mi uživamo iz vrta v lonec! Se mi smilijo vsi tisti, ki morajo vsak peteršiljček kupit. Verjetno nimaš vrta oz. se ti ga ne ljubi obdelovat, potem pa to zagovarjaš s slabo računico. Ko boš to govorila iz izkušenj se pa spet oglasi.

Kok pa daš za seme in sadike? Plus delo = slaba računica![/quote]
Oprosti, ampak tole je tipično za lenuhe. Delo na vrtu šteješ kot zaračunljivo postavko? A ko daš zokne v pralni stroj in na knof pritisneš, tudi računaš delo perice zraven?
Mater, ni čudno, da je gospodarstvo na psu, če pa populacijo sestavljajo taki kalibri…

Ja vse leži prepogjeno po vrtu od snega .

Tebi se to zdi smešno?
Zaradi pozebe boš tudi ti na slabšem.
Ampak na vrtu se je dalo še kaj pomagat in zaščititi,sadno drevje bo pa prizadela pozeba in v Slo sadja ne bo,v trgovini bo pa drago k tajfl.

Kar ni v vinogradu pomrznilo, je še malo nacufala toča.
Sneg je težki, lomi veje, da jih otepam vsako uro, sosedi je podrlo tist plastičen rastlinjak na lokih. Zunaj sem imela že zložene rože za na balkone, na vrtu je vse pomečkano… Obožujem sneg konec aprila. (smeško s povešenim nosom)

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Veje se lomijo, pa ne samo v sadovnjakih, tudi v gozdu. Narava kloni pod zmrzaljo. Tebi pa se zdi smešno? Samo zaradi vrtičkarjev? Kaj pa vse druge posledice? So tudi smešne? Si se ob žledu tudi smejala, ker je bila solata v ledu?

Kakšna budala pa moraš biti ti, avtorica!

Grah, čebula, česen….. zimska solata…… si že slišala za te vrtnine?

Aja, v Hoferju, kamor hodiš ti, ne rastejo.

Ti kar koprive jej, zdejle jih bo ogrooooomnoooo, pod snegom!

zmrzali ni
“beraški” gnoj, kar sneg je pa ne škodi
ina bistveno – vode bo vsaj do konec junija


za zjokat – nimam vrta… pa me stiska že celo popoldan odkar gledam ta sneg in si želim naj neha… že to drevje za videt je grozno, koliko škode bo, pa še zmrzal bo naredila svoje… groza res za zjokat koliko škode bo v naravi… pa tako lepo pomladno bi moralo bit, vse v zelenju.. in ptički ubogi in živali… mah… res dokler je deževalo me slabo vreme ni ganilo, zdaj pa kar ven pogledujem, če je nehalo in da bo spet toplo, da ga čimprej pobere.


zmrzal je bla včeraj zjutraj in baje da bo jutri spet

Človek nekaj napiše Inič hudega sluteč) pred 4 – ŠRITIMI dnevi!!

En luzer dvigne staro temo in folk napada kot nor!! A to je fer??

No, no, da se ne boste sam kregal…

https://www.youtube.com/watch?v=xFhGbYUMkio

Pa do daske 😉

Ampak letos so nekateri res prehitevali. Sicer predvsem mlajši, taki, “ki vse vedo” in so že pred nekaj tedni sadili in sejali, češ kako topla je zemlja in da je že čas za sajenje.
Mi kar lepo počakamo do prvomajskih praznikov in če je vreme OK, šele takrat kaj posadimo, če je hladno, počakamo še kakšen dan. Rože na balkon in plodovke pa sadimo šele po Ledenih možeh.

Pa ne moreš nekaj svetovat, če imamo v SLO Alpe, Mojstrano, Prlekijo, Primorje, Kras……. hladno Kočevsko…..!
Ob morju jim sigurno niso šle vrtnine v tri krasne. Pod Karavankami, na višini 700 + metrov pa je še vse zmrznjeno.

Vreme nam je letos res dalo pogum….in zdaj, kdor zmore, ima na vrtu vse pokrito.
Je pa težko za drevje….ki ni odvisno od nas. Vse povešeno, pomrznjeno. 🙁

Zato naj vsak, ki sprašuje/ odgovoraja napiše od kod je? 🙂 Iz kje? 🙂

New Report

Close