Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Državljanstvo v SLO rojenega otroka dveh tujcev

Državljanstvo v SLO rojenega otroka dveh tujcev

Ne gre za kako ksenofobijo ali rasizem, čisto akademsko nas zanima, kakšno državljanstvo ima otrok, ki se v Sloveniji rodi dvema tujcema brez slovenskega državljanstva, ki začasno bivata v Sloveniji. Najlepša hvala za odgovore!

otrok ima drzavljanstvo po starsih.

Vsekakor po starših. Pri nas ni teritorialnega načela pridobivanja državljanstva.

nova
Uredništvo priporoča

Ti si pa dokaz, kako medijska, drzavna in aktivisticna gonja povroca paranojo pri ljudeh, da mislis, da se moras vnaprej opravicevati, da si sploh drznes vprasati cisto obicajno vrasanje.

Otroci dobijo drzavljanstvo po starsih. V Sloveniji je priseljencem dovoljeno eno drzavljanstvo. Samo ce starsa zaprosita za drzavljanstvo zase in za otroka, lahko tak otrok prdobi slovensko drzavljanstvo, a pri tem se morata starsa odpovedati tujemu drzavljanstvu zase in za otroka. Starsa lahko vlozita prosnjo po 10 letih bivanja v Sloveniji, vendar je to obdobje za otroka lahko krajse. Ce starsa zaprosita za drzavljanstvo le zase, ne pa tudi za otroka, tak otrok ne dobi slovenskega drzavljanstva.

Ti si pa dokaz, kako medijska, drzavna in aktivisticna gonja povroca paranojo pri ljudeh, da mislis, da se moras vnaprej opravicevati, da si sploh drznes vprasati cisto obicajno vrasanje.

Otroci dobijo drzavljanstvo po starsih. V Sloveniji je priseljencem dovoljeno eno drzavljanstvo. Samo ce starsa zaprosita za drzavljanstvo zase in za otroka, lahko tak otrok prdobi slovensko drzavljanstvo, a pri tem se morata starsa odpovedati tujemu drzavljanstvu zase in za otroka. Starsa lahko vlozita prosnjo po 10 letih bivanja v Sloveniji, vendar je to obdobje za otroka lahko krajse. Ce starsa zaprosita za drzavljanstvo le zase, ne pa tudi za otroka, tak otrok ne dobi slovenskega drzavljanstva.[/quote]

HAHAHAHAHAHA – DA je v SLO dovoljeno tujcem samo eno državljanstvo?? DAJ ZAČEPI !!
Da se morata tujca, starša odpovedat svojemu državljavnstu? DAJ ZAČEPI!!

Otrok, ki je rojen na ozemlju katerekoli države, avtomatsko dobi državljanstvo te države! To določa neko mednarodno pravo!

MENE pa bolj zanima, KDO PLAČA POROD eni migrantki……. stane preko 6000 € – ki ni nikoli živela tukaj, nič delala in nikoli ne bo in je ‘brez’ keša?

AJAAAAAA, mi davkoplačevalci to skeširamo za čas posla! 🙁 Kaj pa je to naspram milijardam, aneda?

Ena Mici in Francl sta pa brez zob, čeprav sta delala 40 let!!

Uradni vir

drzavljanstvo[/url]

[/quote][/quote]

Flancaš in pojma nimaš. Tvoja trditev v povezavi z vprašanjem avtorice tega posta enostavno NI RESNIČNA. Otrok ima vedno državljanstvo po starših. Vedno!

Ena sama izjema je: če je na ozemlju RS najden novorojenček, za katerega ni mogoče ugotoviti, kdo so njegovi starši, dobi ta otrok slovensko državljanstvo.

Drzavljanstvo dobi po starsih in ce zivijo v Slo z dolocenim st let pridobi tudi slovensko, s polnoletnostjo pa se odloci katerega zeli imeti.


Podpis. Poleg tega sta Mici pa Francl zgarana pa morata vse sama doma delat, po možnosti še kaj prislužit, da sploh imata od česa živet. Mladina polna energije pa strežena spredaj in zadaj, vse brezplačno.

smo dočakali dan, da smo tisti, ki smo proti nelegalnim migrantom hamofobi. Logočno, če smo rasisti gre tudi to skozi po isti logiki.

Nihče ga ne vpraša oz. se mu prav nič ni potrebno odločati. Če je slovenskega dobil kot mladoletni otrok, ima ob polnoletnosti dva ali celo tri (če sta bila starša različna in sta oba uredila zanj državljanstvo v svoji državi).

Ti si pa res neizobražena, malo si preberi o zakonodaji, predno trosiš okoli take kozlarije.

Nihče ga ne vpraša oz. se mu prav nič ni potrebno odločati. Če je slovenskega dobil kot mladoletni otrok, ima ob polnoletnosti dva ali celo tri (če sta bila starša različna in sta oba uredila zanj državljanstvo v svoji državi).[/quote]
Tocno tako. Imam kolegico ki ima 3 državljanstva 🙂

Jaz plačam. Ker jaz nimam otrok in jih ne bom imela, v državno blagajno pa enako oziroma celo več prispevam kot nekdo, ki brezposeln rodi po osem otrok, ki jih mora živet država.
In če lahko “izbiram” za koga gre moj prispevek potem, je to za migrantko, ok? Ker zate ne bi plačevala.

Ti si pa dokaz, kako medijska, drzavna in aktivisticna gonja povroca paranojo pri ljudeh, da mislis, da se moras vnaprej opravicevati, da si sploh drznes vprasati cisto obicajno vrasanje.

Otroci dobijo drzavljanstvo po starsih. V Sloveniji je priseljencem dovoljeno eno drzavljanstvo. Samo ce starsa

zaprosita za drzavljanstvo zase in za otroka, lahko tak otrok prdobi slovensko drzavljanstvo, a pri tem se morata starsa odpovedati tujemu drzavljanstvu zase in za otroka. Starsa lahko vlozita prosnjo po 10 letih bivanja v Sloveniji, vendar je to obdobje za otroka lahko krajse. Ce starsa zaprosita za drzavljanstvo le zase, ne pa tudi za otroka, tak otrok ne dobi slovenskega drzavljanstva.[/quote][/quote]

HAHAHAHAHAHA – DA je v SLO dovoljeno tujcem samo eno državljanstvo?? DAJ ZAČEPI !!
Da se morata tujca, starša odpovedat svojemu državljavnstu? DAJ ZAČEPI!!

Otrok, ki je rojen na ozemlju katerekoli države, avtomatsko dobi državljanstvo te države! To določa neko mednarodno pravo!

MENE pa bolj zanima, KDO PLAČA POROD eni migrantki……. stane preko 6000 € – ki ni nikoli živela tukaj, nič delala in nikoli ne bo in je ‘brez’ keša?

AJAAAAAA, mi davkoplačevalci to skeširamo za čas posla! 🙁 Kaj pa je to naspram milijardam, aneda?

Ena Mici in Francl sta pa brez zob, čeprav sta delala 40 let!![/quote

Pa ti si budala ali se delaš?

Ti majstr…. za koga se pe greš? Plača glih tako mamica, če ne ona pa njena država… Za kojk folka si ti plačal majstr da si tako razpizden? A si za mojo ženo plačal ti? Za mene si plačal kdaj ti? A ti veš da plačamo davke tudi mi tujci ki delamo pridno tukaj, pa še bolj pridno kot večinoma domačinov! Božja gamat so ljudi ki mislijo da je migrant prišel tukaj ker se mu je zazdelo fino….. CHECK YOUR FACTS!!!!

Makedonec, mar ti nisi prišel sem, ker se ti je zazdelo fino?

A sploh znaš:

https://www.youtube.com/watch?v=3R0v8-tDhBE

New Report

Close