Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ti je smrt usojena?

Ti je smrt usojena?

Berem tole:

….
Kot humorista sta z njimi nastopala Ića in Marjan Roblek – Matevž, ki je bil znan po komentarjih o mrliških vežicah. Stane Šnuderl je ustvaril okoli tristo melodij in petdeset besedil. Doma je ansambel posnet tri plošče, v tujini pa sedem.

Ansambel je prenehal delovati leta 1979, ko je nenadoma umrla Šnuderlova mati, ki jo je ubila strela, ko se je iz cerkve vračala od maše.

——————————————————————————–

Smrt ti je usojena točno takrat, ko umreš!

Ni glih tako! Te ‘rešijo’ z današnjo znanstveno medicino – in? Lahko rečeš nekomu: “Preživel je, diha!”
Zdaj se pa ukvarjaj z njim. Prizadet, rastlina, živčen……

MENI NE BO NIHČE REKEL, DA JE TO………………………….dobro!!

Če bi jaz bila na tem – plizzz, pustite me umreti!!

nova
Uredništvo priporoča

Kako in kdaj bomo umrli, nam je usojeno ob rojstvu

…kajti od maše se vsi peljejo z avtom.

.[/quote]

Le kaj je župnik pridigal pri naslednji maši?

Drugače pa jaz tako smrt sprejemam kot – nebesa! Nič ne trpiš. Nič. Samo žalujočim je hudo.
To bo rada rekla – če ni trpel pokojni – je lažje. Meni ni še nihče umrl, ampak če umreš v spanju, če hipno umreš – tudi brez slovesa (ker si ne predstavljam kako more bit to hudoo) – to je lažje?
Ojoooj, kako se jaz bojim, da mi umre mama, ata babice, dedija -jaz? 🙁 Vsakič ko si zaželimo dobre želje. … jaz najprej rečem : MORATE ŽIVETI ŠE 20 LET!!

.[/quote]

Le kaj je župnik pridigal pri naslednji maši?

Drugače pa jaz tako smrt sprejemam kot – nebesa! Nič ne trpiš. Nič. Samo žalujočim je hudo.
To bo rada rekla – če ni trpel pokojni – je lažje. Meni ni še nihče umrl, ampak če umreš v spanju, če hipno umreš – tudi brez slovesa (ker si ne predstavljam kako more bit to hudoo) – to je lažje?
Ojoooj, kako se jaz bojim, da mi umre mama, ata babice, dedija -jaz? 🙁 Vsakič ko si zaželimo dobre želje. … jaz najprej rečem : MORATE ŽIVETI ŠE 20 LET!![/quote]

…ker ni vredno.
Raje uživaj z vsemi.In se veseli.

Bog je sporočil, da ne bodite budale in ne hodite k lažnim maškarskim posrednikom.

Ni glih tako! Te ‘rešijo’ z današnjo znanstveno medicino – in? Lahko rečeš nekomu: “Preživel je, diha!”
Zdaj se pa ukvarjaj z njim. Prizadet, rastlina, živčen……

MENI NE BO NIHČE REKEL, DA JE TO………………………….dobro!!

Če bi jaz bila na tem – plizzz, pustite me umreti!![/quote]
in tvoje besede potrdijo ravno moj stavek. Še enkrat, usojeno ti je umret točno takrat, ko umreš! Takega ki ga rešijo, pa četudi je le rastlina, mu ni bilo usojeno umret. Usoda mu je pripeljala zdravnike. Ko bo taka oseba umrla, takrat pa mu je usojeno umreti. Usoda je točno tisto, kar se ti dogaja.
Jaz sem en dan skoraj umrla. So mi mogli dati adrenalin itd. Moja usoda je bila da preživim in ne da umrem tist trenutek. Ni bil še čas smrti, očitno.

https://novice.svet24.si/clanek/zabava/estrada/5b964b61c79b3/poslovil-se-je-dobrosrcnez-marjan-roblek-matevz

Ob rojstvu se ve, da bo ta človek enkrat umrl. Kdaj, kako ,pa ne. Mislim, da to ni usojeno, ampak preprosto je to dejstvo, da se vsako življenje enkrat konča.

Tako kot ti je usojeno se roditi, ti je usojeno tudi umreti. Življenje je samo vmesno obdobje med rojstvom in smrtjo. Živeti se pravi, iti smrti nasproti.

Rojenice in sojenice ob rojstvu določijo življenjsko pot in smrt novorojenca. Tako je bilo in bo. Čas smrti je vsakemu določen ob rojstvu.
Tudi meni nekega torka pred 11 leti smrt ni bila namenjena, nekomu drugemu iz sosednje vasi, ki se mu je isti dan zgodilo isto kot meni, pa je bila.

Kaj je to, rojenice, sojenice..

Nastopajo v bajkah. Po izročilu naj bi se zbrale ob rojstvu otroka zraven njegove posteljice in mu določile kup stvari v življenju.


Vsi, ki smo se nekoč rodili, bomo nekega dne umrli.
Zanimivo je tisto med obema datumoma!

Nastopajo v bajkah. Po izročilu naj bi se zbrale ob rojstvu otroka zraven njegove posteljice in mu določile kup stvari v življenju.
[/quote] pojma nisem imel. Hvala.


Vsi, ki smo se nekoč rodili, bomo nekega dne umrli.
Zanimivo je tisto med obema datumoma!
[/quote] lahko bolje razlozis

lahko bolje razlozis
[/quote]
Ne, bolje se ne da!


Ne, bolje se ne da!
[/quote] se mi je zdelo, da je kr nekaj

se mi je zdelo, da je kr nekaj
[/quote]
Kar nekaj? Začetek, konec in tisto vmes, kar si narediš, ni kar nekaj!
Ali pač, če tako bebavo razmišljaš!

Če predpostavimo, da je smrt usojena. Kako veš, da ti je usojena? Kaj je merilo te opredelitve? Obstaja še neusojena smrt?

dlje od svojega konca ne gre nihče ☺
mi je pa potoec 1x rekel, da me bo tožil, ker sem ga naredil bodočega mrliča ☺ praktično sem ga z zaploditvijo umoril ☺☺
isti tata ♥

RIP Marjan Roblek – Matevž


Kar nekaj? Začetek, konec in tisto vmes, kar si narediš, ni kar nekaj!
Ali pač, če tako bebavo razmišljaš!
[/quote]
Bedak iz enega stavka med datuma, ti narediš zaključek, živi. Vav. Kot bi jaz rekel med levo in desno je bistvo.

New Report

Close