Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

Katera čokolada vam je boljša, GORENJKA ali MILKA? :D

Sva se s kolegico malo pogovarjali, katera čokolada je boljša in ugotovili, da sta obe nekaj posebnega, vsaka zase; milka že tako ker je gigant pri čokoladi in je prav super s tisto vijolično kravo, gorenjka je “naša” in se ponaša s tisto punčko v narodni noši, tako da ja, odločitev je kar težka …

KATERA JE PA VAM BOLJŠA IN ZAKAJ?

Gorenjka.

Sama ocenjujem čokolado po okusu in ne po embalaži. In boljša mi je Milka (pa po embalaži tudi Milka)
Zakaj mi je boljša? Ker ima boljši okus 🙂
Da bi mi pa nekaj bilo “boljše” samo zato, ker je “naše”? Ne, hvala!

nova
Uredništvo priporoča

Gorenjka mi je prav zanič, me ne zanima, če je naša.
Milka je pa zakon, sploh tista s karamelo.
Pa Toblerone mi je tud dober.

Gorenjka. Milke ne maram.

Gorenjka, Milka mi je presladka.

Milka je itak najboljša, kdo pa sploh mara Gorenjko, meni ni nič posebnega.

Men je Gorenjka kot čokolada s potecenim rokom.

gorenjka je hrvaška pa preveč ma okusa po putru, milka je pa ratala presladka (če ni lih iz mullerja, avstrije ipd.) ker jo tle za naš trg delajo bolgari, romuni in podobno.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Med tema dvema Milka, sicer pa zelo temne Hofer, najbolj z oreščki in temna čilijeva ali solni cvet iz čokoladnice Lucifer.

Milka oreo, včeraj kupljena v lokalnem Sparu, narejena v Nemčiji… Tolk da ne boste neumnosti o Bolgarih in Romunih pisal. Kvecemu Poljska mogoče še…

Gorenjka rozina lešnik.

Nimam nič proti Gorenjki, ampak kupim je pa nikoli. Hm… Sicer pa nasploh nisem velika potrošnica čokolad.

Za ljubitelje temnih čokolad – sem odkrila pred kratkim:

[img]http://www.instore.si/public_content/media/Promocije/2015/Maj/frutabela{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20jafa.jpg[/img]

Izmed teh dveh – Gorenjka.
Sicer je pa trenutno moja najljubša – Mikado z rižem – prva čokolada , polnjena z rižem na svetu.

Težka. Vsaka po svoje.
Milka velika z zdrobljenimi lešniki mi je bila najboljša. Že nekaj časa je ni več.
Gorenjka zdrobljen lešnik in rozine ful dobra.
Pa še omenila bi Kraševe čokolade- Dorina, Životinjstvo carstvo- res dobre. Nove Dorine v zlatem ovoju, sploh tista s temno napolitanko- odlična.


?
na moji Gorenjki piše proizvajalec Žito. Torej je naša.
Hrvaška je Dorina, Mikado, Kandid..

Milka je pa res boljša iz Mullerja kot iz spara, mercatorja..

Gorenjka, nedvomno. Milka je presladka.

Milka

Pozor: milka vsebuje gensko spremenjene sestavine!
Definitivno je boljša Gorenjka.
Obožujem čokolado, Milka pa je edina, ki je ne jem!!!

Lindt bolj kot je temna, boljša je. Od teh dveh pa Gorenjka.

_____________ ere's t' yer!

Gorenjka absolutno zmaga, v glavnem vse gorenjke so mi top of the top, res okusne.

Milka je presladka in prav nič čokoladna, ima umeten okus in mi ni všeč.

Če omenim še druge čokolade, v redu so še nekatere Kraš čokolade, razne diskontne pa raje ne bom ocenil, ker bi moral pisati grdo.

Katere točno sestavine v Milki pa naj bi bile po tvojem gensko spremenjene?

Ker nobena ni označena, označevanje GSO v živilih pa je v EU obvezno (če je več kot 0.9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).

Pod ta procent pride edino sojin lecitin iz GSO soje, ki pa ga uporabljajo skorajda vsi proizvajalci čokolade. Temu se pa izogneš edino, če ješ čokolado z bio oz. eko oznako.

Drugače pa, meni je tudi boljša Gorenjka, nista pa ne ena, ne druga nek presežek.

Gorenjka ni naša, ampak hrvaška. 😉

Pa ona bela 200g s kosmiči iz Eurospina in dve iz Lidla prva je z neo piškoti, druga je pa tista s kavo.

Gorenjka ni naša, ampak hrvaška. ;)[/quote]

Lastniki so Hrvati, to je res. Ampak tovarna še vedno stoji v Lescah in v njej so zaposleni večinoma Slovenci, tako da, kljub temu, da so lastniki tujci, je tovarna za nas pomembna, saj daje našim ljudem kruh.

New Report

Close