Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Pri Domnu našli drogo, ki daje občutek gorenja v telesu....

Default avatar

solii

eno vzgojno je napisal/a:
12,12 je napisal/a:
In kaj bi imel človek od tega, da bi vzel točno to omenjeno drogo. A je to fajn občutek, ko goriš? Ne bi rekla drogo, kjer lebdiš, se ti smeje in podobne finte.

Vprašanje še, ali so se ti neznanci, ki se je pogovarjal z njimi, javili policiji?!
Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.
Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

Povej, ti staršem žrtev, da poznaš sceno, no.

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Razloži, kaj ima človek od tega, da občuti gorenje?
Se strinjam. Samo zato, ker so vsi TIHO, so je zgodil 3. primer. S tem, ko ste tiho dajete samo poutho mafiji in kriminalcem, da lahko delajo kar se jim sprdne. Sej vedo, da bo narod tiho.
Default avatar

12,12

12,12 je napisal/a:
In kaj bi imel človek od tega, da bi vzel točno to omenjeno drogo. A je to fajn občutek, ko goriš? Ne bi rekla drogo, kjer lebdiš, se ti smeje in podobne finte.

Vprašanje še, ali so se ti neznanci, ki se je pogovarjal z njimi, javili policiji?!
Ene bolje da ste tiho, ker je več kot očitno da scene niti približno ne poznate.
Ne bom tiho, dokler ne pojasniš in dokažeš, da so vsi trije končali na enak način!

In ljudem se normalno porajajo vprašanja, saj smo v strahu, da se ponovi četrti primer.

Ko od dilerja nekaj kupiš, ni deklaracije gor. Nikjer niso navedene sestavine....bo šlo razumet? Pitaj boga kaj so mislili da kupujejo.....
Na trgu je vse sorti mešanic in zvarkov....

Zakaj se neznanci ne oglasijo? Kako butast moreš pa bit, da se greš javit policajem "jaz sem jim prodal to pa to".

Četrti primer se bo zgodil, ko bo naslednji kupil isto zadevo. In potem še peti in šesti......kaj je tukaj za razlagat?
Default avatar

majkomilo

in policija ne ve, kje se preprodaja droga? ali noče vedeti?
Default avatar

Bad karma

12,12 je napisal/a:

Ja, ali pa, kaj ima človek od tega, da kozla, ker preveč spije? Danes je na trgu toliko različne sintetike, da ne moreš vse preizkusit, če bi se zadeval celo življenje. Pač so vzeli nekaj, za kar so mislili, da bo podoben učinek kot nazadnje, dobili pa nekaj drugega.
Default avatar

Bad karma

majkomilo je napisal/a:
in policija ne ve, kje se preprodaja droga? ali noče vedeti?

Ve, pa kaj naj? Policija se ne ukvarja z malimi dilerji. Vsaj ne načrtno, ker je brez veze. Če ne morejo izkoreninit velikih preprodajalcev, bodo male še toliko manj.
Default avatar

matrhorn!

speed gori je napisal/a:
matrhorn! je napisal/a:
speed gori je napisal/a:
To se lahko zgodi tudi, če se predoziraš s speedom.

Klinc, otroke bo treba naučit tudi, kako "varno" jemati droge, ne da jim samo pridigamo, kako se tega ne počne in jadl jadl jadl. Podobno kot če gredo z avtom in se dogovorijo, da bo eden ostal trezen - če že kaj vzamejo, naj to povedo prijatelju/prijateljem, s katerim so skupaj, nekdo v družbi naj ostane trezen, če so zunaj in se nekdo začne čudno počutit, naj to takoj pove drugim (ker mu je bila droga lahko podtaknjena). Nikoli se drogirat sam, vedno naj bo nekdo poleg in naj ve, da si nekaj vzel.
Lokali bodo pa tudi morali začeti skrbeti za ta varnostni vidik. Ne razumem, kako je lahko javna tajna, kje ti znajo kaj podtaknit, in se to še vedno dogaja. Policija bi morala tak lokal kaznovat, basta. Če ne zmorejo nadzorovati barab, naj pa prodajajo samo pijačo v plastenkah.
Izjava leta! mislim,ja,najbolje da se jih že v 1.razredu seznani kako varno jemati drogo. Matr kako razmišljanje! Otroke je treba predvsem seznanit s poseldicami - konkretni primeri,jim pokazat zadete in posledice na njih,v družini,v družbi.Ne pa da hodijo bivši ozdravljenci predavat na šole. Treba jim je kazat vsako leto in govorit kaj droga pomeni.Danes plasira na stotine drog dnevno,ni več nadzora,pa še slabše bo.

Zato je po moje nujen korak v smeri pokazati dejstva,če je treba tedensko,mogoče uvest smrtno kazen za preprodajalce kot imajo v nekaterih državah.

Za tega fanta se ne ve,ali mu je bila podtaknjena,ali je sam vzel. In verjetno se nikoli ne bo.
In točno zato je tako, kot je ... Otrok popolnoma nič ne šparajo s posledicami, vse vedo, kaj naredijo droge, in kdo bi jim to lahko lepše razložil kot bivši zasvojenec, ki je počel vsega boga, da je prišel do droge, se okužil z vsem živim in si uničil zdravje, življenje, uničil svoje najbližje ... Isto je z alkoholom, kajenjem. Milijon opozoril ne zaleže, da ne bi ljudje kadili. Moja mama je imela tumor zaradi kajenja, ima KOPB. Ljudem razlagam, kako je fino, ko kljub zdravilom ne pride do sape in jo že sto metrov hoje utrudi, ker ji dela samo pol pljuč. A misliš, da jih to kaj gane? Popolnoma nič. Njim se to ne more zgoditi, zbolevajo drugi.

Otroke je treba osveščat ne samo, kako strašna zadeva so droge, ampak tudi, kako s tem varno operirati. Ker vedno, VEDNO, se jih bo našlo dovolj, da bodo pili, kadili, se drogirali. VEDNO. Ne vem, iz katere vatirane pravljice si ti ušla, da misliš, da je mogoče to preprečiti. Ni mogoče, nikoli ne bo, ker svet ne bo nikoli idealna pravljica.
Otroku zabičaš take stvari, kot sem napisala, in moliš, da če bo že kaj nameraval vzeti, da se bo spomnil na "zlata pravila". Mi se pogovarjamo tudi o tem, kaj vzeti, kako vzeti. Pa se ne drogirajo, da ne bo pomote. Ampak vedno, ko gredo ven, rečem - nikamor sam, ne zaupaj neznancem, če je karkoli sumljivo, pokliči, če se kdo zvrne v jarek, pokliči - ne bom jezna, bom priletela pomagat, samo pokličite in ne skušajte požara gasiti sami. Je prenevarno.
Okej, ti se pač zanašaš na to, da ne bodo nikoli prišli v stik z drogo. Tudi prav, zaradi mene. Samo ne bit potem presenečena.
Glej,vsak ima svoje mnenje/pogled,moje je popolnoma nasprotno tvojemuA si ti sigurna,da imaš prav? Titanik so tudi strokovnjaki naredili,pa se je pototopil.Vsega ne moreš predvidevat.
Vsekakor se strinjava,da je treba o tem govorit!

Če je on sam vzel,po moje ni vedel kakšne so posledice. In v tem je point!!!
Default avatar

pjača je hudič

£ je napisal/a:
Ma lepo vas prosim. Domen je bil daleč, daleč pred slovenskimi vrstniki in študentskim življenjem.
Zato je poskusil nekaj "naprednega", vzel "napredno" drogo, ker zaplankani domačini, ki ne študirajo v tujini, nimajo pojma kako se zabavat.
Default avatar

£

12,12 je napisal/a:
12,12 je napisal/a:

Ko od dilerja nekaj kupiš, ni deklaracije gor. Nikjer niso navedene sestavine....bo šlo razumet? Pitaj boga kaj so mislili da kupujejo.....

Zakaj se neznanci ne oglasijo? Kako butast moreš pa bit, da se greš javit policajem "jaz sem jim prodal to pa to".

Četrti primer se bo zgodil, ko bo naslednji kupil isto zadevo. In potem še peti in šesti......kaj je tukaj za razlagat?
ČE kupi. Eno je potreba, drugo da dogaja, tretje testiranje paketa, četrto ....
Zato je treba v več smeri raziskovanja. Predvsem v ameriški način terenskega dela!
Nekaterim je to klikalo že po 2. primeru "utopitve"
Če/Ko raziskava steče kot treba, bo tudi (re)akcija v več smeri:
kamere, varnostniki, psiho-fiz podpora brucom, revščina ki kliče po drogah, izobraževanje, ITD.
Default avatar

speed gori

Bad karma je napisal/a:
12,12 je napisal/a:

Ja, ali pa, kaj ima človek od tega, da kozla, ker preveč spije? Danes je na trgu toliko različne sintetike, da ne moreš vse preizkusit, če bi se zadeval celo življenje. Pač so vzeli nekaj, za kar so mislili, da bo podoben učinek kot nazadnje, dobili pa nekaj drugega.
Ne razumeš, da so na svetu naivni ljudje, ki verjamejo, da se (njihovi) otroci tega ne bodo niti dotaknili, če jim bodo pokazali slike enega od nesrečnih utopljencev ...
Jaz mojim itak govorim, da so te sintetične droge res grozna in zahrbtna stvar, raje naj skadijo eno travo, če že čutijo potrebo, ali spijejo nekaj alkoholnega ... Ma saj človek ne ve več, kaj bi jim rekel, ker je toliko tega zla. Ampak treba jim je tumbat, kako ga varno žurat, ne pa si delat utvare, da "moji tega pa že ne počnejo".
Default avatar

£

pjača je hudič je napisal/a:
£ je napisal/a:
Ma lepo vas prosim. Domen je bil daleč, daleč pred slovenskimi vrstniki in študentskim življenjem.
Zato je poskusil nekaj "naprednega", vzel "napredno" drogo, ker zaplankani domačini, ki ne študirajo v tujini, nimajo pojma kako se zabavat.
Razlaga prav tega stavka je v nekem drugem odgovoru. Vzet iz konteksta tudi paše za nekaj svojega, ne?
Default avatar

speed gori

matrhorn! je napisal/a:
speed gori je napisal/a:
matrhorn! je napisal/a:

Izjava leta! mislim,ja,najbolje da se jih že v 1.razredu seznani kako varno jemati drogo. Matr kako razmišljanje! Otroke je treba predvsem seznanit s poseldicami - konkretni primeri,jim pokazat zadete in posledice na njih,v družini,v družbi.Ne pa da hodijo bivši ozdravljenci predavat na šole. Treba jim je kazat vsako leto in govorit kaj droga pomeni.Danes plasira na stotine drog dnevno,ni več nadzora,pa še slabše bo.

Zato je po moje nujen korak v smeri pokazati dejstva,če je treba tedensko,mogoče uvest smrtno kazen za preprodajalce kot imajo v nekaterih državah.

Za tega fanta se ne ve,ali mu je bila podtaknjena,ali je sam vzel. In verjetno se nikoli ne bo.
In točno zato je tako, kot je ... Otrok popolnoma nič ne šparajo s posledicami, vse vedo, kaj naredijo droge, in kdo bi jim to lahko lepše razložil kot bivši zasvojenec, ki je počel vsega boga, da je prišel do droge, se okužil z vsem živim in si uničil zdravje, življenje, uničil svoje najbližje ... Isto je z alkoholom, kajenjem. Milijon opozoril ne zaleže, da ne bi ljudje kadili. Moja mama je imela tumor zaradi kajenja, ima KOPB. Ljudem razlagam, kako je fino, ko kljub zdravilom ne pride do sape in jo že sto metrov hoje utrudi, ker ji dela samo pol pljuč. A misliš, da jih to kaj gane? Popolnoma nič. Njim se to ne more zgoditi, zbolevajo drugi.

Otroke je treba osveščat ne samo, kako strašna zadeva so droge, ampak tudi, kako s tem varno operirati. Ker vedno, VEDNO, se jih bo našlo dovolj, da bodo pili, kadili, se drogirali. VEDNO. Ne vem, iz katere vatirane pravljice si ti ušla, da misliš, da je mogoče to preprečiti. Ni mogoče, nikoli ne bo, ker svet ne bo nikoli idealna pravljica.
Otroku zabičaš take stvari, kot sem napisala, in moliš, da če bo že kaj nameraval vzeti, da se bo spomnil na "zlata pravila". Mi se pogovarjamo tudi o tem, kaj vzeti, kako vzeti. Pa se ne drogirajo, da ne bo pomote. Ampak vedno, ko gredo ven, rečem - nikamor sam, ne zaupaj neznancem, če je karkoli sumljivo, pokliči, če se kdo zvrne v jarek, pokliči - ne bom jezna, bom priletela pomagat, samo pokličite in ne skušajte požara gasiti sami. Je prenevarno.
Okej, ti se pač zanašaš na to, da ne bodo nikoli prišli v stik z drogo. Tudi prav, zaradi mene. Samo ne bit potem presenečena.
Glej,vsak ima svoje mnenje/pogled,moje je popolnoma nasprotno tvojemuA si ti sigurna,da imaš prav? Titanik so tudi strokovnjaki naredili,pa se je pototopil.Vsega ne moreš predvidevat.
Vsekakor se strinjava,da je treba o tem govorit!

Če je on sam vzel,po moje ni vedel kakšne so posledice. In v tem je point!!!
Prav v čem?
Da je treba opozarjat pred drogami in hkrati govorit o varnem jemanju? Da, prepričana sem, da je to nujno. Ker - ne vem, če si opazila - ljudje se dejansko drogirajo. Torej je potreba po tem, da se jim pove tudi, kako se drogirati.
Default avatar

Bad karma

speed gori je napisal/a:
Bad karma je napisal/a:

Ne razumeš, da so na svetu naivni ljudje, ki verjamejo, da se (njihovi) otroci tega ne bodo niti dotaknili, če jim bodo pokazali slike enega od nesrečnih utopljencev ...
Jaz mojim itak govorim, da so te sintetične droge res grozna in zahrbtna stvar, raje naj skadijo eno travo, če že čutijo potrebo, ali spijejo nekaj alkoholnega ... Ma saj človek ne ve več, kaj bi jim rekel, ker je toliko tega zla. Ampak treba jim je tumbat, kako ga varno žurat, ne pa si delat utvare, da "moji tega pa že ne počnejo".

Ravno to razumem.
Default avatar

moje mnenje

Nihče od teh fantov ni droge vzel prostovoljno! Pa niso to neki 'čuri muriji'! To so (bili) urejeni fantje!

Bila jim je podtaknjena! Zakaj pa, pa ni jasno!

Vsi pa vemo, da alkohol ali droga na človeka vpliva različno. Nekdo lahko spije kišto pira, pa bo komaj kazal znake alkoholiziranosti. Nekdo (moja mama) pa spije en kozarec piva pa je pijana!
Isto je z drogami.
Zakaj se ne javijo neznanci, ki so bili zadnji v družbi z Domnom? Nekdo MORA nekaj vedet!!
Je to načrtni morilec ali je 'samo' šlo vse hudičevo narobe??
Verjetnejša je prva možnost, sicer ne bi bil to že tretji primer!

Če droga deluje tako, da telo 'gori', bo prizadeta našla 'rešitev' v vodi, pa če je ta oddaljena 20 km! To dela nagonsko, se nič ne zaveda! Ima luknjo v možganih! In ni važno ali ti poznaš mesto ali ne.

Meni je tudi izredno sumljivo........ zakaj kljub obsežnemu iskanju žrtev najdejo šele po več kot mesecu dni?
Da ni žrtev bila ves ta čas nekje drugje?? In prinesena v Dravo?? Ko truplo že razpada....in je večino sledi že nemogoče analizirat!
Pa ne mislim tu na preprodajo organov! To ne pride v poštev!

Naj naredijo tudi analizo vode! Je voda v pljučih ista kot v Dravi? Pa še in še.....

Staršem iskreno sožalje!
Default avatar

he he he

moje mnenje je napisal/a:
Nihče od teh fantov ni droge vzel prostovoljno! Pa niso to neki 'čuri muriji'! To so (bili) urejeni fantje!
In kako to veš?
Mislim da bi bila presenečena, koliko različnih ljudi jemlje drogo. Od odvetnikov do zdravnikov! Niso to samo đankiji iz filmov!
Default avatar

A nisem fouš?

Bila jim je podtaknjena! Zakaj pa, pa ni jasno!

Vsi pa vemo, da alkohol ali droga na človeka vpliva različno. Nekdo lahko spije kišto pira, pa bo komaj kazal znake alkoholiziranosti. Nekdo (moja mama) pa spije en kozarec piva pa je pijana!
Isto je z drogami.
Zakaj se ne javijo neznanci, ki so bili zadnji v družbi z Domnom? Nekdo MORA nekaj vedet!!
Je to načrtni morilec ali je 'samo' šlo vse hudičevo narobe??
Verjetnejša je prva možnost, sicer ne bi bil to že tretji primer!

Če droga deluje tako, da telo 'gori', bo prizadeta našla 'rešitev' v vodi, pa če je ta oddaljena 20 km! To dela nagonsko, se nič ne zaveda! Ima luknjo v možganih! In ni važno ali ti poznaš mesto ali ne.

Meni je tudi izredno sumljivo........ zakaj kljub obsežnemu iskanju žrtev najdejo šele po več kot mesecu dni?
Da ni žrtev bila ves ta čas nekje drugje?? In prinesena v Dravo?? Ko truplo že razpada....in je večino sledi že nemogoče analizirat!
Pa ne mislim tu na preprodajo organov! To ne pride v poštev!

Naj naredijo tudi analizo vode! Je voda v pljučih ista kot v Dravi? Pa še in še.....

Staršem iskreno sožalje!

Po moje tudi prostovoljno ven niso šli zvečer, sploh pa ne na take zloglasne kraje, kjer se razvrat dogaja. V to jih je moral nekdo prisilit. Kakšna udbomafija. Urejeni fantje so po sedmi uri zvečer doma pri mamah.
Default avatar

eno vzgojno

12,12 je napisal/a:
12,12 je napisal/a:

Aha, torej je nekdo posrednik (prikriti morilec z drogo)!! A da bi pa se poiskalo tega, pa nič ali kako?

Zdaj si vsaj odgovorila, da obstaja nekdo, ki jim takšno drogo prodaja.

Torej primer, grem jz kupiti točeno pivo, vmes ko iščem drobiž mi nekdo vsuje neko drogo, in bom jaz kriva, ker nisem vedla za sestavine pa ker pijem pivo. Tistemu pa, ki to namerno počne pa ama nič. Lahko bi še nanizala cel kup podobnih primerov.

Deluješ pa tudi arogatno brez kančka empatije, v smislu bodo pa še nadaljne žrtve. Ni 2krat za reči, da ne delaš kje na policiji ali pa imaš v familiji ''sposobne'' policiste.
Default avatar

moje mnenje

he he he je napisal/a:
In kako to veš?
Mislim da bi bila presenečena, koliko različnih ljudi jemlje drogo. Od odvetnikov do zdravnikov! Niso to samo đankiji iz filmov!
Čakaj malo! Ne primerjaj ti elite, ki se fiksa - z mladino, ki je urejena!! Elita ima preverjene dobavitelje, dohtarji drogo iz farmacije. Tu ne moreš falit!

Resnično težko verjamem, da bi 'za probo, za hec' vzeli nekaj od neznancev! NEZNANCEV!
Ker ko imaš enkrat v telesu - nimaš kaj!! A se jim je kar v trenutku obrnilo?

Če npr. piješ alko - ko si pribit, nekaš kajne? Ko pa 1x dobiš 'tablet' v telo pa to deluje proti tvoji volji. In ni rešitve, dokler ne popusti. Kaj delaš med tem časom pa je vse stvar tvojega organizma.

Pa ni prišel fant iz Londona, da se bo tu zadrogiral!! Da se bo tu ubijal!

"Ta neznana družba" pred lokalom mu je morala nekaj ponudit..... kar on ni (je) vedel.... delovalo je izredno hitro. V pol ure!!
Ko bo jasno, kdo so bili ti NN (pa jaz bi v nulo še 5 x preverila prijateljico, ki ga je povabila na koncert in družbo, pri katerih so bili eno uro pred tem!) .

VEM, da mladina konzumira marsikaj - vem da kaj spije in pri njih se to opazi. Ne pa pri enem ostarelem klošarju, ki vsak dan popije 2 l vina!
Vem tudi, da ene tablete, ki jih dobiva pacient v PB, delujejo čisto drugače nanj, kot na enega, ki jih ni vajen.
Prvi bo funcioniral, drugemu se bo odtrgalo in bo nasilen......

In ravno TO se je dogodilo tem fantom! Kako, zakaj........... in kdo je to naredil?? Pa peesda, niso prostovoljno kar nekaj goltali!!
Tega preprosto ne verjamem!
Default avatar

eno vzgojno

Poleg tega, če bi jaz bila neznanka in bi se slučajno z menoj nekdo pogovarjal ter bi nato veljal za pogrešanega, bi se takoj javila policiji in povedala, da sem z njim pogovarjala ter da sem ga nazadnje videla, jim opisala, ali je bil opit ali zdrogiran. No, če se pa ti neznanci niso javili sami od sebe, potem vemo, da je nekdo, ki prodaja morilsko drogo. Pazi, kriva bo pa žrtev. Tako kot je standard za Slovenijo!
Default avatar

nihcenebome

nihče me ne bo prepričal,da so fantje vzeli nekaj od neznancev prostovoljno.To je podtaknjeno.
Default avatar

Robi.....

Da nadomesti notranji občutek topline, ki ga tako zelo goreče pogreša zaradi brezčutnih staršev.