Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DROGE SO PROBLEM???

DROGE SO PROBLEM???

Se še komu zdi, da ta Domnova zgodba drži Slovenijo pokonci, ne mislim samo čustveno. Odpira oči za nazaj in sploh ni važno kje je vsak ostal z osebnim razumevanjem in razlaganjem primerov. Me pa zanima zakaj molčite tisti/tiste s podobnimi izkušnjami? Ne razumem. Nek strah in nesprejemanje očitno iz por slovenske družbe. Jaz verjamem, da bo mama Eva nadaljevala Domnovo poslanstvo, kar si je sam prizadeval: za pravico in pomoč tistim, ki to potrebujejo. V tem primeru, žal, za pogrešane in zaščito mladine. Ampak mislim,da je daleč od tega, da bi bile v prvi vrsti droge problem. So res droge problem? A droge naredijo kriminalca? Lušt? Kaj, odvisnost je možganska “bolezen”? Tega se premalo zaveda še najbolj država.vse je povezano …

Droge so posledica problemov.

I know, gola …

nova
Uredništvo priporoča

I know, gola …[/quote]

Potem bi bilo smiselno ozaveščati vzroke… Recimo modrival se kar trudi, pa je vedno znova popljuvan..

Sama sem prepričana, da če bi mladina svoje “nočne izmene” oddelala v drugčne vrste “lokalih”, teh posledic ne bi bilo.

Niti joka in škripanja z zobmi svetniških mater…

žal je tako, ne samo droge … marsikaj v našem vrlem naprednem modernem človeštvu nas zaradi nezmožnosti večine, odgovorno ravnati in se obnašati, privede do vedno novih nesreč (saj jedrsko gorivo je tudi nekaj super, samo če je tehnika zastarela in ni dogovornosti na pravem mestu, se pa zgodi černobil …)

kar se pa dotičnih primerov tiče – čisto možno, da je kaj na poizkušnji (droga mislim), in pač dilerji rešujejo nesrečne primere na naičn kot vedo …

je pa res, da pamet v glavo tudi ko piješ in se drogiraš (kdaj in kje to narediti ipd.) bi morala biti odgovornost vsakega šposameznika, ampak roko na srce, sto ljudi, sto čudi …

pa gola resnica, se tudi kar strinjam s tvojim komentarjem 😉

Ni me pripeljala droga do takšnega življenja, ampak življenje me je pripeljalo do droge.
Na pamet se naučite ta stavek.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

vilid, to imaš pa čisto prav!

Ni me pripeljala droga do takšnega življenja, ampak življenje me je pripeljalo do droge.
Na pamet se naučite ta stavek.

kake bedarije…
kako to da 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi, ni v tem zosu.. a so Supermeni??
naučite se živeti.

Ni me pripeljala droga do takšnega življenja, ampak delo.

nisi razumel/a vilida … je že res kar piše … seveda v primeru tistih, ki so prišli tako daleč da droga urigira njihovo življenje … gre pa za to, da nekdo v življenju kljub težavam ne bo padel čez droge, nekdo pa bo … ne glede na to kako težko je življenje … in vilidov stavek dejansko pomeni, da če si ne znaš urejat življenja, te življenje pripelje do droge … potem pa itak – znana zgodba ….

Seveda so droge problem tudi tukaj prebereš, ko napišejo študentje, kako se redno poslužujejo rekreativnih takšnih in drugačnih drog, da lahko zdržijo določen tempo in razmerje 4-5ur spanca : 19-20ur biti naspidirano pokonci daljše obdobje.

Velika večina vzame rekreativne droge iz firbca ali pa zato, ker jih velika večina jemlje, pa se jim ponavadi nič pretresljivega, razen euforičnosti in naspidiranosti ne zgodi. In ker jemljeo vsi, ker je to pripadnost nekemu trendu, je to “in” in čisto nekja običajnega.

Ampak očitno je, da prihajajo čedalje bolj “umazane” droge, ki so cenovno dostopne ( poceni za na daljši rok in dostopni financam mladini). Torej s tem so mišljeni predvsem “knofki” – kot pišejo študentje, tudi tuakj o “knofkih” in mladina da so na “knofih,” da so lahko naspidirani po 20 ur na dan….in ti knofi so narejeni iz umazanih sestavin, ki imao hude stranske učinke, med drugim tudi pregrevanje telesa, ko si lupijo s sebe dol oblačila in iščejo vodo in skačejo vanjo, da se zadeti ohladijo.

Droge skurijo možgane, povzorčajo odvisnost, hlepenje po še, po zviševanju doz – zato jih potegne noter -tiste, ki jemljeo to potem redno. Saj nekateri prenehajo po 2-3 jemanjih ker se zavejo, da tega nočejo, da ne bodo živeli zato, da boto to kjpivali in konzumirali. Ker jim je bil cilj samo “probat”, da vedo, kako je.

Najlažje se je smiliti sam sebi in obtoževati druge (starše/vstavi poljubno). Od TEBE je odvisno,če boš šel levo ali desno,odvisno kam v življenju hočeš.Se smiliti sam sebi in biti na tleh,ali kaj narediti za to,da se dvigneš.

Vsi imamo svoje težave (tisti,ki uživajo razne substance verjetno mislijo,da takšnih kot oni,pa že nobeden drug…). Sam si izbiraš pot,vedno je več poti. In nikoli ni bilo ljudem lahko,otroci so živeli v familijah,kjer je bilo po 10 otrok,osamosvojili so se,delo krepi človeka,brezdelje dela gnilega.

Tudi tukaj je izbira TVOJA! NI IZGOVOROV!!!!


ja, vilid – ampak danadanes je razlika – ali rekreativne droge v obliki knofov, ali kaj bolj močnega in bolj zasvojevalnega, kot so konoplja, heroin, kokain… Pri prvih lahko komot nehajo brez hujših odtegnitvenih sindromov, pri drugih pa malce težje.

Res je gola & tatina, Villid lepo zaokroži v celoto 😉
Vzroke se dobro ozavešča tudi z zagotovitvitev pogojev, kar steče istočasno, po moje, a Slovenija spiiiiiiiii. Dosti je tudi na načinu in pristopu. Država kot center se vidi v ogledalu teh nevronskih povezav večine, tako da … simpl, ni vse tako simple, veš, ker tudi teh tvojih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ima pa druge vrste droge …

Zanimivo je to, da ko vidiš, da to (_vstavi_) NI problem,

se pojavi nov problem, kker je ta prejšnji LE posledica.

Ko odvozlaš naslednjega, je problem ponovno ŽE posledica, ker privede do novega … Kkao lepo se vse sestavi, poklapa ali poruši ali osvetli ali še bolj sproblematizira …

ja, ljudje ne znajo razmišlajt o svojem življenju, pri drugih bi pa toooliko stvari popravljali … 😉

ja, ljudje ne znajo razmišlajt o svojem življenju, pri drugih bi pa toooliko stvari popravljali … ;)[/quote]

😉

in k temu moram potipkat, da se tudi od vas (tebe in še koga) marsikaj novega naučim, ko te kar strezne, da je vedno bilo tako (_katerakoli tema, ki je še nisi vzel k sebi_), le da je bilo tako težko ubesediti, potem pa se je postavilo v red v tudi v mislih 😉


Med ta 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem spadal jaz.
Leta 1989 nas je bilo registriranih 2000 narkomanov. Takrat sem šel na “zdravljenje”, da SEM SE NAUČIL ŽIVET. Od 1992 sem našel samega sebe in še danes znam živet življenje.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

ja, ljudje ne znajo razmišlajt o svojem življenju, pri drugih bi pa toooliko stvari popravljali … ;)[/quote]

😉

in k temu moram potipkat, da se tudi od vas (tebe in še koga) marsikaj novega naučim, ko te kar strezne, da je vedno bilo tako (_katerakoli tema, ki je še nisi vzel k sebi_), le da je bilo tako težko ubesediti, potem pa se je postavilo v red v tudi v mislih ;)[/quote]

če boš verjela ali pa ne, ampak meni osebno prav za svoje težava pomaga videti druge – seveda z objektivnega stališča – ker potem tudi svoje vidiš lažje na objetkivni ravni … kar se pa pomoči tiče – ja tule na javnem forumu lahko zatežim, svojim bližnjim pa pač – če nočejo moje pomoči – potem pač ne težim 😉 saj vem, včasih sem tečna -a mpak bolje ozaveščenost, ker je tule res vse sorte ljudi, pa mogoče komu kaka tečna razlaga vsaj pride do živega in je v pomoč … pa včasih lahko skozi kake teme, ki niso del tvojega življenja, sebe preverjaš … to da se učimo vseskozi, je pa že tako stara floskula 😉

Sam spizdi mi s takimi izjavami! Do drogeraškega življenja te je pripeljala potuha od zunaj in lenoba od znotraj.

Je simpl je, pa še kako! Obstajojo tudi droge, ki škodujejo ravno še prav, da ti ne zmešajo uma. Cigareti, šport, deloholizem, kurbarija,…………. ni da ni je tega, ampak največjim duhovnim lenuhom se niti delne odgovornosti za svoj lajf ne da sprejeti…


Mladi so zafrustirani ne? Zakaj pa? So bolj ali manj uspešni v šoli, ne grejo na željen faks, ali pa grejo, pa jim ne gre, ali pa so ga naredili, pa nimajo službe…
Skratka, en kup razlogov (poleg razmer doma), da je mlad človek zafrustriran, brez cilja, zgubljen. In kaj naredi? Vzame superge in gre teč, mogoče doma kosi travo, kaj dela, krampa? ZA KAJ?

Nič, ždi doma, se zapira v sobo, ali pa obratno- gre ven…..jemlje droge, kadi pije…., ker je to lažje, kajne?
Nima smisla, rabi sprostitev, misli, da se s tem ”sprosti”- a pada s tem samo v globje brezno.
Ne pomagajo starši, nasveti, svetovalci, cerkev…..nič. Samo molitev, zaklinjanje, obljube- če hočete- morda, da ga kdaj mine- da ga bo spustilo, če ga bo…..

No vmes, pa se zgodi tudi najslabši izzid.

Zdaj soliti pamet drugim, brez uspeha.
Izkusiti sam, da žal zelo zelo boleče.

lp,D

Sam spizdi mi s takimi izjavami! Do drogeraškega življenja te je pripeljala potuha od zunaj in lenoba od znotraj.[/quote]
Kot na vsako tvojo temo tudi to sem pozorno prebral.
Bom bil mnenja, da samo ugibaš o lenobi in potuhi. Tokrat nimaš prav, ker vem samo jaz, kaj in kdo sem bil v tistih časih.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

😉

in k temu moram potipkat, da se tudi od vas (tebe in še koga) marsikaj novega naučim, ko te kar strezne, da je vedno bilo tako (_katerakoli tema, ki je še nisi vzel k sebi_), le da je bilo tako težko ubesediti, potem pa se je postavilo v red v tudi v mislih ;)[/quote]

če boš verjela ali pa ne, ampak meni osebno prav za svoje težava pomaga videti druge – seveda z objektivnega stališča – ker potem tudi svoje vidiš lažje na objetkivni ravni … kar se pa pomoči tiče – ja tule na javnem forumu lahko zatežim, svojim bližnjim pa pač – če nočejo moje pomoči – potem pač ne težim 😉 saj vem, včasih sem tečna -a mpak bolje ozaveščenost, ker je tule res vse sorte ljudi, pa mogoče komu kaka tečna razlaga vsaj pride do živega in je v pomoč … pa včasih lahko skozi kake teme, ki niso del tvojega življenja, sebe preverjaš … to da se učimo vseskozi, je pa že tako stara floskula ;)[/quote]

Ja, šola življenja, ko kar naenkrat naključja postanjo nenakjučja in sprejmeš ostale koliko se le da 😉 ampak ne samo to. Se pogovarjaš ali razmišljaš nekaj, minutko/uro/dan/teden kasneje dobiš odgovor, srečas osebo ali ti drugi ponudijo/sprejmejo rešitev sami od sebe 🙂 in spoznaš, kako je res vse povezano. Ker smo! Tako enostavno je, če se s tem in samim seboj sodeluješ na veliko. Kot da se odvije samo od sebe. Ker problem ni ovira 😉 Je pa izziv, ja, ko se nekaj zavlačuuuujeeee, ker drugi ne sledijo, ne razumejo, te ne razumejo, si pa z njimi v teamu in traaaajaaaaa, hkrati si vezan na rok, učinkovitost, ampak zaradi prej omenjenega pristopa kar naenkrat ni komunikacije … Kakšen nasvet glede tega? 🙂

če boš verjela ali pa ne, ampak meni osebno prav za svoje težava pomaga videti druge – seveda z objektivnega stališča – ker potem tudi svoje vidiš lažje na objetkivni ravni … kar se pa pomoči tiče – ja tule na javnem forumu lahko zatežim, svojim bližnjim pa pač – če nočejo moje pomoči – potem pač ne težim 😉 saj vem, včasih sem tečna -a mpak bolje ozaveščenost, ker je tule res vse sorte ljudi, pa mogoče komu kaka tečna razlaga vsaj pride do živega in je v pomoč … pa včasih lahko skozi kake teme, ki niso del tvojega življenja, sebe preverjaš … to da se učimo vseskozi, je pa že tako stara floskula ;)[/quote]

Ja, šola življenja, ko kar naenkrat naključja postanjo nenakjučja in sprejmeš ostale koliko se le da 😉 ampak ne samo to. Se pogovarjaš ali razmišljaš nekaj, minutko/uro/dan/teden kasneje dobiš odgovor, srečas osebo ali ti drugi ponudijo/sprejmejo rešitev sami od sebe 🙂 in spoznaš, kako je res vse povezano. Ker smo! Tako enostavno je, če se s tem in samim seboj sodeluješ na veliko. Kot da se odvije samo od sebe. Ker problem ni ovira 😉 Je pa izziv, ja, ko se nekaj zavlačuuuujeeee, ker drugi ne sledijo, ne razumejo, te ne razumejo, si pa z njimi v teamu in traaaajaaaaa, hkrati si vezan na rok, učinkovitost, ampak zaradi prej omenjenega pristopa kar naenkrat ni komunikacije … Kakšen nasvet glede tega? :)[/quote]

največkrat je težava v tem, da pri pojavu problema/težave – večina misli, da je konec sveta, da nimajo energije za reševanje … manjka malo entuziazma in optimistike … sicer seveda razumemo, da to ne gre vedno in pri vsakem, ampak najtežje se je posamezniku odkalupiti iz svojega “zapora”, kjer se mu zdi, da je ne glede na slabe razmere še vedno najbolj varno … najtežje je iti ven na plano, reskirati in biti ranljiv …

Sam spizdi mi s takimi izjavami! Do drogeraškega življenja te je pripeljala potuha od zunaj in lenoba od znotraj.[/quote]
Kot na vsako tvojo temo tudi to sem pozorno prebral.
Bom bil mnenja, da samo ugibaš o lenobi in potuhi. Tokrat nimaš prav, ker vem samo jaz, kaj in kdo sem bil v tistih časih.[/quote]

Ne pravijo zastonj da ni ozdravljenih alkoholikov. Ja tudi ozdravljenih drogerašev očitno ni. Še vedno furaš softver smiljenja samemu sebi in druge kriviš za svoje pizdarije.

To ste zadetki, ki se v resnici nikoli v lajfu niste srečali s samim seboj. Samica vam je rešitev, (večletna socialna izoliranost , pa izključno hrana ki bi si jo izključno sami pridelali/nabrali.

Sibirska tajga ali pa kanadski gosdovi so vam rešitev, gole bi vas bilo treba iz helikopterja pometat, pol pa crkn ali preživi in pridi nazaj me ljudi kot drug človek.

Dokler pa boste imeli razne don Perinote in druge” usmiljenke” vam pa ni rešitve…

New Report

Close