Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Samomor in ponavljanje letnika

Samomor in ponavljanje letnika

Danes sem res raz******a nad nasim solskim sistemom. Sosedov sin, star 17 let storil samomor. Decko je bil priden. Zmeraj je pomagal okoli hise, v osnovni soli je bil odlicnjak. No se je vpisal na eno ljubljansko gimnazijo, kjer je uspesno izdelal 1.letnik. V 2.letniku je imel popravni izpit iz Matematike, ki ga ni izdelal. Na doticni soli, ki je ne bom omenjala je MAT ena izmed najtezjih predmetov, ker imajo “profesorje”, ki se do dijakov vedejo na prav sadisticen nacin. In tukaj ne gre za enega “soncka” ampak za pridnega, delavnega fanta. Ko sem sama obiskovala gimnazijo v prejsnjem rezimu (v casu usmerjenega izobrazevanja) je bilo za moje pojme mnogo lazje…pa smo odnesli vec znanja kot dijaki danes. Sama sem hodila na poljansko gimnazijo (takrat Gimnazija Vide Janezic) in se spomnim, da je bilo vse mirno do 4.letnika. Tisti, ki so zeleli na Medicino so so se obicajno sredi 4.letnika zaceli pripravljati za sprejemce ostali se pa nismo sekirali niti za sluzbe in za prosta mesta. Sedaj je to mnogo drugace. Kaj me je pa najbolj moti….da dijak, ki je priden in ne zabusava in povsod dosega lepe rezultate (predvsem na jezikovnih podrocjih) pade letnik zaradi enega predmeta. Da o odnosu med profesorji-dijaki ne govorim. Velikokrat se zgrazate nad dijaki ampak vam povem da so profesorji lahko celo bolj nesramni. Ko sem slisala kaj mi je mati tega fanta pravila…mene je kap!
Zakaj se ne zgledujemo po skandinavcih, kjer je psiholoski pregled za bodoce ucitelje obvezen 🙁

Naše šole ne priznajo skoraj nikjer v nobeni solidni državi.Naši razni šolski ministri mislijo,če je zajebana šola,da pride mladina iz nje izobražena.Zato pa je tako.V glavnem je težko tisto kar sploh ni važno pri nobenem poklicu.Budale se gredo kapitalizma a pojma nimajo kaj je toć

Stvar je taka, da se morajo starši in dijaki zavedati , da ni samo ena šola v Sloveniji, da je danes ogromno možnosti za prešolanje in da to naredi kar nekaj dijakov.
Da pa zato narediš samomor (sicer ne vem, kakšen je bil pravi vzrok), je pa precej čudno.
Če ti ne gre, najdeš pri šolanju in kasneje v življenju druge poti.Nobenemu izmed nas v življenju ni vedno postlano z rožicami.
In če se kot dijak ni znal spopasti s težavami, kako bi se spopadal z njimi kasneje v življenju?

Kar se pa tiče profesorjev – v srednji šoli , ki sta jo obiskovala moja sinova , so bili čisto normalni.Nekateri celo zelo zelo v redu!

Če nekaj začneš, pa do konca povej. Za katero ljubljansko gimnazijo gre? Tako da bomo vedeli vsi, katerega učitelja je treba spraviti na zavod za zaposlovanje in dati prostor normalnemu! Če ne boš povedala, nisi s tem nikomur pomagala! Kaj pomaga prazno jamranje, če se ne ustvarijo pogoji za bodočo rešitev in preprečitev samomorov zaradi sadizma učiteljev??

Normalen, psihično zdrav sedemnajstletnik zaradi šole ne bo naredil samomora.
Ampak si bo poiskal drugo pot in drugje uspešno nadaljeval.

Najprej: tragedija, da tako mlad človek naredi samomor!
Nato: sedaj so pa foxi krivi še za samomor sosedovega fanta??? HALO?

Današnje šole so v primerjavi z usmerjenimi (in še prej) dosti bolj prijazne: napovedano ustno spraševanje, višanje ocen na koncu šol leta, na popravcih foxi prosijo dijake, naj se nauči in pove za pozitivno, imajo 3. rok popravcev itd itd.
Ali je kdo v letih usmerjenega izobr. kdo od dijakov razmišljal o samomoru? Pa ni bilo usmiljenja na popravcih; v OŠ je iz vsakega razreda kdo padel, kaj šele na srednjih šolah.

Na koncu: otroci so danes razvajeni, kot še nikoli. Če je že v srednji šoli fant naredil samomor, kaj bi bilo šele v nadaljnjem življenju?
Danes starši svoje otroke držijo v vati dokler je mogoče. To pa zato, ker jih imajo enega ali 2.
Rešitev je: ogromno otrok v družini! Tako, kot pred 100 leti. Ne pa, da ženske delajo splave!!!

Žal realen slikovni vic:
Včasih: ata in mama gresta s polja, za niima pa četica otrok
Danes: ata in mama v nobel avtu, zadaj pa pes..

Oprostite, ampak za samomor mladostnika zaradi “šole” so krivi izključno starši. In njihova ambicioznost in požrešnost in siljenje in rinjenje in nabijanje otrokom občutkov, da so/bodo ničvredni, če ne bodo tega in tega dosegli, bili, zmogli. In to “nabijanje” sploh ni direktno, povečini je tihe, subtilne narave, včasih v taki meri, da se starši še sami sebe prepričujejo, kako oni pa ne, da oni so se pogovarjali z otrokom, mu dali vedeti, da kakor bo bo ok. Japajade, besede so eno, otrok pa zelo dobro čuti, kaj si v resnici mislijo in želijo. Eni storijo samomor, ničkoliko je pa zjeb. za celo življenje.

ŽAL MI je za njega, je pa to posledica šolskega sistema. Če bi upal čas zavrteti nazaj bi vam svetoval eno drugo šolo, magari na drugem koncu Slo. Ker vem za take in podobne primere, ki se hvalabogu niso končali s smrtjo, ampak s precej porabljenimi živci in zamenjano šolo

ne moreš kaj dost narest ker je cel sistem v pi**i

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Fant sigurno ni storil samomora zaradi ne narejenega letnika. Je gotovo imel še kake druge težave. Krivdo zdaj valit na dotičnega profesorja je čisto nesmiselno in celo nesramno. Obstaja toliko sol, da če bi bil res kriv profesor, bi se fant pač prepisal, ali pa samo ta izpit naredil na drugi šoli, pri drugem profesorju, na delavski univerzi… Ma možnosti je kolko hočeš. Najlaže je pa zdaj krivdo valit na profesorja.

V kateri državi pa naše šole niso priznane?
Le kako gre vsako leto toliko mladih na študij v tujino? Na podiplomski ali dodiplomski. Pa nimajo vsi mednarodne mature, zato ne nalagaj kar nekaj v tri krasne

In v naših šolah se otroke pogosto se preveč ujcka.

To pa res ni šola kriva. Verjetno so ga starši na vse mogoče načine maltretirali, pritiskali, žalili, silili, zdaj pa prodajajo zgodbice, da je šola kriva, da bi sami lepše izpadli. Če imaš doma podporo, ni popravni res nič takega, da bi se moral ubit. Če je nimaš, je bilo pa že veliko primerov samomorov.

Spet si kar nekaj izmišljuješ.

Je zgodba sploh resnična ali še en produkt taredke? Ker ona je teh izmišljenih zgodb o samomorih najstnikov imela že kar nekaj v lanskem letu, ko se je pokazlo da ni res in je bila vprašana zakaj si tovrstne stvari izmišlja, je pa znorela..

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mi ga ni žal. Nobenega, ki naredi samomor. Ker tak pač ni za ta svet. Ne glede na to, kakšna je težava, VEDNO obstaja rešitev.

Samomori najstnikov so veliko bolj pogosti, kot si eni predstavljate. Vem za 3 samomore, 2 od teh sta bila najstnika. Oba zaradi ljubezni. Eden od njiju ni bil prvi v sirsi druzini, ki ga je naredil. Vcsaih je razlog sola, najveckrat pa ljubezen. Ampak kot so ze drugi napisali, tak clovek ima predvsem probleme s sabo, ker ni sposoben videti nobene resitve in se enostavno vda. Zato nima smisla kriviti solo ali starse.


Morda pa te kamlu doleti kaka huda depresija ali druga duševna težava in te ne bo škoda. Resno osebnostno motnjo očitno že imaš, saj jo kažeš skozi nezmožnosti čustvene intelligence sploh, ne le pomanjkanje. Ampak po tvoje si boš sama izbrala in te ne bo škoda, ker ti ki jih omenjamo si niso.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mogoče ga bo tudi tvoj sonček ali kdo drug od tvojih bližnjih.

Majgad, sori ti pa ni res!! Tudi moja hci hodi na zahtevno gimnazijo po lastni izbiri, sama sem ji to odsvetovala. Hud problem samo pri matematiki, drugo laufa. Se noce prepisat, ceprav ji stalno tezim, je pa ful razocarana nad matematiko. Naredi vse naloge in vaje, na testu pa cisto nekaj drugega, kot na vegovem tekmovanju. In ne znese za dva. Po eni strani si zelim da pade letnik in se prepise na drugo solo…. Ker to ni normalno, edino matematiko se uci in ne zmore za dvojko…

Ledin!?

Zakaj sklepaš, da naj bi bilo na Ledini?

Samo nekaj glede nasih profesorjev. Sistem dobro poznam, ker imamo v druzini veliko uciteljev in profesorjev tako v Sloveniji kot v tujini. Se strinjam s predhodnico, da je v slovenskem srednjesolskem sistemu ogromno latentnih sadistov. Vam povem zakaj. Ne zelim generalizirat ampak predvsem gre tukaj za zenske stare od 35-50 let, ki poucujejo: Slovenscino, Matematiko in Fiziko. Naj samo omenim, da je ogromno dobrih profesoric doticnih predmetov! da ne bo pomote! ampak to so moje opaznje.

Primer, ki sem jo slisal od kolegice, ki dela magisterij na FF. Veliko punc gre na enopredmetno slovenistiko, ker niso bile sprejete na 1.zeljo (vecinoma gre tu za Pravo, vasih tudi kaj naravoslovnega- Medicina, Farmacija). Ker jim je bila slovenscina vedno vsec kot predmet na srednji soli so si izbreli slednji studij. Zakaj? V Anglescini obstaja izraz “grammar nazi” (clovek, ki je obseden s slovnico in zeli pokazat svojo “superiornost” nad ostalimi)
No te punce imajo se vedno podzavestne frustracije, ker niso bile sprejete na 1.studijski program in zaradi tega zelijo zdaj pozicijo “avtoritete”. No take ucijo vase soncke 🙂

Podobno je za dekleta, ki niso bile sprejete na Biologijo, Medicino, Farmacijo in gredo potem na pedagosko Fiziko ali Matematiko (spet zaradi podzavestnih psiholoskih travm).

Za moske isto velja. Le da je latentni sadizem bolj pogost pri zenskah kot pri moskih. Pri moskih gre v glavnem za izkazovanje moci nad ostalimi, kar je de facto normalna moska lastnost….ampak brez tega psiholoskega sovrastva.

Lp 🙂

P.S. Zelo zalostno je, da si mladi clovek vzame zivljenje. Ampak dvomim, da bi zaradi tega naredil samomor

Majgad, sori ti pa ni res!! Tudi moja hci hodi na zahtevno gimnazijo po lastni izbiri, sama sem ji to odsvetovala. Hud problem samo pri matematiki, drugo laufa. Se noce prepisat, ceprav ji stalno tezim, je pa ful razocarana nad matematiko. Naredi vse naloge in vaje, na testu pa cisto nekaj drugega, kot na vegovem tekmovanju. In ne znese za dva. Po eni strani si zelim da pade letnik in se prepise na drugo solo…. Ker to ni normalno, edino matematiko se uci in ne zmore za dvojko…[/quote]

Tu govorimo o duševni stiski in samomoru, ne učnemu uspehu. To kar pišeš, lahko verjamem, a tvoja hči, če je res, kar pišeš, samomora zato ne bo naredila. Ali pač?

Zarečenega kruha se največ poje! Nikoli ne veš, kaj te v življenju čaka, ne tebe, ne tvoje otroke! Obsojati je grdo in nesramno. Nikoli ne veš, kaj se dogaja v glavi nekega drugega človeka, kaj doživlja in kaj ga muči!

Samomor oseba zelo redko, skorajda nikoli ne naredi zaradi enega samega dejavnika npr. da bi ga naredila samo zaradi popravnega izpita. Verjemi, da je bilo 0v ozadju tega fanta več stvari.

Vem,da je to izjemno težka situacija za družino. Ampak takšno obsojanje, tudi in predvsem tebe, avtorica, je zelo nizkotno, ker na na javnem forumu obsojaš profesorja, za katerega verjetno nekaj bralcev ve, kdo je, se pa tudi lahko hitro razve.

Sama menim, da je veliko manj možnosti, da najstnik naredi kaj takšnega, če ima v družini podporo in razumevanje. Tako da naj vsak najprej pomete pred svojim pragom, tudi ti starši, preden tako grdo nalagajo breme samomora na enega profesorja, ki ga ima dijak največ štiri ure v celem tednu. Se ti zdi, da običajen fant naredi samomor zaradi popravnega izpita?

Doživela sem, da me je družina nekdanjega fanta obsodila, da je sin naredil samomor zaradi mene, ker sva se na mojo željo razšla (naredil ga je nekaj mesecev po tem). Četudi bi bil ali je bil to majhen vzrok, sem pa v času, ko sva bila fant in punca, videla in slišala dovolj, da vem, da so imeli tisti, ki so usmerili prst vame, največ masla na svoji glavi. Se ti zdi, da običajen fan naredi samomor, če ga pusti dekle?

Avtorica, preberi kaj o samomoru na internetu,da ne boš pisala nebuloze.

Zarečenega kruha se največ poje! Nikoli ne veš, kaj te v življenju čaka, ne tebe, ne tvoje otroke! Obsojati je grdo in nesramno. Nikoli ne veš, kaj se dogaja v glavi nekega drugega človeka, kaj doživlja in kaj ga muči![/quote]

Še kako dobro poznam take ljudi, v družinskem krogu kar trije. Dva preživela en umrl. Pa kaj naj zdej. Še vedno mislim isto. Če bom pa jaz zapadla v depresijo pa naredila samomor pač bom, ker s takim razmišljanjem tudi jaz nimam kaj za delat na tem svetu.

New Report

Close